Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365746 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #255 dnia: Stycznia 11, 2013, 06:36:43 »
Cytat: "jezat"
wyłoniony w drodze otwartego,konkurencyjnego naboru naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

 :rotfl:
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #256 dnia: Stycznia 11, 2013, 15:15:11 »
Cytat: "jezat"
[Wydział organizacyjno prawny zatrudnia kilkadziesiąt osób i jeden naczelnik sobie radzi.
Jeśli wyłoniony w drodze otwartego,konkurencyjnego naboru naczelnik Wydziału Ochrony
Środowiska nie dałby sobie rady ze zwiększonymi zadaniami to wtedy ewentualnie należałoby zastanowić się nad utworzeniem nowego wydziału.


Cytat: "grzegorz.ufniarz"
I tu drogi jezacie wchodzimy w nie swoje buty, czyli prezentujemy swoje opinie na temat organizacji administracji. Ty uważasz, że istniejący wydział wraz z jego załogą da sobie radę z nowym systemem śmieciowym, burmistrz uznał, że chce to zrobic inaczej, przy czym Ty uznajesz, że to z politycznych powdów, a nie innych.

A ja myślałem,że Diakun jest członkiem GRYFA i wspólnie ustalacie zasady działania?Czyżby zapisał się do PiSu a wy o tym nic nie wiecie?


Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Chcę tylko, żebyś nie tkwił w błędnym przekonaniu, że Wydział Organizacyjno-Prawny liczy sobie kilkadziesiąt osób :D (mogę się mylić ale na moje oko to jakieś 15 osób w tym m. in.: kancelaria, informatycy i radcy prawni)

 W schemacie organizacyjnym Urzędu z 1 września 2011 r.Wydział Organizacyjno -Prawny zapisana liczba 21,5 etatu.Ale muszę stwierdzić,że od momentu kiedy II wice został Mirowski bałagan w BIPie jest totalny.Zdecydowana większość zarządzeń ukazuje się z kilkumiesięcznym opóznieniem w stosunku do daty wytworzenia.Nowego schematu organizacyjnego zawierającego wydział o którym dyskutujemy jeszcze nie ma.

A oto dalszy ciąg moich uwag do słynnego awansu;
1.Kiedy został zatrudniony na pełen etat po wygranym naborze ogłoszonym 7 lipca 2010
2.Czy przeszedł wymaganą półroczna służbę przygotowawczą
3.Kiedy awansował na stanowisko specjalisty
4.Kiedy spełnił kryteria art 6 pkt  ustawy o pracownikach samorządowych;
   art 6 pkt 4 - pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę
                      na kierowniczym stanowisku może być osoba która spełnia wymagania
                      określone w pkt 4.1;
                 
                   -  posiada co najmniej trzyletni staż pracy lub wykonywała
                      conajmniej przez 3 lata działalność gospodarczą o
                      charakterze  zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #257 dnia: Stycznia 11, 2013, 22:38:45 »
Cytat: "jezat"
A ja myślałem,że Diakun jest członkiem GRYFA i wspólnie ustalacie zasady działania?Czyżby zapisał się do PiSu a wy o tym nic nie wiecie?


Dobrze myslałeś w pierwszym członie zdania, ba!, jest nawet prezesem WS GRYF ;)

Co do drugiej części, tej o "wspólnym ustalaniu". Jezat, skonczyły się czasy politbiur i sterowania z tylnego siedzenia.

Ustalany jest program GRYFA i sposby jego realizacji ale nikt sie burmistrzowi nie wcina w te sfery, które naleza tylko i wyłącznie do jego kompetencji z tytułu piastowanej funkcji.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #258 dnia: Stycznia 12, 2013, 18:47:00 »
Cytat: "jezat"
jezat napisał/a:
[Wydział organizacyjno prawny zatrudnia kilkadziesiąt osób i jeden naczelnik sobie radzi.
Jeśli wyłoniony w drodze otwartego,konkurencyjnego naboru naczelnik Wydziału Ochrony
Środowiska nie dałby sobie rady ze zwiększonymi zadaniami to wtedy ewentualnie należałoby zastanowić się nad utworzeniem nowego wydziału.


grzegorz.ufniarz napisał/a:
I tu drogi jezacie wchodzimy w nie swoje buty, czyli prezentujemy swoje opinie na temat organizacji administracji. Ty uważasz, że istniejący wydział wraz z jego załogą da sobie radę z nowym systemem śmieciowym, burmistrz uznał, że chce to zrobic inaczej, przy czym Ty uznajesz, że to z politycznych powdów, a nie innych.

