Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1626647 razy)

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2325 dnia: Września 18, 2016, 20:42:24 »
Jarek Bień (wegier) już mnie wyręczył i Ci odpowiedział
A ciebie Wojtek Dudek nie ponosi za bardzo z podawaniem moich danych osobowych na publicznym forum, na pewno nie udzieliłem na to zgody, abyś się nie pomylił

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2326 dnia: Września 18, 2016, 21:14:43 »
Odpowiadam panu W.Dudkowi "skąd sie wzięło ciepełko" Otóż wysokie dodatnie temperatury w lecie nagrzały mury naszych domów i wewnątrz nawet w tych zimnych mieszkaniach było cieplutko a w ciepłych gorąco. Jedna noc z temp. + 10 st. powietrza spowodowała już obnizenie temp. w mieszkaniach /dobrze nagrzanych/. A to tylko kilka godzin jednej nocy. Wg.pańskiej teorii dużo niższa temperatura zewnętrzna nie powinna obniżyć temp. powietrza w mieszkaniu. Do przemyslenia czy rozliczenie z podzielników jest sprawiedliwym. Na pewno korzystnym finansowo dla tych, którzy maja szczęście mieszkać nad węzłem cieplnym, w mieszkaniu środkowym i w sąsiedztwie mieszkań,w  których jest niemożliwe przetrwanie w zimie bez ogrzewania. Ci ostatni w obawie o niebotyczne koszty za c.o. ogrzewają pomieszczenia różnymi grzejnikami elektrycznymi i kuchenkami gazowymi. Czy tak to ma wyglądać?   

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2327 dnia: Września 18, 2016, 22:10:18 »
Pani zrównoważona ja nie mieszkam na węzłem cieplnym, mieszkanie mam szczytowe na dodatek na 4 pietrze  i jakoś nie dogrzewam jakimi grzejnikami elektrycznymi   i mam z reguły zwroty ostatnio ponad 300 zł. Na pewno nie siedzę uburdany w kurtki i inna odzież zimową.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2328 dnia: Września 18, 2016, 22:30:58 »
Tak to sie zgadza odnosnie mieszkań usytuowanych na 4 pietrach  Nie umiem tego technicznie wytłumaczyć ale na 4 pietrach jest własnie ciepło ze wzgledu na system obiegu ciepła. Może zle wyjasniłam ale znam wypowiedzi mieszkańców 4 pieter na ten temat.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2329 dnia: Września 18, 2016, 23:08:47 »
No to teraz jak to jest bo już zaczynam się gubić, no tak z góry słońce mi grzeje mieszkanie i ogrzewa ściany szczytowe. Jaki system obiegu ciepła kto pani nagadał takich głupot.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2330 dnia: Września 18, 2016, 23:12:33 »
Może chodziło o to że ciepłe powietrze "ucieka" do góry, dzieci w podstawówce to wiedzą więc Ameryki Pani nie odkryła.
Sama już nie wiesz o co Ci chodzi, najpierw że zimno teraz że jak szczytowe to ciepłe, zastanów się o co walczysz ?

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2331 dnia: Września 19, 2016, 00:05:20 »
Zrównoważonej zapewne chodziło o rury zwrotne które przebiegają w mieszkaniach na ostatnim piętrze, rury te dodatkowo dogrzewają mieszkanie a podzielniki nie notują tego ciepła bo są zamontowane na kaloryferach, jest to kolejny przykład na to że rozliczenia na podstawie wskazań podzielników to fikcja.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2332 dnia: Września 19, 2016, 00:18:55 »
kryspin, nie wiem, o jakich rurach zwrotnych piszesz. Mieszkam na czwartym piętrze i żadnych rur zwrotnych nie mam. Na niższych piętrach wszyscy sąsiedzi je mają. Wiem, że jeśli nikt pode mną nie grzeje, a ja otwieram kaloryfer, to ciepło najpierw leci rurami przez mieszkania sąsiadów, a potem dociera do mojego mieszkania. W ten sposób grzeją się moi sąsiedzi. Moim kosztem. Jeśli sąsiedzi grzeją, to ja z tego nic nie mam. By mieć ciepło i tak muszę odkręcić swój kaloryfer. 

