Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 570373 razy)

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #735 dnia: Marca 30, 2015, 09:25:06 »
bella20, mimo wszystko, miłego dnia życzę :) . W drodze powrotnej będzie lepiej ;) 

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #736 dnia: Kwietnia 01, 2015, 15:26:33 »
Zawsze tutaj czytam jak to źle kierowcy jeżdżą i jacy są chamscy. Ja miałem inne doświadczenie.
W niedzielę 29.03.2015 o godz. 13.17 przystanek pod kościołem na ul. Wojska Polskiego linia 101 kierunek Pl. Rodła numer boczny autobusu jak dobrze pamiętam to 3050 lecz już nie jestem pewny. Dzwoniłem jak tylko wysiadłem do dyspozytora aby pochwalić pana kierowcę. Złapał nas deszcz z dziećmi i z jednym w wózku, kierowca po prostu idealnie  podjeżdżał w zatoczki autobusowe i wejście czy wyjście z autobusu z wózkiem nie stanowiło żadnego problemu. Nie było dużej przerwy między progiem drzwi a krawężnikiem co dla rodziców z wózkiem jest super. Inni powiedzą że to jest obowiązek kierowcy aby tak podjechał żeby można było wyjść bezpiecznie z autobusu, niby tak ale nie wszyscy dają się czegoś nauczyć a na siłę się nie da a upominanie kierowców niczego nie daje, wręcz odwrotnie. Ten z którym miałem zaszczyt jechać był przede wszystkim nauczony kulturalnej jazdy i robił to podejrzewam z pasji i z dużą przyjemnością. Takich kierowców więcej nam trzeba. Pozdrawiam 

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #737 dnia: Kwietnia 01, 2015, 22:10:29 »
Nasz nowy wóz na Linię Samorządową.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #738 dnia: Kwietnia 01, 2015, 22:15:40 »
1 kwietnia jeszcze trwa... ;)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #739 dnia: Kwietnia 02, 2015, 00:35:30 »
Oczywiście, DEtonator rozbroił ten drobny żart sytuacyjny sprowokowany przez splintera o Autosanie na LS.

Natomiast info o rozstrzygnięciu przetargu i wyborze firmy MAN jako dostawcy trzech nowych autobusów dla SPPK w tym roku jest jak najbardziej prawdziwe.




Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #740 dnia: Kwietnia 02, 2015, 21:20:13 »
dlaczego tylko jedna oferta?  ??? czy chociażby solaris się wypiął, czy o co chodzi?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #741 dnia: Kwietnia 02, 2015, 22:32:57 »
SPPK równo przejechał się po Solarisie.
Marce która została wciśnięta tej firmie na siłę z unijnych funduszy...Nawet barwy musiały być FG.
A tak jak SPPK kupuje za swoje to przynajmniej wygrywa ten który spełnia warunki SIWZ.

i tyle albo aż tyle w temacie!

A czy można wiedzieć na czym polega to przejechanie się?

Pytam z perspektywy osoby, która bardzo często korzysta z komunikacji miejskiej. Mam bardzo złe zdanie o solarisach (ciasne, bardzo bujają, w środku wydają się jakby niższej klasy niż many), a dobre o manach, zresztą kogo nie pytam, to każdy narzeka na solarisy z tych samych w/w powodów.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #742 dnia: Kwietnia 02, 2015, 22:40:03 »
przyznam szczerze - nie korzystam z komunikacji miejskiej (stety - niestety). solarisem jechałem ostatnio 1200 km do włoch - i szczerze - była to przyjemna podróż ( jak na warunki autokarowe). Dziwi mnie fakt iż szczecin inwestuje w solarisa (bądź co bądź marka polska) a my nie. nie wiem czy man jest lepszy, czy solaris gorszy. dziwi mnie fakt iż od tylu lat tabor policki wzbogaca się tylko i wyłącznie o marki man - tak jakby innych nie było ??? . widocznie helmuty mają prężnie działające lobby
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2015, 22:46:17 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #743 dnia: Kwietnia 04, 2015, 13:04:02 »
Na Solarisy narzekają prawie wszyscy - zaczynając od kierowców (tu trzeba spytać kogoś o szczegóły), kończąc na pasażerach. Według mnie MAN wydaje się dużo lepiej wykończony, porządniej wyciszony, nie szarpie przy zmianie biegów tak jak Solaris, hamulce działają delikatniej - to tak z punktu widzenia pasażera. Ponadto fabryka MANa z której pochodzą polickie autobusy jest w PL, także nie jest tak źle  ;)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #744 dnia: Kwietnia 04, 2015, 17:25:34 »
dapol: Solaris jest z grubsza tak samo Polski jak i MAN :) A jak się SPPK przejechało na Solarisie? Wystarczy przeczytać pytania i odpowiedzi do przetargu który się odbywał po tym w którym wygrał (po odwołaniach) Solaris. W skrócie: niezbyt wysoka jakość produkcji plus hocki-klocki z naprawami gwarancyjnymi (z racji tego, że to składak to producent pojazdu odsyłał do producenta części i odwrotnie). A już co kierowcy o tym pojeździe sądzą to się nie nadaje do publikacji tutaj :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #745 dnia: Kwietnia 04, 2015, 21:19:16 »
Dla mnie ta dyskusja nie ma sensu. Solaris MAN-owi do kostek nie siega. O Mercedesie nie bede sie rozpisywal, moze kiedys w Policach... ;)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #746 dnia: Kwietnia 20, 2015, 19:26:11 »
Autobus 107 z rodła o 19:05 solaris.
Czym podyktowane jest włączenie ogrzewania na pełen regulator (ogólnie po co je włączać) przy 13C na dworze? Okna pootwierane, grzanie włączone, anginka gotowa. Chyba, że sppk funduje leki i płatny urlop zdrowotny?

Offline Ej Gościu

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #747 dnia: Kwietnia 20, 2015, 21:03:40 »
Jedno co funduje SPPK to przewóz osób na najniższym poziomie.W ostatnich 2 tyg. miałem "przyjemność"  bycia swiadkiem jak i osoba "olaną" przez kierujacych 106. Pani blondynka buzia przypominająca " szczura,mysz" wypier.... to  z tej firmy i zakazać przewozów osób.

Post Merge: Kwietnia 21, 2015, 19:42:01
Dziś znowu PANI  pokazała jak traktuję pasażerów ,dzieci w Sierakowie musiały podbiec do autobusu bo troszkę za daleko się pojechało Paniusi.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2015, 19:42:01 wysłana przez Ej Gościu »

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #748 dnia: Maja 08, 2015, 11:02:35 »
29 marca pisałem o tym i widzę, że do tej pory (8 maja) nic nie zostało naprawione, choć na forum niektórzy pisali, że jest to niebezpieczne.

Autobus o numerze bocznym 780 nadal jedzie z pęknięciem szyby ok 20cm w szybie przedniej pod prawą wycieraczką jak się patrzy od strony pasażerów.
Semper Fidelis

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #749 dnia: Maja 08, 2015, 14:25:56 »
No jak nic wszyscy umrą od tego pęknięcia...