Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613113 razy)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1140 dnia: Grudnia 22, 2015, 15:31:01 »
Brawo! Bardzo mnie to cieszy :)

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1141 dnia: Grudnia 22, 2015, 16:17:07 »
Gratulacje, i czekamy na następnych zwycięzców.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1142 dnia: Grudnia 22, 2015, 16:28:37 »
Brawo tak trzymać,  6/7 tys.  za sezon to paranoja za te pieniądze można ogrzać minimum 3 domy 160 m a nie jedno mieszkanie,,,

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1143 dnia: Grudnia 22, 2015, 18:09:05 »
Jak się uprawomocnią wyroki, proszę podajcie sygnaturę akt dla innych co jeszcze walczą z tym chorym systemem, aby mogli podeprzeć się w swoich sprawach. Gratulacje.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1144 dnia: Grudnia 22, 2015, 19:12:41 »
właśnie w kronice szczecińskiej mówili o wygranej pani z SM chemik, spółdzielnia nie chce komentować wyroku

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1145 dnia: Grudnia 22, 2015, 20:41:44 »
W dniu dzisiejszym wygrałem sprawę o grzenie za sezon 2012/2013, są jeszcze normalni sędziowie co rozumieją że dopłaty za grzanie 6-7 tys. za sezon za mieszkanie 3 pokojowe to czyste złodziejstwo!!!

Szczerze gratuluję! W głębi serca nie oczekiwałem innego wyroku. O tym, że ten system to czyste złodziejstwo a postępowanie obecnych władz SM Chemik to karygodne szkodnictwo, mówiliśmy już od dawna. Dziś temida daje temu wyraz. Potwierdza to, co publicznie głosiliśmy. Przed nami kolejne rozprawy. Właśnie odebrałem wezwania na rozprawy w lutym w charakterze świadka obrony poszkodowanych!

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1146 dnia: Grudnia 22, 2015, 23:02:54 »
W dniu dzisiejszym wygrałem sprawę o grzenie za sezon 2012/2013,
Czy sąd wskazał kto pokryje tę kwotę, której już nie zapłaci wegier ? Zarząd ? Firma rozliczająca koszty?
_

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1147 dnia: Grudnia 23, 2015, 09:52:23 »
Wszyscy spółdzielcy zapłacą, za arogancję władz SM. A to nie koniec rozpraw sądowych, mam nadzieję, że sąd po tych wygranych sprawach, następne będą tylko formalnością.

saga

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1148 dnia: Grudnia 23, 2015, 11:04:53 »
A teraz wszyscy spółdzielcy pewnie płacą za reklamę prezesa spółdzielni m.in. w "Dzienniku Polickim". Widziałam, że sobie artykuł sponsorowany zafundował (przy artykule jest informacja, że to tekst sponsorowany). Spółdzielcy powinni wysłać sprostowanie do tego materiału (nie widziałam adnotacji, w której redakcja odcinałaby się od treści zamieszczonych w artykułach sponsorowanych). Sprostowania - spełniające wymogi prawa prasowego - są zamieszczane bezpłatnie. Mnie zdziwiły fragmenty o rozliczaniu ryczałtowym - to znaczy, że spółdzielca po (niekorzystnym) rozliczeniu wg podzielników może wybrać wersję opłaty ryczałtowej? Czy prawdą jest, że: " (...) maksymalny koszt ogrzewania dla mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych w okresie 12 miesięcy wyniesie 4 038 zł, a nie tak jak było to przed rokiem 6 462 zł."? To skąd się biorą u niektórych tak ogromne niedopłaty?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1149 dnia: Grudnia 23, 2015, 11:19:37 »
Czy prawdą jest, że: " (...) maksymalny koszt ogrzewania dla mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych w okresie 12 miesięcy wyniesie 4 038 zł, a nie tak jak było to przed rokiem 6 462 zł."? To skąd się biorą u niektórych tak ogromne niedopłaty?
Z tego co wiem SM w tym roku zmniejszyła stawkę ryczałtu. Zresztą podobnie zrobili w roku poprzednim. Jeśli ktoś miał policzone ryczałtem rok, lub dwa lata w tył to kwoty były wyższe. Zarząd prawdopodobnie po to obniżył ryczałt, żeby ludzie chętniej płacili i nie ciągali biednego prezesa po sądach.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1150 dnia: Grudnia 23, 2015, 11:20:47 »
Oj jak się chłopina pomylił srodze :D

