Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613420 razy)

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 02, 2014, 21:47:47 »
Prezes SM CHEMIK ma receptę jak regulować temp. w mieszkaniu, Zdaniem prezesa ryczałt nie jest oszczędzaniem ponieważ wtedy reguluje sie temp. uchylaniem okien. Jaka świadomość prezesa taka spółdzielnia z jego wypowiedzi wynika jednoznacznie, że nie na rękę zarządowi spółdzielni by mieszkańcy mieli ciepło i płacili mniej
GRZAĆ CZY NIE GRZAĆ - FILM
PS Zima nas oszczędza :)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 02, 2014, 22:14:45 »
naprawdę szkoda mi was. chyba czas najwyższy powiedzieć NIE zarządowi spółdzielni. z tego co słyszę od znajomych oraz oglądam w polickich mediach aż nie chcę się wierzyć że tak was traktują. ja na szczęście mieszkam w zasobach mieszkaniowych sm odra. od dwóch lat nie mam licznika na kaloryferach. mam mieszkanie w środku bloku, nigdy nie oszczędzałem na ogrzewaniu - po prostu jak było chłodno to grzałem. i chociaż jak były liczniki miałem zwroty w wysokości około 350 - 400 zł, a w momencie przejścia na rozliczanie bez licznika zwroty mam w wysokości około 100 zł to mam świadomość, że takie rozliczenie jest chyba najbardziej sprawiedliwe. oczywistym jest, że mieszkania szczytowe, narożne potrzebują więcej tego ciepła "wtłoczyć" w budynek aby każdemu żyło sie przyjemnie. a słowa prezesa sm chemik dowodzą   chyba tylko tego, że członków swojej spółdzielni ma za skończonych idiotów. na prawdę, aż przykro się robi jak słucha się czegoś takiego. ale wszystko leży w waszych rękach. acha - wystarczy spojrzeć na obrotność właszych włodarzy. podczas gdy sm odra w ostatnich latach wybudowała kilkanaście nowych budynków, to jedynym nowym budynkiem sm chemik jest jej siedziba. i nawet nie potrafią określić gdzie będą zjazdy i podjazdy do parkingów aby gmina (czy tam powiat) mógł dokończyć remont drogi (aż do małego ronda).żenada. a najgorsze że to wy utrzymujecie te betony!!!!!
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 03, 2014, 00:05:58 »
dapol, już kiedyś były czasy bez liczników, pierwszy rok 'zwrot', kolejne już nie, bo ludzie grzali ile wlezie. Co do terenów, Odra ma  tereny, Chemik nie, bo dostał je w spadku po Zakładach.

Ogólnie nie bronie zarządu, bo wiadomo, że im ciepło ;)

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 03, 2014, 11:35:09 »
rbk, w spółdzielni "Odra" od czterech lat coraz więcej mieszkańców chce przechodzić z podzielników na ryczałt (nazwa niepoprawna, ale krótka, powinno się raczej mówić: opłata od metra kwadratowego). Obecnie na około 50 budynków kilkanaście jest na ryczałcie. Ludzie grzeją rozsądnie, nie mają zwrotów, ale zwykle nie ma też dopłat. Jak są dopłaty, to takie same wszędzie, jak zwroty - też. Przez lata stosowania podzielników ludzie nauczyli się rozsądnej gospodarki ciepłem.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 03, 2014, 20:40:54 »
dokładnie. zawsze znajdzie się paru "mądrzejszych" którzy regulują temperaturę poprzez otwieranie okien. na to nic się niestety nie poradzi. jednakże myślę, że większość ( i to spora) ma wiedzę i świadomość jak należy postępować. i moim zdaniem (pomimo iż jestem stratny około 300 zł rocznie) rozliczanie tzw. ryczałtem jest najbardziej sprawiedliwe. prawda jest taka, że w metodzie licznikowej zwroty mają tylko właściciele/najemcy lokali usytuowanych wewnątrz budynku, a ci "zewnętrzni nieszczęśnicy" płacą. każdy z nas, tych mieszkających wewnątrz, otoczonych z każdej strony innymi mieszkaniami  powinien mieć poczucie sąsiedzkiej solidarności, a nie cwaniakować. pamiętajmy, że los może się różnie potoczyć i może za jakiś czas to ci co mieszkają wewnątrz - będą zewnętrznymi. i co wtedy?????
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 03, 2014, 21:25:02 »
a w SM chemik wszystkie grzejniki na maxa pootwierane a nad nimi otwarte lub uchylone okna. Gdzie sens i logika ??

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 03, 2014, 21:41:02 »
Cytat: "dapol"
rozliczanie tzw. ryczałtem jest najbardziej sprawiedliwe.

A ja niestety mam całkowicie odmienne zdanie. Dlaczego? Ano chociażby dlatego, że niby z jakiej racji ja mam dopłacać komuś kto lubi przegrzewać się np. w 26-28 st C. w mieszkaniu, skoro mnie w zupełności wystarcza 21-22 st. C. Albo za kogoś kto np. przeholował z alkoholem i błogo zasnął na kilka godzin przy otwartym oknie (bo było mu za duszno) kiedy na dworze jest temperatura w granicach 10 st. C. lub jeszcze niższa. Te dopłaty z czegoś wynikają, ale jak widać mało kto szuka ich prawdziwych przyczyn, analizując temat pod katem własnych metod gospodarowania ciepłem w mieszkaniu. Nawet szczytowe mieszkanie przy założeniu utrzymania w nim temp. w granicach 21 st. C. nie wymaga aż takiego zużycia ciepła, aby narażać się na kilkutysięczne dopłaty. Budynki zostały przecież ocieplone! W moim mieszkaniu 1/3 ścian to też ściany zewnętrzne a jednak ja nie mam problemu z utrzymaniem tej temperatury i nie mam też problemu z dopłatami. Może trzeba po prostu wtajemniczyć się w temat, pomyśleć i znaleźć sposób na prawidłowe gospodarowanie ciepłem. Może też warto przeanalizować dlaczego węzeł, do którego jesteście przyłączeni, wykazuje aż takie zużycie. Z ciepłem jest tak samo jak z zużyciem paliwa w samochodach. Ten sam samochód, na tej samej trasie, w tych samych warunkach jednym będzie przepalał innym oszczędzał a jeszcze innym spalał w normie. Podobnie jest z ciepłem.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 03, 2014, 21:49:16 »
a mam jeszcze pytanie, dlaczego składkę na CO płacimy przez cały rok a nie tylko w tzw. sezonie grzewczym ?? Bo czemu mamy płacić PECowi za kwiecień maj czerwiec lipiec, sierpień i wrzesień skoro jest ciepło i z reguły nie siedzimy w domu tylko jedziemy na wakacje na powiedzmy miesiąc, jesteśmy na działce albo po prostu w plenerze. Dlaczego tak jest i płacimy na pensje ludziom w pecu którzy siedzą tam od kwietnia do września i biorą pensje za dosłownie siedzenie?? Wyjaśni mi ktoś czemu płacimy cały rok a nie połowe roku ??

