Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Podoba Ci się?

Tak
23 (56.1%)
Nie
18 (43.9%)
Nie mam zdania
0 (0%)

Głosów w sumie: 33

Głosowanie skończone: Kwietnia 13, 2013, 15:45:11

Autor Wątek: [Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze  (Przeczytany 12259 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« dnia: Kwietnia 13, 2013, 15:45:11 »
Za kilka dni ruszy przebudowa warta blisko 2 miliony złotych. Do sierpnia, mieszkańców polickiego Starego Miasta czekają utrudnienia.
Remont tego kwartału jest kolejnym etapem modernizacji Starego Miasta, prowadzonej od zeszłego roku. W ramach inwestycji zostanie przebudowany plac miejski, powstanie fontanna, w której z chodnika będzie tryskać woda. Będą też ławki, stoliki do szachów czy kosze na śmieci. Firma wykonująca prace zajmie się także uporządkowaniem zieleni i nowymi nasadzeniami.

- Rewitalizacja jest potrzebna, bo to zaniedbana część Polic - mówi burmistrz Władysław Diakun. - Police składają się ze starej i nowej części. Stare Police odbiegały od estetyki, dlatego chcemy im przywrócić przedwojenny wygląd.

Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Będzie problem z dostępem do ulicy Rycerskiej, na której, po remoncie, pierwszeństwo będą mieli piesi. W czasie prac zmieni się także komunikacja miejska w tym rejonie.




Projekt zagospodarowania przestrzeni miejskiech przy Placu Chrobrego w Policach 1

Projekt zagospodarowania przestrzeni miejskiech przy Placu Chrobrego w Policach 2

źródło

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 13, 2013, 16:13:22 »
Osobiście uważam, że Policom potrzebne są bardziej praktyczne inwestycje, np. takie, które pozwolą wieczorem zaparkować auto w normalnym miejscu. O walce w temacie połączenia drogowego ze Szczecinem już nawet nie będę wspominał...

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Re: Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2013, 16:20:42 »
Cytat: "rbk"
... dlatego chcemy im przywrócić przedwojenny wygląd.

Czyżby? Projekt jest zaprzeczeniem tej deklaracji.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2013, 17:29:23 »
Cytat: "rbk"
dlatego chcemy im przywrócić przedwojenny wygląd.

 To coooś wygląda raczej jak z kosmosu, chyba że Diakunowi chodziło o jakąś wojnę w radzie miejskiej.
Cytat: "rbk"
Będzie problem z dostępem do ulicy Rycerskiej, na której, po remoncie, pierwszeństwo będą mieli piesi.

Czyli wychodzi że postawią znak D-40 (strefa zamieszkania).No to mieszkańcy się ucieszą szczególnie  ci z samochodami, a ponoć miało być więcej miejsc parkingowych. Straż miejska w końcu będzie miała pełne ręce roboty a apteka i inne lokale mogą już się zwijać i zapomnieć o podjeżdżających klientach. Co pewnie da dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2013, 21:45:56 »
Cytat: "Daria"
Cytat: "rbk"
... dlatego chcemy im przywrócić przedwojenny wygląd.

Czyżby? Projekt jest zaprzeczeniem tej deklaracji.


Cytat wyrwany z kontekstu brzmi absurdalnie. Przedwojenny wygląd odnosił się pewnie do odnawianych kamienic.

Cytat: "samo zło"
Cytat: "rbk"
dlatego chcemy im przywrócić przedwojenny wygląd.

 To coooś wygląda raczej jak z kosmosu, chyba że Diakunowi chodziło o jakąś wojnę w radzie miejskiej.
Cytat: "rbk"
Będzie problem z dostępem do ulicy Rycerskiej, na której, po remoncie, pierwszeństwo będą mieli piesi.

Czyli wychodzi że postawią znak D-40 (strefa zamieszkania).No to mieszkańcy się ucieszą szczególnie  ci z samochodami, a ponoć miało być więcej miejsc parkingowych. Straż miejska w końcu będzie miała pełne ręce roboty a apteka i inne lokale mogą już się zwijać i zapomnieć o podjeżdżających klientach. Co pewnie da dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego


Stan na dziś to parkowanie równoległe. Na moje oko zmieści się tam maksymalnie 20-21. Od tej liczby trzeba odjąć trzy czy cztery miejsca, które zajmuje postój taksówek. Mamy więc około 18 miejsc. Niestety parkowanie kopertą niektórych przerasta i nie zawsze jest wystarczająca dużo miejsca, więc nie cała przestrzeń może być wykorzystana (nikt nie parkuje zderzak w zderzak). Czyli przy idealnie wykorzystanej przestrzeni i z zachowaniem przejazdu zaparkuje tam 18 aut.

Po remoncie będzie 18 wyznaczonych miejsc parkowania skośnego (jedno to koperta dla niepełnosprawnych). Plus osobne miejsca dla taksówek.

Moim skromnym zdaniem wyznaczone, skośne miejsca parkingowe to poprawa komfortu parkowania w tym rejonie, ale co ja wiem - na pewno się nie znam.

Podsumowując nie wieszczył bym upadku lokalnego biznesu dlatego, że z 21 (minus postój taxi) miejsc parkowania równoległego zrobi się 18 parkowania skośnego (z osobnym postojem taxi). Bez przesady.

