Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613217 razy)

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 15, 2013, 23:07:36 »
Chemik A - zmiana stawki z 1,97 zł na 2,25 zł/m2, co daje miesięczna zaliczkę powyżej 150 zł. Czy ktos wie ile na Chemik A wynosi stawka dla mieszkań nieopomiarowanych. Trzeba jak najszybciej zrobic rachunek ekonomiczny i może czas najwyższy zrezygnować z opomiarowania.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 16, 2013, 18:19:37 »
Cytat: "zefir"
Czy ktos wie ile na Chemik A wynosi stawka dla mieszkań nieopomiarowanych.

Stawka miesięczna za metr kwadratowy powierzchni wynosi 11,90 zł. Czyli dla mieszkania np. 50 m kw. miesięcznie wyjdzie 595 zł. A rocznie 7140 zł.
Tu masz źródło:   http://www.smchemik.tstd.pl/files/nowe/uz_121_2012.pdf

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 20, 2013, 11:58:29 »
No ale chyba płacisz ryczałt tylko w okresie grzewczym a nie 12 m-cy?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 20, 2013, 12:15:31 »
Cytat: "zaksiu"
No ale chyba płacisz ryczałt tylko w okresie grzewczym a nie 12 m-cy?

Tego ja nie wiem, ale sądzę, że pod tym numerem  91 424-45-22  powinieneś uzyskać odpowiedź na swoją wątpliwość…

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 20, 2013, 20:56:20 »
Ja nie wyliczałem kwoty z całego roku, także myślę że ty ją podając podparłeś się jakimś zapisem prawnym.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 21, 2013, 07:02:41 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "zaksiu"
No ale chyba płacisz ryczałt tylko w okresie grzewczym a nie 12 m-cy?

Tego ja nie wiem, ale sądzę, że pod tym numerem  91 424-45-22  powinieneś uzyskać odpowiedź na swoją wątpliwość…


Ryczałt płacimy cały rok - niestety :thumbdown:
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline japa1_32

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 22, 2013, 19:26:39 »
Ja mieszkam na ostatnim piętrze w mieszkaniu szczytowym. Na rozliczeniu jest współczynnik usytuowania, który mnożymy przez jednostki i u mnie jest on mniejszy niż u sąsiada np. z 3 piętra bo zimniejsze mieszkanie, na ogrzanie którego trzeba zużyć więcej ciepła, więc żebym nie był stratny to mam mniejszy, ale...jest jeszcze współczynnik korekcyjny im większe grzejniki tym jest on wyższy. Na ostatnim piętrze są istne harmonie, żeby mogły wydolić a u sąsiada niżej tylko kilka żeberek. U mnie ten drugi współczynnik jest o wiele wyższy w stosunku do sąsiada, o wiele większy niż różnica w naszych współczynnikach usytuowania więc jestem stratny i za tą samą ilość jednostek, co sąsiad zapłacę większą kwotę. Więc gdzie tu sprawiedliwość? A wodę z PECU ja i on dostajemy przecież w tej samej cenie!!! Pomijam fakt, że rury pionu grzewczego u niego mają średnicę dwukrotnie  większą niż u mnie więc nie musi nawet włączać grzejnika, gdyż ta rura spełnia już sama w  sobie taką funkcję. Moją rurą to ja sobie mogę jedynie końcówki palców ogrzać...Ażeby przejść na ryczałt to zgodę musi wyrazić ponad 50 % lokali podłączonych do danej rozdzielni ciepła. Wtedy mamy też inną cenę, nie taki kosmos jak przy przejściu indywidualnym, gdyż w grupowej sytuacji SM ma obowiązek przyjąć najmniejszą i największą stawkę w gminie a z nich wyciągnąć średnią. Znam przypadki, gdy spółdzielnia zażądała np 6 zł za m/k lokalu udając, że nic nie wiedzą o obowiązku uśredniania a po wytknięciu im tego zeszli na 3,2 zł, co jest już kwotą zadowalającą. Problem tylko w tym, że takich jak ja na ostatnich piętrach jest znacznie mniej niż tych na środkowych i dolnych kondygnacjach, którzy ze względu na konstrukcję pionów nie włączają grzejników i mają zwroty więc siłą rzeczy nie chcą słyszeć o ryczałcie. Jedyne moim zdaniem rozsądne rozwiązanie to skrzyknąć wszystkich niezadowolonych i spróbować przejść grupowo albo w kolejnych latach płakać i płacić. W SM Odra odbyły się już takie udane próby. Średnio w skali roku wyszło mieszkańcom w zaliczce około 300 zł drożej ale grzali ile chcieli a w tym roku dostali po 200 zł zwrotu więc wyszli tak jak przy podzielnikach bez ryzyka dopłaty. A i spółdzielnia  zaoszczędziła na wydawaniu funduszu remontowego na remont zagrzybionych mieszkań na skutek siedzenia w futrach i nie ogrzewania ich, gdyż morsy, jak się dowiedziały, że płacą stałą stawkę bez względu na to czy grzeją czy nie to też pootwierały grzejniki z pożytkiem dla wszystkich.
P.S. Odnośnie oszczędzaczy z dolnych kondygnacji to nie uogólniam. Piszę tylko na przykładzie mojego bloku...

