Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613801 razy)

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #795 dnia: Maja 20, 2015, 17:25:04 »
A chociaż zmieniony został porządek obrad? Dodano wnioski i projekty uchwał złożone przez członków? A tymczasem na osiedlu Chemik C rozwieszono ogłoszenia o terminie odczytów podzielników które odbędą się w dniu I części Walnego Zgromadzenia czyli 25 maja. Zarząd robi wszystko aby frekwencja na Walnym była mała.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #796 dnia: Maja 20, 2015, 18:33:06 »
Trudno się mówi - spiszą sobie w innym terminie...

ZTE GRAND X Quad & Tapatalk

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #797 dnia: Maja 20, 2015, 21:25:40 »
A chociaż zmieniony został porządek obrad? Dodano wnioski i projekty uchwał złożone przez członków?

Najpóźniej na 3 dni przed pierwszą częścią walnego mają obowiązek wywiesić zmieniony porządek obrad, więc zobaczymy.

A tymczasem na osiedlu Chemik C rozwieszono ogłoszenia o terminie odczytów podzielników które odbędą się w dniu I części Walnego Zgromadzenia czyli 25 maja.

Jeżeli jest tak jak piszesz, a nie mam najmniejszego powodu by Ci nie wierzyć, to zarząd daje poważny powód do tego, aby nie udzielić mu absolutorium. Jutro rano podjadę tam i z ciekawości sprawdzę, czy są wyłożone do wglądu dodatkowe projekty uchwał.

Post Merge: Maja 21, 2015, 11:33:23
No cóż!!! Złożyłem dzisiaj wizytę w pałacu zarządu spółdzielni a jej efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! Dlaczego?! Ano wyjaśniam:

Złożone przeze mnie projekty uchwał i wnioski nie zostały uwzględnione w porządku obrad i nie będą rozpatrywane przez Walne Zgromadzenie. Wg słów prezesa Szostaka – „nie spełniały one wymogów ustawowych…!!!!!!!” Na pytanie czy spełniały wymogi Statutowe odpowiedź brzmiała tak, ale statut nie musi zawierać wszystkich regulacji o jakich mówi ustawa!!! Tymczasem Statut dość precyzyjnie określa warunki składania takich projektów lecz pomija (nie wiem dlaczego !!!) jeden drobniutki szczególik (cztero-pięcio wyrazowy), o którym mówi Ustawa. Wymaga 10 podpisów poparcia. Statut ten warunek całkowicie pomija! Nie zawiera również pouczenia o tym warunku, polegającego na odesłaniu do szczegółów w stosownym akcie prawnym!  To już nie jest błąd. To jest poważna wada prawna, ponieważ w tak istotnej sprawie nie wolno tak manipulować przepisami. Podstawowym aktem prawnym, dostępnym wszystkim członkom spółdzielni jest Statut i to jego zapisy powinny regulować wszystkie najistotniejsze szczegóły. A jak widać tak nie jest. Dlatego moje wnioski i projekty uchwał złożone  w imieniu wielu członków spółdzielni są zgodne ze Statutem, ale nie spełniają warunków przewidzianych w Ustawie. Wg mnie Statut ma zatem poważną wadę prawną! Ale to niech rozstrzygnie sąd!

Moja konkluzja jest taka: Zarząd spółdzielni robi wszystko, żeby działać na szkodę spółdzielców i tylko sami spółdzielcy mogą przeciąć ten wrzód. Metoda jest prosta. Zmienić władze SM Chemik i to jak najszybciej.

Moje propozycje??? Są proste!!! W poniedziałek na pierwsze zebranie powinny przyjść setki spółdzielców i zamiast zebrania odbyć wielką i głośną pikietę protestacyjną z prawdziwego zdarzenia. Na sztandarach i transparentach powinno znaleźć się jedno hasło! Żądanie ustąpienia wszystkich władz spółdzielni i rozpisanie ponownych wyborów!!! I trwać w tym aż do skutku! Wszystko w naszych rękach. Inaczej władze dalej będą pomiatały nami jak parobkami, pomimo, że to My jesteśmy władzą!!!
Reszta (jak powiedział klasyk) w rękach Boga i mas!!! Pytanie tylko, czy masy na to stać!?

