Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 724991 razy)

mlekova

  • Gość
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpnia 28, 2013, 19:48:06 »
Panią Golisowicz powinno się bronić choćby dlatego, że jako nieliczna odważyła się postawić obecnej, jakże destrukcyjnej, władzy. Nie jest tajemnicą, że gdyby potulnie wykonywała polecenia starostwa, to by do tej pory grzała ciepłą posadkę dyrektora szkoły. Ale się nie sprzedała, nie sprzeniewierzyła się swoim zasadom moralnym - za co należy się jej wielki szacunek! I teraz płaci za to ogromną cenę... Chociaż bardziej stracą na tym uczniowie, kiedy w ramach cięć zlikwiduje się wszystko, a szkoła cofnie się do średniowiecza. Pani Beata sobie radę da, ale czy wy - osoby związane z zespołem szkół - dacie sobie radę bez niej?
Aha, ktoś wspominał, że nie szkoda mu/jej Białej, bo LO 13 ma lepsze wyniki. Pomijając już to, co powiedział andrexx (podpisuję się pod jego postem nogami i rękami), to czy zmniejszenie nakładów na szkołę zwiększy poziom nauczania? Czy cięcia sprawią, że będzie lepsza zdawalność na maturach? I uczniowie nagle będą zakuwać dniami i nocami? I don't think so  :crazy: Na koniec: na młodzieży nie można oszczędzać, bo to przyszłość naszego narodu. Politycy uderzają w oświatę, bo słabo wyedukowany tłum = głupi tłum. A głupi tłum łyknie każdą brednię, którą im wmówią. I głupim tłumem bez trudu można sterować. Także no dalej, dalej niszczmy nasze najmłodsze pokolenie. Brawo!

Offline rybossX7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpnia 28, 2013, 20:47:45 »
Jestem absolwentem tej szkoły i całym sercem jestem za Panią Beatą tylko co można zrobić ... już niedługo wybory he he he

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpnia 29, 2013, 04:52:02 »
Ratujmy to czego jeszcze nie zniszczyli – przejęli, sprzedali, zlikwidowali i dali swoim kolesiom stołeczki.  :money:
PO - zabierajcie łapy od naszego miasta!

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpnia 29, 2013, 08:13:28 »
Widziałem, zdjęcia z wczorajszej pikiety - i te zdjęcia : policja w pełnym rynsztunku bojowym- kaski, tarcze, pałki.
Oczami wyobraźni widzę  jak to przebiegało:
Pan Gużdzioł - dzwoni na policje i krzyczy : " Ratunku , wyborcy mnie biją ..."  :)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpnia 29, 2013, 08:48:34 »
Cytat: "andrexx"
Widziałem, zdjęcia z wczorajszej pikiety - i te zdjęcia : policja w pełnym rynsztunku bojowym- kaski, tarcze, pałki.
Oczami wyobraźni widzę jak to przebiegało:
Pan Gużdzioł - dzwoni na policje

Tym samym wpisuje się w nurt lokalnego dyktatora.Tym zachowaniem i kilkoma innymi potwierdza aspiracje autokraty.To w jaki sposób  prowadzi "dialog" ze społeczeństwem może budzić najgorsze skojarzenia- wstręt i odrazę.To jest prawdziwe oblicze starosty polickiego-?
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpnia 29, 2013, 10:10:44 »
Cytat: "Król podziemia"
Cytat: "andrexx"
Widziałem, zdjęcia z wczorajszej pikiety - i te zdjęcia : policja w pełnym rynsztunku bojowym- kaski, tarcze, pałki.
Oczami wyobraźni widzę jak to przebiegało:
Pan Gużdzioł - dzwoni na policje

Tym samym wpisuje się w nurt lokalnego dyktatora.Tym zachowaniem i kilkoma innymi potwierdza aspiracje autokraty.To w jaki sposób  prowadzi "dialog" ze społeczeństwem może budzić najgorsze skojarzenia- wstręt i odrazę.To jest prawdziwe oblicze starosty polickiego-?
Ludzie podziękują tej zmanierowanej klice w następnych wyborach, które bliżej. Wychodzą pewnie z założenia, że po nas tylko pożoga.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpnia 29, 2013, 10:35:24 »
hmm starsi pewnie będą pamiętać jak wiele lat temu stoczniowcy na prośbę szwaczek wywieźli na taczce prezesa Odry - tej firmy odzieżowej, która szyła dzinsy.
Nie był on tak bystry jak nasi " POmocy POlicja" i nie zadzwonił po wsparcie.
   Czytałem, że policja została wezwana przed szkołę wczoraj po południu.
To już chyba stały trend - PO policka rozmawia ze społeczeństwem.
A czy nowa pani dyrektor również będzie przychodziła do pracy w asyście mundurowych ??
A może wydzielic nową komórkę w policji : " Ochrona lokalnej PO i jej funfli"

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpnia 29, 2013, 11:38:32 »
mlekova podpisuję się pod  Twoim postem obiema grabiami, chociaż moje dzieci jeszcze parę ładnych lat  mają  do "białej"

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpnia 29, 2013, 13:16:28 »
Ja widzę to tak:
Powiat jako organ zarządzający szkołą przędzie bardzo cienko (o czym powszechnie wiadomo) i szuka oszczędności gdzie tylko się da. Tutaj oczywiście można by się rozwodzić na temat sensu całej reformy samorządowej z czasów premiera Buzka i wynikłych z tego absurdów takich jak np.: sprzedaż w Szczecinie działek pomiędzy Marszałkiem Województwa a Wojewodą za symboliczne 1 zł + VAT – totalna bzdura. Ale nie o tym chciałem. Likwidacja SOSW w Policach czy zmiana dyrektora w chyba największej placówce oświatowej podległej powiatowi świadczy o tym, że szukane są sposoby na ograniczenie wydatków.
Mieliśmy konkurs na dyrektora „Białej” i prawdopodobnie zderzenie dwóch wizji prowadzenia szkoły. Nowa Pani dyrektor „wstrzeliła się” swoim programem w oczekiwania Powiatu i dlatego wygrała.
Ale tu rodzą się pytania:
1.   Do konkursu stają tylko dwie kandydatki. Jedna z nich wygrywa głosami w stosunku 5:4. Wg informacji koalicja Powiat-kuratorium wywodzące się z jednej opcji politycznej przeforsowuje swojego kandydata. Jeżeli tak było, to zastanawiające dla mnie jest dlaczego były tylko dwie kandydatury? Dlaczego w konkursie nie wystartowała żadna osoba mogąca zdobyć na przykład dwa głosy kuratorium osłabiając w ten sposób siłę głosów Powiatu? Wtedy 4 głosy dałyby zwycięstwo Pani Beacie.
2.   Dlaczego Pani Agata Markowicz-Narękiewicz nagle pojawia się w konkursie i go wygrywa? Czy gdyby jedynym konkurentem dla Pani Beaty była Myszka Miki to ona by też wygrała?
3.   Dlaczego protestować tylko pod powiatem? Przydałaby się burza pod kuratorium w Szczecinie, przecież ono też walnie przyczyniło się do takiego a nie innego wyniku wyboru.

Co do kwestii referendum to wg mnie nie jest to dobry pomysł. Dodatkowe koszty, brak pewności ważności referendum ze względu na frekwencję. Nie zapominajmy, że problem mamy w Policach. A reszty naszego powiatu on raczej nie dotyczy. Mieszkańcy pozostałych gmin czy nawet reszty naszej gminy nie będą raczej zainteresowani udziałem w referendum.
A tak już kończąc. Trochę mało poważne jest zachowanie protestujących (ale to tylko moje zdanie), bo raczej nie mają akceptacji samej pani Beaty. Te protesty mogą jej tylko szkodzić bo mało prawdopodobne jest aby Powiat chciał (mógł) wycofać się z podjętej decyzji. Co ciekawe nie znam Pani Markowicz ale znam dobrze osoby ją znające i jeszcze długo przed „aferą policką” słyszałem od tych osób bardzo pochlebne opinie o niej jako bardzo sprawnej pani menadżer. Na pewno nie zobaczymy jej jak pani Beaty w soboty na lodowisku czy wieczorami na korach szkolnych zaangażowaną w tworzenie atmosfery. Ale może nie będzie aż tak źle ;D  A tak zupełnie kończąc to nie przypisujmy pani Beacie budowy basenu bo było to z pana Kliszewskiego, tak samo jak rozbudowa szkoły. A Orlik też nie jest jakimś tam ogromnym osiągnięciem bo już wszystkie szkoły w Policach posiadają podobne obiekty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpnia 29, 2013, 14:15:12 »
Cytat: "jojo"
Powiat jako organ zarządzający szkołą przędzie bardzo cienko (o czym powszechnie wiadomo) i szuka oszczędności gdzie tylko się da.

