Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1622268 razy)

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1260 dnia: Lutego 13, 2016, 18:26:26 »
niniejsza ankieta ma zamydlić wam oczy żeby nie powiedzieć ogłupić, jeżeli wprowadza rozliczenie od m2 przy tych zaworach nikt z członków SM chemik nie będzie miał zwrotów tylko niedopłatę i bardzo dobrze zarząd o tym wie, sens rozliczenia za m2 ma jak będą zawory startujące od zera czyli takie jak w SM odra, tam nikt się nie martwi ze mu się zawór sam włączy jak otworzy okno, a u nas kaloryfery będą walić  do czerwoności a co idzie za tym będzie zużycie rosło, wiec dlaczego zarząd chce wprowadzić cos takiego, aby się mieć czyste sumienie jak przyjdzie rozliczenie za okres grzewczy, w celu wybielenia się i pokazaniu ze działają według woli członków, bo zbliżaj się wybory i widza ze grozi i wywalenie,,, ja jestem zwolennikiem rozliczenia od m2 ale dopóty nie wymienia zaworów  będę za rozliczeniem od podzielników

Offline bamse58

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1261 dnia: Lutego 14, 2016, 10:47:14 »
Popieram wpisy które piszą że, po pierwsze zmiana termostatów o których pisze p.Dudek , po drugie zmiana zarządu.Ma co roku po sezonie grzewczym zwrot około 850 zł.Po obliczeniu moja zaliczka będzie wynosić około 70zł a nie jak wychodzi z proponowanej 140zł.To jest prawda że mieszkańcy będą grzać bez kontroli wtedy stawka na pewno będzie znacznie wyższa.Dlatego wole stary system rozliczenia.Mieszkańcy dobrze się zastanówcie zanim zanim podejmiecie  decyzję.Spółdzielnia dokładnie to obliczyła dlatego jest ta propozycja.

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1262 dnia: Lutego 14, 2016, 11:07:13 »
O po treści widać że bardzo zdenerwowany członek zarządu

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1263 dnia: Lutego 14, 2016, 11:15:44 »
Po kiego miałbym grzać bez kontroli?
Na dworze mamy 3 stopnie a w pokoju, na biurku przy oknie mam:



Chciałbym mieć chłodniej - nie cieplej. Mogę tylko otworzyć okno ale za drogo będzie mnie to kosztowało...
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2016, 11:18:27 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline bogdanszczecin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1264 dnia: Lutego 14, 2016, 11:24:48 »
Moim zdaniem należy również wymienić zawory na te stare, bo dlaczego Zarząd Spółdzielni ma decydować o tym że moje grzejniki włączają się przy otwarciu okna.
Czy zamieniając zawory ktoś pytał mnie o zdanie?
A kto poniesie obecnie koszty wymiany zaworów - myślę że koszty te powinien ponieść Zarząd i wszyscy tam pracujący.






 

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1265 dnia: Lutego 14, 2016, 11:28:39 »
wszyscy tam pracujący



Chyba nie można mieć o to pretensji do "szeregowca", który tylko wykonuje pracę a jednocześnie jest zastraszany przez prezesa i świtę - albo na walnym glosujesz za nami albo jutro cię tu nie ma. I tak idę te ludki na rzeź i ze smutnymi minami podnoszą rękę kiedy prezesina rozkaże...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1266 dnia: Lutego 14, 2016, 11:31:58 »
No to Panie i Panowie hurmem na walne !!!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1267 dnia: Lutego 14, 2016, 12:44:26 »
Trzeba też liczyć się z tym że przy rozliczeniu za m2 może być niedoplata ,  mimo że wielu lokatorów będzie mało grzałka,  ale za to inni będą grzać na umur,  a rozliczania  za zużyte kalorie w węźle będzie rozliczane po równo na wszystkich,  bez względu na to ile kto zurzył,  przy podzielnikach wielu się ogranicza

