Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365682 razy)

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #540 dnia: Lipca 11, 2013, 12:38:46 »
Cytat: "masima"
A czy tras-net do wszystkich domków dostarczy worki do zbiórki selektywnej, jeśli Ci którzy już segregowali śmieci takie worki dostali z początkiem roku?
I czy jeśli komuś zabraknie worków np. do papieru czy plastików musi dokupić kolejny worek( tak działał poprzedni system), skoro płacimy od osoby , a nie od pojemności kosza, czy ilości worków ?


Worki rozdawane na paczątku roku były tylko do czerwca, a teraz w lipcu rozwożą do końca roku, jak zabraknie 1 na m-c można dokupić w TN-ecie. Ogólnie system taki jaki był wcześniej. Dostaną ci którzy segregowali i co zaczną segregować jeżeli tak złożyli w delkaracji.

Offline masima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #541 dnia: Lipca 11, 2013, 12:42:22 »
Tylko dlaczego mam dokupywać skoro płacę od osoby , a nie ilości ? Niestety ustawa nie trafiona. aczkolwiek u nas i tak to sprawnie poszło.
Swoją drogą, szkoda że nie można deklarować zapotrzebowania na ilość danych worków.
Np. 18 na plastiki 1o na papier i reszta na szkoło

Offline maluszkowa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #542 dnia: Sierpnia 12, 2013, 12:26:35 »
Z jednej strony tak. Nie do końca przewidzisz na jakie worki będzie większe zapotrzebowanie. Rzecz jasna jak pić się chce w upalne dni - to na plastiki worki przepełnione :D

Offline goldinka73

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #543 dnia: Sierpnia 12, 2013, 12:37:22 »
Witam, też mam problem z workami,szczególnie na plastik, zadzwoniłam do trans net i pan mi powiedział,że jak brakuje mi worków to mogę wystawić plastik w workach zwykłych (takich jak używamy do śmieci zmieszanych) i zostaną one zabrane.U mnie w lipcu sporo sąsiadów wystawiło plastiki w różnych workach, bo oryginalnych im zabrakło, i panowie z trans net wszystko ładnie zabrali. Dowiedziałam się przy okazji,że do plastiku możemy już wrzucać opakowania wielomateriałowe ,czyli kartony po mleku,sokach śmietanie itp.

Offline maluszkowa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #544 dnia: Sierpnia 15, 2013, 12:56:00 »
Dokładnie tak, można w tych workach wyrzucać zarówno papier jak i plastik razem pomieszane. Bardzo mnie to zdziwiło - bo czy to ma być segregacja ? :(

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #545 dnia: Sierpnia 17, 2013, 12:45:57 »
Jak to jest z tymi odpadami biodegradalnymi. Spacerując po mieście zobaczyłam, że te pojemniki są już przepełnione w w nich odpady bio w workach plastikowych. Dodam, że pojemniki przed wieżowcami są zbyt małe na tylu mieszkańców. Odpady się nie mieszczą i śmierdzi na maxa. Współczuję tylko tym mieszkańcom co w ich stronę są te pojemniki postawione. ?Nie trzeba mówić jak śmierdzi im w domu jak wiatr zawieje.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #546 dnia: Sierpnia 17, 2013, 19:36:40 »
Ja kilka dni temu zauważyłam fantastyczne powiastki na żółtych karteczkach, że za skład odpadów pod śmietnikami zostaną obciążeni wszyscy mieszkańcy nieruchomości.
Kpina!
Ten zapis powinno się gdzieś zaskarżyć. Jak można narzucić mi poniesienie konsekwencji za coś czego nie zrobiłam.
Śmiałam się dziś z sąsiadka, że jak w śmietniku znajdą zwłoki to nie bedą szukać sprawcy tylko każdemu meszkańcowi nieruchomości przykleją po rok wyroku i nazbiera się nie jedno 25 lat za mordewrstwo.
Co do samych nieruchomości hmmm.... z mojego śmietnika korzysta wg przypisanych nam kluczy do wiat kilka nieruchomości. Będą dzielić na wszystkich? Jakie to będą kwoty? To jakiś koszmar jest. Kolejna gówno warta reforma w tym kraju. Nie rozpoczęta po to by ulepszyć a po to by nas pognębić. Zmusić do czegoś i zedrzeć z nas kasę.

U mnie brak pojemnika na szkło. Też mam z nim na Tanowską latać czy moi wszyscy sasiedzi za nie zapłacą?
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #547 dnia: Sierpnia 17, 2013, 22:42:14 »
Należę do tej grupy osób,która nie deklarowała segregacji-więc na tego typu "przywoływania" do porządku, lub grożenie paluszkiem nie przywiązuję żadnej wagi.