Tyle z mojej strony - póki co....
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2015, 11:33:23 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline Pre

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #798 dnia: Maja 21, 2015, 15:47:52 »
No cóż. Aż dziwi mnie że nikt się nie wypowiedział. Spółdzielnia pokazała jasno że ma was w .... i nic im nie zrobicie. Pójdę nawet dalej, śmieje się z was bo wie że ludzie i tak się nie zbiorą i nie zrobią porządku. Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi ?
Każdy się zawsze deklaruje że pójdzie na zebranie, a potem nikogo nie ma i płacz.


Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #799 dnia: Maja 21, 2015, 17:28:24 »
Każdy się zawsze deklaruje że pójdzie na zebranie, a potem nikogo nie ma i płacz.
Dlatego trzeba wśród znajomych, rodziny, współpracowników rozsiać wici że jest zebranie i warto przyjść pogonić tą szajkę, bo jest źle a będzie coraz gorzej jak nic z tym nie zrobimy. Zaczęło się od palca a biorą już całą rękę.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #800 dnia: Maja 21, 2015, 18:09:23 »
Brunon K. siedzi czy jest do dyspozycji?

ZTE Grand X Quad & Tapatalk

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #801 dnia: Maja 21, 2015, 18:22:12 »
Brunon K. siedzi czy jest do dyspozycji?

Nawet gdyby był do dyspozycji to raczej by Tu nie przyjechał by robić porządek, On celuje w wyższe sfery.

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #802 dnia: Maja 21, 2015, 21:41:33 »
Co za dziadostwo.Jestem aktuanie na wyjezdzie sluzbowym,mam nadzieje ze zdaze wrocic do poniedzialku i oczywiscie na zebraniu sie zjawie.Nie wiele moge zrobic w tej sprawie bo nie ma mnie na miejscu,ale calkowicie popieram P.Dudka zeby zrobic z tymi warcholami porzadek.Ciekaw jestem ilu czlonkow spoldzielni na to stac i zjawi sie na zebraniu.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #803 dnia: Maja 21, 2015, 22:42:03 »
Normalnie jestem w szoku. Nic z tymi uchwałami nie da się teraz zrobić?





Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #804 dnia: Maja 21, 2015, 22:54:34 »
Normalnie jestem w szoku. Nic z tymi uchwałami nie da się teraz zrobić?

Da się!!! Trzeba tylko wykazać się właściwą troską o wspólne dobro. Jak powinna wyglądać nasza odpowiedź? Ano tak jak TU: http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/walne-zgromadzenie-czlonkow-ssm-polna-polnoc-klonowe-ii-i,1453425,artgal,t,id,tm.html


Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #805 dnia: Maja 21, 2015, 23:01:54 »
Niestety członkowie SM Chemik tkwią w głębokim śnie i zapewne i teraz nie pojawią się na Walnym. Obym się mylił.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #806 dnia: Maja 21, 2015, 23:10:09 »
Niestety członkowie SM Chemik tkwią w głębokim śnie i zapewne i teraz nie pojawią się na Walnym. Obym się mylił.


Trzeba być dobrej myśli,i uda się pozbyć nieodpowiednich ludzi ze spółdzielni. Bo jak na razie "SM CHEMIK" TO ZŁO!!!

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #807 dnia: Maja 22, 2015, 08:04:15 »
TO co w poniedziałek spotykamy się pod sm i uświadamiamy członków S.P. do głosowania przeciw obecnym władzom?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #808 dnia: Maja 22, 2015, 08:06:08 »
Normalnie jestem w szoku. Nic z tymi uchwałami nie da się teraz zrobić?

Da się!!! Trzeba tylko wykazać się właściwą troską o wspólne dobro. Jak powinna wyglądać nasza odpowiedź? Ano tak jak TU: http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/walne-zgromadzenie-czlonkow-ssm-polna-polnoc-klonowe-ii-i,1453425,artgal,t,id,tm.html
Też jestem w szoku. Nie spodziewałem się, że nie zajrzałeś do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Ten przepis jest chyba od zawsze.

