Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 367938 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #690 dnia: Października 22, 2015, 21:11:32 »
Zaraz, chwilę !   Ja w tej chwili płacę za dwie osoby 24 złote .  Z nowego cennika- 40 zł. To  już na obniżkę nie wygląda.   Już uchwalono. Decyzja zapadła.
Przestańcie się myć i przejdźcie na naczynia jednorazowe. Jak wam miesięczne zużycie wody spadnie poniżej 4 m sześciennych, zapłacicie max. 20 zł ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #691 dnia: Października 22, 2015, 22:30:39 »
Już uchwalono. Decyzja zapadła.

pewne ze już uchwalili, i jakie są dokładne ustalenia ???

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #692 dnia: Października 23, 2015, 07:38:32 »
Formalnie uchwalą we wtorek. Tu masz projekt:
http://bip.police.pl/contents/content/238/8327
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #693 dnia: Października 23, 2015, 09:06:21 »
dzięki, przejrzałem to i z tego co można wyczytać  http://bip.police.pl/uploads/files/Projekt%20uchwały%20-%20metoda.pdf ,,, to nie jest ustalane ile osób jest w gospodarstwie stawka jest jednakowa, w jedno rodzinnej 50, wielorodzinnych 40,,,  ;) jeżeli tak  uchwalą to ja na przykład zapłacę 8 zł mniej,,, no gorzej z tymi co jest ich 2 czy 3 w domu oni zapłacą więcej  :o

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #694 dnia: Października 23, 2015, 13:11:09 »
Formalnie uchwalą we wtorek. Tu masz projekt:
http://bip.police.pl/contents/content/238/8327
Liczba mieszkańców z 2012 roku to, wg mnie, słaby argument za podwyżką. Jakoś cicho o wyjętych z systemu, zwolnionych z opłat. Na przykład, mający kilka nieruchomości i korzystający z nich, płacą jedną stawkę. A nieruchomości zgłoszone jako niezamieszkałe, które nie płacą. Ile ich jest? Wiesz? Kto wie?   
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #695 dnia: Października 23, 2015, 19:07:35 »
Zaraz, chwilę !   Ja w tej chwili płacę za dwie osoby 24 złote .  Z nowego cennika- 40 zł. To  już na obniżkę nie wygląda.   Już uchwalono. Decyzja zapadła.
Przestańcie się myć i przejdźcie na naczynia jednorazowe. Jak wam miesięczne zużycie wody spadnie poniżej 4 m sześciennych, zapłacicie max. 20 zł ;)
To może być ciekawa zabawa intelektualna.Styczeń - 3,9m3 ,luty - 4,003, marzec - 3,78 itd.Pytanie brzmi kto to ogarnie jeśli chodzi o wymierzanie opłat.
jestem gorszego sortu

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #696 dnia: Października 23, 2015, 20:21:27 »
To może być ciekawa zabawa intelektualna.Styczeń - 3,9m3 ,luty - 4,003, marzec - 3,78 itd.Pytanie brzmi kto to ogarnie jeśli chodzi o wymierzanie opłat.
Zakładasz, że obliczenia będą kwartalne? Na jakiej podstawie? Ten projekt uchwały tego nie określa (przynajmniej ja takiego doprecyzowania nie znalazłam). Może wyliczenia będą robione na podstawie średniego miesięcznego zużycia wody w 2012 r., może będzie brany pod uwagę cały rok, może pół roku, a może kwartał... Nic nie wiemy. Bo ten projekt to bubel, który - jeśli stanie się uchwałą- zostanie unieważniony przez wojewodę. Nie ma żadnego zapisu w ustawie, który pozwala stosować różne stawki w zależności od rodzaju zajmowanego lokalu. Za chwilę wymyślą zróżnicowanie opłat zależne od partyjnej przynależności - przecież wiadomo, że zieloni produkują mniej śmieci :) I nie zapominajmy, że już raz się wypowiedzieliśmy, jakiego chcemy rozliczania, i nasi samorządowcy są od tego, żeby nasze zdanie szanować. Trzeba, to niech wprowadzą zwykłe podwyżki, a nie majstrują w systemie.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #697 dnia: Października 23, 2015, 20:28:34 »
A co w momencie jak kupiłem dopiero w tym roku mieszkanie?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #698 dnia: Października 23, 2015, 20:34:09 »
A co w momencie jak kupiłem dopiero w tym roku mieszkanie?
Jak należysz do Gryfa, to nie płacisz.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #699 dnia: Października 23, 2015, 20:36:54 »
Poprawiam się - przeczytałam dokładniej ustawę śmieciową i znalazłam zapis zezwalający na różnicowanie opłat dla różnej zabudowy. Co oczywiście nie zmienia faktu, że ten projekt uchwały jest bublem. 
A co w momencie jak kupiłem dopiero w tym roku mieszkanie?
A tego nikt nie wie. Może powstanie trzecia stawka - dla tych "nowowzbogaconych".