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1268 dnia: Lutego 14, 2016, 20:09:20 »
Rozliczanie kosztów ciepła na podstawie podzielników to najbardziej niesprawiedliwa i złodziejska metoda. Jakoś wszyscy zapominają że ciepło przenika przez ściany i lokale nie ogrzewane "kradną" ciepło z lokali ogrzewanych. Zapłaci za to lokator który normalnie ogrzewa. Poza tym powszechne są metody oszustw jak np: zdejmowanie kaloryferów z podzielnikami a wieszanie bez podzielników i grzanie na full. Nie ma u nas w spółdzielni kontroli w czasie sezonu grzewczego więc złodziei ciepła na pewno nie brakuje. Jako przykład podam decyzję którą podjęła Rada Nadzorcza w innej spółdzielni (nie w Policach). Oto treść tej decyzji:
Szanowni Mieszkańcy.

Zarząd MSM informuje, że Rada Nadzorcza – po zapoznaniu się z opinią prawną – podjęła uchwałę w wyniku której ciepło w Państwa mieszkaniach będzie rozliczane, nie z indywidualnych czytników (podzielników) lecz (tradycyjnie) z powierzchni zajmowanych lokali.
Podstawą takiej uchwały stały się liczne skargi mieszkańców na ogromne różnice rachunków za zużyte ciepło w minionym sezonie. Przyczyną owych różnic może być, w niewielkiej części, niedoskonały układ sieci grzewczych, ale najważniejszym powodem jest brak solidarności międzysąsiedzkiej. Skrajnie różne zużycie ciepła powodowane jest tym, że niektórzy mieszkańcy, kierując się egoistycznie rozumianą oszczędnością, doprowadzają do świadomego wyziębienia mieszkań.
A ponieważ prawo fizyki brzmiące, że „ciepło jest energią, która przepływa z ciepła o temperaturze wyższej do ciała o temperaturze niższej” jest wszechobecne, toteż wyziębiane mieszkania ogrzewane są przez sąsiadów, co nie powinno mieć miejsca.
W przypadkach drastycznie zaniżonych rozliczeń nie wykluczamy zwykłej kradzieży w wyniku różnych manipulacji przy grzejnikach, co jest przestępstwem w rozumieniu Kodeksu Karnego.
Ujawnienie tego typu praktyk wykracza poza możliwości organów spółdzielni, gdyż wymagałoby w rygorze niezapowiedzianej kontroli, wejścia do mieszkania wbrew woli lokatora.
Informujemy Państwa, że uchwała Rady Nadzorczej nie eliminuje motywacyjnego systemu rozliczeń za zużyte ciepło, lecz jedynie ogranicza go do rozliczeń w skali poszczególnych budynków.
Każdy budynek ma indywidualny licznik i zużyte ciepło będzie solidarnie rozliczane na poszczególne domostwa danego budynku. A więc warto oszczędzać, do czego Państwa zachęcamy.
Zachęcamy też Państwa, byście zmobilizowali współlokatorów poszczególnych budynków do racjonalnego korzystania z kaloryferów, a tym samym o zadbanie, by zużycie ciepła w Waszym było na optymalnym poziomie.
Informujemy, że Rada Nadzorcza zdecydowała o ujednoliceniu zaliczek za zużywane ciepło we wszystkich budynkach – 2 zł/m2.
W minionym sezonie zaliczki były z różnych powodów zróżnicowane, co też stało się przyczyną nieporozumień z niektórymi mieszkańcami.
Podkreślamy raz jeszcze, że warto oszczędzać. W wyniku ocieplenia budynków liczniki na wejściu ciepła do budynków zarejestrowały pobór energii o 30% niższy.
Oznacza to że cel termomodernizacji został osiągnięty. Czy ową oszczędność utrzymamy – to zależy od racjonalnego gospodarowania energią ciepła przez mieszkańców poszczególnych budynków.
Dodajemy, że rezygnacja z indywidualnego opomiarownia ciepła wiąże się z eliminacją opłat w ciągu roku za odczyty, za co firmie obsługującej płacimy rocznie ok. 1000 zł.
Nadmieniamy, że ewentualne skargi w kolejnych sezonach rozliczeniowych na to, że w jednym bloku jest taniej, a w drugim drożej nie będą mogły być uwzględnione.

