Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365654 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #270 dnia: Stycznia 16, 2013, 16:50:48 »
Cytat: "Daria"
Dziękuję za szybką reakcję. Już wiem jak napisano uzasadnienie. A więc:
,,Od 01.01.2013 r. cena zimnej wody wynosi ... zł/m³ ( uchwała nr XXVII i99/2012 Rady Miejskiej w Policach z dn. 21.XII.2012r.)"
No i co Wy na to?


Daria, SM nie może podać w uzasadnieniu podwyżki ceny wody jakiejś uchwały RM, bo żadna uchwała RM nie zatwierdziła w roku 2013 taryfy uwzględniającej wzrost ceny wody.
Zatem podwyżka w SM musi być spowodowana innymi przyczynami.

Taryfy zostały zatwierdzone uchwałą XXV/186/2012.

Cena wody spadła o 6 groszy netto

Wzrosła cena ścieków, wody p-poż9o 5 groszy netto) i opłata abonamentowa.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #271 dnia: Stycznia 16, 2013, 16:58:50 »
Ale przyznasz, tak myślę, że czytając można mieć nieomal pewność iż wprowadzenie zmian w wysokości opłat jest niezależne od spółdzielni.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #272 dnia: Stycznia 16, 2013, 20:34:38 »
Cytat: "Daria"
Ale przyznasz, tak myślę, że czytając można mieć nieomal pewność iż wprowadzenie zmian w wysokości opłat jest niezależne od spółdzielni.


Dopiero teraz dokładniej przeczytałem to co zacytowałaś.
Tam jest sformułowanie "Od 1 stycznia 2013 cena zimnej wody wynosi...."
Jakoś tak z marszu przyjąłem, że jest to podwyżka. Tymczasem, spółdzielnia może w ten sposób zwyczajnie informować, że zmieniła się cena ale niekoniecznie musi to oznaczać że wzrosła.

Według taryfy cena za 1 metr ma wynosić 2,80 zł netto /m3(3,02 zł brutto)

Jeżeli jest podana ta wartośc, to tu jest w porządku.
Jedynie błędnie oparto się o uchwałę 199 zamiast o uchwałę 186.

Przepraszam za tę pomyłkę ale troche w biegu pisałem i sie nie skupiłem :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #273 dnia: Stycznia 17, 2013, 06:55:54 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Według taryfy cena za 1 metr ma wynosić 2,80 zł netto /m3(3,02 zł brutto)

Jeżeli jest podana ta wartośc, to tu jest w porządku.

W spółdzielniach może być inna, bo na cenę metra składa się np. też to, co idzie bokiem (tzn. różnica między wskazaniem głównego wodomierza a sumą wskazań z mieszkań).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #274 dnia: Stycznia 17, 2013, 07:55:23 »
Cytat: "Wykidajło"
W spółdzielniach może być inna, bo na cenę metra składa się np. też to, co idzie bokiem (tzn. różnica między wskazaniem głównego wodomierza a sumą wskazań z mieszkań).


Wydaje mi się, że nie mozna stosować stawek innych, niz okreslonych w taryfie.
Te "boki", o których piszesz rozlicza się zwykle tak, ze róznice miedzy licznikiem głównym, a licznikami u odbiorców, dzieli sie na wszystkich odbiorców i daje domiar;)

Tak to działa np w zasobach ZGKiM.

komunikat ze strony SM Chemik

W tym komunikacie jest info o obowiązujących od 1 stycznia cenach za wode i ścieki.
Według nowych stawek ZWiK
woda - 2,80
ścieki - 7,16 razem netto 9,96 plus VAT to 10,75 brutto - i to się zgadza z ogłoszeniem SM że po dopłacie, która pomniejszatę stawkę o 0,76 zł brutto stawka wynosi 9,99 zł brutto za 1m3 wody i ścieków.

Na stronie SM Odra nie znalazłem komunikatu dotyczącego wody i ścieków.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #275 dnia: Stycznia 17, 2013, 12:06:12 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Wykidajło"
W spółdzielniach może być inna, bo na cenę metra składa się np. też to, co idzie bokiem (tzn. różnica między wskazaniem głównego wodomierza a sumą wskazań z mieszkań).


