Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 569038 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #195 dnia: Lipca 24, 2013, 09:23:44 »
Jak wspominałem wczesniej sprawdziłem opisane przez kaskadę zdarzenie.
Niestety nie mogłem skorzystać z zapisu monitoringu, bo akurat jest serwisowany i nie mam zapisu z tego dnia.
Ale przeanalizowałem dane z autokomputera.
Wspomniany autobus przejechał od przystanku Ogrody Neptuna do przystanku Przesocin Centralna 2,32 km w czasie 152 sekundy co oznacza, że pokonał ten odcinek ze średnią prędkością 55 km/h. Biorąc pod uwagę, że jest to odcinek na obszarze niezabudowanym i że nie stawał na oprzystanku na żądanie w Przęsocinie, a dopuszczalna prędkośc dla autobusu na tym obszarze to 70km/h, to wydaje się malo prawdopodobne aby osiągną aż 87km. Dodam, że rzeczywiście Solarisy mają ogranicznik prędkości ustawiony na prędkośc 80 km/h.

Na przystanku Ogody Neptuna autobus miał opóźnienie - 2:12 min
Na przystanku Przęsocin Centralna opóźnienie zmalało do 1:44 min
Jednak nalezy pamiętać, że w tzw. międzyczasie opuscił przystanek Przęsocin Kościelna nż, co wpłyneło na poprawę punktualnosci tego kursu.
Na opisanym odcinku nadrobił zatem 28 sekund(w tym ominał przystanak na żądanie), w związku z tym mam wątpliwości, czy potrzebował do tego nadrobienia aż 87 km/h.


Niestety, z powodu braku monitoringu nie mogę się odnieść do opisanej sytuacji zjeżdżania na lewy pas ale jakos mi się nie chce wierzyć, że kierowca rozpędzonego autobusu zjeżdżałby na lewy pas w przypadku, gdyby jakiś inny pojazd jechał z naprzeciwka.

Niemniej, poprosilem kierowce tego Solarisa na rozmowę do siebie i przedstawię mu opisane zdarzenie, niech się odniesie.

kaskada - dziękuję za zwrócenie uwagi na ten przypadek

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #196 dnia: Lipca 24, 2013, 10:14:32 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Bo zdaje się, że 107 nie przejeżdża obok ulicy Kościelnej


Przejezdza, w Przesocinie, na tej krzyzowce jest wlasnie zakret w prawo.

Cytat: "Kilofownikownia"
To, że jadąc z Polic do Przęsocina jechał środkiem drogi (zakładając, że nie spychał na pobocze aut z przeciwka) to też właściwie nic


No jasne ze nic, wystarczy ze napotka na swojej drodze podobnego "specjaliste" w autobusie, albo ciezarowce, od jazdy srodkiem, albo lepiej, majacego aspiracje pilota F1, ktoremu myli sie rzeczywistosc z gra na PS, i nieszczescie gotowe. Dziwi mnie Twoje podejscie, tym bardziej, ze jestes kierowca zawodowym.

Cytat: "Kilofownikownia"
A skoro ścinał też zakręty (i niech się teraz odezwą ci co nigdy, przenigdy nie ścięli zakrętu) to znaczy, że z przeciwka nic nie jechało (wszak to nie był samobójca). A prędkość muszę jeszcze skonsultować ze znajomymi bo wydawało mi się, że solniczki mają odcinkę przy 80 (85?) więc się Kaskada (jak zwykle zresztą) nieco rozminęła z rzeczywistością.


Kierowca zawodowy ma swiecic przykladem i myslec za innych na drodze, tak jak to bylo kiedys, a nie zachowywac sie jak niedojrzaly amator. Co do predkosci to niech Kaskada napisze jak stwierdzila, ze jechal 87km/h (przyznam, ze dosc dokladny odczyt ;) ).

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #197 dnia: Lipca 24, 2013, 14:08:27 »
...trochę z innej beczki...


SPPK poszukuje pracownika na stanowisku elektromechanik-elektronik.

Ewentualne oferty prosze podesłać mailem na adres ufniarz@sppk.pl lub wpaśc do siedziby Spółki na ul. Fabrycznej 21 w Policach.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #198 dnia: Lipca 24, 2013, 15:24:22 »
Cytat: "DEtonator"


No jasne ze nic, wystarczy ze napotka na swojej drodze podobnego "specjaliste" w autobusie, albo ciezarowce, od jazdy srodkiem, albo lepiej, majacego aspiracje pilota F1, ktoremu myli sie rzeczywistosc z gra na PS, i nieszczescie gotowe. Dziwi mnie Twoje podejscie, tym bardziej, ze jestes kierowca zawodowym.
Logicznym wydaje mi się, że jeśli jedzie coś z przeciwka to nie jedzie się środkiem drogi. Sam omijam w ten sposób dziury i jakoś nie czuję się mordercą ani wariatem na drodze. Zabić, też nikogo nie zabiłem w ten sposób.
Cytat: "DEtonator"