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 03, 2014, 22:19:30 »
ad. wojtek dudek
kiedyś miałem wątpliwą przyjemność mieszkać na 4 piętrze budynku który był podwójnie ocieplony ( w sumie najmniej 20 cm styropianu). mieszkanie narożne. mieszkałem tam dobrych 7 lat. uwierzcie mi - jakbym się nie starał, jakich cudów nie wyprawiał - rok w rok dopłaty rzędu 700 - 1000 zł (mieszkanie 75 m.). krew mnie zalewała słysząc i widząc uśmiechniętych sąsiadów, mających szczęście mieszkać wewnątrz budynku, mówiących mi o swoich zwrotach. w swoim życiu miałem okazję mieszkać w róznych mieszkaniach na terenie naszego miasta, na przestrzeni dobrych 18 lat i wiem jedno. zawsze grzałem tak samo - po prostu z głową. było chłodno - odkręcałem,jak wietrzyłem to zakręcałem. i uwierzcie mi - schemat był ten sam. mieszkania narożne/zewnętrzne - dopłaty większe, lub mniejsze. mieszkania wewnątrz - zwroty. i nikt mi nie powie że jest inaczej. wiem to z własnego doświadczenia
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline rafi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 05, 2014, 09:13:58 »
A jeszcze dochodzi temat zaworów załączających się od 16 stopni. Wietrzenie pokoi to jest czasami walka z czasem kiedy sie takowy zawór otworzy. Zawory najczesciej są na skraju okna i zimne powietrze idzie bezposrednio na nie. Ostatnio położyłem termometr na podłodze na środku małego pokoju i najniższą temp. jaką zanotował to było 21 stopni a po paru minutach kaloryfer gorący( okno uchylone). I tak nabijamy podzielniki. Pozdrawiam

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 05, 2014, 11:41:33 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
A ja niestety mam całkowicie odmienne zdanie...


A ja na takie opinie powiem tak; najedzony głodnego nie zrozumie! Dodam, że przez takie opinie i podejście - również prezesa(ów) SM "CHEMIK" przeszedłem na ogrzewanie elektryczne. Ale przecież nie o to chodzi, gdy i tak płacę tzw. "opłatę stała za części wspólne", których tak na prawdę to tych części jest coraz mniej (zostały zlikwidowane poprzez wynajem ich na komercyjne lokale lub demontaż kaloryferów na klatkach schodowych) i posiadam kaloryfery, które w takich warunkach są nieskuteczne cokolwiek bym nie zrobił. Moją "walkę", o ciepło i, co ważniejsze - sucho (wilgoć i grzyb na ścianach oraz suficie niezawinione przeze mnie) w mieszkaniu prowadzę od 1989r. - niestety bezskutecznie. Przez te lata poprawa jest taka, że ocieplili budynek. Niestety problem pozostał! I nic tu Panie W. D. nie ma do rzeczy właściwe gospodarowanie ciepłem w mieszkaniu. Mam wrażenie, że hipokryzja (jak przez wielu lokatorów, co nigdy nie miało takiego problemu, a grzali i grzeją się kosztem innych mieszkańców bloku - mając mieszkania nieszczytowe - ja ostatnie piętro, narożne, ściana szczytowa północna. Oczywiście to nie ich "wina", że mają lepszą lokalizację) przez Pana przemawia! Takich, jak ja i moje mieszkanie w SM "CHEMIK" jest wielu (przyznał to w rozmowie ze mną prezes i jego podwładni, odpowiedzialni za taki stan rzeczy), więc proszę zastanowić się nad oceną innych, o których Pan pisze! I jeszcze jedno; to ja i mnie podobni, którzy nie mają tak komfortowych warunków jak Pan - notabene w tej samej SM, dopłacamy do Pańskich zwrotów, jakie niewątpliwie Pan otrzymuje. Dopłacamy nie otrzymując w zamian tego, co ma Pan i o czym pisze - ciepłego i suchego mieszkania, jakie mają także inni.

Ps. Zanim włoży Pan "kij w mrowisko" może warto sięgnąć do źródła i dopytać w SM. Myślę, że łatwo otrzyma Pan potwierdzenie moich słów, bo - jak napisał dapol - "krew mnie zalewała słysząc i widząc uśmiechniętych sąsiadów, mających szczęście mieszkać wewnątrz budynku, mówiących mi o swoich zwrotach.", tak i mnie krew zalewa czytając takie wypowiedzi! O rozliczaniach węzła na poszczególne mieszkania pisałem wcześniej - ręce opadają!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 05, 2014, 15:09:15 »
Cytat: "Power"
A ja na takie opinie powiem tak; najedzony głodnego nie zrozumie!

