Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613419 razy)

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2250 dnia: Września 13, 2016, 17:11:17 »
Spis węzłów jest w zakładce "dokumenty" w pozycji "podział nieruchomości SM Chemik".
Nieruchomości nie pokrywają się z węzłami które obsługują budynki bo nieruchomości jest 25 a węzłów jest z tego co wiem ponad 30. Przykładowo: nieruchomości nr: 16 i 17 obsługuje jedne węzeł cieplny, to wiem na pewno.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2251 dnia: Września 13, 2016, 17:34:29 »
Czyli mamy nieruchomości i ich nie mamy, czy RN swoje a zarząd swoje.  Oj nie trzabyło się chwalić  p.  Wojtku. Czekamy na odpowiedź w temacie opłat. A tak że zapytam gdzieś już wymieniają podzielniki?


« Ostatnia zmiana: Września 13, 2016, 17:36:21 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2252 dnia: Września 14, 2016, 08:37:25 »
Od dłuższego czasu się tylko przyglądam dyskusji z nadzieją, że w końcu uzyskamy odpowiedzi na pytania które co chwila padają odnośnie opłat i podzielników. Mijają dni a tu nadal nic.
Jestem także członkiem spółdzielni i to jakiś absurd, że mamy wymienić podzielniki czy przejść na rozliczanie z m jak nikt nie wie z jakimi kosztami się to wiąże


Jak idziemy do sklepu to wiadomo ile trzeba zapłacić, a tutaj wychodzi na to co by RN nie ustanowiła my to z automatu przyjmujemy i płacimy ile SM "chemik" zażąda.
Panie Wojtku czy to tajemnica aby ujawnić koszty ogrzewania na węzeł czy nieruchomość? Wystarczy wziąć kalkulator aby to racjonalnie przeliczyć.


a strzelanie kosztami od 1,7 za m do aż 2,8 za m, czy podzielniki radiowe - z nie wiadomo jakimi stawkami to jakaś kpina z nas samych


Szkoda, że tak ważne opłaty są trzymane w jakiejś tajemnicy. Chyba, ze sami tego nie ogarniacie. Wystarczy poradzić się fachowców, którzy nie mają problemu z liczeniem. Chyba, że na rękę wam jak warunki narzuca PEC lub firmy z podzielnikami, dla RN najszybsze rozwiązania dla nas najbardziej kosztowne. I mieszkając w bloku ogrzewanie wychodzi jak w domku 200m2.

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2253 dnia: Września 14, 2016, 11:42:06 »
Pani Izo
Proszę w moim imieniu o jeszcze chwilę cierpliwości. W poniedziałek mamy sesję i wszystko zostanie ustalone oraz przekazane do Państwa informacji.
Obiecuję że sama osobiście napiszę wszystko tak aby to było czytelne i jasne. Nie ma żadnych tajemnic. Robimy wszystko aby móc się wywiązać z obietnic .
Niestety musi to również być przez nas bardzo przemyślane ponieważ ze szczególną uwagą patrzą nam na ręce i tylko czekają na nasz błąd aby zaskarżyć uchwały jakie podejmujemy.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2254 dnia: Września 14, 2016, 11:54:43 »
Pani Tysiu i tak powinien odpowiedzieć członek rady, a nie jak przewodniczący atakować każdego kto zapyta i straszyć sądem. Mam nadziej ze po niedzieli otrzymamy dokładną odpowiedz ( jasna klarowną i zrozumiała dla wszystkich ) ile będzie kosztowało każdego członka spółdzielni ta wymian i ten odczyt. I nie chodzi tu od ogólnikową odpowiedz jaki koszt poniesie spółdzielnia, a chodzi mi i innym o to o ile wzrosną nam opłaty czyli np: wymian podzielnika szt 1 będzie kosztować pana X  50 zł, odczyt  jednego podzielnika 10 zł, i wtedy wiemy o ile będzie więcej do czynszu  dzięki zarządowi i RN   ;)
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2016, 11:56:52 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2255 dnia: Września 14, 2016, 13:20:42 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Super, że możemy liczyć przynajmniej na część RN.


Tylko po co było aranżować już demontaż podzielników jak nie wiemy jakie konsekwencje nam to przyniesie. Jeżeli nikt nie policzył podzielników radiowych, kosztów eksploatacji i później rozliczanie ciepła wg nowych zasad?
z tego co pamiętam jest zaplanowany już na jutro, niepotrzebny wydatek spółdzielni jeżeli na przyszłość mogą sobie dalej "wisieć" a szkody żadnej nie wniosą. Jeżeli faktyczne rozliczanie z m będzie dla nas racjonalne. Tak tylko głośno myślę  :)


Brakuje mi w całości gospodarowania środkami jakby to były własne. Wtedy każda wydana złotówka obracana byłaby kilka razy zanim ktoś by ją wydał.