Zarząd

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1269 dnia: Lutego 14, 2016, 20:33:20 »
Szkoda, że cała ta banda nie wzięła prawa fizyki pod uwagę montując takie a nie inne głowice. Prawo fizyki mówi, że powietrze zimne jest cięższe a ciepłe lżejsze. Dlaczego więc głowice zostały zamontowane pod oknami. Tak wiem. Bo tam są kaloryfery. Odkrywcze. Trzeba więc było wziąć prawo fizyki pod uwagę i nie zmieniać progu samo załączenia się ustrojstwa.
Widać jednak, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.



Dlaczego za każdym razem mówi się o kimś, kto zużywa mało ciepła, że jest złodziejem. Niektórzy po prostu nie potrzebują go zbyt wiele. Ostatnio zimy nie są srogie. Jeden musi mieć saunę w domu a drygi nie więc po co zaraz taka ocena.





Post Merge: [time]Luty 14, 2016, 20:41:46 [/time]

Poza tym powszechne są metody oszustw jak np: zdejmowanie kaloryferów z podzielnikami a wieszanie bez podzielników i grzanie na full. Nie ma u nas w spółdzielni kontroli w czasie sezonu grzewczego więc złodziei ciepła na pewno nie brakuje.


W którym dziale spółdzielni pracujesz??? No wypisz wymaluj teksty rodem z pałacu.
Uważasz te metody za powszechne. To dziwne bo u nikogo nigdy nie widziałam kaloryfera bez podzielnika. No chyba, że pracownicy sm tak mają. Mają???
Jedyną upowszechnioną metodą oszustwa jaką znam to ta będąca po stronie sm. Pomijanie praw fizyki jeśli skorzystać na tym miał by lokator, fałszowanie protokołów odczytów, fałszowanie protokołów z zebrań, dawanie pracownikom w prezencie mieszkań.... i tak  można by wymieniać długo . Są na to oczywiście dowody i świadkowie. Ty masz dowód lub świadków na jakiegoś złodzieja ciepła? ???
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2016, 20:44:23 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1270 dnia: Lutego 14, 2016, 20:49:19 »
Rozliczanie kosztów ciepła na podstawie podzielników to najbardziej niesprawiedliwa i złodziejska metoda. Jakoś wszyscy zapominają że ciepło przenika przez ściany i lokale nie ogrzewane "kradną" ciepło z lokali ogrzewanych. Zapłaci za to lokator który normalnie ogrzewa.
widzisz - o tym zapomniał wojtek dudek -  zapewne posiadacz mieszkania szczelnie otulonego innymi mieszkaniami i ich kosztem ogrzewany. nic dziwnego, że tak bardzo broni rozliczania indywidualnego a nie z tzw. węzła. ja - jako posiadacz mieszkania w sm odra chwale sobie rozliczanie z węzła, chociaż przyznam iż jako właściciel mieszkania położonego wewnątrz budynku, za rozliczanie z m2 powierzchni jestem stratny w stosunku do rozliczania z podzielnika. Jednakże nie narzekam i widzę w tym sąsiedzką sprawiedliwość, gdyż doskonale zdaje sobie sprawę iżź rzadko kiedy muszę odkręcać pokrętła, abym miał w domu temp. rzędu 22 - 23 stopni. Doskonale sobie zdaję sprawę iż temperatury tego rzędu mam głównie dzięki temu iż moi sąsiedzi z zewnętrznej strony budunku grzeją. na przestrzni 15 lat wynajmopwałem conajmnie 5-6 mieszkań i doskonale zdaję sobie sprawę jak usytuowanie mieszkania w budynku ma wpływ na koszty ogrzewania. Tego niestety nie zauważa Wojtek Dudek, który moim zdaniem walczy niby o poprawe dla wszystkich - ale w głównej mierze o swoje zwroty wewnętrznego, ciepłego mieszkanka, w którum żyje od najmniej 15 lat i na którego podstawie snuje swoje dobre rady jak oszczędzać
