Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613842 razy)

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #675 dnia: Stycznia 20, 2015, 22:16:48 »
Ciekawy, już ponad rok temu powstał pierwszy program o ludziach, którzy mieli kłopoty z rozliczeniem ciepła w SM Chemik. Też był rzetelny. Tv Police pierwsza pokazała problem, potem zainteresowały się nim inne media.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #676 dnia: Stycznia 20, 2015, 23:44:08 »

Ciekawa jest wypowiedź p. Zielińskiej o przykrywaniu pokręteł jakimiś "szmatami" że nie widzi w tym problemu. To po co nam założyli zawory od 16 stopni C, i jaka jest różnica między "czerwonym kapturkiem", a takim zakrywaniem owych zaworów termostatycznych. Ani jedno,ani drugie nie wygląda estetycznie i nie działa według przewidzianych przez ministra infrastruktury norm, na które powołuje się nasz zarząd z RN.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #677 dnia: Stycznia 21, 2015, 06:42:28 »
Po proszę o wzór pisma na odp. odnośnie wezwania, bo jakoś opuściła mnie wena twórcza, oczywiście na pvr.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #678 dnia: Stycznia 21, 2015, 10:56:04 »
o ten chodziło.
A może prawa autorskie się ukłoniły!


Z obowiązku dopisek.Materiał TV Police

Faktycznie, ciekawe rzeczy Pani mówi.
Z instrukcji głowic Danfoss:


Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #679 dnia: Stycznia 21, 2015, 12:48:06 »
Pan Wojciech Dudek tez sie myli w swoim stwierdzeniu.Nie ma kosztow nadmiernie zuzytego ciepla,nie ma zadnych kosztow,poniewaz nie ma zuzytego ciepla.Spoldzielnia probuje nieudacznie ukarac lokatorow za zdjecie termozaworow,a nie pokrycie kosztow zuzytego ciepla.Powtarzam,Kosztow zadnych nie bylo,poza tymi ktore wskazuja podzielniki ciepla.To jakas parodia

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #680 dnia: Stycznia 21, 2015, 13:36:04 »
Pan Wojciech Dudek tez sie myli w swoim stwierdzeniu.

Nie sądzę. Proszę zwrócić uwagę, że ja mówiąc o bezsensownie zużytym cieple odnoszę się do roli i działania głowic termoregulacyjnych, które powodują zużywanie się ciepła bez jakiejkolwiek potrzeby. To, czyli przeciwdziałanie tym stratom, było powodem zamiany głowic na pokrętła mechaniczne zwane „czerwonym kapturkiem”. To dlatego zamianę tych głowic na czerwone kapturki należy uznać za właściwą i konieczną, ponieważ był to jeden ze sposobów, aby przeciwdziałać niechcianym i kosztownym stratom ciepła. Korzystanie z kapturków strat nie powodowało ale zużycie zgodne z potrzebami już tak. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2015, 13:38:45 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #681 dnia: Stycznia 21, 2015, 15:15:36 »
No tak.Musze Pana przeprosic.Piszac to ,mialem na mysli przypadek zastapienie pokręteł czerwonymi kapturkami.W tym przypadku spoldzielnia kaze  placic za cos czego sie nie zuzylo,mimo tego ze na podzielnikach widnieja jednostki faktycznie zuzytego ciepla.W tym przypadku to raczej proba ukarania za niesubordynacje w stosunku do wielmoznych dzialaczy spoldzielni,a nie uczciwego rozliczenia lokatora. W jednym jak i w drugim przypadku jest to swinstwo i dopuki ktos nie udowodni sadownie ze takie praktyki sa krzywdzace i nie sprawiedliwe,"zadzacy" nie zrezygnuja z darmowego wyudzania pieniedzy.  Pozdrawiam

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #682 dnia: Stycznia 21, 2015, 15:51:41 »
proszę o wzór pisma na odp. odnośnie wezwania, bo jakoś opuściła mnie wena twórcza
Ja chyba napiszę "Pocałujta w doopę wójta", bo ileż można gamoniom pisać, że nie zamierzam płacić tego haraczu...?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #683 dnia: Stycznia 21, 2015, 15:57:07 »
Kilka razy juz prosilem pokrzywdzonych o kontakt,by razem jakos zadzialac.Zero odpowiedzi.W czwartek jestem umowiony z prawnikiem,zobacze co na ten temat powie.Samemu jest ciezej,ale warto sprobowac.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #684 dnia: Stycznia 21, 2015, 15:58:45 »
Ale przecież było spotkanie zainteresowanych tą sprawą. Mamy listę pokrzywdzonych, Pan Wojtek nakreślił plan działania i myślę, że część z nas go realizuje.

Wysłałne z ZTE Gand X Quad

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #685 dnia: Stycznia 21, 2015, 16:15:41 »
wiem,sledzilem sprawe,nawet napisalem na forum.Niestety w tym czasie,kiedy odbywalo sie zebranie bylem w delegacji sluzbowo.Czesto mnie nie ma z tad problem dopasowania sie do wiekszosci.Nie mam kontaktu z nikim pokrzywdzonym dlatego niestety sam musze sie z tym borykac.Nie znam planu dzialania,a o kontakt nie moge sie doprosic.Podawalem nawet swoj mail.(grota10@wp.pl)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2015, 16:18:10 wysłana przez GROTA10 »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #686 dnia: Stycznia 21, 2015, 17:24:43 »
Ja chyba napiszę "Pocałujta w doopę wójta",
Po proszę o wzór pisma na odp. odnośnie wezwania,

Nie potrzeba nic wielkiego, może być np. coś takiego:

SM Chemik
w Policach


Dot. wezwania nr……………….. z dnia…………………..

Odmawiam uregulowania bezpodstawnego roszczenia wystosowanego wezwaniem z dnia
 ………………….    z przyczyn wskazanych w mojej reklamacji/odwołaniu z dnia
 ………………….. i w dalszym ciągu podtrzymuję zawarte w tej reklamacji/odwołaniu swoje
 argumenty i decyzje.


Z poważaniem:   podpis

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #687 dnia: Stycznia 21, 2015, 18:18:35 »
Ciekawy, już ponad rok temu powstał pierwszy program o ludziach, którzy mieli kłopoty z rozliczeniem ciepła w SM Chemik. Też był rzetelny

Tak,wiem.Oglądałem na polickiej kablówce.
Miałem na myśli w końcu rzetelny program o tym konkretnym wydarzeniu,o próbie wyłudzenia przez spółdzielnie Chemik pieniędzy za ciepło którego nie zużyli.
Na razie nie ma podpisu......

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #688 dnia: Stycznia 21, 2015, 18:38:05 »
Z poważaniem:
No nie żartujmy już :D
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #689 dnia: Stycznia 22, 2015, 11:49:55 »
No nie żartujmy już :D

Nie żartuję. Ja wychodzę z założenia, że im bardziej perfidny przeciwnik tym większą kulturę trzeba mu okazać, zwłaszcza, gdy spodziewamy się ostatecznego arbitrażu na drodze sądowej. Jakość i styl naszego postępowania mogą mieć wtedy znaczenie, dlatego niewskazane jest uleganie frustracjom.

Post Merge: Stycznia 22, 2015, 14:21:20
Pojawiła się właśnie pełna wersja audycji o "Czerwonym kapturku"...

« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2015, 14:21:20 wysłana przez Wojtek Dudek »