A ja myślałem,że Diakun jest członkiem GRYFA i wspólnie ustalacie zasady działania?Czyżby zapisał się do PiSu a wy o tym nic nie wiecie?


grzegorz.ufniarz napisał/a:
Chcę tylko, żebyś nie tkwił w błędnym przekonaniu, że Wydział Organizacyjno-Prawny liczy sobie kilkadziesiąt osób  (mogę się mylić ale na moje oko to jakieś 15 osób w tym m. in.: kancelaria, informatycy i radcy prawni)

W schemacie organizacyjnym Urzędu z 1 września 2011 r.Wydział Organizacyjno -Prawny zapisana liczba 21,5 etatu.Ale muszę stwierdzić,że od momentu kiedy II wice został Mirowski bałagan w BIPie jest totalny.Zdecydowana większość zarządzeń ukazuje się z kilkumiesięcznym opóznieniem w stosunku do daty wytworzenia.Nowego schematu organizacyjnego zawierającego wydział o którym dyskutujemy jeszcze nie ma.

A oto dalszy ciąg moich uwag do słynnego awansu;
1.Kiedy został zatrudniony na pełen etat po wygranym naborze ogłoszonym 7 lipca 2010
2.Czy przeszedł wymaganą półroczna służbę przygotowawczą
3.Kiedy awansował na stanowisko specjalisty
4.Kiedy spełnił kryteria art 6 pkt ustawy o pracownikach samorządowych;
art 6 pkt 4 - pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę
n
Jest jeden szkopół: a kierowniczym stanowisku może być osoba która spełnia wymagania
określone w pkt 4.1;
- posiada co najmniej trzyletni staż pracy lub wykonywała
conajmniej przez 3 lata działalność gospodarczą o
charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku


Oj, oj... jezat jakiż potężny żal Ci pupkę ściska, że Twój forumowy wróg nr 1 został kierownikiem.

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #259 dnia: Stycznia 13, 2013, 16:51:44 »
Cytat: "MrW"
Cytat: "jezat"
jezat napisał/a:
[Wydział organizacyjno prawny zatrudnia kilkadziesiąt osób i jeden naczelnik sobie radzi.
Jeśli wyłoniony w drodze otwartego,konkurencyjnego naboru naczelnik Wydziału Ochrony
Środowiska nie dałby sobie rady ze zwiększonymi zadaniami to wtedy ewentualnie należałoby zastanowić się nad utworzeniem nowego wydziału.


grzegorz.ufniarz napisał/a:
I tu drogi jezacie wchodzimy w nie swoje buty, czyli prezentujemy swoje opinie na temat organizacji administracji. Ty uważasz, że istniejący wydział wraz z jego załogą da sobie radę z nowym systemem śmieciowym, burmistrz uznał, że chce to zrobic inaczej, przy czym Ty uznajesz, że to z politycznych powdów, a nie innych.

A ja myślałem,że Diakun jest członkiem GRYFA i wspólnie ustalacie zasady działania?Czyżby zapisał się do PiSu a wy o tym nic nie wiecie?


grzegorz.ufniarz napisał/a:
Chcę tylko, żebyś nie tkwił w błędnym przekonaniu, że Wydział Organizacyjno-Prawny liczy sobie kilkadziesiąt osób  (mogę się mylić ale na moje oko to jakieś 15 osób w tym m. in.: kancelaria, informatycy i radcy prawni)

W schemacie organizacyjnym Urzędu z 1 września 2011 r.Wydział Organizacyjno -Prawny zapisana liczba 21,5 etatu.Ale muszę stwierdzić,że od momentu kiedy II wice został Mirowski bałagan w BIPie jest totalny.Zdecydowana większość zarządzeń ukazuje się z kilkumiesięcznym opóznieniem w stosunku do daty wytworzenia.Nowego schematu organizacyjnego zawierającego wydział o którym dyskutujemy jeszcze nie ma.