A ja odpowiem tak. Gdy jestem głodny, to przygotowuje sobie posiłek i jem! Nie siedzę z założonymi rekami i narzekając nie czekam na to, aby mi ktoś strawę przygotował, podał i jeszcze łyżką do gardła wciskał.

Cytat: "Power"
I nic tu Panie W. D. nie ma do rzeczy właściwe gospodarowanie ciepłem w mieszkaniu. Mam wrażenie, że hipokryzja ... przez Pana przemawia!

Hipokryzja to jest raczej cos takiego jak to:
Cytat: "Power"
to ja i mnie podobni, którzy nie mają tak komfortowych warunków jak Pan - notabene w tej samej SM, dopłacamy do Pańskich zwrotów, jakie niewątpliwie Pan otrzymuje.

Cytat: "Power"
Dopłacamy nie otrzymując w zamian tego, co ma Pan i o czym pisze - ciepłego i suchego mieszkania, jakie mają także inni.

 
... czyli oczekiwanie, że inni płacić będą za Twoje fanaberie i bezczynność!  Ty natomiast, zamiast szukać korzystnych rozwiązań dla siebie, będziesz jedynie wysuwać żądania wobec innych. A przy okazji zazdrościł im i wytykał komfort, który osiągnęli własnym wkładem pracy i dbałością z wykorzystaniem wiedzy, zdolności i rozumu. Zamiast iść podobną drogą, ograniczasz się jedynie do zazdrości, co pokazujesz w swojej wypowiedzi. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania można wysnuć wniosek, że wszyscy ludzie myślący i umiejący radzić sobie w życiu powinni być obciążani kosztami życia tych, którzy tego nie potrafią lub nie chcą. Tak! Nie chcą!!! W Twojej wypowiedzi nie natknąłem się na jakiekolwiek próby szukania rad, wskazówek oprócz bezsensownych i bezpodstawnych zarzutów kierowanych w stronę innych. Takimi metodami komfortu sobie nie poprawisz.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 05, 2014, 16:59:33 »
Cytat: "rafi"
A jeszcze dochodzi temat zaworów załączających się od 16 stopni. Wietrzenie pokoi to jest czasami walka z czasem kiedy sie takowy zawór otworzy. Zawory najczesciej są na skraju okna i zimne powietrze idzie bezposrednio na nie. Ostatnio położyłem termometr na podłodze na środku małego pokoju i najniższą temp. jaką zanotował to było 21 stopni a po paru minutach kaloryfer gorący( okno uchylone). I tak nabijamy podzielniki. Pozdrawiam