P.S Sprawdzenia zgodności owych"komunikatów" z rzeczywistym stanem prawnym uznaję za stratę czasu ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #548 dnia: Sierpnia 17, 2013, 23:20:30 »
NIKA, Grzesiu zaraz każe Ci spacerek po osiedlu zrobić celem odnalezienia jakiegoś pojemnika.
Prawda jest taka że skoro wymagają segregacji powinni zapewnić pojemniki. Nie ma pojemników nie ma segregacji. W Leśnie i tak są zatrudnieni w sortowni...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #549 dnia: Sierpnia 18, 2013, 08:34:44 »
Wiem, że są zatrudnieni w sortowni. Tym bardziej kpiną jest, że za segregowanie śmieci czyli odejmując im pracy lub ułatwiając im ją tam płacimy więcej.
Żenadą jest to, że skoro płacimy więcej musimy pewne rzeczy sami dostarczać na Tanowską. Są ludzie samotni, chorzy, nie posiadający auta a także po prostu biedniejśi. Są różni ludzie w naszym społeczeństwie. Nikt nie pomyślał o tym, że mogą nie mieć srodków ani zdrowia popylać taki kawał np. z umywalką na plecach. Bagażówka po Policach to koszt 30 zł. Poprosić kogoś... Nie zawsze może się udać. Kpiną jest coś takiego. Zrobili masło maślane. Niby segregacją, niby odbiór większych gabarytów... a i tak częśc na plecy lub do kieszeni i na spacer. To jest obraza społeczności i robienie z nas wałów. Nawet w przedszkolach mają pojemniki na baterie i puszki. No to sznowna Gmina uchwalając taką bzdurę nie jest w stanie zapewnić choć po jednym na początek takim pojemniku na osiedle a potem sukcesywnie zwiększać? Co mam żarówki w piwnicy zbierać i inne pierdoły? Ludzie, kto popędzi z żarówką na Tanowską do wyznaczonego punkutu, kto zapłaci za przetransportowanie tam porcelany skoro tyle płaci za wywóz odpadów m-cznie, kto...?
Tak, czy siak wszystko prowadzi do tego, że i tak nam dowalą po 20 zł od osoby.
Wszystko to od poczatku do końca uważam, że jest wręcz atakiem na nas. Przymuszaniem, nakazywaniem i tyle. Bajzel jest niesamowity.

Odpoady biodegradalne - nie żadziej niz raz w tygodniu.
Koło wiat nie można przejść taki z tego smród. Halo, jest lato.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #550 dnia: Sierpnia 18, 2013, 15:28:43 »
Widzę, że tu trzeba w gminie posprzątać, zrobić referendum i pogonić towarzystwo na szczaw. Wybrać ludzi którzy nie będą na nas zarabiać, a na sortowaniu odpadów tak jak w normalnych krajach. Płaciłem 10pln, a teraz 48pln i co się zmieniło? NIC tylko kasy mniej.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpnia 18, 2013, 16:06:34 »
Cytuj (zaznaczone)
NIC tylko kasy mniej.

Kasy mniej i więcej śmieci pod wiatami. Nie kumam też dlaczego kosze na bio stoją przed wiatami. Na bank jest tak na Roweckiego i na Wróblewskiego. Na Wróbla koło bloku 16 stoi koło wiaty brązowy kosz, którego klapa się nie domyka. Stoi pionem tyle odpodów w nim leży i gnije. No ale raz w tyg. wystarczy :crazy:
Najgorsze, że ta zgnilizna na Roweckiego stoi pod samymi balkonami.
Cytat: "naftor"
Widzę, że tu trzeba w gminie posprzątać, zrobić referendum i pogonić towarzystwo na szczaw.

Tak. Bo ich bardziej interesuje sprawa sądowa Pana Burmistrza niż godne życie obywateli Gminy. Stworzyli Uchwałę nie dla nas a dla Spółdzielni Mieszkaniowych. Ludziska z zasobów Odry zostali potraktowani jak należy. Mogli wybrać swoją opcje i za nią płacić. Zasoby wspaniałego, złodziejkskiego Chemika nie. Tym nażucono jak ma byc i koniec bo tak sobie postanowił Chemik i już. Czyż to nie dyskryminacja części ludzi z Polic? Jedni mogą inni nie. Dla kogo w końcu ta zafajdana uchwała. Jakieś matoły coś wymyśliły i nie dopracowały niczego po za darciem kasy ze zwykłych ludzi.
Upieramm się przy tym, że to wszystko co się teraz dzieje powinno zostać zaskarżone. Każdy powinien mieć możliwość złożenia deklaracji i płacic tylko za swoje.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpnia 18, 2013, 16:32:42 »
Nie segregowałam i nie będę segregować. Jedyne co odkładam ze śmieci to nakrętki z butelek dla chorej dziewczynki.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpnia 18, 2013, 16:47:31 »
Ja jestem za segregowaniem i chcę to robić i chcę nauczyć tego moją córeczkę, chcę tylko aby odbywało się to w naszym  mieście w cywilizowany i godny sposób nie czyniący z nas niewolników mamony i radnych ot co.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline robaczeq

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #554 dnia: Sierpnia 18, 2013, 16:48:51 »
[/quote]

Najgorsze, że ta zgnilizna na Roweckiego stoi pod samymi balkonami.
Cytat: naftor

U nas śmieci stoją na środku podwórka,zaraz przy placu zabaw :(
robaczeq