Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613849 razy)

Offline natka

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1800 dnia: Maja 21, 2016, 17:18:47 »
Dotychczasowe władze SM nie rozumieją czegoś, mianowicie... bardzo wielu mieszkańcom bardzo "podpadły", co widać po liczbie like'ów strony na Facebooku i frekwencji w trakcie spotkań "Sztabu". Cokolwiek zrobią nie ma to dla Mnie najmniejszego znaczenia ( z rozmów wiem, że dla innych osób również). To dla nich większym problemem i wysiłkiem jest wyszukiwanie w statucie i regulaminach "dróg wyjścia", niż dla mnie przyjście na kilka zebrań w roku w celu głosowania przeciwko nim (a zrobię to z dużą radością).  :)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1801 dnia: Maja 21, 2016, 19:48:44 »
radca prawny oparł się na §33 statusu, ale proponował bym to skonsultować z prawnikiem

Piotrze! Radca prawny wyraził jedynie swoją opinię. Ta opinia nie jest wiążąca. Dodatkowo - w mojej ocenie - jest to opinia błędna, która nie uwzględnia istotnych szczegółów tego przypadku. Pan radca nie pierwszy już raz wygłasza mylną opinię. Ta, którą wygłosił w sprawie wniosku o głosowanie tajne również była niepoprawna, ponieważ ten wniosek powinien być odrzucony z mocy prawa, dlatego, że statut nie dopuszcza w tym przypadku wyboru trybu głosowania. Statut stwierdza jednoznacznie: głosowanie przeprowadza się w trybie jawnym! Radzę mieć ograniczone zaufanie do tego typu porad pana mecenasa. Pozdrawiam

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1802 dnia: Maja 21, 2016, 21:26:25 »
co do trybu głosowania to zgadzam się ze było to jego blednę stwierdzenie, dokładnie o trybie głosowania mówi § 24 pkt 4,  co do kadencji no to mozna to rożnie interpretować, zarząd m płaci wiec interpretuje na ich korzyść, według mnie   § 33 ma zastosowanie w pojedynczych przypadkach a nie  w wypadku gdy cała rada jest odwołana, jak widać tez nie zgadzam się z nim po prostu tylko podałem czym sie oparł na zebraniu

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1803 dnia: Maja 21, 2016, 22:32:38 »
dokładnie o trybie głosowania mówi § 24 pkt 4,

W przypadku, o którym tu rozmawiamy i który miał miejsce na zebraniu 18 maja, zastosowanie ma § 47 ust. 12 Statutu.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1804 dnia: Maja 22, 2016, 16:53:42 »
Mam nadzieję, że jutro mam ostatnią rozprawę sądową w sprawie "czerwonych pokręteł", że Nowa RN rozwiąże ten problem polubownie? i bez potrzeby generowania nie potrzebnych dodatkowych kosztów.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1805 dnia: Maja 22, 2016, 17:17:50 »
Dla niezdecydowanych lub dla tych, którzy o dziwo uwierzyli w brednie opisane w Głosie Spółdzielni przypominam:

Wg. Pana Szostaka wymiernym wyrazem poprawności rozwiązań w sprawie funkcjonowania obecnego system rozliczania CO jest jak powiedział - konkretny zwrot kosztów z tyt. nadpłat.
Ciekawe gdyż do tej pory Zarząd zwykł mawiać, że ten, kto ma zwroty jest złodziejem.
Twierdzi również, że spore nadzieje na oszczędności wiążą się z perspektywą wymiany obecnych podzielników.
Oczywiście kompletna bzdura i trzeba być niezłym yyy... żeby w to uwierzyć. Co wspólnego ma podzielnik z oszczędzaniem? Wystarczy wymienić błędnie działające głowice i oszczędzanie zacznie się w momencie gdy przestaną się włączać same kiedy nie potrzebujemy używać energii cieplnej.
Ręce mi opadają jak mówi o pięknej zieleni wokół bloków. Owszem Spółdzielnia wiele lat pracowała by wokół blokowisk była zielona trawka ale ten widok za pozwoleniem zarządu zakłócają dzikie ogródki. Roślinność sadzona bez pomyślunku. Zero jakiegoś logicznego przemyślenia nasadzeń pod względem rodzaju i ilości. Różnorakie i różnobarwne, często rozpadające się płotki dodatkowo szpecą te dzikie ogródeczki, którymi najczęściej opiekują się panie z nie do końca spełnionym marzeniem o posiadaniu działki. Oczywiście wszystko to dzieje się za nasze pieniądze. Za kilka lat powstanie z tego nowy, kosztowny i bardzo problematyczny spór o wycinkę nasadzonych drzew wchodzących ludziom w okna, które swymi korzeniami będą wypychały chodniki itd.
Jeszcze bardziej mi ręce opadają jak ochoczo obiecuje nagle place zabaw. U mnie na osiedlu o piaskownicę trzeba było błagać ponad rok, mimo iż był to wniosek z zebrania przekazany przez sam zarząd do rozpoznania. Nie zrobili nic. Załatwili to naszymi rękoma bo musieliśmy zbierać podpisy i nadal wydeptywać ścieżkę. Z łaski postawiono nam piaskownicę nie tam gdzie wnioskowaliśmy i taką na max 4 dzieci. Była o to wręcz awantura.
Pan Kosma zaś chyba sam nawet nie wie jak bardzo jest śmieszny nazywając Pana Wojtka Dudka przywódcą akcji i kupcem. Dlaczego nie opisali siebie? Kim są, jacy wykształceni i z jakim zabójczym doświadczeniem.
Zakłamanie nie ma końca w momencie gdy pomawia o pobieranie kilku kart do głosowania. Przecież karty do głosowania wydaje pracownik Spółdzielni.
Ogólnie można by tak długo. Prawda jest taka, że zrobią wszystko i oczernią wszystkich byle by ich zasiedziałe tyłki nie zmieniły stołka. Nie dajmy się więc zwieść temu dość ładnie stylistycznie zredagowanemu szmatławcowi.
Mówiąc, że ktoś pcha się do władzy bo chodzi o pieniądze, jasno dają do zrozumienia dlaczego tak bardzo nie chcą tej władzy odpuścić.