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 23, 2013, 08:34:07 »
Cytat: "japa1_32"
Ja mieszkam na ostatnim piętrze w mieszkaniu szczytowym.

Witam w "klubie". Rozumiem, że jesteś "szczęściarzem" - jak ja - mieszkającym w zasobach SM Chemik. Potwierdzam wszystko to, co napisłeś... i tyle naszego! Możemy tylko tutaj się wyżalic, bo zarzad w SM ma inne, "ważniejsze" problemy, a my lokatorzy ze szczytowych oraz zawilgoconych i niedogrzanych mieszkań ciągle narzekamy... Tu zacytuję "Tylko Pan ma takie problemy - coś z tym zrobimy". I robią - podwyższają opłaty... żenada! Wymyślają tysiące problemów, aby nie podjać tematu, bo "cudza rana nie boli", a pan kierownik (dz. technicznego) nie mieszka w blokku, ba nie mieszka w Policach. 8 godz. w pracy i do domku z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku??? Kiedyś -zimą -  zaproponowałem, aby sie zamienił ze mna na tydzień. Niestety nie podjął tematu... Brak słów.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline cz4rnul4

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
ZBIOROWY POZEW DO SPÓŁDZIELNIMYLICIE MOŻEMY COŚ Z TYM ZROBIĆ
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 24, 2013, 14:09:50 »
WITAM
WŁAŚNIE SIĘ MYLICIE!!!! MOŻEMY COŚ Z TYM ZROBIĆ .JESTEM LOKATOREM SPÓŁDZIELNI CHEMIK I W TYM ROKU OTRZYMAŁEM NIEDOPŁATĘ  NA KWOTĘ  PRAWIE 9000 ZŁ TAK NIE POMYŁKA. DZWONIŁEM DO METRONU I ZOSTAŁĘM POINFORMOWANY CO DALEJ Z TYM ZROBIĆ. NAPISAŁĘM PISMO DO SPÓŁDZIELNI W KTÓRYM ŻĄDAM WYJAŚNIENIA  POWSTANIE NIEDOPŁATY. MOŻEMY TO ZROBIĆ WSPÓLNIE PISZĄC TAKIE PISMO ZBIOROWO.... JEŻELI SĄ JAKIEŚ NIEPRAWIDŁOWOŚCI MAMY PRAWO PODAĆ SPÓŁDZIELNIE DO SĄDU I WYGRAĆ SPRAWĘ. SZUKAM LUDZI KTÓRZY TAK JAK JA ZOSTALI SZCĘTNIE SKOJENI PRZEZ CHEMIK, KTÓRY MYŚLĄ ŻE NAIWNIACY ZAPŁACA ZA ICH POENSJE, WCZASY ITP....  DO PIĄTKU JEST CZAS ABY ZŁOŻYĆ PISMO.... CZY KTOŚ CHCE ZŁOŻYĆ JE RAZEM ZE MNĄ JEŚLI TAK PROSZĘ O  INFO. DODAM, ŻE POMAGA MI ADWOKAT, KTÓRY JUŻ POMÓGŁ WYGRAĆ SPRAWĘ Z ENEA KTÓRA  RÓWNIEŻ SOBIE PRÓBOWAŁA MNIE OSZUKAĆ....... CZEKAM NA WIEŚCI CZY KTOŚ Z WAS TEŻ MA TAKIE  KOSMICZNE KWOTY DO ZAPŁATY.... TO NIC NIE KOSZTUJE A MOŻNA  SPRÓBOWAĆ.!!!!!!!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 24, 2013, 14:33:33 »
Rozumiem złość, ale za kolejny post z CAPS LOCKIEM będzie usunięcie wpisów z forum.