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1271 dnia: Lutego 14, 2016, 21:18:29 »
W którym dziale spółdzielni pracujesz???
Żeby było jasne nie jestem pracownikiem spółdzielni. Jestem również za zmianą Rady Nadzorczej i Zarządu w naszej spółdzielni. Natomiast o metodach oszustw na ogrzewaniu słyszałem wielokrotnie od wielu ludzi mieszkających w spółdzielni.
Dlaczego za każdym razem mówi się o kimś, kto zużywa mało ciepła, że jest złodziejem. Niektórzy po prostu nie potrzebują go zbyt wiele.
No tak, niepotrzeba im zbyt wiele ciepła bo sąsiedzi ich ogrzewają.
fałszowanie protokołów odczytów, fałszowanie protokołów z zebrań, dawanie pracownikom w prezencie mieszkań....
Z tym się zgadzam i dlatego jestem za zmianą tej ekipy. Ale jestem również za wywaleniem podzielników i to jak najszybciej. Być może gdyby chociaz jedna nieruchomość przeszła na rozliczanie od m2 dałoby to przykład innym. Poza tym przy rozliczaniu od m2 zarząd będzie musiał wyliczyć to w oparciu o fakturę a znając powierzchnie lokali w nieruchomości łatwo obliczyć czy koszty zostały prawidłowo wyliczone. Przy podzielnikach nie ma takiej możliwości bo trzeba byłoby znać wskazania podzielników we wszystkich lokalach.
Co do obecnych termostatów, owszem, trzeba je zmienić, ale nawet przy obecnych, nie ma problemu z wietrzeniem mieszkania, zawsze można zakryć termostat w czasie wietrzenia, chyba już wszyscy wiedzą jak to robić.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2016, 21:29:01 wysłana przez kryspin »

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1272 dnia: Lutego 14, 2016, 21:36:05 »
Cytat: kryspin w Dzisiaj o 20:09:20
Rozliczanie kosztów ciepła na podstawie podzielników to najbardziej niesprawiedliwa i złodziejska metoda. Jakoś wszyscy zapominają że ciepło przenika przez ściany i lokale nie ogrzewane "kradną" ciepło z lokali ogrzewanych. Zapłaci za to lokator który normalnie ogrzewa.
widzisz - o tym zapomniał wojtek dudek -  zapewne posiadacz mieszkania szczelnie otulonego innymi mieszkaniami i ich kosztem ogrzewany. nic dziwnego, że tak bardzo broni rozliczania indywidualnego a nie z tzw. węzła. ja - jako posiadacz mieszkania w sm odra chwale sobie rozliczanie z węzła, chociaż przyznam iż jako właściciel mieszkania położonego wewnątrz budynku, za rozliczanie z m2 powierzchni jestem stratny w stosunku do rozliczania z podzielnika. Jednakże nie narzekam i widzę w tym sąsiedzką sprawiedliwość, gdyż doskonale zdaje sobie sprawę iżź rzadko kiedy muszę odkręcać pokrętła, abym miał w domu temp. rzędu 22 - 23 stopni. Doskonale sobie zdaję sprawę iż temperatury tego rzędu mam głównie dzięki temu iż moi sąsiedzi z zewnętrznej strony budunku grzeją. na przestrzni 15 lat wynajmopwałem conajmnie 5-6 mieszkań i doskonale zdaję sobie sprawę jak usytuowanie mieszkania w budynku ma wpływ na koszty ogrzewania. Tego niestety nie zauważa Wojtek Dudek, który moim zdaniem walczy niby o poprawe dla wszystkich - ale w głównej mierze o swoje zwroty wewnętrznego, ciepłego mieszkanka, w którum żyje od najmniej 15 lat i na którego podstawie snuje swoje dobre rady jak oszczędzać