Dlatego czas już tym, którzy jeszcze tego wszystkiego nie dostrzegli aby ściągnęli klapki z oczek. By przestali wierzyć w brednie, które powstały w ostatniej chwili z obawy przed wygraną swoich przeciwników i to bez naszej zgody i za nasze pieniądze.
Wiem, że na niektórych może to zadziałać dlatego czas byście się ludzie bardzo dobrze zastanowili.
Tak jak pisałam wcześniej. Grajmy do jednej bramki więc na najbliższym zebraniu : Dmochowski i Sieczkarek.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2016, 17:29:50 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1806 dnia: Maja 22, 2016, 22:27:27 »
Na 27 czerwca o 11.oo mam sprawe o czerwone kapturki.Moze bedzie ktos chetny by cos powiedziec od siebie,to zapraszam. naftor napisalem do Ciebie na priv

Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1807 dnia: Maja 23, 2016, 00:12:25 »
Na zebraniu 18 maja Pan prezes był pytany o to ile kosztowało wydanie tego wspaniałego " Głosu Spółdzielni ".Odpowiedź była taka , że Pan Prezes zapłacił za to ... uwaga : " Z własnych pieniędzy " . Ktoś z sali słusznie powiedział wtedy ,  że w takim razie ta gazetka powinna mieć tytuł : " Głos Szostaka " , a nie " Głos Spółdzielni " ....
Nikt chyba z nas w to nie uwierzy , że Pan Prezes wydał na to kasę z własnej kieszeni ...☺
Będzie zatem zastosowana tzw. kreatywna księgowość,  tak aby ten wydatek odpowiednio ukryć ...
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2016, 00:18:28 wysłana przez Matylda »

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1808 dnia: Maja 23, 2016, 00:43:38 »
Pan Prezes zapłacił za to ... uwaga : " Z własnych pieniędzy
Jeśli prezes zlecił i opłacił wydanie gazetki jako osoba prywatna to jest to przestępstwo gdyż gazetka nosi tytuł "Głos Spółdzielni" a więc de facto powinna być wydana za zgodą Członków spółdzielni wyrażoną uchwałą Walnego Zgromadzenia. W takim wypadku prezes jako osoba prywatna nie ma prawa wypowiadać się w imieniu spółdzielni. Wydaje mi się jednak że prezes kłamie i to my Członkowie spółdzielni zapłacimy za ten szmatławiec oczerniający nas samych.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2016, 01:38:47 wysłana przez kryspin »

Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1809 dnia: Maja 23, 2016, 13:50:23 »
Tak ... wszystko można  wyjaśnić  i sprawdzić , ale najpierw trzeba powołać zupełnie nową Radę Nadzorczą.  Dlatego mieszkańcy Wróblewskiego i Siedleckiej mobilizujcie się i przyjdźcie licznie na jutrzejsze zebranie . Głosujcie na wskazanych wyżej 2 Panów .Weźcie przykład  z osiedla C .. W żadnym  wypadku  nie zgadzajcie  się  na głosowanie  tajne . To jest po prostu  niezgodne  ze statutem .Taki wniosek pewnie padnie , ale przewodniczący zebrania powinien go odrzucić .

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1810 dnia: Maja 23, 2016, 14:28:02 »
Bardzo ważne jest żeby jak najwięcej kandydatów z Sztabu przeszło :) bo nie będzie większości głosów jak wpuścimy kogoś obcego a nie daj Boże kandydata zaproponowanego ze spółdzielni. Przestrzegajcie się nowych nazwisk . Jeśli przejdą kandydaci ze sztabu to kolejny krok będzie przygotowanie zmian w uchwałach które nas wszystkich tak bolą i robi się za ich pomocą z nas wariatów. Dlatego proszę o głosy na cały Sztab koordynacyjny.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1811 dnia: Maja 23, 2016, 20:19:28 »
Przypomnę kandydatów wytypowanych przez Spółdzielców z ul. Wróblewskiego i Siedleckiej
Drodzy Członkowie z tego osiedla, przyjdźcie licznie na zebranie i głosujcie na tych dwóch Panów.
Tylko wtedy zmiany na lepsze w SM Chemik będą możliwe.


Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1812 dnia: Maja 23, 2016, 21:19:27 »
Tak ... wszystko można  wyjaśnić  i sprawdzić , ale najpierw trzeba powołać zupełnie nową Radę Nadzorczą.  Dlatego mieszkańcy Wróblewskiego i Siedleckiej mobilizujcie się i przyjdźcie licznie na jutrzejsze zebranie . Głosujcie na wskazanych wyżej 2 Panów .Weźcie przykład  z osiedla C .. W żadnym  wypadku  nie zgadzajcie  się  na głosowanie  tajne . To jest po prostu  niezgodne  ze statutem .Taki wniosek pewnie padnie , ale przewodniczący zebrania powinien go odrzucić .

TO JEST AGITACJA.
Nie jestem za żadną stroną ale nie wolno namawiać ludzi aby głosowali niezgodnie z własnym sumieniem.
Pan Dmochowski - Jego kandydatura jest super (tak się przynajmniej wydaje na pierwszy rzut oka). Może napisałby w jakiej firmie był dyrektorem  i na jakim stanowisku pracował na wysypisku w Leśnie Górnym. Może napisałby czy przypadkiem stanowisko w Powiecie (zca naczelnika) nie dostał z ramienia partii PIS po tym gdy utracił stanowisko w Gminie. Pan Dudek - dlaczego został zwolniony z ZCH POLICe (chyba, że to tylko plotka - to przepraszam ale jeśli prawda, to dobrze byłoby wiedzieć kto miałby decydować o losach naszej spółdzielni.

A tak poza tym dobrze by było aby wszyscy, którzy zostaną wybrani spisali oświadczenia najlepiej przed notariuszem, że poręczają całym swoim majątkiem prywatnym za ewentualne zadłużenie spółdzielni, jeśli oczywiście ich narobią bo z tego co słyszałem to obecnie spółdzielnia nie jest zadłużona.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1813 dnia: Maja 23, 2016, 21:47:31 »
Drogi Panie, nikt tu nikogo nie zmusza do głosowania wbrew własnemu sumieniu. A zachęcać i przekonywać do głosowania na danych kandydatów jak najbardziej można i ja też zachęcam do głosowania na obu Panów wytypowanych przez dużą grupę Członków spółdzielni. po to były organizowane spotkania z Członkami aby oni sami wybrali swoich kandydatów. Rozumiem też że jest wiele osób popierających zachowanie obecnego stanu w spółdzielni, czyli kolesiostwa wzajemnej adoracji zarządu i Rady Nadzorczej. O osobach które zasiadają w obecnym zarządzie i Radzie Nadzorczej można by też sporo ciekawych rzeczy tutaj wyciągnąć. Jak Pan myśli, czy ci ludzie poręczyli własnym majątkiem za ewentualne straty z tytułu działania na szkodę spółdzielni? Mam nadzieję że jeśli do takowych działań doszło to nowa Rada Nadzorcza skieruje do prokuratury odpowiedni wniosek i osoby te odpowiedzą z własnego majątku za te działania.  Jak widzę chodziło panu tylko o oplucie niezależnych kandydatów do RN wytypowanych przez Członków. To czy spółdzielnia nie jest zadłużona dowiemy się dopiero po wyborze niezależnej od obecnego zarządu Rady Nadzorczej, a nawet jeśli nie jest zadłużona to dowiemy się czy Członkowie nie płacą i nie płacili przez lata więcej niż powinni płacić, a jeśli płacili więcej niż powinni, to dowiemy się gdzie szły ewentualne nadpłaty itp. Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. No i przede wszystkim nowa RN zapowiada zmianę wielu niezgodnych z prawem zapisów w regulaminach, szkodliwych dla Członków, będą też zmiany w statucie aby ułatwić życie Członkom spółdzielni a nie celowo utrudniać jak się to dzieje teraz. Zachęcam jeszcze raz do masowego udziału w zebraniach i głosowania na niezależnych kandydatów.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2016, 21:51:16 wysłana przez kryspin »

Offline marcello

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1814 dnia: Maja 23, 2016, 22:09:53 »
Niezależni kandydaci prezentują się Spółdzielcom od lutego bieżącego roku. Są transparentni i otwarci, przedstawiali swoje kandydatury na zebraniach, są prezentowani na tym forum, na Facebooku, w ulotkach które są wrzucane do skrzynek. A dlaczego karolu nie pytasz o kandydatów obecnych władz spółdzielni ? Czego się boją, że nie chcą się nam objawić w całej krasie ? Nie ciekawi Cię co sobą reprezentują ? Dlaczego kandydaci niezależnego sztabu mają Ci się spowiadać z każdego szczegółu swojego życiorysu, kiedy druga strona nawet nie podała nazwisk swoich przedstawicieli, którzy zaręczam Ci, są już dawno wytypowani przez władze spółdzielni ? Nie uważasz, że powinna panować tu chociaż minimalna równowaga ?
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2016, 22:36:36 wysłana przez marcello »