A oto dalszy ciąg moich uwag do słynnego awansu;
1.Kiedy został zatrudniony na pełen etat po wygranym naborze ogłoszonym 7 lipca 2010
2.Czy przeszedł wymaganą półroczna służbę przygotowawczą
3.Kiedy awansował na stanowisko specjalisty
4.Kiedy spełnił kryteria art 6 pkt ustawy o pracownikach samorządowych;
art 6 pkt 4 - pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę
n
Jest jeden szkopół: a kierowniczym stanowisku może być osoba która spełnia wymagania
określone w pkt 4.1;
- posiada co najmniej trzyletni staż pracy lub wykonywała
conajmniej przez 3 lata działalność gospodarczą o
charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku


Oj, oj... jezat jakiż potężny żal Ci pupkę ściska, że Twój forumowy wróg nr 1 został kierownikiem.

Trafiłeś mnie w samo serce!Chciałem startować na "wolne "stanowiska w otwartym transparentnym naborze ale okazało się to niemożliwe bo jak napisała millena"polickim PiS,który wszedłszy w koalicję z Gryfem,zapewnił stanowiska w gminie"spadachroniarzom"ze Szczecina".A wcześniej"Po ostatniej rewolucji którą Drzazga zrobił w polickim PiS to przecież ludzie Drzazgi sprawują tam władzę.A po zawiązaniu koalicji z Gryfem,to jego ludzie/notabene/ze Szczecina/objęli stanowiska w gminie(wiceburmistrza i dwóch naczelników).To tylko drobne fragmenty poezji pokazujące prawdziwe oblicze nie tylko PiSu ale przede wszystkim Gryfa.PiS tworzy w Urzędzie Miasta zbrojne ramię(popatrz jakie wydziały Gryf im oddał jako łup polityczny)a członkowie Gryfa w np.osobie Grzegorza udają niewidomych,zwalając wszystko na Diakuna -"ustalany jest program Gryfa i sposoby jego realizacji ale nikt się burmistrzowi nie wcina w te sfery,które należą tylko i wyłacznie do jego kompetencji". Czujesz? Mamy Diakunowo jak stwierdziła na tym forum millena.Radni Gryfa nie kontrolują swojego przywódcy.Radni Gryfa oddali prawie pół Urzędu członkom partii nie uznającym Państwa  Polskiego,lżących organy państwa i nawołujących do obalenia demokratycznie wybranych władz.A teraz w wyniku korupcji politycznej(chyba trzeba to zgłosić walczącemu nieustannie z korupcją zbychowi Z.)my podatnicy mamy finansować partyjnych bonzów.Mi się nóż w kieszeni otwiera jak widzę wykorzystywanie tych politycznych synekur w dzialalności partyjnej.Millena 2 września 2010 wspomniała o 3 stanowiskach.Jeśli to prawda to znaczy,że władza wrogów demokracji w Policach rozszerzyła się o kolejne stanowisko dla jak napisałeś mojego wroga nr 1.To skutki nieodpowiedzialności towarzystwa wzajemnej adoracji Gryfa.Nawet nie zauważyli jak pod ich czujnym okiem uwito gniazdo szerszeni.Na koniec o moim starcie na wolne kierownicze stanowiska urzędnicze to oczywiście żart.
Ps a swoją drogą ciekawe co na to opozycja w Radzie.Jeśli dobrze pamiętam to w czasach koalicji Gryfa z PO takiego kupczenia nie było.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #260 dnia: Stycznia 14, 2013, 07:42:11 »
Cytat: "jezat"
Jeśli dobrze pamiętam to w czasach koalicji Gryfa z PO takiego kupczenia nie było.

Było. Było zawsze, odkąd pamiętam. I niezależnie od tego, kto przy sterze.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #261 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:05:28 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "jezat"
Jeśli dobrze pamiętam to w czasach koalicji Gryfa z PO takiego kupczenia nie było.

Było. Było zawsze, odkąd pamiętam. I niezależnie od tego, kto przy sterze.