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2256 dnia: Września 14, 2016, 13:47:09 »
Kochani Jeśli mogę dodać tak osobiście a nie jak członek Rady Nadzorczej to podzielniki i tak niestety muszą być bo żyjemy wszyscy a nie każdy chce rozliczania za metr kwadratowy i jak byśmy zadecydowali o takiej metodzie rozliczania za nas wszystkich to niestety byśmy walczyli w sądzie. Takie są realia.
Natomiast w dalszym ciągu pracujemy nad metodą za metr kwadratowy . Zmniejszyliśmy ryczałt do 120% . I jak ustalę jak będzie rzeczywista opłata to oczywiście odpowiem - gdyż sama raczej się na to zdecyduję. Jeśli będę tylko mogła pomóc lub potrzebna będzie informacja to oczywiście służę pomocą.
Ustalone zostały już dyżury RN . Takie terminy również udostępnię bo nie zapomniałam że jestem tutaj aby działać dla Was. I nie wstydzę się tego dlatego podaję że Tusia to członek nowej RN pozdrawiam  :) Marta Gręda.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2257 dnia: Września 14, 2016, 13:55:09 »
Brawo Tusia!!!  I tak Powinno być, fajnie że nie wszystkim członkom rady uderzyła woda sodowa do głowy.
Odpowiedz miła, rzetelna i na temat. A nie jak u Wojtka D. albo brak odpowiedzi, lub odpowiedz arogancka i teraz również próba zastraszenia. Członkowie rady powinni się naprawdę zastanowić nad zmianą przewodniczącego, Tusia wydaje mi się osobą dużo bardziej kompetetną

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2258 dnia: Września 14, 2016, 14:21:02 »
Niestety nie zgodziłabym się na tą funkcję bo jest bardzo absorbująca . A ja na tyle nie jestem sobie pozwolić. Nie zdajesz sobie sprawy kolego  ile czasu i dodatkowej pracy trzeba poświęcić. Proszę mi uwierzyć że my na prawdę ogromną pracę w to wkładamy . I chociaż są między nami różnice poglądowe o które czasami bardzo się kłócimy to tak na prawdę to tylko na korzyść nas wszystkich . Do tej pory Stara RN w pełni się zgadzała i ze sobą i z zarządem - tylko czy nam to wyszło na dobre?

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2259 dnia: Września 14, 2016, 14:30:49 »
A jest sens wymieniać podzielniki na kolejne podzielniki? Zadanie mają to samo tylko sposób spisywania różny. Do tego droższy.


Czy jak zostawię stare to będę mogła z nich korzystać jeżeli zdecyduję się na tą metodę?

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2260 dnia: Września 14, 2016, 14:47:14 »
Niestety nie zgodziłabym się na tą funkcję bo jest bardzo absorbująca . A ja na tyle nie jestem sobie pozwolić
Rozumiem, ale obiecaj Tusia że chociaż co jakiś czas zajrzysz na te forum, i udzielisz tak jak dziś rzetelnych odpowiedzi na pytania nurtujące spółdzielców bo na Wojciecha D. w tej kwesti jaż raczej nie można liczyć.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2261 dnia: Września 14, 2016, 15:11:30 »
A nie jak u Wojtka D. albo brak odpowiedzi, lub odpowiedz arogancka i teraz również próba zastraszenia.

Widzisz Jarosławie Bień! Jak się kogoś traktuje z wyjątkową arogancją i bezpodstawnie obrzuca epitetami, to trzeba się liczyć z takim samym traktowaniem! Więc jak się chcesz użalać, to zacznij od użalania się nad sobą.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2262 dnia: Września 14, 2016, 15:38:37 »
Chciałbym się pozbyć kaloryfera w kuchni, mają wymieniać podzielniki więc nie widzę potrzeby zakładania nowego podzielnika na kaloryfer który mam nadzieję że będzie demontowany.


Moje pytania brzmią:
1. Czy jest uchwała RN o pozwolenie demontażu grzejnika w kuchni
2. Co z głowicami? czy można na okres dopóki spółdzielnia zacznie wymieniać pokrętła samemu wymienić? żeby nie narażać się na niepotrzebne koszty podczas wietrzenia mieszkania zwłaszcza zimą.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2263 dnia: Września 14, 2016, 15:56:27 »
Ad 1) Rada uchwaliła takie zalecenie dla Zarządu na ostatnim posiedzeniu. Ad 2) Z głowicami to proponuję jeszcze poczekać do ostatecznych decyzji.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2264 dnia: Września 14, 2016, 16:34:18 »
Więc jak się chcesz użalać, to zacznij od użalania się nad sobą.
A kto tu się użala, stwierdziłem tylko fakty, na pytania dotyczące przetargu nie odpowiadasz, odpowiedzi twoje użytnikowi o nicku Polak były aroganckie, a mi pokiwałeś palcem, co na mnie działa wręcz odwrotnie. Może również zaprzeczysz że przed wyborami byłeś przeciwko temu przetargowi, a co do odwołania prezesa to widzę że może być różnie słuchając ostatniego twojego wywiadu dla telewizji internetowej cytuję
" myślę że przyjdzie również czas na pana prezesa , bo taka była niestety obietnica składana członkom spółdzielni"