Normalnie jak to się czyta, to ręce opadają.
Ja mam mieszkanie szczytowe i nie potrzebuję odkręcać kaloryfera, a temperaturę mam w mieszkaniu 21*C. I kto mnie ogrzewa z trzech stron? Waszym rozumowaniem ogrzewa mnie sąsiad z czwartej strony? z dołu? z góry? tylko sąsiedzi wokół mnie mają zwroty!!!

ja - jako posiadacz mieszkania w sm odra chwale sobie rozliczanie z węzła

Mieszkasz w zasobach SM ODRA i nie masz głowic otwierających się samoczynnie po otwarciu okna.  Problem zaczął nasilać się po wymianie głowic termostatycznych na załączające się od 16*C ZROZUMCIE TO!!!

Post Merge: Lutego 14, 2016, 21:42:18
Co do obecnych termostatów, owszem, trzeba je zmienić, ale nawet przy obecnych, nie ma problemu z wietrzeniem mieszkania, zawsze można zakryć termostat w czasie wietrzenia, chyba już wszyscy wiedzą jak to robić.


Normalnie jak bym słyszał panią wiceprezes.
W jakich Ty czasach żyjesz? przykrywać głowice? to po co takie nam zamontowali? kto po przejściu na rozliczenie od m2 będzie zasłaniać głowice?
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2016, 21:42:18 wysłana przez maniekpolice »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1273 dnia: Lutego 14, 2016, 21:45:42 »
widzisz - o tym zapomniał wojtek dudek -  zapewne posiadacz mieszkania szczelnie otulonego innymi mieszkaniami i ich kosztem ogrzewany.

Oskarżasz mnie o kradzież ciepła na szkodę innych...? Zgłoś to do prokuratury! Albo miej cywilną odwagę i podaj swoje dane tak jak ja to zrobiłem, to z przyjemnością przed sądem udowodnię Ci jakim jesteś oszczercą. Do mnie kontrolerzy ze spółdzielni mogą wejść w każdej chwili. Nie muszę się ich obawiać tak jak Ty.

Tego niestety nie zauważa Wojtek Dudek, który moim zdaniem walczy niby o poprawe dla wszystkich - ale w głównej mierze o swoje zwroty wewnętrznego, ciepłego mieszkanka, w którum żyje od najmniej 15 lat i na którego podstawie snuje swoje dobre rady jak oszczędzać

Ty zazdrościsz tak wszystkim mądrzejszym od Ciebie, czy tylko mi...? Moja rada może być tylko jedna..., na naukę nigdy nie jest za późno! Kultury również!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1274 dnia: Lutego 14, 2016, 22:44:03 »
Nie o to chodzi żebyśmy się tutaj kłócili. Zapewne o to chodziło zarządowi spółdzielni który jednocześnie wysyła ankietę dającą możliwość rezygnacji z podzielników a jednocześnie w piśmie do niej dołączonym zniechęca jak tylko może do przejścia na rozliczanie od m2 powołując się na dyrektywę europejską, co więcej jak zwykle trzeba zanieść ankietę do spółdzielni zamiast np wrzucić ją do "zwrotów", jak się to robiło w przypadku podawania stanów wodomierzy, zaś nie dostarczenie ankiety do spółdzielni będzie oznaczało zgodę na dotychczasowy sposób rozliczania czyli podzielniki. Chodzi im zapewne o to żeby ludzie nie dostarczyli ankiety. Będą wtedy mieli duży argument na Walnym że przecież ludzie nie chcą zmian. Jest im dobrze tak jak jest.