Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613272 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2310 dnia: Września 18, 2016, 15:13:28 »
A czy wiesz skąd się to ciepło wzięło w Twoim domu ? Zapewne przywędrowało od sąsiada który grzeje.

Gdyby tak było, to proszę odpowiedzieć mi na takie pytanie: dlaczego po dzisiejszej nocy (14 st. C. na zewnątrz) w moim mieszkaniu rankiem była temperatura 21,7 st. C.? Skąd się wzięła? Też mnie sąsiad dogrzał skoro kaloryfery zimne? Dodam tylko, że niekiedy jesienią w nocy jest ok 10 st., w dzień po 15-17 st. a w mieszkaniach dalej po ponad 20 st. Ciekawe - prawda?

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2311 dnia: Września 18, 2016, 15:44:38 »
Gdyby tak było, to proszę odpowiedzieć mi na takie pytanie: dlaczego po dzisiejszej nocy (14 st. C. na zewnątrz) w moim mieszkaniu rankiem była temperatura 21,7 st. C.? Skąd się wzięła? Też mnie sąsiad dogrzał skoro kaloryfery zimne? Dodam tylko, że niekiedy jesienią w nocy jest ok 10 st., w dzień po 15-17 st. a w mieszkaniach dalej po ponad 20 st. Ciekawe - prawda?
Czyli Twoim zdaniem wogóle nie jest nam potrzebne ogrzewanie, po co ogrzewać skoro zawsze jest ciepło w mieszkaniu. Ciekawa teoria. Radzę zamieszkać np w altance na działce i jej nie ogrzewać.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2312 dnia: Września 18, 2016, 16:02:42 »
Nie będę filozofował ale jak przypuszczam to sam  pan dogrzewasz, gotując a nawet przebywając w domu no i tym ze nie masz pan ubytków ciepła. Na pewno nie dogrzewa pana sąsiad ale jak pan zauważył wielu tak twierdzi bo ktoś tak stwierdził, a na pewno było to osoba która miała niedopłatę. Co do przenikania ciepła no na pewno jest ale według mnie jest to tak znikome i nie wpływa to na koszty i chyba są jakieś opracowania naukowe w tym temacie. Orędownikami rozliczenia od m2 są z  reguły osoby które mają niedopłaty i mieszkają w mieszkaniach szczytowych i w tym rozliczeniu widzą rozwiązanie problemu  czyli rozłożeniu kosztów na wszystkich po równo. Osobiście jestem zwolennikiem rozliczenia na podstawie podzielników mimo ze mieszkam w mieszkaniu szczytowy i na dodatek na czwartym piętrze a mimo to ostatnie rozliczenie miałem na plusie dokładnie 360 zł. Według mnie najlepiej by było aby do danej temperatury np. 21 / 22 st C rozliczenie było od metra czy zryczałtowane a powyżej według podzielników jak ktoś chce ciepło nich płaci tylko nie wiem czy tak by się dało zrobić. Można wprowadzić rozliczenie od m2 i od podzielników i tu każdy lokator by musiał się opowiedzieć w jaki sposób chciałby być rozliczony. To tylko moje takie rozmyślania i nie wiem czy jest to możliwe do wprowadzenia w naszej spółdzielni.   
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2313 dnia: Września 18, 2016, 16:04:46 »
Czyli Twoim zdaniem wogóle nie jest nam potrzebne ogrzewanie, po co ogrzewać skoro zawsze jest ciepło w mieszkaniu. Ciekawa teoria. Radzę zamieszkać np w altance na działce i jej nie ogrzewać.

Pytanie było proste! Ty, zamiast odpowiedzieć, snujesz insynuacje. I to ma być uwiarygodnienie Twojej wiedzy w temacie ogrzewania?

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2314 dnia: Września 18, 2016, 16:06:07 »
Czyli Twoim zdaniem wogóle nie jest nam potrzebne ogrzewanie
No nikt tu nie twierdzi ze ogrzewanie jest zbędne tylko p. Wojtek próbuje tym przykładem udowodnić ze  teoria o dogrzewanie przez sąsiada jest mitem.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2016, 16:07:43 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2315 dnia: Września 18, 2016, 16:30:36 »
Zanim sam chlapniesz bzdurą, to przynajmniej sprawdź wynik głosowania nad uchwałą... Uchwała Walnego nr 12... za zmianą na m. kw. 30 osób, przeciwko 189 osób! http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/protokoly/2016-07-29-protokol-posiedzenia-przewodniczacych-walnego-zgromadzenia.pdf
Była jednak podjęta uchwała Walnego Zgromadzenia nr 10/2016 o możliwości przejścia na rozliczanie od m2 ale przewodniczący RN milczy na ten temat bo jest to mu niewygodne. Po raz kolejny widać że nie działa Pan w interesie wszystkich członków tylko w swoim własnym. Zadam zatem pytanie: Kiedy uchwała nr 10/2016 Walnego Zgromadzenia będzie zrealizowana i będzie możliwość zebrania podpisów w ramach danego węzła cieplnego w celu przejścia na rozliczanie od m2. Link do uchwał WZ: http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/protokoly/2016-07-29-protokol-posiedzenia-przewodniczacych-walnego-zgromadzenia.pdf
Oto uchwała 10/2016:


Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2316 dnia: Września 18, 2016, 17:29:06 »
Jak można przeczytać w tej uchwale  musi wyrazić zgodę na na rozliczenie od m2 minimum 50 % podłączonych do danego węzła.




działania już były wykonane przez zarząd, ankieta dała jasny wynik większość chce rozliczenia za pomocą podzielników
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2016, 17:38:45 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2317 dnia: Września 18, 2016, 17:39:58 »
Z tego co pamiętam to za rozliczaniem z m2 była Pani Marta Gręda i była to jej uchwała, Pan Wojtek Dudek nie głosował za przyjęciem tej uchwały. Był przeciwny bo krzywdzi ona ludzi którzy nie grzeją, a takich jest większość.