Wydaje mi się, że nie mozna stosować stawek innych, niz okreslonych w taryfie.
Te "boki", o których piszesz rozlicza się zwykle tak, ze róznice miedzy licznikiem głównym, a licznikami u odbiorców, dzieli sie na wszystkich odbiorców i daje domiar;)

Suma musi się zgadzać. Spółdzielnia nie może wziąć od spółdzielców więcej niż płaci do ZWiK. Stawki mogą podać gminne, a na koniec i tak wyjdzie inaczej, właśnie z tym domiarem. W Chemiku był trzymiesięczny cykl rozliczeń, gdy jeszcze mieszkałem w ich bloku.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #276 dnia: Stycznia 17, 2013, 15:27:35 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
jezat, mam prosbę
Zachowajmy wzajemna uprzejmość i szacunek. Mnie nie dotykają Twoje wnioski o, jak to nazywasz, korupcji politycznej. Masz pelne prawo tak uważać.
Prosze tylko, żebyś do udowadniania swoich tez nie dokonywał manipulacji moimi wypowiedziami, ja tego z Twoimi słowami, nie robię.

Ależ w moich postach nie ma manipulacji.Zwracam tylko uwagę na dziejącym się na Waszych oczach,czyli radnych Gryfa, draństwie.Ty mi odpowiadasz tekstem o braku odpowiedzialności Gryfa za dziejące się na oczach mieszkańców gminy draństwie.Ja sygnalizuję problem korupcji wskazując na jej dowody/ma wymiar materialny/a Ty mnie usiłujesz umoralniać zamiast zająć się aż do spodu tematem.No więc odpowiedz co w sprawie opisanej przeze mnie korupcji masz zamiar zrobić Ty i pozostali radni.Postawiłem kilka znaków zapytania publicznie.Czekam na publiczną odpowiedz.
Cytat: "jezat"
mimo że wg grzegorza "imperatywem nadrzędnym Gryfa jest przestrzeganie prawa. Kiedy jednak sprawa staje się głośna radni Gryfa ustami Grzegorza Ufniarza odcinają się od brzydkiego zapaszku.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ja mowię o radzie miejskiej jako organie gminy, Ty o GRYFIE.
Za chwilę ustawiasz mnie w roli rzecznika całego GRYFA, podczas gdy od wielu lat na tym forum wygłaszam swoje osobiste poglądy i opinie i nigdy nie wypowiadałem się w imieniu radnych czy całego GRYFa.

Gryf w wyniku politycznego targu ma Burmistrza i dominuje w Radzie Miasta a więc może kontrolować swoich przedstawicieli.Jeśli tego nie robi to znaczy ,że akceptuje łapówkarstwo.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Martwi mnie, że aby umacniać swoją tezę stosujesz klasyczny chwyt Twojego "ulubionego" J. Kaczyńskiego - "wiem ale nie powiem", "pomówię ale nie uzasadnię"
Cytat: "jezat"
Czy jest łapówkarzem?Moim zdaniem jest.Pozostaje tylko pytanie jaki organ powinien to ścigać,kogo powiadomić?Pytanie oczywiście bez odpowiedzi,bo nie warto się narażać

Jeżeli masz przekonanie, że odbywa się łamanie prawa, zadziałaj, miej odwagę, pokaż obywatelska postawę.

Ja już swoje zrobiłem,obnażyłem korupcję,teraz kolej na Was radni Rady Miejskiej -pokażcie swoją obywatelską postawę.Roboty niewiele, wystarczy popytać, sprawdzić dokumenty i publicznie odpowiedzieć na moje zarzuty.To naprawdę nie wymaga heroizmu. Jeśli zarzuty się nie potwierdzą stać mnie na to, żeby publicznie  odszczekać sianie nienawiści jak to napisał o mnie pewien klasyk.Teraz kolej na Was członkowie,radni Gryfa
oraz pozostali radni z wyłączeniem oczywiście członków partii okupujących urzędnicze stanowiska,nawet jeżeli są członkami zarządów.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #277 dnia: Stycznia 17, 2013, 17:34:58 »
Drogi jezacie, upierasz sie? Dobrze. Jak tam sobie chcesz.

Namawiam jednak abys choc spróbował zastanowić się i zmienić optykę w myśleniu. Myśleniu troche starymi, a już na bank, nie przystającymi do rzeczywistości, kategoriami.

Cytat: "jezat"
Gryf w wyniku politycznego targu ma Burmistrza i dominuje w Radzie Miasta...


GRYF to nie partia polityczna z partyjnymi regułami i hierarchią. To stowarzyszenie o bardzo szerokiej formule światopoglądowej skupiające ludzi popierających wizję, program dla Gminy i Powiatu.

Ty formułujesz tu tezę o bazie i nadbudowie. O tym, że radni GRYFa zaczynają dzień od meldowania się w centrali i odbieraniu instrukcji.

To nie tak.
Zarówno ja, jak i moi koledzy i kolezanki z rady miejskiej zostalismy wybrani w konkurencyjnych wyborach, a nie "ustaleni" w wyniku, jak to okreslasz, targu czy paktowania.

Owszem, nastąpiły pewne porozumienia podczas tworzenia koalicji dotyczące rozdziału odpowiedzialności za różne sfery działania rady miejskiej, czyli ustalenie personalne składu "prezydium" rady miejskiej oraz komisji ale jest to przecież powszechna i wpisana w istotę demokratyczną metoda budowania większości w cialach ustawodawczych.

Burmistrz Diakun również wybrany został(miażdżąca przewagą) w wyborach powszechych. Zatem nazywanie to efektem jakiegoś politycznego targu jest kompletna niedorzecznością.

Cytat: "jezat"
Gryf w wyniku politycznego targu ma Burmistrza i dominuje w Radzie Miasta a więc może kontrolować swoich przedstawicieli.


Podkreslone słowa sa Twoją odpowiedzią na moje, dotyczące tego, że jest naduzyciem utożsamianie mnie z rolą rzecznika GRYFa. Powtórze zatem. Na tym forum nie wygłaszam opinii w imieniu GRYFa tylko w imieniu swoim, własnym i osobistym. To wszystko co tu pisze mówi Grzegorz Ufniarz, a nie GRYF. prosze abyś to dostrzegał i nie uzywał skrótu, że to co ja powiedziałem jest "myślą i linią GRYFA".

Jest zatem manipulacją wypowiadanie słów, że "... radni GRYFa(w domyśle cały GRYF) ustami Grzegorza Ufniarza odcinają się od brzydkiego zapaszku". gdybyś powiedział "Grzegorz Ufniarz własnymi ustami odcina się..." to bym nie miał najmniejszych pretensji. Byłby to bowiem dowód na to, że uznajesz i akceptujesz fakt, ze na tym forum wypowiadam opinie swoje, a nie cudze.

Dla jasności, nie uważam, że "siejesz nienawiść". Jak wspominałem we wczesniejszych postach masz pelne prawo miec wątpliwości i publicznie pytać. Apelujesz do radnych z Polic, a ponieważ spośród nich tylko ja występuję na tym forum z imienia i nazwiska, naturalne jest, że oczekujesz odpowiedzi ode mnie. I za to się nie obrażam. Chcialbym tylko, podkreslam to juz czwarty raz w tym poscie, żebys moje odpowiedzi i wypowiedzi traktował jako opinie prywatne i osobiste, a nie oficjalne stanowiska GRYFa, PO, SLD czy PiS.

Ja oceniam sprawe w taki sposób. Burmistrz Diakun wygrywając wybory ustalił skład ludzi i podział kompetencji i zadań dla tych ludzi(zastępcy, naczelnicy wydziałów urzedu, skarbnik, sekretarz, szefowi gminnych firm i instytucji).
Zgodzisz się chyba, że, jako wyłoniony w wyborach burmistrz, miał do tego pelne prawo i mógł ten zespół ludzi ułozyć wedle własnego uznania. Nad sprawami związanymi z ochroną środowiska i gospodarką odpadami nadzór sprawuje Paweł Mirowski, zastępca burmistrza. W jego gestii sa również sprawy obywatelskie, oświata, działalność gospodarcza, opieka społeczna. Jako odpowiedzialny i zapewne rozliczany przez burmietrza z wyników pracy, miał prawo wskazać ludzi, z którymi chciał współpracować, mam tu na mysli szefów wydziałów, które nadzorował.

teraz próba zdefiniowania problemu:
 Transparency International podaje prostą definicję korupcji politycznej, określając ją jako nadużycie powierzonej władzy przez przywódców politycznych dla uzyskania prywatnej korzyści, celem zwiększenia swej władzy lub bogactwa; nie musi dotyczyć przekazywania pieniędzy, może przyjąć formę "handlu wpływami" lub obdarzania specjalną przychylnością, co zatruwa politykę i zagraża demokracji[1]. Choć w definicji mówi się o przywódcach politycznych, korupcja polityczna tyczy się także urzędników państwowych, którzy w ramach swoich kompetencji reprezentują wyższe organy władzy, w tym także przywódców politycznych.
źródło: Wikipedia

Sformulowales zarzut, że w gminie panuje korupcja polityczna. Odnosząc go do zacytowanej powyżej definicji przyznaję, że mam klopot z odnalezieniem w niej potwierdzenia dla Twoich słów. Gdyby utworzono WGD do "zwiększania wpływów" Pawła Mierowskiego w gminie, to może bym to jakoś uznał. Ale Wydział utworzono do zrealizowania zadania gminy. A na czele tego wydziału stoi facet, który ma kompetencje do zajmowania się tą dziedziną.

Fakt, że Ty drogi jezacie tego Pana nie lubisz jest tu, wybacz proszę, absolutnie drugorzędny.

Pozdrawiam

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #278 dnia: Stycznia 17, 2013, 18:43:13 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Na tym forum nie wygłaszam opinii w imieniu GRYFa tylko w imieniu swoim, własnym i osobistym. To wszystko co tu pisze mówi Grzegorz Ufniarz, a nie GRYF.

Czyżby? Bez urazy. Każdym swoim postem (podpis) oznajmiasz, że jesteś radnym.
A w Policach nadal... koalicja GRYF XXI oraz PIS?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #279 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:16:14 »
Cytat: "Daria"
Czyżby? Bez urazy. Każdym swoim postem (podpis) oznajmiasz, że jesteś radnym.
A w Policach nadal... koalicja GRYF XXI oraz PIS?


Na swojej stronie opisuje też, że jestem męzem, rodzicem, pracownikiem, mieszkańcem, miłosnikiem róznych rzeczy. Czy to oznacza, że wypowiadam się również w imieniu swojej żony, córki, pracowników firmy???

Podpisuje się, a przez to okreslam i przedstawiam. Ale nigdzie nie podaję czy oznajmiam, że występuję jako rzecznik, czy przedstawiciel GRYFa na tym forum.

Teraz, w tej chwili dyskutuje z Tobą Dario Grzegorz Ufniarz, a nie GRYF :)

Koalicja GRYFa z PiSem, o ile mi wiadomo, ma się świetnie. Skąd to pytanie?

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #280 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:59:37 »
Cytat: "jezat"
Ty mi odpowiadasz tekstem o braku odpowiedzialności Gryfa za dziejące się na oczach mieszkańców gminy draństwie.


Panie jezat zatyka Pana złość i nienawiść do Gryfa, Pisu, Kaczyńskiego, kościoła, naczelnika i pies wie kogo jeszcze. Przecież doskonale Pan wie, że źródłem Pana frustracji jest Pan sam i podejmowane przez Pana błędne decyzje. Tupanie, krzyczenie, opluwanie innych godne jest pięcioletniego chłopca, a nie mężczyzny. To nawet nie jest śmieszne, to jest po prostu żałosne.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #281 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:23:23 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Teraz, w tej chwili dyskutuje z Tobą Dario Grzegorz Ufniarz, a nie GRYF :)

Miło mi. Tyle chciałam wiedzieć :)

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Koalicja GRYFa z PiSem, o ile mi wiadomo, ma się świetnie. Skąd to pytanie?

Porządkuję swoją wiedzę.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #282 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:40:04 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Burmistrz Diakun również wybrany został(miażdżąca przewagą) w wyborach powszechych.

Przy jakiej frekwencji-?  ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #283 dnia: Stycznia 17, 2013, 23:02:37 »
Cytat: "Król podziemia"
Przy jakiej frekwencji-?  ;-)


rok 2002
I tura frekwencja 36,38%
W. Diakun - 3694 głosów

II tura frekwencja 30,75%
W. Diakun - 5352 głosów
frekwencja w skali kraju - 44,24%

rok 2006 frekwencja 43,01%
W. Diakun - 9197 głosów
frekwencja w skali kraju - 39,56%

rok 2010 frekwencja 44,23%
W. Diakun - 10173 głosów
frekwencja w skali kraju - 47,32%

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #284 dnia: Stycznia 17, 2013, 23:56:18 »
Frekwencja najniższa w powiecie przy liczbie wyborców 32.299.Konkurenci w walce o "fotel"mizerni i skazani na porażkę już na samym starcie.Nie nazwałbym więc tego  mianem miażdżącej przewagi.No ale masz rację matematycznie w" zestawieniu " tego z wynikami konkurencji można odnieść takie wrażenie.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-