Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1622788 razy)

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3090 dnia: Listopada 19, 2016, 15:28:41 »
Z Twojej wypowiedzi wynika, że ktoś, kto pracuje w Elektrowni, gdzie wytwarza się "prąd" i jest zatrudniony na stanowisku związanym z dystrybucją nie możne pracować (zasiadać) w RN SM Chemik Police?
Sam chyba wiesz ze ten przykład delikatnie mówiąc był chybiony, dlaczego bo każdy z nas ma podpisana indywidualna umowę na dostawę Energi tak samo z Gazem. Wyprzedzając twoje dalsze drążenie tematu kto może a kto nie odpowiadam ci ze nie może być ten którego firma mam podpisaną umowę ze spółdzielnią  na dostawę czegoś i to na długi czas
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3091 dnia: Listopada 19, 2016, 16:53:05 »
Sam chyba wiesz ze ten przykład delikatnie mówiąc był chybiony, dlaczego bo każdy z nas ma podpisana indywidualna umowę na dostawę Energi tak samo z Gazem
Nie nie był chybiony. Klatki schodowe same się oświetlają? Wewnątrzosiedlowe alejki, siedziba SM oraz inne części wspólne jak piwnice itp. także? Proszę cię... ::)  Z gazem OK!, ale tego medium nie wymieniłem. Natomiast ZWIK czyli wodociągi i kanalizacja z cała odpowiedzialnością. Nie zaprzeczysz, że to także wspólne (niekiedy) media?!
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2016, 17:09:59 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3092 dnia: Listopada 19, 2016, 20:27:52 »
No jednak chybiony a poniżej udowodnię ci dlaczego ;
Prąd =  zgadza się spółdzielnia kupuje od Enei prąd ale tylko dla swoich potrzeb czyli właśnie na oświetlenie  klatek i pomieszczeń wspólnych. Musisz sam przyznać ze lokatorom  nie każdy kupuje sam również i ty, i tu spółdzielnia płaci według liczników.
ZWiK  = tu również jesteś w błędzie spółdzielnia nie zamawia dla nas wody za zużyta  wodę i   odprowadzona ścieki płacimy sami według skazania liczników wodnych tak samo spółdzielnia płaci według swoich liczników które za zamontowane w byłych pralniach obecnie przerobionych na pomieszczenia gospodarcze.
CO = z tymi mediami jest trochę inaczej tu spółdzielnia zamawia pewna ilość i za tyle płaci nie istotne czy zużyjemy tyle co zamówiliśmy czy mniej,  PEC   nie interesują nasze podzielniki. Dla ciekawości ci powiem ze spółdzielnia chemik zażywa niecałe 70 % tego co zamawia,  dlatego dla nich najlepiej jest abyśmy mieli rozliczenie od m2 o co walczy tak zawzięcie pan Ryl.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2016, 20:29:38 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3093 dnia: Listopada 20, 2016, 03:39:50 »
Ktoś raz coś chlapnie i zaraz jest to powtarzane jak dogmat. Otóż przypadek pana Rafała nie jest pierwszy w Polsce. Nawet nie pierwszy w  województwie. W jednej z największych szczecińskich spółek skarbu państwa miało także miejsce odwołania Członka Zarządu z wyboru załogi. A było to bodajże w czerwcu lub lipcu. Widocznie dobra zmiana tak ma, że ma takie prawo ;-)

To chyba nie ten wątek - jojo :)