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2318 dnia: Września 18, 2016, 18:36:19 »
No to nie grzejmy, jeszcze troche poczekajmy a grzyb i stechlizna zniszczy nam mieszkania.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2319 dnia: Września 18, 2016, 19:04:00 »
No to nie grzejmy, jeszcze troche poczekajmy a grzyb i stechlizna zniszczy nam mieszkania.

Nie rozumiem. A czy istnieje jakikolwiek zakaz grzania w mieszkaniach? Ja grzeję i jakoś nikt mi tego nie zabrania! Czemu ciągle odwołujecie się do jakichś oklepanych banałów?

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2320 dnia: Września 18, 2016, 19:08:49 »
No to nie grzejmy, jeszcze troche poczekajmy a grzyb i stechlizna zniszczy nam mieszkania.

grzejmy ale nie do przesady, po to jest żeby używać. a z tym grzybem to przesadzasz. poza tym jak w mieszkaniu jest 5 osób to jest cieplej niż w takim w którym mieszka 1 osoba, do tego gotowanie, sprzęt rtv i agd też generuje ciepło.

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2321 dnia: Września 18, 2016, 19:16:40 »
Nie rozumiem. A czy istnieje jakikolwiek zakaz grzania w mieszkaniach? Ja grzeję i jakoś nikt mi tego nie zabrania! Czemu ciągle odwołujecie się do jakichś oklepanych banałów?
W dalszym ciągu przewodniczący RN nie odpowiada na pytania. Ponowię więc zatem moje pytanie: Kiedy będzie zrealizowana wola większości spółdzielców wyrażona uchwałą nr 10/2016 Walnego Zgromadzenia o możliwości przejścia na rozliczanie od m2 w ramach danego węzła cieplnego. Dodam że ankieta którą stary zarząd skierował wcześniej nie dotyczyła rozliczania om m2 w ramach węzłów lecz całej spółdzielni a poza tym była zmanipulowana. I kolejne pytanie: Kiedy będzie zrealizowana wola większości spółdzielców dotycząca odwołania prezesa Szostaka ze stanowiska. Spółdzielcy jednoznacznie dali odpowiedź że nie chcą już tego Pana w zarządzie.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2016, 19:18:53 wysłana przez jadwisia »

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2322 dnia: Września 18, 2016, 19:39:37 »
jadwisia, pytania o Szostaka to w tej chwili dla Wojtka Dudka są pytania nie zręczne. Ale ja ci odpowiem Szostak zostanie odwołany pod koniec kadencji rady i wtedy Wojtek Dudek ogłosi swój wielki sukces wymany zarządu i myśląc że wszyscy mu zapomną przetarg na wymanę podzielników który  zatwierdził wraz ze swoimi kolesiami z rady chociaż przed wyborami wszyscy oni byli przeciw temu przetargowi, a przetarg ten  jest niczym innym jak tylko sposobem na wyprowadzeniem pieniędzy ze spółdzielni

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2323 dnia: Września 18, 2016, 20:05:42 »
Kiedy będzie zrealizowana wola większości spółdzielców wyrażona uchwałą nr 10/2016 Walnego Zgromadzenia

Gwoli ścisłości! Nie większości spółdzielców lecz większości głosujących na Walnym. Odpowiadam. Nie zostanie, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Taka możliwość już istnieje.

Kiedy będzie zrealizowana wola większości spółdzielców dotycząca odwołania prezesa Szostaka ze stanowiska.

Jarek Bień (wegier) już mnie wyręczył i Ci odpowiedział. A że bardzo, ale to baaaardzo opętała go na moim punkcie obsesja wizjonera, który wie lepiej ode mnie co ja myślę, co robię oraz co i kiedy uczynię, to mnie raczej nie wypada go poprawiać. :D

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2324 dnia: Września 18, 2016, 20:16:50 »
Gwoli ścisłości! Nie większości spółdzielców lecz większości głosujących na Walnym. Odpowiadam. Nie zostanie, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Taka możliwość już istnieje.
Wolą większości spółdzielców Panie przewodniczący rady, gdyż jak sam Pan wie, osoby które nie uczestniczą w Walnym dobrowolnie zrzekły się możliwości głosowania. Proszę zatem wskazać zapisy regulaminu które umożliwiają rozliczanie od m2 w ramach węzła cieplnego. Bo ja takich zapisów w regulaminie nie widzę. I proszę nie odpowiadać że jest możliwość rozliczenia ryczałtem bo nie jest to to samo co rozliczanie od m2.