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2013, 22:41:31 »
Cytat: "Denver"


Po remoncie będzie 18 wyznaczonych miejsc parkowania skośnego (jedno to koperta dla niepełnosprawnych). Plus osobne miejsca dla taksówek.

Moim skromnym zdaniem wyznaczone, skośne miejsca parkingowe to poprawa komfortu parkowania w tym rejonie, ale co ja wiem - na pewno się nie znam.

Podsumowując nie wieszczył bym upadku lokalnego biznesu dlatego, że z 21 (minus postój taxi) miejsc parkowania równoległego zrobi się 18 parkowania skośnego (z osobnym postojem taxi). Bez przesady.


Do tego dochodza miejsca parkingowe za obydwoma blokami na ul.Rycerskiej.
PO,tylko dla idiotów.

Offline oopaulka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 14, 2013, 11:53:00 »
Oby w rzeczywistości wyglądało to lepiej niż piękny betonowy deptak łączący Wyszyńskiego z Zamenhofa.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 14, 2013, 21:42:42 »
Jak komuś za dużo betonu to niech sobie do lasu pójdzie

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 14, 2013, 22:03:25 »
Tylko patrzeć jak pijane oszołomstwo zacznie dewastować, to co powstanie. Jestem się w stanie założyć tutaj z każdym, że po 2 tygodniach, albo po dyskotece w 83 nastąpi lekki tuning :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 15, 2013, 06:58:17 »
Ja myślę, że do tego by zniszczyć ten plac niepotrzebne są imprezy w 83, bo dzieciaki i osiedlowe menelstwo w biały dzień tam szarżują, więc im to różnicy nie robi.
“imperfections make you more beautiful”

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 15, 2013, 19:38:39 »
Jak już wspominałem w innym temacie - mam wrażenie, że projektant nie był nawet na miejscu nie widział nigdy tego miejsca, a przynajmniej nie spędził tam więcej niż 5 minut.
Jasne, że wszystko będzie wyglądać schludnie - przez pierwsze tygodnie, później zwyciężą ludzkie przyzwyczajenia i ludzie idący ze strony schodów (za blokami przy placu chrobrego) wydepczą swoją ścieżkę przez trawniki w stronę przejścia dla pieszych.
Nie wiem czemu zamiast ułatwiać ludziom życie to stawia im się jedynie przeszkody.
A z tego co widzę wokół placu nie będzie już chodników.



Kompletnie nie rozumiem tego, że w Polsce projektuje się jak się chce, a nie tak jak naprawdę potrzeba.

Poza tym jak już wspomniano wyżej myślę,że najpierw włodarze miasta powinni zająć się tym co ułatwi ludziom życie. Wystarczy spojrzeć na drogi na starych policach, chociażby przy nieszczęsnym placu chrobrego, lub w niedalekiej okolicy - woj. polskiego łata na łacie - nie wiadomo gdzie jest oryginalna jezdnia; kołłątaja także nie wygląda najlepiej, na grunwaldzkiej koleiny; a piłsudskiego do asfaltowej nigdy nie doczeka się przebudowy i każda próba przejścia przez jezdnię będzie kończyć się źle, brakuje tam także lewoskrętów z orlenu i lidla...
No, ale skoro ma być ładnie to może zwyczajnie pomalujemy jezdnie różową farbą i zaczniemy udawać, że nie ma tam żadnych dziur.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 15, 2013, 19:43:42 »
rzetelny, przez ostatnie kilka lat dosyć często szedłem od schodów w kierunku rynku i nigdy nie szedłem chodnikiem wzdłuż postoju taksówek, z resztą tak jak większość ludzi. Nie widzę więc potrzeby, był chodnik wzdłuż placu, skoro po drugiej stronie ulicy jest szeroki chodnik i przy nim wszystkie sklepy itp.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 15, 2013, 19:46:45 »
Cytat: "Ważniak"
rzetelny, przez ostatnie kilka lat dosyć często szedłem od schodów w kierunku rynku i nigdy nie szedłem chodnikiem wzdłuż postoju taksówek, z resztą tak jak większość ludzi. Nie widzę więc potrzeby, był chodnik wzdłuż placu, skoro po drugiej stronie ulicy jest szeroki chodnik i przy nim wszystkie sklepy itp.

Sklepy, które to ciągle zmieniają właścicieli i bankrutują tylko dlatego, że nie mają klientów chociażby dlatego, że nikt tamtędy nie chodzi, a jak już się ktoś taki przytrafi to nie zauważa tego, że cokolwiek tam sprzedają?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 15, 2013, 21:34:54 »
Cytat: "rzetelny"
Sklepy, które to ciągle zmieniają właścicieli i bankrutują tylko dlatego, że nie mają klientów chociażby dlatego, że nikt tamtędy nie chodzi, a jak już się ktoś taki przytrafi to nie zauważa tego, że cokolwiek tam sprzedają?
Jakie sklepy tam bankrutują? I co ma do tego półmetrowej szerokości chodnik częściowo zasłonięty przez żywopłot z jednej strony i ograniczony lusterkami zaparkowanych samochodów z drugiej?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
[Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 15, 2013, 22:06:50 »
Na ten remont  beda narzekac, miejscowi wedkarze.
W cieple wilgotne, wieczorne dni na tym skwerze ,mozna bylo nazbierac sporo robakow.
PO,tylko dla idiotów.