Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565815 razy)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #840 dnia: Czerwca 25, 2016, 14:31:49 »
Na bieli są klimatyzacje a i krzesła są wymieniane.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #841 dnia: Czerwca 25, 2016, 15:08:18 »
Byłeś zapytać, czy może włączyć klimę?
Tak byłem i powiedział że nie działa. to po co wypuszczać taki autobus na trasę w taki upał?? Moim zdaniem i tak nie mówił prawdy że nie działa tylko dostał polecenie że mają oszczędzać klimę. To prawda że autobus linii 107 "jest wietrzony" co minutę, nie piszę że ma być w autobusie 20 stopni tylko o jakieś nawet 8-10 stopni mniej niż na zewnątrz, bo jakoś w innych autobusach się to udaje. Może niech kierowca na końcowym pozamyka wszystkie drzwi oprócz np pierwszych i włączy klimę na te 10 minut to autobus się wychłodzi i wtedy jazda przyjemniejsza.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #842 dnia: Czerwca 25, 2016, 15:28:43 »
Na bieli są klimatyzacje a i krzesła są wymieniane.
Ty beny to nie tu ten komentarz :)

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2016, 15:31:55 wysłana przez Wodnik Szuwarek »

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #843 dnia: Czerwca 25, 2016, 15:31:01 »
Byłeś zapytać, czy może włączyć klimę?
Tak byłem i powiedział że nie działa. to po co wypuszczać taki autobus na trasę w taki upał?? Moim zdaniem i tak nie mówił prawdy że nie działa tylko dostał polecenie że mają oszczędzać klimę. To prawda że autobus linii 107 "jest wietrzony" co minutę, nie piszę że ma być w autobusie 20 stopni tylko o jakieś nawet 8-10 stopni mniej niż na zewnątrz, bo jakoś w innych autobusach się to udaje. Może niech kierowca na końcowym pozamyka wszystkie drzwi oprócz np pierwszych i włączy klimę na te 10 minut to autobus się wychłodzi i wtedy jazda przyjemniejsza.
Dobrze piszesz kolego...kierowca niech drzwi ustawi na otwieranie przez pasażerów i tam gdzie będą chcieli sobie je otworzyć tam to zrobią

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #844 dnia: Czerwca 25, 2016, 15:56:28 »
nie piszę że ma być w autobusie 20 stopni tylko o jakieś nawet 8-10 stopni mniej niż na zewnątrz

8-10 stopni różnicy? Może od razu 15? Klimę powinno się nastawiać na max 4-5 stopni różnicy w stosunku do temperatury panującej na zewnątrz.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #845 dnia: Czerwca 25, 2016, 16:00:56 »
Klimę powinno się nastawiać na max 4-5 stopni różnicy w stosunku do temperatury panującej na zewnątrz.
A skąd masz takie informacje ?? jak jedziesz w trasie autem np do Karpacza i na zewnątrz jest 35 stopni a temperatura asfaltu przewyższa 50 st C no masz w aucie 30 stopni ?? jeśli tak to szczerze Ci gratuluję głupoty. Po to jest klimatyzacja żeby jej używać a nie trzymać na gorsze czasy.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #846 dnia: Czerwca 25, 2016, 16:55:25 »
Klimę powinno się nastawiać na max 4-5 stopni różnicy w stosunku do temperatury panującej na zewnątrz.
A skąd masz takie informacje ?? jak jedziesz w trasie autem np do Karpacza i na zewnątrz jest 35 stopni a temperatura asfaltu przewyższa 50 st C no masz w aucie 30 stopni ?? jeśli tak to szczerze Ci gratuluję głupoty. Po to jest klimatyzacja żeby jej używać a nie trzymać na gorsze czasy.
No tak ustawia 30 jak na powietrzu jest 35 bo w innym przypadku się rozchorujesz a różnica 5 stopni w takim upale jest odczuwalna i to konkretnie

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka


Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #847 dnia: Czerwca 25, 2016, 18:16:58 »
Tak byłem i powiedział że nie działa
To jak miał ci ją włączyć? I co to za różnica czy by ci wystawili taki z niesprawną klimą czy taki który jej w ogóle nie ma skoro skwar ten sam? Wręcz lepiej ten z niesprawną klimą bo w przypadku SPPK to i tak oznacza, że to nowszy model :)

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwca 25, 2016, 18:57:28 »
nie wiem czemu bronicie SPPK, sorry ale skoro kupuję od kogoś usługę to chcę by była ona w pełni spełniona. A skoro Ty, kilogramie kilofa tego nie rozumiesz to życzę Ci takiej jazdy autobusem jaką przeżyłem ja i wielu innych ludzi i to nie jednokrotnie a dosyć często.
Czy jak idziesz do cukierni i kupujesz np sernik, przynosisz do domu i okazuje się że ser jest zepsuty albo coś innego jest z ciastem nie tak, to odnosisz go do cukierni i żądasz zwrotu pieniędzy czy wyrzucasz do śmietnika i mówisz do siebie że tak musi być ?? Sorry ale skoro kupujesz towar, usługę to chcesz by było wszystko ok czyż nie ??

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #849 dnia: Czerwca 25, 2016, 20:45:23 »
Informuję. W SPPK, od kiedy tam pracuję, nigdy nie zostało wydane jakiekolwiek polecenie albo wywarta presja na kierowcach, by nie włączać klimy i w ten sposób oszczędzać paliwo podczas upałów. Jest to mit, informacja nieprawdziwa.