Dokładnie. I to jest to czego brakowało we wspaniałym filmie pt. grzać czy nie grzać.
Zwykły chwyt do okradania nas a w tym celu by sobie to ułatwić spółdzielnia ukradła nam takie małe czerwone nakrętki, które powodują, że termostat się nie włącza po otwarciu okna.
Ogólnie, że film zrobiono to ok tylko, że mało w nim konkretnych informacji. Nie było mowy o tych nakrętkach, o tym, że kłamstwem jest właśnie włączenie poniżej 16 st bo włącza się jak tylko poczuje chłodniejsze powietrze no i kolejny chwyt to koszty stałe. W filmie pan Szostak, wspaniały prezes wyjaśnił, że mamy koszty stałe, na które składają się: ogrzewanie suszarni, łazienek i klatek schodowych. Ok. Zasadne i logiczne. Wydawać by się mogło bo tak być powinno, że metry klatki schodowej, suszarni mnoży się przez cenę za jednostkę zużytego ciepła i dzieli się przez wszystkich mieszkańców klatki plus metry łazienki. Oczywiście każdy za swoją łazienkę, żeby nie był no a tym czasem ja mając 61.24 m kw mieszkania płacę 61.24 razy cena jednostki. Wynika z tego, że przede wszystkim i po pierwsze płacę za ogrzewanie każdego z pokoi 2 razy!!!
Kolejne zaj...e oszustwo!!!!
Ta spółdzielnia kradnie w żywe oczy!!! Podwójnie i na każdym kroku!!!
Nawet chyba wczoraj oglądałam tv i słuchałam wypowiedz Szostaka jak to po instrukcję obsługi zaworów , trzeba się zgłaszać do nich osobiście ( oczywiście ten kto nie był na zebraniu). Przecież to kpina. Podczas montażu powinniśmy otrzymać cały zestaw wraz z pudełkiem i tyle a w nim instrukcja. Tylko, że wtedy wyszło by szydlo z worka co do czerwonych nakrętek.
No i oczywiście teraz na obronę prezesina z Bożej łaski ma argument taki, że ludzie nie przychodzą na zebrania. Racją  nie przychodzą ale to nie znaczy, że jest to przyzwolenie na okradajcie nas i traktujecie jak idiotę.
Może pora właśnie pójść i wywieźć zarząd złodziei na taczce albo na kopach po prostu. Coś trzeba zrobić bo inaczej będzie kiepsko. Przy obecnych kosztach stałych z kosmosu to za jakieś góra 2 sezony grzewcze wyjdziemy na zero a potem to już tylko będziemy dopłacać do interesu mimo, że ani razu nie odkręcimy grzejnika i nie będziemy się wietrzyć. W XXI wieku będziemy żyć jak w bunkrach ale z plastikami z widokiem na płotki i krzaki posadzone przez SM Chemik.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 05, 2014, 22:14:21 »
drogi panie wojciechu dudek - tak doskonale radzący sobie w życiu. my -  zazdrośni idioci nie umiejący radzić sobie w życiu, półgłówki dla których obsługa termostatu jest rzeczą nie do ogarnięcia, prosimy żeby zdradził nam pan kilka tajników z obsługi tego urządzenia. pisze pan, że 1/3 pana ścian to ściany zewnętrzne. to dokładnie tyle co w każdym wewnętrznym mieszkaniu - no chyba, że ktoś mieszkałby w lokalu bez okien. czy naprawdę nie widzi pan zależności wpływu czynników zewnętrznych na usytuowanie mieszkania w bloku?nie wiem czy czytał pan moje wcześniejsze wpisy, ale proszę niech mi pan uwierzyć, że w każdym z mieszkań, w którym mieszkałem na przestrzeni ostatnich 20 lat robiłem wszystko by nie ponosić dodatkowych kosztów. udawało się tylko wtedy, gdy mieszkania znajdowały się wewnątrz budynku. tylko wtedy!!! i chociaż teraz sam mieszkam wewnątrz to sprawiedliwszą metodą, według mnie jest rozliczanie ryczałtowe, chociaż tak jak wcześniej pisałem jestem stratny około 300 zł. wydaje mi się, że nie rozumie pan problemu. mieszka pan w swoim ciepłym mieszkaniu i wysuwa pan swoje spostrzeżenia tylko z obserwacji tego jednego lokalu na przestrzeni x lat. ja natomiast mam szersze spektrum obserwacji, tzn. 7 mieszkań. i wiem jedno - w systemie rozliczeń z podzielnikami jest coś nie tak. kurcze, ludzie podzielniki to nie wodomierze. jest tyle czynników wpływających na ciepłotę mieszkania, że zwykły licznik bez odpowiednich przeliczników, zmiennych, itp - nie poradzi sobie z tym. a na koniec taka mała złośliwość - w końcu grzyb który zaatakował ściany pana sąsiada dopadnie i pana mieszkanie (czego nie życzę)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 05, 2014, 23:06:31 »
acha, jeszcze jedno. odnosi się pan wcześniej do analogi z samochodami. i ma pan w 100% rację - ten sam samochód w rękach różnych kierowców daje różne wyniki. tu się zgadzam. ale, czy w swojej mądrości, gospodarności i zaradności nie widzi pan tego, że mieszkania nie są takie same??? pozdrawiam i życzę ogromnej uciechy i satysfakcji z pańskich zwrotów.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!