Post Merge: Października 23, 2015, 20:50:28
A swoją drogą, jestem ciekawa, co nasi Gryfici zrobią za rok. Wiemy już, że śmieci im się finansowo nie zepną, bo oszczędzać na sobie nie zamierzają, a właśnie mocno się zbliżyli do maksymalnej stawki, jaką mogą żądać od gospodarstwa domowego za wywóz śmieci. Ja już dalszych istotnych podwyżek obawiać się nie muszę. Dobrze, że mnie chociaż posłowie i senatorowie bronią przed Gryfowym rozpasaniem.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2015, 20:50:28 wysłana przez saga »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #700 dnia: Października 23, 2015, 20:59:59 »
Jest przecież zawsze jakieś wyjście. W tym przypadku również jest! Skrzyknijmy się i pewnego dnia całe police o umówionej godzinie niech zawiozą swoje odpady do sortowni na Batorego 3. A co...? Zły pomysł....?  ;D

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #701 dnia: Października 23, 2015, 21:06:36 »
To może być ciekawa zabawa intelektualna.Styczeń - 3,9m3 ,luty - 4,003, marzec - 3,78 itd.Pytanie brzmi kto to ogarnie jeśli chodzi o wymierzanie opłat.
Zakładasz, że obliczenia będą kwartalne? Na jakiej podstawie? Ten projekt uchwały tego nie określa (przynajmniej ja takiego doprecyzowania nie znalazłam). Może wyliczenia będą robione na podstawie średniego miesięcznego zużycia wody w 2012 r., może będzie brany pod uwagę cały rok, może pół roku, a może kwartał... Nic nie wiemy. Bo ten projekt to bubel, który - jeśli stanie się uchwałą- zostanie unieważniony przez wojewodę. Nie ma żadnego zapisu w ustawie, który pozwala stosować różne stawki w zależności od rodzaju zajmowanego lokalu. Za chwilę wymyślą zróżnicowanie opłat zależne od partyjnej przynależności - przecież wiadomo, że zieloni produkują mniej śmieci :) I nie zapominajmy, że już raz się wypowiedzieliśmy, jakiego chcemy rozliczania, i nasi samorządowcy są od tego, żeby nasze zdanie szanować. Trzeba, to niech wprowadzą zwykłe podwyżki, a nie majstrują w systemie.
Podane miesiące to tylko przykład umożliwiający rozszerzenie dyskusji o nowe elementy.
jestem gorszego sortu

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #702 dnia: Października 23, 2015, 21:07:22 »
Jest przecież zawsze jakieś wyjście. W tym przypadku również jest! Skrzyknijmy się i pewnego dnia całe police o umówionej godzinie niech zawiozą swoje odpady do sortowni na Batorego 3. A co...? Zły pomysł....?  ;D
Ja popieram!  :D

A jako dodatkowy argument: w Szczecinie jest 4 zł od metra wody lub 50 zł od gospodarstwa. Pewnie dlatego, że nie mają własnego wysypiska i muszą wywozić m.in. do Polic...
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2015, 21:09:36 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #703 dnia: Października 27, 2015, 13:30:25 »
No to już mamy jasność - radni pokazali nam wszystkim, że nasze głosy są im tylko potrzebne przy urnach wyborczych. Dzisiaj wyrzucili do kosza wolę mieszkańców w sprawie systemu rozliczania śmieci i przyjęli do realizacji własny pomysł. Powiedzieli nam: „Teraz k... MY". Tylko jeden radny miał odwagę powiedzieć - nie. Przypomnimy przed wyborami.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #704 dnia: Października 27, 2015, 14:00:00 »
Ciekawsze głosy z dyskusji na sesji.
Elżbieta Jaźwińska (Gryf XXI): Nie ma sensu robić konsultacji społecznych, bo nie wiadomo, jaki będzie wynik.
Witold Król (Gryf XXI): Pamiętajcie, że podwyżki mogły być wyższe, bo maksymalna stawka to 75 zł od gospodarstwa.
Anna Zielińska (naczelnik wydziału śmieciowego): W systemie jest za mało pieniędzy, więc trzeba zmienić system.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.