Spółka ma obowiązek używać klimatyzacji w autobusach, o ile są one w te urządzenia wyposażone i urządzenia te są sprawne automatycznie, gdy temperatura powietrza na zewnątrz autobusu przekracza 22 stopnie C. Jeżeli tego obowiązku nie realizuje, otrzymuje kary finansowe.

Wywieszam kierowcom tygodniowe prognozy pogody, zaznaczając przewidywaną temperaturę i określając kiedy należy włączać klimę obowiązkowo (w gorące dni), a kiedy opcjonalnie (gdy prognozy przewidują np. 20-21 stopni).

Ponadto regularnie, wczoraj też, przeprowadzam kontrole w autobusach na liniach, sprawdzając, czy klimatyzacja jest włączona i czy pozamykane są okienka i szyberdachy.

Wczoraj, na 12 skontrolowanych autobusach stwierdziłem niedziałająca klimę w dwóch, w krótkim i w przegubie. W obydwu instalacja klimatyzacji jest niesprawna, awarie są zgłoszone do naszego zaplecza technicznego, a tempo naprawy już nie zależy ode mnie.

Proszę też Państwa o współpracę w upalne dni.
Nie otwierajcie okienek w autobusach z klimatyzacją, bo w przypadku, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni, a autobus co 1-2 minuty zatrzymuje się na przystankach i do tego pootwierane są okienka, nie ma takiej siły, która schłodzi wnętrze autobusu do komfortowego poziomu.

 edit:

Panie Janie
9. czerwca rozkład jazdy całego transportu miejskiego był fikcją, bo zamknięto Jana z Kolna i całe centrum stało w korkach, autobusy też. Rekordzista dnia miał 1h10 minut opóźnienia.
Co do punktualności. Utrzymanie jej w szczycie jest bardzo trudne. Autobus np. linii 107 łapiąc rano w drodze na Rodła opóźnienie 8-10 minut(a jest to norma ze względu na korki, małą przepustowość skrzyżowań) nie jest w stanie tego opóźnienia nadrobić nawet "pustym" kursem powrotnym w kierunku Kingi. Proszę brać to pod uwagę.
My regularnie wnioskujemy do ZDiTM o wydłużenie czasu przejazdu (najgorzej jest na 107 i 103), a zamian mamy np. takie kwiatki jak ostatnia zmiana w częstotliwości świateł na Komuny Paryskiej, gdzie kolejny raz skrócono zielone w kierunku centrum.

Ja wiem, że pasażerów zwykle nie interesują takie rzeczy ale proszę mi wierzyć, my, wykonawcy przewozów w transporcie publicznym, borykamy się z wieloma przeszkodami i ograniczeniami, które od nas nie zależą, a za które jesteśmy regularnie obwiniani.

Klasycznym ostatnio przykładem są biletomaty i trzeszczące zapowiedzi przystankowe. Jest to sprzęt nie nasz, nie obsługiwany przez nas, nie mamy do niego dostępu, nie możemy go wyłączyć ani regulować, a to my obrywamy za to, że biletomat jest na kartę, a nie na bilon albo, że zapowiedź przystankowa trzeszczy.


« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2016, 21:04:01 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #850 dnia: Czerwca 25, 2016, 21:11:52 »
Ciekawe dlaczego wyniki Pana kontroli mnie nie dziwią. No i tylko dwa i to awaria  ;). Czyli kierowcy włączają Klime w każdych czyli wniosek się nasuwa sam sppk  okey, wini pasażerowie i marudzą  ;). A teraz bym proponował spisać nr autobusu czas i napisać skargę.







Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #851 dnia: Czerwca 25, 2016, 21:34:47 »
A skąd masz takie informacje ?? jak jedziesz w trasie autem np do Karpacza i na zewnątrz jest 35 stopni a temperatura asfaltu przewyższa 50 st C no masz w aucie 30 stopni ?? jeśli tak to szczerze Ci gratuluję głupoty. Po to jest klimatyzacja żeby jej używać a nie trzymać na gorsze czasy.

Się tak nie bulwersuj chłopcze. Dla mnie w swoim samochodzie możesz sobie i różnicę 20 stopni zrobić, nie obchodzi mnie to. Ale nie wymuszaj aby niekorzystne dla zdrowia ustawienia klimatyzacji były w środkach publicznego transportu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2016, 21:37:20 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #852 dnia: Czerwca 25, 2016, 22:40:28 »
Panie Grzegorzu a nie jest tak ze w czasie jazdy autobusu z włączona klima okna są blokowane?

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #853 dnia: Czerwca 26, 2016, 04:39:04 »
Ostatnio także jeżdżę 107 w upały i ani razu nie trafił się autobus z włączoną klimatyzacją. Staram się wtedy nie siadać, bo można się przykleić do fotela. Dodam, że nie były to stare many, a najczęściej trafiam na solarisy (o zgrozo, co za badziewie), a te przecież wyposażone są w klimatyzację.


Fakt faktem, że okna pootwierane. Może zwyczajnie kierowca powinien tego jakoś dopilnowa? Np poprosić przez megafon, by ludzie pozamykali okna, a następnie mógłby je zaryglować?


Sam wielkim zwolennikiem klimatyzacji nie jestem, często łapię przez nie infekcje i nawet w aucie staram się ją ograniczać do minimum, ale w autobusie pełnym ludzi, przy ponad 30C można naprawdę zemdleć.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #854 dnia: Czerwca 26, 2016, 06:17:07 »
I tak najlepsze na takie upały były (a w niektórych miastach nadal są) Ikarusy. :D



Ale to #gimbynieznajo
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln