Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613530 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #405 dnia: Lipca 01, 2014, 16:29:46 »
A zagłosowanie za rozliczaniem 60/40 to całkowita porażka
W SM ,,Odra" stałe koszty do zmiennych to 70/30 i to nie od wczoraj.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #406 dnia: Lipca 02, 2014, 13:57:34 »
Wiesz mi, że mimo, iż nie zawsze się z tobą zgadzam to tacy (tu mam na myśli chęć pomocy i przygotowanie w temacie - argumenty) ludzie, jak ty winni nas wysłuchiwać(!) i wyciągać wnioski - konstruktywne oczywiście
Rozmaitość i różnice poglądowe to dobra pożywka dla dyskusji wiodącej do formułowania  trafnych wniosków. Oczywiście przy założeniu, że jest to „zdrowa dyskusja”. Zatem to, że nie we wszystkim się zgadzamy to żadna ujma. Jednym słowem - „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!”

Sądziłam, a raczej byłam pewna, że wejdziesz do RN. Postaraj się bardziej w przyszłych wyborach.
Szanowna Dario! To miłe z Twojej strony, że w taki sposób określasz moje szanse. Niestety! Spółdzielcy świadomi swoich oczekiwań zdecydowali inaczej. Zwiększona intensywność moich starań niewiele by tu dała, poza jednym - stworzyłaby pretekst do przyklejenia mi łatki typu: „pcha się do koryta”. Mnie natomiast interesuje jedynie twórcza praca, koryta zaś interesują mnie najmniej. Już nie raz w życiu to udowodniłem. Ale dziękuję Ci za wsparcie miłym słowem i pozdrawiam.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #407 dnia: Lipca 02, 2014, 16:30:38 »
Zwiększona intensywność moich starań niewiele by tu dała, poza jednym - stworzyłaby pretekst do przyklejenia mi łatki typu: „pcha się do koryta”.
W tej sprawie mam trochę inne zdanie niż Ty. Przesadna skromność, ostrożność - taktyczny błąd. Pozdrawiam.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #408 dnia: Sierpnia 17, 2014, 14:12:41 »
Powoli kończy się "sezon ogórkowy" i odświeżam temat. Nikt z nowo(?)/starej RN nie pochwalił się/opisał, co tak na prawdę,  wydarzyło się od zakończenia WYBORÓW, czyli Walnych Zgromadzeń Członków SM "CHEMIK". Skład Rady, czego możemy się spodziewać "po nowemu?", czy też zostanie po polsku czyli - JAK ZWYKLE!
Ps. Nie chodzi mi, o oficjalną stronę SM, a o nowo wybranych... i ich zdanie oraz zakres prac by wspomóc Członków SM.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #409 dnia: Września 11, 2014, 10:06:51 »
W ostatnim czasie Spółdzielnia Chemik pochwaliła się nowym pomysłem na zdarcie z ludzi pieniędzy. Kilka dni temu dostarczone do lokatorów zostały pisma , w których informują o tym, że lokale , w których zamiast termostatów były "czerwone nakrętki" mimo sporządzonego protokołu z odczytu podzielnika zostaną rozliczone ryczałtem. W żenujący sposób tłumacząc, że nakrętka utrudnia korzystanie z ogrzewania wszystkim lokatorom. Sąsiad udał się celem wyjaśnienie sprawy do SM a tam usłyszał od Pani Prezes, że w ten sposób okrada wszystkich mieszkańców. 
To ja się pytam jak? w jaki sposób?
Bo kaloryfer nie hajcuje kiedy tego nam nie potrzeba?! Niedługo może światło będzie nam się zapalało po zmroku nawet jeśli nie będzie nam to potrzebne a my będziemy za to płacić.
Co to za metody i jakim prawem?
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2014, 10:09:04 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #410 dnia: Września 11, 2014, 10:36:12 »
W ostatnim czasie Spółdzielnia Chemik pochwaliła się nowym pomysłem na zdarcie z ludzi pieniędzy. Kilka dni temu dostarczone do lokatorów zostały pisma , w których informują o tym, że lokale , w których zamiast termostatów były "czerwone nakrętki" mimo sporządzonego protokołu z odczytu podzielnika zostaną rozliczone ryczałtem. W żenujący sposób tłumacząc, że nakrętka utrudnia korzystanie z ogrzewania wszystkim lokatorom. Sąsiad udał się celem wyjaśnienie sprawy do SM a tam usłyszał od Pani Prezes, że w ten sposób okrada wszystkich mieszkańców. 
To ja się pytam jak? w jaki sposób?
Bo kaloryfer nie hajcuje kiedy tego nam nie potrzeba?! Niedługo może światło będzie nam się zapalało po zmroku nawet jeśli nie będzie nam to potrzebne a my będziemy za to płacić.
Co to za metody i jakim prawem?
No przecież podstawą wymiany głowic było rozporządzenie min. infrastruktury z 2002 r., które wg. spółdzielni nie miało na celu nabijanie kwot na podzielnikach, tylko dbanie o utrzymanie należytego stanu budynków, poprzez utrzymywanie w nich odpowiedniej temperatury. Jak nakrętka zamiast termostatu ma wpłynąć na podzielnik? Przecież jak jest zimno to odkręcasz nakrętkę i podzielnik też nabija, mało tego, nabija więcej, gdyż nie ma możliwości samoregulacji. Czyli zapomnisz zakręcić i nabija do oporu. Równie dobrze zamiast nakrętki można mieć szmatę na głowicy i efekt będzie taki sam. Może spółdzielnia powinna wydać uchwałę zabraniającą zakładanie szmat na głowicę? Albo wieszanie zasłon, bo jak zasłona się zaplącze to też termostat może się nie załączyć i wszyscy sąsiedzi będą tracić, no i zostanie zaburzone ogrzewanie w całym budynku :P