Kierowca zawodowy ma swiecic przykladem i myslec za innych na drodze, tak jak to bylo kiedys, a nie zachowywac sie jak niedojrzaly amator. Co do predkosci to niech Kaskada napisze jak stwierdzila, ze jechal 87km/h (przyznam, ze dosc dokladny odczyt ;) ).
Pewnie spojrzała na prędkościomierz w aucie (który jest średnio dokładny z tendencją do zawyżania) jak akurat doganiała autobus i stąd wyszedł jej taki optymistyczny wynik? :faja:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #199 dnia: Lipca 24, 2013, 15:42:15 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Logicznym wydaje mi się, że jeśli jedzie coś z przeciwka to nie jedzie się środkiem drogi. Sam omijam w ten sposób dziury i jakoś nie czuję się mordercą ani wariatem na drodze. Zabić, też nikogo nie zabiłem w ten sposób.


Ale przed zakretem? Nie no bez jaj, taka logika nie ma dla mnie sensu. Oboje wiemy, ze w duzym aucie szybka i bezpieczna zmiana pasa jazdy przy predkosci 50 km/h jest praktycznie niemozliwa, a co dopiero autobusem ze stojacymi pasazerami- niech bedzie 70 km/h. Wystaczy lekkie raptowne przyhamowanie, by zobaczyc, co sie dzieje z przewozonymi ludzmi. Dwa razy przez takich jak Ty, omijajacych sobie dziury przed zakretami, wyladowalbym w rowie. Dziekuje za taki profesjonalizm. To, ze mamy dziurawe drogi nie moze tlumaczyc bezmyslnej jazdy majacej na celu uchronienie elementow zawieszenia przed szybszym zuzyciem, a gdzie cena ludzkiego zycia?

Cytat: "Kilofownikownia"
który jest średnio dokładny z tendencją do zawyżania


Zalezy, u mnie w aucie odchyl wskazania wynosi 1-5 km/h (zalezy od predkosci), ale do 160 km/h przeklamuje o max 2 km/h (sprawdzane urzadzeniem kalibracyjnym GPS).

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #200 dnia: Lipca 24, 2013, 16:01:13 »
Przed zakrętem w lewo na poboczu którego nie ma żadnych krzaków? Co to za problem? Przecież widzisz wtedy dosyć daleko. Nie mówimy przecież o jechaniu środkiem drogi po zakrętach na Leśno Górne. Co się dzieje z pasażerami przy mocnym hamowaniu to wiem bo miałem (nie)przyjemność tak hamować niestety. Nie twierdzę, że kierowca był aniołkiem w tej sytuacji, niemniej zważywszy na osobę która to opisała i jej wcześniejsze dokonania na polu alternatywnego opisywania rzeczywistości to zachowałbym dystans. A co do licznika to nie wiem jakim autem jechała (i czy była kierowcą czy pasażerem) bo szczególnie starsze liczniki (na linkę) potrafią mieć dosyć duże przekłamania. W nowszych autach to się zgodzę, że są dokładne acz to też zależy od tego jakie się ma założone opony.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #201 dnia: Lipca 24, 2013, 16:06:49 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Przed zakrętem w lewo na poboczu którego nie ma żadnych krzaków? Co to za problem? Przecież widzisz wtedy dosyć daleko.


Ale tutaj mowa o zakrecie w prawo i przy niezbyt dobrej widocznosci. Nie ma sensu dalej sie przekonywac, dla mnie kierowca zachowal sie jak gowniarz, ktory ledwo co odebral prawko i podjarany, ze jedzie bez instruktora postanowil sobie zaszalec. Niestety sporo widzialem takich kretynow na polskich drogach, wiec nie mam podstaw, by Kaskadzie nie wierzyc.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #202 dnia: Lipca 24, 2013, 21:36:10 »
Witam Panie Grzegorzu.
 No takie wyjaśnienie sytuacji na pewno satysfakcjonuje większość.,i budzi uśmieszek na ustach z Wyimaginowanych sytuacji nabijaczy punktów.
Myślę że większość pasażerów , może i nawet 99%  było zadowolonych z wcześniejszego  dojazdu do domu. Ciekawe co taki nabijacz by napisał na tego samego kierowce w takiej samej sytuacji gdyby się spóźnił na końcowy 2 minuty. Ale to chyba będzie następny post ,jak się domyślam . ( czytając wszystkie posty)
Prywatnie Panier Grzegorzu Udanego Urlopu (jeśli nie był pan jeszcze)
 P/S ciekawe co by pisali na staruszki "SAN" które pruły niekiedy przez Skolwin 80 haaa a ludziska bili brawa .Ale to dawna Historia .
Posypią się gromy na mnie haaa ale zanim co kto napisze niech tak na prawdę nieemocjonalnie ( Chyba trudno będzie) i tak naprawdę sam siebie poczyta "sam dla siebie"
3majcie się forumowicze
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #203 dnia: Lipca 24, 2013, 22:01:29 »
Cytat: "Mickd"
No takie wyjaśnienie sytuacji na pewno satysfakcjonuje większość.,i budzi uśmieszek na ustach z Wyimaginowanych sytuacji nabijaczy punktów.


