Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1626176 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 06, 2014, 10:07:02 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Power napisał/a:
A ja na takie opinie powiem tak; najedzony głodnego nie zrozumie!

A ja odpowiem tak. Gdy jestem głodny, to przygotowuje sobie posiłek i jem! Nie siedzę z założonymi rekami i narzekając nie czekam na to, aby mi ktoś strawę przygotował, podał i jeszcze łyżką do gardła wciskał.


Pod warunkiem, że ma z czego przygotować. Czytam także, że trochę zabolało, ale nie o to chodziło. Pokazałeś jednak W.D., jakim jesteś człowiekiem.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Power napisał/a:
Dopłacamy nie otrzymując w zamian tego, co ma Pan i o czym pisze - ciepłego i suchego mieszkania, jakie mają także inni.

... czyli oczekiwanie, że inni płacić będą za Twoje fanaberie i bezczynność! Ty natomiast, zamiast szukać korzystnych rozwiązań dla siebie, będziesz jedynie wysuwać żądania wobec innych. A przy okazji zazdrościł im i wytykał komfort, który osiągnęli własnym wkładem pracy i dbałością z wykorzystaniem wiedzy, zdolności i rozumu. Zamiast iść podobną drogą, ograniczasz się jedynie do zazdrości, co pokazujesz w swojej wypowiedzi. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania można wysnuć wniosek, że wszyscy ludzie myślący i umiejący radzić sobie w życiu powinni być obciążani kosztami życia tych, którzy tego nie potrafią lub nie chcą. Tak! Nie chcą!!! W Twojej wypowiedzi nie natknąłem się na jakiekolwiek próby szukania rad, wskazówek oprócz bezsensownych i bezpodstawnych zarzutów kierowanych w stronę innych. Takimi metodami komfortu sobie nie poprawisz.


Nie będę się licytował z Panem, malutki człowieczku! Mógłbym tak zrobić gdyby umiał Pan czytać ze zrozumieniem to, co piszą inni i umiał pochylić się nad drugim człowiekiem . Dodam tylko, że na pewno więcej zrobiłem i robię dla innych (także  dla Pana - mimo woli - w SM niż  jesteś sobie W.D. w stanie wyobrazić!

Cytat: "dapol"
drogi panie wojciechu dudek - tak doskonale radzący sobie w życiu. my - zazdrośni idioci nie umiejący radzić sobie w życiu, półgłówki dla których obsługa termostatu jest rzeczą nie do ogarnięcia, prosimy żeby zdradził nam pan kilka tajników z obsługi tego urządzenia. pisze pan, że 1/3 pana ścian to ściany zewnętrzne. to dokładnie tyle co w każdym wewnętrznym mieszkaniu - no chyba, że ktoś mieszkałby w lokalu bez okien.


Nie tylko - jak widać - ja mam takie zdanie i problemy - nie z sobą - Wojciechu Dudek ma Pan tylko 1/3 ścian zewnętrznych, ale i tak to nie dotrze do PANA...

Cytat: "dapol"
...nie wiem czy czytał pan moje wcześniejsze wpisy...


Po odpowiedzi na mój wcześniejszy post, jestem przekonany, że nie. Czyta wybiórczo, tak jakby pracował w SM i brał to osobiście (swoje zaniedbania, może premie?) Ale pewnie się mylę i niech tak zostanie.

Cytat: "dapol"
...a na koniec taka mała złośliwość - w końcu grzyb który zaatakował ściany pana sąsiada dopadnie i pana mieszkanie (czego nie życzę)


Ja także, ale mam wrażenie, że po odpowiedzi W. D. na mój wpis, o głodnym nie przyniosłoby to żadnych rezultatów...

Cytat: "dapol"
acha, jeszcze jedno. odnosi się pan wcześniej do analogi z samochodami. i ma pan w 100% rację - ten sam samochód w rękach różnych kierowców daje różne wyniki. tu się zgadzam. ale, czy w swojej mądrości, gospodarności i zaradności nie widzi pan tego, że mieszkania nie są takie same??? pozdrawiam i życzę ogromnej uciechy i satysfakcji z pańskich zwrotów.


Amen Wojciechu Dudek.

Ps. Nie przeszedłem z rzeczownika Pan na TY w moich wypowiedziach - Wojciechu Dudek - by nie zniżyć się do pewnego poziomu. I mógłbym tu powtórzyć cytat, o poziomach za klasykiem, ale się - na razie - wstrzymam.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 06, 2014, 13:28:29 »
Cytat: "Power"
Pokazałeś jednak W.D., jakim jesteś człowiekiem.

