Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613360 razy)

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3360 dnia: Stycznia 29, 2017, 11:47:48 »
Czy mogę wystawić starą lodówkę przy śmietniku, jako śmieci gabarytowe?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3361 dnia: Stycznia 29, 2017, 12:03:17 »
Czy mogę wystawić starą lodówkę przy śmietniku, jako śmieci gabarytowe?
Prawidłowo, to powinieneś ją wywieźć do PSZOK na tanowską, jednakże 90 % lokatorów to olewa. Wybór należy do Ciebie  :P
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3362 dnia: Stycznia 29, 2017, 12:18:48 »
No prawidłowo powinieneś wywieść na PSZOK, ale jak wystawisz koło śmietnika to po góra 30 min będzie już tylko wielo gabarytowa, wszystko co metalowe i wszelkie okablowanie zniknie.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3363 dnia: Stycznia 29, 2017, 17:24:38 »
Ja niedawno zmieniałem pralke i kuchenkę gazową w kuchni,teraz każdy sklep ma odebrać bezpłatnie zużyty sprzęt jeśli zaznaczysz taka opcję przy dostawie nowego sprzętu do domu.
Fajnie,nowe wstawili,stare zabrali,nie trzeba było targać do PSZOK,czy nawet pod śmietnik.
Na razie nie ma podpisu......

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3364 dnia: Stycznia 29, 2017, 20:11:26 »
Zaznaczyłem i dostałem numer tel. do firmy która tym się zajmuje. ale to potrwa.
Dlatego nie polecam sklepu MM, bo do tego to 3 dni się spóźnili z umówioną dostawą.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2017, 20:14:41 wysłana przez naftor »

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3365 dnia: Stycznia 31, 2017, 20:14:04 »
Mam do odebrania na poczcie opinie biegłej w sprawie tz. "czerwonych pokręteł c.o." c.d.n.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3366 dnia: Stycznia 31, 2017, 21:41:58 »
Opinia biegłej, tak w skrócie:
1) rozliczenie kosztów ogrzewania przeprowadzone niezgodnie z regulaminem spółdzielni
2) regulamin spółdzielni narusza paragrafy prawa energetycznego
3) nawet 45% ciepła może przenikać przez ściany
4) zdjęcie termostatów ma taki sam wpływ na przenikanie ciepła przez ściany, jak zerowe wskazania podzielników
5) instalacja w bloku jest nieprzystosowana do rozliczania kosztów ogrzewania
6) ryczałt to jakiś żart, naruszający prawo energetyczne
7) brak obliczeń zapotrzebowania ciepła po dociepleniu bloku, nie zmieniono współczynników korekcyjnych, nie zamontowano podpionowych zaworów regulacyjnych
8) układ pomiarow-rozliczeniowy powinien być w każdym budynku a nie w węźle

Amen.


Swypnięte Tapatalkiem
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3367 dnia: Lutego 01, 2017, 10:43:17 »
Czy ta opinia biegłej była napisana na potrzeby osoby zainteresowanej, czy może biegła powołana była przez sąd.
Pytam ponieważ 05.12.2016 mieliśmy sprawę i sędzina powołała biegłego, nie ukrywam,  taka opinia pewnie zakończyłaby naszą męczarnię >:(
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3368 dnia: Lutego 01, 2017, 10:47:55 »
Wniosek poszkodowanych na rozprawie sądowej o powołanie biegłego.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3369 dnia: Lutego 01, 2017, 12:13:02 »
Opinia biegłej, tak w skrócie:
1) rozliczenie kosztów ogrzewania przeprowadzone niezgodnie z regulaminem spółdzielni
2) regulamin spółdzielni narusza paragrafy prawa energetycznego
3) nawet 45% ciepła może przenikać przez ściany
4) zdjęcie termostatów ma taki sam wpływ na przenikanie ciepła przez ściany, jak zerowe wskazania podzielników
5) instalacja w bloku jest nieprzystosowana do rozliczania kosztów ogrzewania
6) ryczałt to jakiś żart, naruszający prawo energetyczne
7) brak obliczeń zapotrzebowania ciepła po dociepleniu bloku, nie zmieniono współczynników korekcyjnych, nie zamontowano podpionowych zaworów regulacyjnych
 układ pomiarow-rozliczeniowy powinien być w każdym budynku a nie w węźle