Nawet nie masz odwagi odnieść się bezpośrednio do mnie, tylko serwujesz jakaś ściemę.

Cytat: "Mickd"
Ciekawe co taki nabijacz by napisał na tego samego kierowce w takiej samej sytuacji gdyby się spóźnił na końcowy 2 minuty. Ale to chyba będzie następny post ,jak się domyślam . ( czytając wszystkie posty)


Masz racje, będzie następny post, a to dlatego, że "nabijacz" widział latające manekiny podczas prób zderzeniowych i wie, jak przez ludzka głupotę człowiek szybko może stracić życie. 2 minuty powiadasz... Ich strata nie boli tak, jak strata bliskiej osoby. Lepiej parę minut za późno, niż parę lat za wcześnie.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #204 dnia: Lipca 24, 2013, 22:10:50 »
Solaris 779, po 18:00 - klimatyzacja fajnie chłodziła, tutaj nie odczułem ubitego kota (nie śmierdziało jak w 777).

Pochwalić kierowcę za 'fajna jazdę', ominął sprawnie korki, ogólnie jazda extra, oby takich więcej :>

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #205 dnia: Lipca 24, 2013, 22:48:31 »
Pytanie ile jechała kaskada,że dokładnie widziała prędkość tego autobusu,skoro z tego co piszecie tam można jechać 70 km/h?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #206 dnia: Lipca 25, 2013, 15:14:29 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wspomniany autobus przejechał od przystanku Ogrody Neptuna do przystanku Przesocin Centralna 2,32 km w czasie 152 sekundy co oznacza, że pokonał ten odcinek ze średnią prędkością 55 km/h. Biorąc pod uwagę, że jest to odcinek na obszarze niezabudowanym i że nie stawał na oprzystanku na żądanie w Przęsocinie, a dopuszczalna prędkośc dla autobusu na tym obszarze to 70km/h, to wydaje się malo prawdopodobne aby osiągną aż 87km. Dodam, że rzeczywiście Solarisy mają ogranicznik prędkości ustawiony na prędkośc 80 km/h.

Jeżeli średnia jest 55, a początkowa i końcowa 0, to w środku można się spodziewać dużo powyżej 55. Jak dużo, zależy od tego, jak gwałtownie przyspieszał i hamował (im bardziej, tym max niższy).
Zadanie z matematyki: 10s od 0 do Vmax, później Vmax jednostajnie i znów 10s od Vmax do 0. Oblicz Vmax (średnia 55km/h, dystans 2,32 km) :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #207 dnia: Lipca 25, 2013, 15:43:40 »
a mi się zdaje, że pani kaskada powinna się zająć swoim prywatnym życiem i własnymi problemami... tutaj nasuwa się staropolskie przysłowie: "jak pies nie ma co robić to ..... ...." Radziłbym nie wchodzić między wódkę i zakąskę a filmik nakręcić na podstawie swoich codziennych problemów. Jest sprzęt, są ograniczniki - trzeba go wykorzystywać z uwagą na liczne dziury... Matematyka nie jest pani mocną stroną, widać wyobraźnia też nie a charakter ma pani podły... Proszę zrobić rachunek sumienia i uruchomić samokrytykę.
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #208 dnia: Lipca 25, 2013, 16:52:07 »
Cytat: "Wykidajło"
Zadanie z matematyki: 10s od 0 do Vmax, później Vmax jednostajnie i znów 10s od Vmax do 0. Oblicz Vmax (średnia 55km/h, dystans 2,32 km) :D


Przy tych bardzo optymistycznych zalozeniach Vmax wyszlo mi 63,27 km/h, ta podana srednia to oczywiscie dla zmyly byla ;), swoja droga, przeciez autobusy maja juz elektroniczne tachografy, ktore bardzo dokladnie zapisuja czas i predkosc pojazdu, wiec z ustaleniem ile jechal nie powinno byc problemu.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #209 dnia: Lipca 25, 2013, 18:49:21 »
Wykidajło, udało mi się tylko obliczyć średnią prędkość. Więcej nie zdołałem.
Niestety nie mam narzędzi do sprawdzenia z jaką prędkością jechał ten autobus(o monitoringu wspominałem).

Jednak założenie, że autobus przyspieszył do Vmax w 10 sekund jest bardzo ciekawe ;)


Drobny szczegół w powyższych rozważaniach - autobusy komunikacji miejskiej nie podlegają obowiązkowi posiadania tachografu, w związku z tym w naszych autobusach tych urządzeń nie ma.