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2333 dnia: Września 19, 2016, 00:39:58 »
Chodzi mi o rury biegnące w pokojach tuż pod sufitem, widziałem kiedyś u znajomych którzy mieszkają na 4 piętrze(znajomi też nie odkręcali kaloryferów bo jak twierdzili wystarczy im ogrzewanie przez te właśnie rury zwrotne) ale nie wiem czy we wszystkich budynkach tak jest.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2334 dnia: Września 19, 2016, 09:44:34 »
Sama już nie wiesz o co Ci chodzi, najpierw że zimno teraz że jak szczytowe to ciepłe, zastanów się o co walczysz ?
Jak wnioskuje dotyczy to mojej osoby. Ja dokładnie wiem o co mi chodzi, jestem za rozliczeniem z podzielników bo nie chce płacić za innych. Co do mieszkania szczytowego po ociepleniu budynków nie mam problemów, po drugie z tego co wiem przy rozliczaniu do każdego mieszkania jest brany inny  współczynnik jest to uzależnione gdzie mieszkanie jest umiejscowione w bloku. Co do rury zwrotnej no to nie wiedziałem ze one mi grzeją chałupę,  no a skoro tak no to trzeba eis zastanowić nad demontażem kaloryferów w całej chacie.  ;D ;D ;) ;)
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2335 dnia: Września 19, 2016, 10:26:04 »
Jak wnioskuje dotyczy to mojej osoby.
nie, dotyczyło zrównoważonej. Tobie akurat wiem o co chodzi, bo zarówno jak jak jesteś za rozliczaniem z podzielników.

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2336 dnia: Września 19, 2016, 10:49:55 »
Dziekuje serdecznie "kryspinowi" za wytłumaczenie i uzupełnienie mojej odpowiedzi.Chodziło mi o te  rury zwrotne umeszczone w mieszkaniach na 4 pietrach i nie tylko szczytowych.Wiem, że w tych mieszkaniach wystarcza ciepło tych rur na dogrzanie mieszkania. Proszę sie nie oburzać p."polaku" a przecież nikt nie zabrania panu płacić z podzielników. Chodzi o to, że my członkowie SM "Chemik" mamy mieć prawo wyboru metody rozliczania za c.o. Oczekuje, że Prezydium RN przedstawi planowane koszty jednostkowe za m2 /dla orientacji/ przy ewentualnym wybraniu metody od 1 m2 a także inne nowe walory przemawiajace za pozostaniem przy podzielnikach /tą dotychczasową metodę mamy sprawdzoną na kieszeni/. Prawda,że zarząd sp-ni już 2 razy ankietował sprawę metody rozliczania c.o ale były to suche ankiety bez zadnych wyjasnień warunków kosztowych i mówiące o rozliczeniach osiedlowych / kazdy je otrzymał/ a więc wysyłane do mieszkańców z intencja negatywną.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2337 dnia: Września 19, 2016, 11:16:49 »
Większej bzdury nie słyszałem, chcesz powiedzieć że rurka grubości 0,5 '' jest w stanie ogrzać mieszkanie ?? to po co w takim układzie grzejniki są takie duże ?? Wystarczyło zamontować w mieszkaniach rurki.
kryspin, nie wiem, o jakich rurach zwrotnych piszesz. Mieszkam na czwartym piętrze i żadnych rur zwrotnych nie mam. Na niższych piętrach wszyscy sąsiedzi je mają. Wiem, że jeśli nikt pode mną nie grzeje, a ja otwieram kaloryfer, to ciepło najpierw leci rurami przez mieszkania sąsiadów, a potem dociera do mojego mieszkania. W ten sposób grzeją się moi sąsiedzi. Moim kosztem. Jeśli sąsiedzi grzeją, to ja z tego nic nie mam. By mieć ciepło i tak muszę odkręcić swój kaloryfer. 
nie no mylisz się przecież ciepła woda krąży w obiegu cały czas.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2338 dnia: Września 19, 2016, 12:31:14 »
chcesz powiedzieć że rurka grubości 0,5 '' jest w stanie ogrzać mieszkanie ??
Oczywiście że jest w stanie ogrzać, tym bardziej że rura biegnie i w pionie i wzdłuż całego pokoju pod sufitem więc w sumie jest to kilka metrów gorącej rury na każdy pokój. I to wszystko nie jest opomiarowane bo podzielnik tego nie mierzy.
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2016, 12:38:53 wysłana przez kryspin »

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2339 dnia: Września 19, 2016, 13:03:16 »
oh no! to było sobie kupić mieszkanie na IV piętrze.