I owszem. Dobrze poukładanym i zaradnym!!! Dlatego nie oczekuję i nie domagam się, aby inni musieli finansować moją próżność.

Cytat: "Power"
Nie będę się licytował z Panem, malutki człowieczku!

Jeżeli to jest przykład Twojej wiedzy o gospodarce cieplnej, to gratuluję!!!

Cytat: "Power"
...gdyby umiał Pan czytać ze zrozumieniem to,

Pozostaje mi tylko odpowiedzieć: i wzajemnie…

Ad „Dapol” i „Power”
Co do Waszych pozostałych wypowiedzi to nie będę się odnosił, ponieważ byłaby to zwykła strata czasu, na co mnie nie stać. Swoją opinię już wypowiedziałem. Byłem, jestem i zawsze będę przeciwko ryczałtom (niezależnie od tego ile będę miał ścian zewnętrznych itp., itd.!!!), ponieważ wg mnie ryczałty są najprostszą formą pasożytowania na mądrości i zaradności innych! I na razie nie dostrzegam najmniejszych podstaw do zmiany tego przekonania!

A tak a propos: mówiąc o samochodach, metaforycznie miałem na myśli jednakowo usytuowane mieszkania, dokładniej, szczytowe lub środkowe. W takich sytuacjach tez występują duże różnice w zużyciu ciepła i związane z tym niedopłaty lub nadpłaty.

Aaa… i jeszcze jedno ku uciesze niektórych! 30 lat temu gdy wprowadziłem się do swojego mieszkania, to na sprej części ściany jednego z pokoi miałem grzyba. Dziedzictwo po poprzedniku. Zlikwidowałem go bardzo szybko i jak do tej pory nie pojawił się ponownie. A minęło od tego wydarzenia już ponad ćwierć wieku!
No ale ja jestem maluczkim, głupim oraz pozbawionym wrażliwości człowieczkiem i pewnie dlatego wiele rzeczy mi się udaje.

Jeszcze tylko jedno:
Cytat: "Power"
Ps. Nie przeszedłem z rzeczownika Pan na TY w moich wypowiedziach - Wojciechu Dudek - by nie zniżyć się do pewnego poziomu. I mógłbym tu powtórzyć cytat, o poziomach za klasykiem, ale się - na razie - wstrzymam.

Wobec tego ja zrobię to za Ciebie...

Cytat z PWN-u: „Pisanie wielkimi literami Ty, Ciebie, Tobie itd. świadczy o szacunku do odbiorcy. W dzisiejszych czasach obserwujemy upraszczanie się form grzecznościowych, toteż nie dziwi mnie, że w mailach stosuje Pan tradycyjną etykietę, a na forach internetowych – uproszczoną. Zresztą wpisy na forach są często tak napastliwe, że użycie w nich tradycyjnych form etykietalnych byłoby zabawnym zgrzytem.
— Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski”

Jak widzisz są ludzie, którzy pisząc „Ty”, potrafią okazać szacunek innym, ale są i tacy, którzy pisząc nawet „Pan”,  o szacunku mają blade pojęcie.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 06, 2014, 14:26:18 »
wojtek (jak już piszemy sobie na ty). byłbym ci bardzo wdzięczny jakbyś poświęcił mi pół godziny swojego cennego czasu na naukę obsługi tego magicznego urządzenia. powiem więcej - jestem skłonny ci zapłacić za twój czas, który mi poświęcisz - ale tylko pod warunkiem, że udowodnisz mi, że w sposób niewłaściwy kręcę tym pokrętłem. a druga kwestia - ty nie jesteś za ryczałtem, z kolei inni są. każdy ma prawo do swojego zdania i opinii. tylko po co przy tym wszystkim tryskać jadem na lewo i prawo i wylewać tyle żółci. a no tak - to przecież my - POLACY. (przykre)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 06, 2014, 15:32:35 »
Widzę że nikt mi nie odpowie na zadane wcześniej pytanie, szkoda może Pan ze SM na jakimś spotkaniu z mieszkańcami będzie skłonny to zrobić. Pozdrawiam

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 06, 2014, 16:22:06 »
heineken, pomyśl po prostu. Łatwiej jest koszt ogrzewania zimowego zapłacić na 12 rat czy na 6?

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 06, 2014, 17:19:03 »
Kilofownikownia nie nie nie nie nie, zaraz, ja tam przecież tylko wpłacam "zaliczki" a czy dostanę zwrot czy niedopłatę zależy tylko od tego czy grzeję czy nie( mimo, że nie grzałem a do zapłaty i tak 900zł) a do tego podniesiono mi jeszcze składkę o 18 zł ale nie o tym chciałem mówić. Mianowicie, skoro SM obraca tymi pieniędzmi przez cały rok to powinni nimi zarabiać, dla wspólnego dobra czyli dla spółdzielni mieszkaniowej czyli nomen omen dla nas bo MY to spółdzielnia, nie ma nas nie ma spółdzielni czyż nie ???

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 06, 2014, 17:21:25 »
ha ha i tu  zapomniałem dodać, rodzi się pytanie: czy My jesteśmy dla spółdzielni czy spółdzielnia dla Nas????

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 06, 2014, 17:31:30 »
Czyli skoro nie grzałem to koszt w postaci zaliczek powinien mi zostać zwrócony. Tj: ~ 121 x 12=1452zł
( gdzie 121 to koszty miesięczne, 12 to liczba miesięcy a 1452 to koszt nadpłaty, czyli moje zaliczki które należałoby zwrócić skoro nie grzałem ani razu. A 900 zł które jeszcze ode mnie wyciągnęła SM to po prostu bezczelność. w obecnym roku się już tak nie dam i pójdę do sądu jak będzie trzeba bo niestety nie mieszkam tu długo i poprzedni właściciel po prostu mógł grzać i nie mam jak tego udowodnić, a i mieszkanie szczytowe gdzie łazienka, kuchnia i duży pokój są "grzane" przez powietrze zewnętrzne :crazy:

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 06, 2014, 18:11:50 »
heineken, spółdzielnie mieszkaniowe nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, czyli zarabiać.
Druga sprawa: nawet jeśli nie grzejesz, to są tzw. koszty stałe, czyli ogrzewanie na klatkach schodowych, suszarniach czy wózkowniach. Musisz za to zapłacić solidarnie z innymi sąsiadami.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 06, 2014, 18:33:48 »
koko spoko, czyli jednym slowem przejadaja te pieniadze z kazdym miesiacem, na premie i inne iwenty niestety zamiast po prostu obnizyc nam koszty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 06, 2014, 18:52:45 »
Cytat: "koko"
...spółdzielnie mieszkaniowe nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, czyli zarabiać.

Koko - spółdzielnia może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z  § 3 i § 4 ust. 3 Statutu. Może zarabiać i zarabia, a uzyskane w ten sposób pożytki powinna angażować do finansowania zadań wykonywanych dla spółdzielni. Np. remontów.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 06, 2014, 18:55:44 »
no właśnie, powinna a wiadomo co  z nimi robi ?? czy można gdzieś przeczytać ich rozliczenia podatkowe? skoro politycy mają to jawne a pieniądze mają z naszych podatków to i chyba w przypadku spółdzielni też tak jest ?

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 07, 2014, 10:28:29 »
Cytat: "heineken"
ha ha i tu  zapomniałem dodać, rodzi się pytanie: czy My jesteśmy dla spółdzielni czy spółdzielnia dla Nas????

Spóldzielnia Mieszkaniowa sprawuje w imieniu swoich członków zarząd nad majątkiem wspólnym co określają przepisy ustawowe i statut S -ni.W "Dąbrówce"na osiedlu SM"Odra"
zrezygnowano z podzielników i jest spokój.Nie ma kombinowania,nie ma"oszczędności".
Podzielniki nie odzwierciedlają rzeczywistego zużycia. W "Odrze"kilkadziesiąt procent jest liczone od m2,jeśli dobrze pamiętam było to 60%.Ile jest aktualnie nie wiem bo jak wcześniej napisałam na moim osiedlu płacimy ryczałt od m2. A jak to wygląda u was  w "Chemiku"?
jestem gorszego sortu

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 07, 2014, 11:01:58 »
Cytat: "KOOWALSKI"
W "Odrze"kilkadziesiąt procent jest liczone od m2,jeśli dobrze pamiętam było to 60%.

W Chemiku też 60%, do rozliczenia przez podzielniki 40%. Na każdym węźle jest licznik z pec-u. Nie wiem co z tymi, co rozliczani są ryczałtem; do której puli wrzucane są ich pieniądze.
_

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 07, 2014, 11:22:27 »
Cytat: "KOOWALSKI"
Podzielniki nie odzwierciedlają rzeczywistego zużycia.

Nigdy nie odzwierciedlały i odzwierciedlać nie będą.Szczęśliwi Ci,którzy to zrozumieli lub zrozumieją.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-