Offline cz4rnul4

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 24, 2013, 14:44:11 »
Przepraszam nie wiedziałem, że nie można uzywać capslock..... Sorki jeszcze raz

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Re: ZBIOROWY POZEW DO SPÓŁDZIELNIMYLICIE MOŻEMY COŚ Z TYM ZR
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 24, 2013, 14:53:08 »
Cytat: "cz4rnul4"
JESTEM LOKATOREM SPÓŁDZIELNI CHEMIK I W TYM ROKU OTRZYMAŁEM NIEDOPŁATĘ  NA KWOTĘ  PRAWIE 9000 ZŁ TAK NIE POMYŁKA.

W tej sytuacji, w tej sprawie pozew zbiorowy ma sens. Tak wielu poszkodowanych, że 10 osób skrzyknąć nie będzie trudno.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 24, 2013, 18:04:21 »
Cytat: "Daria"
W tej sytuacji, w tej sprawie pozew zbiorowy ma sens.

Tak Dario! Ja też uważam, że ma sens i to zarówno pozew zbiorowy jak i pozew indywidualny. Jedynym argumentem przemawiającym za zbiorowym, jest rozłożenie kosztów pomocy prawnej na większą ilość osób, co skutkować będzie mniejszym obciążeniem kieszeni każdego z powodów. Kwestią jest tylko to, czego ten pozew będzie dotyczył i jakimi argumentami dowodowymi zostanie wsparty/uzasadniony. Same niezadowolenie, to dla sądu żaden argument.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 24, 2013, 19:46:44 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Daria"
W tej sytuacji, w tej sprawie pozew zbiorowy ma sens.

Tak Dario! Ja też uważam, że ma sens i to zarówno pozew zbiorowy jak i pozew indywidualny. ... Kwestią jest tylko to, czego ten pozew będzie dotyczył i jakimi argumentami dowodowymi zostanie wsparty/uzasadniony.

Chociaż to nie miejsce na wdawanie się w szczegóły, to krótko odpowiem. Pozew może dotyczyć nieuczciwych - niedozwolonych praktyk (zawyżone stawki opłat). W zbiorowym utrudnieniem jest konieczność ujednolicenia roszczenia. Trzeba się przygotować. W tej sprawie dowody zebrać łatwo. A póki co wystąpić do SM o ponowne rozliczenie kosztów wg średniego zużycia z ostatnich trzech lat.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline cz4rnul4

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 24, 2013, 20:41:02 »
Tak włąśnie chodzi m.in o zawyżanie  stawek opłat o rozliczanie tylko lokali opomiarowanych, o dopłacanie za tych którzy nie grzeją, o montowanie termostatów, z ustawieniem 16 stopni ,o brak konkretnego rozliczenia wszystkich lokali również tych zryczałtowanych, o znaczne podniesienie stawki za jednostkę grzewczą porównując do lat ubiegłych itp. itd. Ja to wszystko mam już spisane czekam tylko czy ktoś ma ochotę dołączyć się do mnie i zakończyć tą farsę... Tak czy inaczej  sam albo w kilka osób zamierzam te pismo złożyć do spółdzielni i czekać na jakikolwiek ruch ponieważ nie mam zamiaru płacić 9000 zł za ciepło, którego nie zuzyłem.....