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

saga

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1151 dnia: Grudnia 23, 2015, 12:01:50 »
No to teraz prezes będzie potrzebował więcej pieniędzy i na prawników, i na płatną reklamę w mediach... Jak się nie zmobilizujecie, to ta spółdzielnia będzie dla Was coraz droższa. A artykuł sponsorowany swoje zrobił - część niezorientowanych w temacie przeczytała, że większość spółdzielców jednak dostaje spore zwroty, że jest system chroniący finanse tych, którzy wolą mieć cieplej, i w ogóle, że dzieje się coraz lepiej... Krąży on w mediach społecznościowych i przekonuje pewnie samych spółdzielców (tych, którzy jakieś zwroty jednak dostają). Niewielu doczyta, że to materiał sponsorowany, czyli zwykła reklama prezesa. Sygnały o pojedynczych wygranych przez spółdzielców sprawach sądowych przebijają się, moim zdaniem, za słabo.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1152 dnia: Grudnia 23, 2015, 12:55:15 »
Już po zatrudniał więcej prawników, bo w styczniu jeden nie nadąży biegać z sali do sali, chyba   , że policja zdąży przygotować materiały dla prokuratury związane z wyłudzaniem kasy za ogrzewanie przez sm. I będzie po sprawie.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1153 dnia: Grudnia 23, 2015, 21:52:35 »
Jak się nie zmobilizujecie, to ta spółdzielnia będzie dla Was coraz droższa.

Myślę, że mobilizacja już się na dobre rozpoczęła i postępuje. Sprawa - w pierwszej kolejności - wymagała ogarnięcia organizacyjnego i właściwego przygotowania. Mówię o przygotowaniach do odwołania władz i uporządkowania spraw spółdzielni. Zwłaszcza tych najbardziej dzisiaj palących. Dlatego niewskazane są gwałtowne ruchy z powodu każdej prowokacji obecnego zarządu. A ten sponsorowany artykuł uważam właśnie za wyjątkowo nieudolną próbę prowokacji. Pośpieszne i zbyt emocjonalne działania miały już miejsce w przeszłości i zazwyczaj kończyły się niepowodzeniem. Szostak i Zielińska pewnie tylko na to czekają.

Mamy obecnie okres świąteczny. Pozwólmy rodzinom przeżywać ten czas radośnie i bez zbędnych trosk. Po nowym roku wrócimy do spraw. Formy organizacyjne zostały już uporządkowane i od stycznia stosowne zespoły rozpoczną odpowiednie przygotowania. Ich tempo i jakość zależeć będą od potrzeb i rozwoju sytuacji.

Natomiast jeżeli chodzi o sprawy techniczne oraz system rozliczania, to wszelkie wady były już wielokrotnie omawiane i publikowane. Dużo w tym temacie jest na Facebooku. Sporo wyjaśnialiśmy też na spotkaniach ze spółdzielcami oraz w wydawanym drukiem informatorze. Natomiast artykuł w „Dzienniku polickim” zawiera jedynie suche dane, które w gruncie rzeczy niczego nie wyjaśniają. Nie wyjaśniają tez przyczyny porażek przed sądem. A przecież druga przegrana w pierwszej instancji, to nie przypadek. W kolejce czekają następne sprawy. Odbędą się w styczniu i w lutym. I na tym nie koniec. Wszystko wskazuje na to, że skończą się podobnymi wyrokami. Pozwólmy zatem, aby sztab powołany do logistycznych przygotowań działał w sposób rozważny i wyznaczał odpowiednie kierunki oraz metody postępowania w sprawie. Ja wierzę w to, że tym razem uda się uzdrowić SM Chemik! Pozdrawiam

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1154 dnia: Grudnia 23, 2015, 22:13:36 »
Właśnie są święta trzeba nam trochę spokoju, tu niech się martwi Zielińska i Szostak oraz rada nadzorcza bo to oni są na przegranej pozycji. Co do spraw sądowych to przypuszczam ze reszta tez będzie na korzyść lokatorów, dlaczego bo prawo jest jedno i sędziowie wydając wyrok podpierają się wcześniejszymi wyrokami w takiej sprawie, a jak zobaczą ze jeszcze były w tej samej spółdzielni no to nie będzie wydawał innego.