Zastanówmy się nad tym...
Pani Beata Golisowicz pozostaje w szkole, jako szeregowy nauczyciel- pensja. Nowa Pani dyrektor ma 2 możliwości - poza funkcją dyrektora przyjmuje na barki prowadzenie zajęć dydaktycznych - więc albo tworzy się dodatkowy etat (dodatkowe koszty), albo odbywa się to kosztem zwolnienia jakiegoś nauczyciela. Ma też drugą możliwość- wnioskowanie o drastyczne zmniejszenie lub nawet zaniechanie prowadzenia zajęć dydaktycznych - wtedy otrzymuje wyłącznie pieniądze za pełnioną funkcję.
Czy już na wstępie, z punktu widzenia powiatu powstała tu jakakolwiek optymalizacja?

Cytat: "jojo"
Mieliśmy konkurs na dyrektora „Białej” i prawdopodobnie zderzenie dwóch wizji prowadzenia szkoły. Nowa Pani dyrektor „wstrzeliła się” swoim programem w oczekiwania Powiatu i dlatego wygrała.


Też się zastanawiam nad tym, ale gdy pomyślę, o ewentualnych pomysłach, które mogły by pozwolić "wstrzelić" się w oczekiwania Powiatu to....

Cytat: "jojo"
3. Dlaczego protestować tylko pod powiatem? Przydałaby się burza pod kuratorium w Szczecinie, przecież ono też walnie przyczyniło się do takiego a nie innego wyniku wyboru.

Teoretycznie nie wiemy, kto na kogo głosował. Natomiast wiemy, że była możliwość przedłużenia o kolejną kadencją sprawowanej funkcji przez Panią Beatę. Wystarczyła dobra wola...
Cytat: "jojo"
Trochę mało poważne jest zachowanie protestujących (ale to tylko moje zdanie), bo raczej nie mają akceptacji samej pani Beaty.

A ja myślę wręcz przeciwnie. W tych okolicznościach Pani Beata się cieszy, że tak wiele osób stoi po jej stronie i potrafi to zademonstrować, skupiając w tej sprawie bardzo wiele osób (uczniowie, pedagodzy, absolwenci, rodzice i nawet osoby nie związane z tą placówką). Z drugiej zaś strony- niech włodarze ze starostwa wreszcie także usłyszą, głosy i opinie ludzi, którzy ich wcześniej obdarzyli zaufaniem i wybrali w bardzo niedemokratycznych wyborach.
Cytat: "jojo"
Co ciekawe nie znam Pani Markowicz ale znam dobrze osoby ją znające i jeszcze długo przed „aferą policką” słyszałem od tych osób bardzo pochlebne opinie o niej jako bardzo sprawnej pani menadżer

"Sprawny menadżer" źle mi się kojarzy w przypadku gdy chodzi o edukację dzieci i młodzieży. Per analogia "sprawni menadżerowie" doprowadzili w służbie zdrowia do sytuacji, gdzie wielu ludzi nie stać na leki, czy stoją miesiącami w kolejkach do specjalistów. Na zdrowiu i na oświacie nie powinno się oszczędzać.
Natomiast, co do nowej Pani Dyrektor- ja również nie znam tej osoby, ale zastanawia mnie fakt, iż Pani ta objęła wcześniej (2010r) funkcję dyrektora LO w Goleniowie. Z uwagi, że bardzo źle się w tej placówce działo- podstawowym zadaniem Pani Markowicz miało być postawienie tego LO na nogi. Po 3 latach LO przestaje działać samodzielnie i zostaje wchłonięte, czy połączone z inną placówką. Pani Markowicz traci stanowisko.  Czy wobec tych faktów, można stwierdzić, iż Pani Markowicz była na tyle sprawnym menadżerem?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpnia 29, 2013, 14:22:31 »
Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt całej tej sprawy, który zrobił na mnie szczególne wrażenie.
We wczorajszym artykule Kuriera http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Police/Awantura-w-Bialej jest opisana pewna szczególna sytuacja:

"Nauczyciele wyszli z sali, gdy starosta Leszek Guździoł chciał im przedstawić nową dyrektorkę. Wicestarosta Anna Rybakiewicz próbowała kontynuować rozmowę w gabinecie Beaty Golisowicz.  Sprawa konkursu i wyboru nowego dyrektora jest już zamknięta - tłumaczyła zgromadzonym tam pedagogom. - Teraz mamy rozmawiać o nowym roku szkolnym. Nie zamierzamy niczego zamykać, to, co zostało zaczęte, będzie kontynuowane.
 Nie uspokoiła jednak zebranych i wraz z nową dyrektor musiała opuścić szkołę. Nauczyciele dali jej wyjść dopiero wówczas, gdy odwołała zarzut, jakoby to oni namawiali dzieci do protestów."


Myślenie władzy w taki sposób "nauczyciele namawiali uczniów do protestu" jest dowodem na całkowity brak zrozumienia tego kim jest nauczyciel i jaka jest jego rola, jakimi zasadami kierują się nauczyciele w swojej pracy z uczniami. I tego jaki jest etos nauczycielski.

Nie wątpię również w to, że solidarność rady pedagogicznej ze swoją odchodząca Panią Dyrektor brała się m. in. z tego, że Pani Dyrektor myśli o nauczycielach zupełnie inaczej, niż władze powiatu. Nauczyciele nie są(nie byli) jej pracownikami, tylko współpracownikami, których rola w szkole jest określona nie tylko przepisami prawa ale i podejściem, poczuciem misji, identyfikowaniem się ze szkoła jako placówką dydaktyczno-wychowawczą.

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpnia 29, 2013, 14:32:22 »
obie strony konfliktu są teraz pod ścianą, a starosta na własne życzenie doprowadził do konfliktu - nie może się wycofać , powołując się na procedury, ale słowem nie wspomina, że sam nadał sprawie bieg głosując przeciw p. Beacie, która miała poparacie całego środowiska polickiego.
A może panie starosto powierzenie pani Beacie funkcji v-ce dyrektora to jakieś rozwiązanie ?
Tylko na ile jest jeszcze wzajemnego zaufania, jak wyglądała by wspólpraca obu pań ?
Najważniejsza kwestia - to czy p. Beata by chciała.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpnia 29, 2013, 14:43:11 »
Cytat: "mlekova"
Pani Beata sobie radę da, ale czy wy - osoby związane z zespołem szkół - dacie sobie radę bez niej?


Nie ma osób niezastąpionych. Myślę, że dadzą sobie radę z nową dyrektorką. Będzie to w jakimś stopniu duże utrudnienie bo człowiek przyzwyczaja się wygody. Uczniowie uczą się dla siebie i powinni dawać z siebie wszystko. Zaś personel szkolny też powinien dawać z siebie wszystko bo za to im płacą.

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpnia 29, 2013, 14:47:20 »
Kolejny jawny przykład, że w Polsce liczy się koelsiostwo. Odwołano prawdziwą specjalistkę i profesjonalistkę, by na jej miejsce wstawić osobę niekompetentną i nieuczciwą. Wstyd dla miasta, wstyd dla powiatu i województwa. Nic tylko życzyć nowej pani dyrektor kadencji pełnej porażek, niepowodzeń i nieprzychylności ze strony kadry i uczniów.
Jestem człowiekiem młodym i wstyd mi, że mieszkam w kraju, który pełen jest przykładów tego typu, braku znajomości potrzeb ludzi i różnej maści kumoterstwa.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpnia 29, 2013, 14:47:42 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
"Nauczyciele wyszli z sali, gdy starosta Leszek Guździoł chciał im przedstawić nową dyrektorkę.


Nauczyciele dają taki przykład??? To tak jak rodzic by mówił coś do dziecka o one by go olało i wyszło.