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #411 dnia: Września 11, 2014, 10:53:27 »
Czepiają się bo ludzie jak załapali, że to coś samo się włącza nawet przy dodatnich temperaturach na dworze to zaczęli być ostrożniejsi przez co SM nie zarobi ile planowała.
Uważam, że to jest zastraszanie i tyle. Rządzą się bo nie ma nad nimi organu nadrzędnego a nie każdego stać na skierowanie sprawy do sądu. Najgorsze jest to, że w niektórych domach montażyści sami pozakładali te nakrętki tłumacząc do czego służą i  jak działają. Widocznie to byli ci montażyści, którzy nie mieli sumienia nas okradać z części, za którą zapłaciliśmy a tak zrobiła niestety większość.
Najgorsze jest to, że pracownicy, którzy dokonywali odczytu stanu podzielników po wyjściu z mieszkania na kopii protokołu dopisywali adnotacje o istnieniu w lokalu rzeczonych nakrętek. Na oryginale brak jest uwag a pismo sąsiad otrzymał. Protokół to dok. ścisłego zarachowania w tym wypadku i smarowanie po kopii jakichś bzdur to szczyt głupoty niekompetentnych pracowników SM (czyt. rodzin pracowników SM) i dokonanie na tej podstawie innego rozliczenia podlega już pod sąd! Sam fakt fałszowania dokumentów to sprawa dla prokuratury. Jeśli są ludzie, którzy otrzymali takie pisma proszę o wypowiedź i zastanowienie się nad sprawą. Uważam, że jeśli osób jest więcej (póki co wiem o dwóch) powinno się złożyć pozew zbiorowy wobec takich praktyk SM. Działają jak mafia!!!!!!!!!!!!
Masz rację. To nie ma wpływu bo normalnym ludziom kiedy jest zimno odkręcają zawór nawet z pomocą nakrętki.
I jeszcze jedno. Niech udowodnią, że w pomieszczeniu , w którym byli podczas odczytu było coś nie tak a nie głupia notatka ma być tego dowodem. Notatka niekompetentnych ludzi, którzy nawet nie wiedzą, że na protokole jeśli jest błąd w pisowni trzeba skreślić i postawić parafkę a nie mazać jak w brudnopisie. Jeśli uważali, że ktoś okrada SM mogli wezwać policję a nie mafia wymierza sprawiedliwość (wątpliwą) sama.
Nie dajcie się ludzie zastraszyć. Nie my musimy niczego udowadniać. Niech nam udowodni to SM. Niech udowodni, że brak możliwości włączenia się kaloryferka po 15 min przy otwartym oknie jest i płacenie za to jest zgodne z prawem a przeciwdziałanie temu jest wbrew prawu.   
 
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2014, 11:03:11 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #412 dnia: Września 11, 2014, 13:59:32 »
Dołączam się do pozwu zbiorowego, a z drugiej strony po zmianie zaworów termostatycznych (tak mi się wydaje) powinna być przekazana  lokatorowi instrukcja obsługi tych że zaworów i przypomnienie o konsekwencjach związanych z nie prawidłowym użytkowaniem. Następna sprawa przekazywanie pisma do lokatorów, pan chodzi z naszymi danymi osobowymi i wymachuje na lewo i prawo. A na koniec powiem, że jest jeszcze jedna opcja, zwrócenie się do "Czwartej Władzy " jaką są media.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #413 dnia: Września 11, 2014, 15:50:36 »
Ale trzeba przyznać że właśnie oni chcą w nas wpoić trochę uczciwości... Ciesz się pani Niko że nie założyli plomb na kaloryfery...
Uczciwościiii??? Co Ty mówisz? Uczciwości karząc mi płacić za ciepło, którego sobie sama nie włączyłam? Za ciepło, które włącza się samo przy dodatniej temp. bo na 15 min otworzyłam okno? Za to, że Pan montażysta zatrudniony przez spółdzielnie nałożył nakrętki - oryginalne a teraz nam każą za to płacić? Za to, że zastraszają ludzi?
Mam się cieszyć, że nie mam plomb na kaloryferach? Po co? Niech nie mierzą wszystkich miarą!!! Tylko złodziej widzi wszędzie złodzieja i węszy podstęp.
Swoją drogą to nie dziwię się, że ludzie posuwają się do pewnych i niestety nie mądrych działań.
Gdyby nie te zasrane ("samodziałające", że tak je nazwę ) termostaty, które w ich zamyśle tzn. Spółdzielni miały nabijać im kasę to by nadal było wszystko ok.
Nie mieszkamy na jakiejś Syberii, żeby aż tak dbać rzekomo o stan budynków.
Zrozum, że u mnie w pomieszczeniu , w którym otworzę okno mam 19 stopni. Przecież szronu nie mam na ścianach a kaloryfer się włącza.


Dołączam się do pozwu zbiorowego
Ja też. Jak się okaże, że jest nas więcej warto się spotkać i zacząć działać.
Osobiście ma podpisany protokół z odczytu, wypisane na nim są wskazania i to jest wiążące dla obu stron.
Nie dam się zastraszać a juz na pewno nie będę płaciła za coś czego nie zrobiłam.
Tyle.
Jeśli będą mnie dalej nagabywać to postanowiłam udać się do sądu.
Podobno żyjemy w Państwie prawa ha! ha!
A nakrętki montował mi Pan ze Spółdzielni to niech teraz sam je ściąga. Tylko, że my im zapłaciliśmy za komplet, który ograbili i co teraz ... Zabiorą mi to niech zwrócą kasę.
A no i jeszcze jedno.
Może Państwo pracownicy co żyją za nasze ciężkie pieniądze sobie zdejmą nakrętki i bo plombować kaloryferów nie muszą...
W siedzibie SM też nieźle za nasze sobie dupki grzeją i ciekawostką jest to, że ich termostaty rozpoczynają się od zera a nie jak nasze.
Wpoić uczciwość ... heheh! no to żeś dał
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #414 dnia: Września 11, 2014, 16:39:20 »
Również dołączę do pozwu. Ja żadnych nakrętek nie miałem ale mi je wmawiają. Nie wiem tylko na jakiej podstawie. Mam wpisane brak głowic, bo zdjąłem na dosłownie tydzień, na czas remontu aby ich nie uszkodzić czy zabrudzić. Skoro nie można ich ruszać to gdzie jest info o tym, gdzie plomby? Na podzielnikach zero a mam info o ryczałcie.

Wysłałne z ZTE Gand X Quad
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #415 dnia: Września 11, 2014, 17:59:25 »
Skoro nie można ich ruszać to gdzie jest info o tym, gdzie plomby?
http://www.smchemik.tstd.pl/files/nowe/regulamin_gospodarki_zasobami_mieszkaniowymi.pdf - strona 20.
Ogólnie chyba myślą, że są cwani i wszystko im wolno, śmiać mi się chce jak czytam tą uchwałę, bo co mają zawory do pomiaru ciepła?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #416 dnia: Września 11, 2014, 18:18:13 »
A my to dostaliśmy do domów? I podpisywaliśmy? Bo jakoś nie kojarzę...

Wysłałne z ZTE Gand X Quad

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #417 dnia: Września 11, 2014, 21:38:48 »
Dobrze kojarzysz, nie dostaliśmy. Tym bardziej chce mi się śmiać, chociaż chyba należy płakać nad tym jaki mamy zarząd.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #418 dnia: Września 12, 2014, 09:40:24 »
http://www.smchemik.tstd.pl/files/nowe/regulamin_gospodarki_zasobami_mieszkaniowymi.pdf - strona 20.Ogólnie chyba myślą, że są cwani i wszystko im wolno, śmiać mi się chce jak czytam tą uchwałę, bo co mają zawory do pomiaru ciepła?
Parian! Ten paragraf to przed sądem obali nawet dziecko z przedszkola. On jest jedynie ewidentnym dowodem na brak kompetencji członków RN do sprawowania tej funkcji, żeby nie powiedzieć dosadniej. Mnie ten paragraf jedynie: śmieszy - z uwagi na idiotyczny tok rozumowania jego twórców, przeraża - że takim ludziom powierza się stanowienie w sprawach dotyczących ogółu członków.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #419 dnia: Września 12, 2014, 10:11:21 »
Sorry, wróć, to uchwała rady nadzorczej, nie zarządu, zarząd "tylko" wykonuje jej postanowienia :P