Post Merge: Listopada 20, 2016, 09:51:29
No jednak chybiony a poniżej udowodnię ci dlaczego ;
Prąd =  zgadza się spółdzielnia kupuje od Enei prąd ale tylko dla swoich potrzeb czyli właśnie na oświetlenie  klatek i pomieszczeń wspólnych. Musisz sam przyznać ze lokatorom  nie każdy kupuje sam również i ty, i tu spółdzielnia płaci według liczników.
ZWiK  = tu również jesteś w błędzie spółdzielnia nie zamawia dla nas wody za zużyta  wodę i   odprowadzona ścieki płacimy sami według skazania liczników wodnych tak samo spółdzielnia płaci według swoich liczników które za zamontowane w byłych pralniach obecnie przerobionych na pomieszczenia gospodarcze.
CO = z tymi mediami jest trochę inaczej tu spółdzielnia zamawia pewna ilość i za tyle płaci nie istotne czy zużyjemy tyle co zamówiliśmy czy mniej,  PEC   nie interesują nasze podzielniki. Dla ciekawości ci powiem ze spółdzielnia chemik zażywa niecałe 70 % tego co zamawia,  dlatego dla nich najlepiej jest abyśmy mieli rozliczenie od m2 o co walczy tak zawzięcie pan Ryl.
Oj Polak, Polak - czytam i oczom nie wierzę. Ja piszę, o zjawisku, ty zabawiasz się w aptekarza. Oczywiście jakaś cześć z tego jest prawdą, co piszesz, ale za zużyte media przez SM płacimy MY! Bez względu czy są opomiarowane, czy nie. Idąc dalej twoim tokiem myślenia. powinieneś dojść do wniosku, że wszyscy, którzy wyrażą chęć przejścia na rozliczenie z m2, są tajnymi współpracownikami PEC i powinni być usunięci ze SM. A może także pracownicy Zch. Police, którzy są za m2, bo Police dostarczają ciepło do miejskiego PEC? To jakiś obłęd. Ja także wielokrotnie wyrażałem pogląd i chęć przejścia na rozliczenie z m2 i właśnie mnie Wojtek pozbawił takiej możliwości (chociaż mówił, tu na forum - kto będzie chciał ten przejdzie lub będzie miał taką możliwość) usuwając/zawieszając Radnych. Ja nie dopatrzyłem się tam lobbingu. Jak by był takowy zastosowany, to reszta RN by to poparła. Z resztą samo mówienie, o tym, iż chce się rozliczać w innej (m2) formie niż ustali "władza" nie jest niczym złym. Złe jest to, że - jak widziałem w reportażu - w RN zapanowały rządy i postawy autorytarne! Ale to jest moje subiektywne (na razie) odczucie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2016, 09:51:29 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3094 dnia: Listopada 20, 2016, 09:52:39 »
Power. Tak. Mój błąd - miało być w temacie ZCh Police.

Post Merge: [time]Listopad 20, 2016, 10:02:05 [/time]

PEC jest monopolistą w Policach i może dyktować ceny. Jeżeli spółdzielnie Odra i Chemik zmniejszą ilość zamówionego ciepła to PEC podniesie koszty i o sobie wyrówna. Tak już było kiedyś z ZWiK. Ludzie zmniejszyli zużycie to ZWiK podniósł koszty.
Co do podejrzeń wobec członków RN pracujących w PEC to ja pójdę dalej. Wojtek jest zainteresowany podzielnikami bo ludzie oszczędzając na ogrzewaniu kupują więcej ciepłych ciuchów na rynku - może także w budzie u Wojtka - i tu ma też swój interes. Może to naiwne ale tak samo uzasadnione jak wobec pana Ryla.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2016, 10:02:46 wysłana przez jojo »

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3095 dnia: Listopada 20, 2016, 11:28:17 »
Ja też jestem za rozliczaniem od m2 i zostałam przez Pana Dudka i jego ekipę pozbawiona takiej możliwości. Poza tym bezprawnie pozbawiono nas wybranych przez nas reprezentantów w Radzie Nadzorczej. Śmiem twierdzić że wykluczenie przez Pana Dudka niewygodnych mu osób z Rady jest działaniem na szkodę spółdzielni gdyż pozbawił dużą grupę członków spółdzielni wbrew ich woli swoich reprezentantów w Radzie Nadzorczej, a zatem nie jest to na pewno działanie w interesie wszystkich członków spółdzielni. Uzasadnienie zawieszenia tych osób w Radzie nie ma żadnych podstaw prawnych gdyż już przed Walnym było wiadome gdzie te osoby pracują a wiele wyroków sądowych określa czym są interesy konkurencyjne wobec spółdzielni. Żeby uznać że osoby te prowadzą interesy konkurencyjne musiałyby się zajmować wynajmem, sprzedażą, zarządzaniem nieruchomościami, czyli działalnością zbieżną z przedmiotem działania spółdzielni. A czyż Pan Dudek nie wypowiadał się że jest w zarządzie wspólnoty? Zatem to Pana Dudka powinno się zawiesić w prawach członka Rady Nadzorczej jako prowadzącego interesy konkurencyjne wobec spółdzielni a nie te osoby które zostały bez żadnych powodów zawieszone. Apeluję do wszystkich członków spółdzielni aby masowo wystąpić w obronie naszych reprezentantów z Rady Nadzorczej którym bezprawnie zamknięto usta.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3096 dnia: Listopada 20, 2016, 11:42:07 »
A ja mam pytanie do Pana Dudka: Czy to prawda że forsuje Pan pomysł aby pan Szostak pozostał nadal prezesem spółdzielni i szkolił wiceprezesa a następnie nowego prezesa? Proszę to jasno wyjaśnić członkom spółdzielni, bo ja nie słyszałem o takim przypadku aby w jakiejkolwiek szanującej się firmie odchodzący skompromitowany prezes szkolił jego następców. To jest niedopuszczalne. W momencie wybrania nowego wiceprezesa pan Szostak powinien natychmiast zostać odwołany, nie istnieje ku temu żadna przeszkoda prawna, gdyż wtedy będzie już wymaganych przez prawo dwóch członków zarządu.

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3097 dnia: Listopada 20, 2016, 12:24:49 »
Przytaczam jeden z komentarzy z facebooka ze strony: https://www.facebook.com/spoldzielcychemikapolice

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3098 dnia: Listopada 20, 2016, 12:28:12 »
Ja też jestem za rozliczaniem od m2 i zostałam przez Pana Dudka i jego ekipę pozbawiona takiej możliwości.

Nie przeze mnie Jadwisiu! Nie przeze mnie. Nie odbieraj tej zasługi Kryspinowi, który głosował i namawiał do głosowania za odrzuceniem uchwały nr 12 Walnego Zgromadzenia. A dzisiaj nie tylko nie ma odwagi się do tego przyznać ale i nawet wkleić tej uchwały pod swoimi rozwlekłymi insynuacjami na ten temat.


Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3099 dnia: Listopada 20, 2016, 12:40:53 »
Ja też jestem za rozliczaniem od m2 i zostałam przez Pana Dudka i jego ekipę pozbawiona takiej możliwości.

Nie przeze mnie Jadwisiu! Nie przeze mnie. Nie odbieraj tej zasługi Kryspinowi, który głosował i namawiał do głosowania za odrzuceniem uchwały nr 12 Walnego Zgromadzenia. A dzisiaj nie tylko nie ma odwagi się do tego przyznać ale i nawet wkleić tej uchwały pod swoimi rozwlekłymi insynuacjami na ten temat.
Panie Dudek, proszę nie wprowadzać w błąd członków spółdzielni. Uchwały nr 10 i 12 nie wykluczają się nawzajem. Uchwała 12 dotyczyła globalnej rezygnacji z podzielników w całej spółdzielni i na to członkowie się nie zgodzili, natomiast uchwała nr 10 dawała możliwość przejścia na rozliczanie od m2 w ramach danego węzła cieplnego i na to większość wyraziła zgodę. Proszę mi wskazać przepis który wzajemnie wyklucza obie te uchwały. I jeszcze jedno, proszę mi odpowiedzieć co ma sugerować pańskie stwierdzenie że niby "namawiałem" do głosowania przeciwko uchwale nr 12 i co próbuje pan tym udowodnić?  Proszę o konkretną odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2016, 13:15:20 wysłana przez kryspin »