Teraz pozostaje Wam zwołać nadzwyczajne walne i umieścić w jego porządku te uchwały. To możecie zrobić na dwa sposoby.
1. Żądanie poparte przez 1/10 członków spółdzielni (trzeba sprawdzić w statucie, czy nie wpisali wyższej liczby).
2. Zmiana zarządu na taki, który to nadzwyczajne walne sam zwoła. To możecie zrobić na najbliższym walnym. Tryb jest taki: nieudzielenie absolutorium, wniosek o odwołanie zarządu (to jedyny przypadek, w którym można zmienić porządek obrad - to jest w prawie spółdzielczym). Nie jestem pewien, czy na tym samym zebraniu można powołać nowy zarząd, czy dopiero na następnym zwołanym przez radę nadzorczą ("niezwłocznie").
Uwaga - rady nadzorczej nie da się w ten sposób odwołać! Dlatego trzeciego wariantu (rada żąda walnego) nie proponuję ;)
Do sprawdzenia macie, ile głosów potrzebujecie (w statucie mogą być niespodzianki). Do poczytania jest też prawo spółdzielcze i ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych. :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #809 dnia: Maja 22, 2015, 11:01:22 »
Nie spodziewałem się, że nie zajrzałeś do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

Zgadza się. Mój błąd. Zaufałem statutowi, który tę procedurę opisuje lecz pomija milczeniem ten drobny szczegół. Wg mnie jest to poważna wada statutu, który jak widać też wymaga istotnych poprawek. Pominięcie tego szczegółu w statucie powinno być zastąpione zastrzeżeniem odpowiedniego art. z ustawy. Inaczej jest to przejaw manipulacji przepisami, ponieważ wiadomo, że dla przeciętnego spółdzielcy podstawą aktywności są regulacje statutowe. Niestety! Zapomniałem, że ten statut redagowała przecież ta sama ekipa, która już dawno powinna pójść w odstawkę.

Pozostaje też jeszcze pytanie: dlaczego zarząd przyjął moje wnioski i projekty uchwał, skoro wykazywały one braki formalne??? Odpowiedź na te pytanie jest równie ciekawa, ponieważ prawnik, u którego zasięgnąłem konsultacji w tej sprawie stwierdził jednoznacznie: wnioski nie spełniające warunków formalnych nie powinny być przyjmowane a przyjmować je powinna osoba wyposażona w odpowiednią wiedzę, aby to zauważyć!!!
Jednym słowem, zła wola ludzi ludzi piastujących władzę w naszej spółdzielni wylewa się hektolitrami na każdym kroku!!!

Do sprawdzenia macie, ile głosów potrzebujecie (w statucie mogą być niespodzianki).

Statut reguluje tę wielkość tak samo jak ustawa, czyli poparcie żądania przez min. 1/10 członków.

Post Merge: Maja 22, 2015, 11:56:49
Nie jestem pewien, czy na tym samym zebraniu można powołać nowy zarząd, czy dopiero na następnym zwołanym przez radę nadzorczą ("niezwłocznie").

Z ustawy wynika, że po nie udzieleniu absolutorium członkom zarządu, walne zgromadzenie ma prawo odwołać członków zarządu jeszcze na tym samym zebraniu. Nie znalazłem jednak przepisu dającego prawo walnemu do wyboru nowego zarządu. Sposób powoływania zarządu reguluje statut i ustawa odsyła właśnie do tych regulacji. Czyli walne ma prawo odwołać, ale powołanie nowego to zadanie Rady Nadzorczej. Gdyby w statucie przypisano walnemu prawo powoływania zarządu, wtedy wyboru mogłoby dokonać walne. Czyli trzeba by wpierw dokonać zmiany w statucie. Ale jeszcze skonsultuję to z prawnikiem.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2015, 11:56:49 wysłana przez Wojtek Dudek »