Zaskakująca jest w tej sprawie akceptacja korupcji politycznej - zwłaszcza tu na forum ,której cechy mają charakter klasycznego łapówkarstwa.Poprzemy twojego kandydata jeśli zagwarantujesz nam  "x" stanowisk urzędniczych - to klasyczna forma korupcji.Stanowiska urzędnicze to kasa czyli pieniądze podatników.Płacącym za określone czynności - "poprzemy Diakuna jeśli zagwarantuje nam "x" stanowisk" jest burmistrz.Czy jest łapówkarzem?Moim zdaniem jest.Pozostaje tylko pytanie jaki organ powinien to ścigać,kogo powiadomić?Pytanie oczywiście bez odpowiedzi,bo nie warto się narażać.Wiedzą o tym doskonale uczestnicy tego łapówkarskiego procederu.Mianowanie na stanowisko wiceburmistrza czy wybór nawet na przewodnictwo Radzie nie czyni żadnych szkód.Demoralizuje cała reszta,do tego stopnia,że urzędnicy naginają prawo albo je łamią mimo że wg grzegorza "imperatywem nadrzędnym Gryfa jest przestrzeganie prawa".Kiedy jednak sprawa staje się głośna radni Gryfa ustami Grzegorza Ufniarza odcinają się od brzydkiego zapaszku.
Na koniec proste pytanie do znawców tematu - iloma stanowiskami w Urzędzie zostali obdarowani byli koalicjanci z PO.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #262 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:42:14 »
jezat, ale przecież to samo masz w sejmie. PSL weszło w koalicję z PO w zamian za stanowiska w ministerstwach. To samo zresztą zrobiło PiS + LPR + Samoobrona, to samo zrobiło SLD + PSL i inni. To nie jest łapówka, to demokracja :D

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #263 dnia: Stycznia 15, 2013, 11:57:54 »
jezat, mam prosbę
Zachowajmy wzajemna uprzejmość i szacunek. Mnie nie dotykają Twoje wnioski o, jak to nazywasz, korupcji politycznej. Masz pelne prawo tak uważać.
Prosze tylko, żebyś do udowadniania swoich tez nie dokonywał manipulacji moimi wypowiedziami, ja tego z Twoimi słowami, nie robię.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
To nie furtka do uchylania się od obowiązku stoswania przepisów. Gmina nie jest od kombinowania, gmina ma działać i funkcjonowac zgodnie z prawem, to absolutny imperatyw.


Cytat: "jezat"
mimo że wg grzegorza "imperatywem nadrzędnym Gryfa jest przestrzeganie prawa. Kiedy jednak sprawa staje się głośna radni Gryfa ustami Grzegorza Ufniarza odcinają się od brzydkiego zapaszku.


Ja mowię o radzie miejskiej jako organie gminy, Ty o GRYFIE.
Za chwilę ustawiasz mnie w roli rzecznika całego GRYFA, podczas gdy od wielu lat na tym forum wygłaszam swoje osobiste poglądy i opinie i nigdy nie wypowiadałem się w imieniu radnych czy całego GRYFa.

Martwi mnie, że aby umacniać swoją tezę stosujesz klasyczny chwyt Twojego "ulubionego" J. Kaczyńskiego - "wiem ale nie powiem", "pomówię ale nie uzasadnię"
Cytat: "jezat"
Czy jest łapówkarzem?Moim zdaniem jest.Pozostaje tylko pytanie jaki organ powinien to ścigać,kogo powiadomić?Pytanie oczywiście bez odpowiedzi,bo nie warto się narażać

Jeżeli masz przekonanie, że odbywa się łamanie prawa, zadziałaj, miej odwagę, pokaż obywatelska postawę.

Ja nie mam przekonania, że nad sprawą unosi się, jak to powiedziałeś, "brzydki zapaszek". Powiem więcej, nie moge mieć takiego przekonania tylko i wyłącznie na podstawie analizy opublikowanych w BiPie papierów i decyzji. To troszeczkę za mało aby wyciagać jakies twarde wnioski. Różnica miedzy nami jest taka, że ja póki nie zerknę w papiery, nie mówię nic, Ty wyrokujesz. - Masz do tego prawo ale sam powiedz, czy trochę nie za szybko? Nie nazbyt pochopnie?