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3100 dnia: Listopada 20, 2016, 12:45:57 »
Żeby uznać że osoby te prowadzą interesy konkurencyjne
Przecież nikt nie powiedział że prowadzą konkurencję tylko że zachodzi konflikt interesów, gdyż Pan Ryl pracuje w PEC w dziale zbytu. Czyli krótko mówiąc sprzedaje ciepło, które spółdzielnia kupuje. Ciężko to pojąć ?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3101 dnia: Listopada 20, 2016, 14:00:17 »
Szkoda, że wcześniej nikt o tym nie wspominał. Tylko "głosujcie na naszą 9-tkę". Wtedy nikt nie widział problemu, także wewnątrz kółka wzajemnej adoracji. Adoracja minęła, konflikty wyszły na pierwszy plan. Wstyd. Wstyd mi za siebie, że pomagałem wam jak mogłem.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Jupiter

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3102 dnia: Listopada 20, 2016, 14:37:54 »
Z tego co można było obejrzeć z posiedzenia Rady wynika , że Pan Ryl pozostaje w sporze ze Spółdzielnia  ponieważ  jest w trakcie procesu sądowego dotyczacego " niedoplaty"  jeżeli chodzi o ogrzewanie . Ten fakt zatail składając oświadczenie na piśmie . Oświadczył,  ze nie jest w sporze. Juz sam ten fakt ( pozostawanie w sporze) wyklucza go według przepisów z możliwości bycia w Radzie Nadzorczej. Powinien wycofać pozew z sądu i rozliczyć się ze spółdzielnia,  żeby być " czysty ".
A jeżeli chodzi o rozliczanie z metra to nowe obowiązujące  prawo energetyczne zalatwia sprawe .Tylko desperaci będa chcieli wprowadzac rozliczanie od metra .
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2016, 14:41:03 wysłana przez Jupiter »

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3103 dnia: Listopada 20, 2016, 14:55:41 »
A propos Pani Iwony i Pana Andrzeja, czy to nie przypadkiem Pan Wojtek stał pod hotelem Dobosz i rozdawał ulotki z ich kandydaturami, przekonując do głosowania na tych, a nie innych kandydatów ? Czy nie reklamował ich na forum i na facebooku  przekonując, że podobnie jak pozostałe osoby ze sztabu koordynacyjnego, będą najlepszymi reprezentantami spółdzielców ? Wtedy byli mu niezbędni, aby osiągnąć sukces wyborczy, żeby po pół roku potraktować ich jak zbędny balast ? Jak to świadczy o czysto ludzkiej i moralnej stronie osób głosujących za zawieszeniem tych Państwa ? To tak wyglądają te szumnie zapowiadane standardy, nowa jakość i uczciwość ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2016, 15:01:32 wysłana przez bazyl »

Offline Jupiter

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3104 dnia: Listopada 20, 2016, 15:23:30 »
No ciekawe rzeczy tutaj piszesz Bazyl ... czy chcesz powiedzieć,  że to dzięki Pani Iwonie i Panu Rylowi , Pan Dudek odniósł sukces?
 :) większej niedorzecznosci nie słyszałem. A kto o nich w ogóle wcześniej słyszał?
 To dzięki Panu Dudkowi się dostali do Rady i to oni zachowują się podle składając wniosek o jego odwołanie.
Jak widać to oni przyszli do tej Rady tylko po to aby wprowadzić w spółdzielni rozliczanie od metra . Nic więcej tak naprawdę ich nie interesuje .A jak okazuje się  to niemożliwe to mają wszystko w d.... i sobie wychodzą.
Ta cala akcja przejęcia spółdzielni przez Pec została na szczęście udaremniona ...i to Pan Wojtek tego dokonal wiec jestem mu za to wdzieczny .
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2016, 15:31:32 wysłana przez Jupiter »