Już dawno pisałem na tym forum że biorąc pod uwagę duże przenikanie ciepła przez ściany(biegła wykazała że może być to nawet 45% ciepła), stosowanie podzielników nie ma sensu gdyż w takim systemie ogrzewania jak w naszych blokach, zużycie ciepła przez lokal jest niezmierzalne, a stosowanie podzielników to tylko nabijanie kabzy firmie rozliczeniowej. Pisałem również o tym iż regulamin jest niezgodny z prawem energetycznym oraz że w każdym bloku powinien być układ pomiarowo-rozliczeniowy Ale zostałem tutaj powszechnie wyśmiany przez wielbicieli podzielników, włącznie z przewodniczącym Rady Nadzorczej panem Dudkiem. Co więcej, członkowie Rady: Pani Pokora i Pan Ryl, którzy wraz z Panią Grędą, Panią Cichocką i Panem Dmochowskim chcieli zmienić regulamin i dostosować go do Prawa Energetycznego zostali na wniosek Pana Dudka pod pretekstem prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec spółdzielni, zawieszeni w prawach członków Rady Nadzorczej. Za zawieszeniem tych dwóch osób w prawach członków Rady Nadzorczej głosowali: Pan Dudek, Pani Krasińska, Pani Kasendra, Pan Sieczkarek. Wnioski proszę sobie samemu wyciągnąć. Mimo tego że nowa Rada zmieniła wysokość ryczałtu na 120% kosztów rzeczywistych, to nadal regulamin jest niezgodny z Prawem Energetycznym, nie ma w nim np alternatywnego sposobu rozliczania kosztów CO od m2 co jest wymagane przez Prawo Energetyczne, rozliczanie kosztów podgrzania wody użytkowej również jest niezgodne z prawem gdyż płacimy za podgrzanie wody jakieś dziwne koszty stałe liczone od metrażu mieszkania co jest jakimś kuriozum gdyż powierzchnia lokalu nie ma nic do ilości zuźycia ciepłej wody.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 12:54:22 wysłana przez kryspin »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3370 dnia: Lutego 01, 2017, 15:28:55 »
"Zdaniem biegłej opłata ryczałtowa stanowi zamienne rozliczenie kosztów ogrzewania, w stosunku do rozliczania w oparciu o wskazania podzielników kosztów ogrzewania, stąd regulamin spełnia wymogi art. 45a ust. 12 Prawo energetyczne"

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3371 dnia: Lutego 01, 2017, 16:19:57 »
"Zdaniem biegłej opłata ryczałtowa stanowi zamienne rozliczenie kosztów ogrzewania, w stosunku do rozliczania w oparciu o wskazania podzielników kosztów ogrzewania, stąd regulamin spełnia wymogi art. 45a ust. 12 Prawo energetyczne"
Zgadza się! I tak mówią wszystkie opinie prawne, które są w moim posiadaniu a czego pan Marian nijak zrozumieć nie chce!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3372 dnia: Lutego 01, 2017, 16:48:57 »
Zgadza się! I tak mówią wszystkie opinie prawne, które są w moim posiadaniu a czego pan Marian nijak zrozumieć nie chce!
Panie Wojtek Dudek, po raz kolejny zapewniam że nie mam na imię Marian ani też nie mam na imię Andrzej jak Pan wcześniej twierdził. Poza tym zaprzecza Pan samemu sobie. Wcześniej twierdził pan że ryczałt nie jest w naszym regulaminie alternatywną metodą rozliczania kosztów ciepła lecz jest stosowany tylko w przypadku gdy wskazania podzielników przekroczą kwotę ryczałtu, teraz twierdzi pan odwrotnie. To kiedy mówił pan prawdę? Wtedy czy teraz i która teorię potwierdzają te wszystkie opinie prawne które rzekomo pan posiada. może warto byłoby je opublikować, chyba to nie tajemnica? Przecież wiele osób chciało rozliczania ryczałtowego bo nie chcieli podzielników, lecz zarząd odmawiał twierdząc że to niemożliwe i niezgodne z regulaminem. Owszem, zgadzam się z biegłą że ryczałt mógłby być alternatywną metodą rozliczania kosztów CO ale tylko wtedy gdyby użytkownik lokalu mógł wybrać czy chce podzielniki czy zrezygnować z nich i być rozliczanym ryczałtem. Poza tym obecnie ryczałt powinien wynosić 100% kosztów rzeczywistych a nie 120% jak jest w obecnym regulaminie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 17:14:44 wysłana przez kryspin »

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3373 dnia: Lutego 07, 2017, 14:11:40 »
Spółdzielnie mieszkaniowe - państwa w państwie. Potrzebna jest zmiana prawa dotyczącego spółdzielni mieszkaniowych. Gośćmi programu są senator Lidia Staroń oraz Agnieszka Wojciechowska społecznie zajmująca się obroną praw mieszkańców spółdzielni. Warto obejrzeć program. Uważam że w naszej spółdzielni konieczny jest audyt aby sprawdzić czy poprzednia ekipa nie dopuściła się malwersacji i aby obecna Rada Nadzorcza oraz nowy Zarząd nie musieli odpowiadać za działania poprzedniej ekipy.
https://vod.tvp.pl/28671186/06022017
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3374 dnia: Lutego 09, 2017, 16:21:49 »
Czyli czekamy do 9 lutego, szkoda tylko ze dyżury są tylko raz w miesiącu. A po za tym zaskakuje mnie ta cisza, ciekawe czy stała taka cisza, czy cisza prze burzą.
Sobie poczekałem, zamiast we własny kalendarz spojrzeć

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...