Cytat: "jezat"
Na koniec proste pytanie do znawców tematu - iloma stanowiskami w Urzędzie zostali obdarowani byli koalicjanci z PO.


Moim zdaniem, a byłem uczestnikiem tej koalicji, nie było wtedy ani jednego przypadku "obdarowania" stanowiskami koalicjantów z PO.

Pozdrawiam

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #264 dnia: Stycznia 15, 2013, 12:31:23 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Moim zdaniem, a byłem uczestnikiem tej koalicji, nie było wtedy ani jednego przypadku "obdarowania" stanowiskami koalicjantów z PO.

Oj chyba było Grzegorzu! Zapewne wiesz kto wtedy piastował np. stanowisko naczelnika wydz. obywatelskiego. To chyba jeden z wydz., który pełni taką rolę rekompensaty. Pozdro... ;-)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #265 dnia: Stycznia 16, 2013, 12:58:14 »
Uchwałą Rady Miejskiej w Policach (na wniosek Burmistrza) ustalono wysokość dotacji dla ZWiK na kwotę 1.000.000 zł i stawkę dotacji na rok 2013 w wysokości 0,76 zł (ścieki).
I tu moje pytanie. Czy tą uchwałą może się podpierać spółdzielnia mieszkaniowa uzasadniając wzrost stawki za zimną wodę? Czy potrafi ktoś odpowiedzieć?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #266 dnia: Stycznia 16, 2013, 13:29:50 »
Cytat: "Daria"
Czy tą uchwałą może się podpierać spółdzielnia mieszkaniowa uzasadniając wzrost stawki za zimną wodę?

"podpierać" nie bo co SM do tej uchwały.Natomiast bez wątpienia ( jak większość podwyżek) wpłynie to na wzrost stawki.Bardzo bym się zdziwił gdyby było inaczej ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #267 dnia: Stycznia 16, 2013, 13:45:50 »
Cytat: "Daria"
Uchwałą Rady Miejskiej w Policach (na wniosek Burmistrza) ustalono wysokość dotacji dla ZWiK na kwotę 1.000.000 zł i stawkę dotacji na rok 2013 w wysokości 0,76 zł (ścieki).
I tu moje pytanie. Czy tą uchwałą może się podpierać spółdzielnia mieszkaniowa uzasadniając wzrost stawki za zimną wodę? Czy potrafi ktoś odpowiedzieć?


To jest uchwała o dopłacie do ZWiK, która ma pomniejszać 0,76 zł brutto skutki podwyżki cen ŚCIEKÓW. Przypominam, że taryfa opłat za wodę i ścieki, która obowiązuje od 1 stycznia nie przewiduje wzrostu ceny zakupu 1 m3 wody(przeciwnie, cena spadła).

Wskazana przez Darię uchwała nie ma nic do cen wody i uzasadnianie podwyżek wody w oparciu o tę uchwałę jest niewłasciwe.

Cytat: "Król podziemia"
...Natomiast bez wątpienia ( jak większość podwyżek) wpłynie to na wzrost stawki.Bardzo bym się zdziwił gdyby było inaczej


Trochę Ci się pomieszało, jest jeszcze czas żeby wyedytowac ten wpis ;)

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #268 dnia: Stycznia 16, 2013, 14:02:56 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Trochę Ci się pomieszało, jest jeszcze czas żeby wyedytowac ten wpis ;)

Dziękuję-poczekam i wrócimy do tego wątku niebawem.Zostaję przy tym co wyżej ;-)
Znasz takie przysłowie-? psu, kiedy śpi, Cyganowi, gdy przyrzeka, żonie, gdy płacze – nie wierz.....
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #269 dnia: Stycznia 16, 2013, 14:51:55 »
Dziękuję za szybką reakcję. Już wiem jak napisano uzasadnienie. A więc:
,,Od 01.01.2013 r. cena zimnej wody wynosi ... zł/m³ ( uchwała nr XXVII i99/2012 Rady Miejskiej w Policach z dn. 21.XII.2012r.)"
No i co Wy na to?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -