Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Gdzie nauczyc się chustowania?  (Przeczytany 7962 razy)

Offline toja

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« dnia: Października 14, 2013, 20:10:53 »
Hej!Czy orientujecie się moze czy w Policach badz Szczecinie organizowane sa warsztaty chustowania?Na necie jest wiele filmikow do samodzielnej nauki tyle tylko ze ta samodzielna nauka mi nie wychodzi:/Wolałabym by mi to ktos realnie zaprezentowałł;)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 14, 2013, 20:57:32 »
W jakim wieku masz dziecko? Jaką masz chustę?
Mogę spróbować Ci pomóc, problem w tym, że mam ograniczony czas na umówienie się i pokazanie.
Oboje dzieci nosiłam w chustach. Córkę we wiązanej, syna w kółkowej. Kołkowa zdecydowanie praktyczniejsza i służyła nam prawie 18 m-cy do czasu, gdy młody wolał biegać na nogach niż siedzieć na moich plecach .

Rewelacyjna sprawa...
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline toja

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 15, 2013, 08:20:03 »
O kurcze!Draculko była bym niezmiernie wdzięczna !!
Córcia rozpoczęła dziś 8 tydzień a co do chusty to mam tę z linku:


http://www.womar.com.pl/section2.php?page=produkty&zm2=chusty&zm3=1

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 15, 2013, 20:25:04 »
OK, spróbuję najpierw tutaj, a jak się nie uda - jakoś się umówimy.

Masz chustę wiązaną. Nieco trudniejszą na początek i wymagającą troszkę czasu na zawiązanie.
Kółkową przerzucasz przez głowę i gotowe.
Najpierw mimo wszystko pokaże Ci zalety kółkowej - na filmikach, dlatego gdyż widać o co chodzi w chuście ogólnie. Dziecko ma się czuć pewnie i chusta ma być odpowiednio dociągnięta tu i ówdzie by pomagała, a nie denerwowała.



Karmienie w chuście:

Z 8 tygodniowym maluszkiem, moim zdaniem, w chuście kołkowej jest więcej pozycji niż we wiązanej. Ale we wiązanej też da się zrobić taką, która jest bardzo bliska fizjologicznemu położeniu dziecka w brzuchu mamy.

We wiązanej nosiłam od początku dziecko w pozycji takiej:
instrukcja krok po kroku - zwróć uwagę na ostatnie zdjęcie, gdzie jest pokazany sposób zabezpieczania główki maleństwa. Nawet 8tygodniowe niemowlę można w niej nosić, gdyż główka jest stabilna, a pionowa pozycja jest dobrze podparta na całej długości pleców. Największy sens w tej pozycji to odpowiednio ciasne wiązanie, by dziecko nie miało kręgosłupa w pałąk.
ta pozycja jest lubiana przez maluszki, gdyż przypomina tę z okresu płodowego, a głowa blisko piersi mamy gwarantuje słyszenie bicia serca i zapach mleka (karmisz piersią?)

Więcej pozycji wiązania i instrukcji masz >>>TUTAJ<<<
Spokojnie powinnaś sobie poradzić :)

Aktualna pora roku jest jak najbardziej dla chusty. Ubierasz maleństwo lżej, zakładasz cienką czapeczkę, albo wcale i owijasz was chustą, a dopiero na wszystko zakładasz kurtkę :) Z chustą można niemal wszystko (u mnie standardem był leśny spacer z kijami i psami), przy zakupach są wolne ręce, poodkurzać można, a dzidzia dzięki bliskości jest dużo spokojniejsza.
Natomiast można przegiąć w drugą stronę - zbyt długie i często noszenie w chuście powoduje, że dziecko za dużo śpi i ma problem ze spaniem bez bliskości mamy. Można mieć dziecko dużo przy sobie, ale nie jesteśmy w stanie tak non stop.

Powodzenia... :)
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline toja

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2013, 19:35:42 »
Ojej Draculko ale się rozpisałaś:)Dziękuje za poswięcenie czasu:)
Dzis wyprobowałam wiązanie przez Ciebie polecone.Musze przyznac ze jest ono baaaardzo proste:)Niestety pojawil sie pewien problem-moja córcia nie chce siedziec w chuscie!No cóz będe musiała co jakiś czas probowac a nóż jej podpasuje:)
Jeszcze raz dziękuje!:***

Kas1enka

  • Gość
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 17, 2013, 20:12:25 »
W Szczecinie działa "Klub Kangura" http://klubkangura.com.pl/szczecin-plan-na-pazdziernik-2013
Polecam również filmik
Na tej stronie też są fajnie opisane sposoby wiązania chusty http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/sztuka_wiazania1

Offline toja

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 19, 2013, 12:54:32 »
Draculko udało się!Razem z córcia baaardzo dziękujemy i pozdrawiamy!

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2013, 19:31:31 »
Super! Byłam pewna, że z tymi instrukcjami sobie poradzisz.
Najważniejsze - dobrze pozaciskać, żeby wszystko było bardzo dobrze dopasowane i nie powodowało luzu. Plecki w pałąk zaczynają boleć. Byle fałdka materiału potwornie dziecko uwiera.
Nie napisałam Ci o jednym co jest niezwykle istotne - to co jest skrzyżowane na plecach dziecka, materiał zrulowany/zfałdowany musisz rozciągnąć, wygładzić na maksymalną szerokość chusty. Pod pupą dziecka i na plecach ma być gładko. Ta szeroka pozycja żabki ma również bardzo dobry wpływ na biodra dziecka.
Kolejne to równomierne rozłożenie materiału na Twoich ramionach. Nie masz mieć szelek w X bo rozboli Cię kręgosłup (poczujesz jak dziecko będzie ważyć 10kg i więcej), tylko również rozciągnięty materiał na ramionach jak motylek, kimono - brakuje mi odpowiedniego słowa.  Wtedy materiał chusty równomiernie rozkłada ciężar i spełnia swoją rolę.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline toja

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 21, 2013, 07:57:40 »
Dziękuje za rady Draculko.Napewno się bede do nich stosowac.Pozdrawiam serdecznie!

Offline Agga

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Gdzie nauczyc się chustowania?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 02, 2014, 20:02:02 »
Jak słodko w tej chuście wygląda!