Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365741 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #210 dnia: Grudnia 17, 2012, 12:06:58 »
Cytat: "Wykidajło"
(...)dajmy mu się wykazać.


Jest sporo roboty przed tym wydzialem już od 2 stycznia. Akcja edukacyjna, rozsyłanie deklaracji, dopinanie formalności w relacjach z zarządcami budynków, przetarg na odbiór odpadów, organizowanie systemu.

Proponuję zaczekać z ocenami do pierwszych efektów tych działań.

I jeszcze aby rozwiac wątpliwości co do kompetencji organiow gminy:

Art. 33.
1. Wójt wykonuje zadania przy pomocy urzędu gminy.
2. Organizację i zasady funkcjonowania urzędu gminy określa regulamin organizacyjny,
nadany przez wójta w drodze zarządzenia.
3. Kierownikiem urzędu jest wójt.
4. Wójt może powierzyć prowadzenie określonych spraw gminy w swoim imieniu
zastępcy wójta lub sekretarzowi gminy.
5. Kierownik urzędu wykonuje uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku
do pracowników urzędu oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.
6. Status prawny pracowników samorządowych określa odrębna ustawa.


USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #211 dnia: Grudnia 17, 2012, 13:35:54 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Wykidajło"
(...)dajmy mu się wykazać.


Jest sporo roboty przed tym wydzialem już od 2 stycznia. Akcja edukacyjna, rozsyłanie deklaracji, dopinanie formalności w relacjach z zarządcami budynków, przetarg na odbiór odpadów, organizowanie systemu.

Z przetargiem bym się nie spieszył... ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #212 dnia: Grudnia 17, 2012, 13:57:35 »
Trzeba uwzględnić maksymalne terminy PZP. Na dzis ustawa każe podpisac umowę z firmą odwózkową do 1 lipca 2013.
Wynika z tego, ze przetarg by trzeba było ogłaszać gdzieś w okolicach przelomu marca i kwietnia.

Czy do tego czasu będa jakies ruchy nowelizacyjne? Tego nie wiemy.

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #213 dnia: Grudnia 17, 2012, 15:50:44 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"


I jeszcze aby rozwiac wątpliwości co do kompetencji organiow gminy:

Art. 33.
1. Wójt wykonuje zadania przy pomocy urzędu gminy.
2. Organizację i zasady funkcjonowania urzędu gminy określa regulamin organizacyjny,
nadany przez wójta w drodze zarządzenia.
3. Kierownikiem urzędu jest wójt.
4. Wójt może powierzyć prowadzenie określonych spraw gminy w swoim imieniu
zastępcy wójta lub sekretarzowi gminy.
5. Kierownik urzędu wykonuje uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku
do pracowników urzędu oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.
6. Status prawny pracowników samorządowych określa odrębna ustawa.


USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym

A gdzie znajduje się przepis nadający burmistrzowi uprawnienia do uchylania uchwał RM jak to miało miejsce w zarządzeniu z dn 28.01 2009 r.?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #214 dnia: Grudnia 17, 2012, 18:12:44 »
jezat,
Chyba wiem o czym mowa ale muszę sprawdzic, możesz zalinkowac to zarządzenie, o którym wspominasz? Bo szukałem w spisie zarządzeń ale nie znalazłem takiego z datą 28.01.2009

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #215 dnia: Grudnia 18, 2012, 16:11:54 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
jezat,
Chyba wiem o czym mowa ale muszę sprawdzic, możesz zalinkowac to zarządzenie, o którym wspominasz? Bo szukałem w spisie zarządzeń ale nie znalazłem takiego z datą 28.01.2009

W BIPie w polu szukaj znajdziesz pod hasłem regulamin organizacyjny.
Przy okazji może wiesz kiedy został ogłoszony nabór na naczelnika Wydziału Gospodarki Odpadami,i kiedy został namaszczony w wyniku "naboru" lub konkursu ofert bo te informację też są  "tajne",bo to wydział polityczny przecież.

Jacek W.

  • Gość
A skąd te stawki?
« Odpowiedź #216 dnia: Grudnia 20, 2012, 22:27:18 »
Jestem mieszkańcem Tanowa. Do tej pory płacę w Trans Necie 60,9 za kwartał (243,6 za rok) przy pojemniku 120l (wywóz co 2 tygodnie). Nadmienie że już teraz segreguje śmieci: plastik, szkło, papier. Niestety odpady organiczne nie są odbierane z terenu Tanowa. W domu są 3 osoby. Przy nowym naliczaniu bedę płacił 36 za m-c czyli 432 zł, tj. wzrost o około 80%. Skąd taki wzrost? Wytłumaczcie jak pięciolatkowi.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #217 dnia: Grudnia 21, 2012, 07:53:02 »
Bo trzeba czymś załatać dziurę budżetową.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Re: A skąd te stawki?
« Odpowiedź #218 dnia: Grudnia 21, 2012, 09:54:24 »
Cytat: "Jacek W."
Jestem mieszkańcem Tanowa. Do tej pory płacę w Trans Necie 60,9 za kwartał (243,6 za rok) przy pojemniku 120l (wywóz co 2 tygodnie). Nadmienie że już teraz segreguje śmieci: plastik, szkło, papier. Niestety odpady organiczne nie są odbierane z terenu Tanowa. W domu są 3 osoby. Przy nowym naliczaniu bedę płacił 36 za m-c czyli 432 zł, tj. wzrost o około 80%. Skąd taki wzrost? Wytłumaczcie jak pięciolatkowi.

Ja też mam 3 osoby i pojemnik 120 l, ale raz na tydzień (raz na dwa byłoby za mało). Plus segregacja i organiczne (też 120 l). 90 zł z groszami na kwartał, więc wzrost o 20 proc. Ujdzie, o ile nie zaczną wywozić śmieci rzadziej. Jak zaczną, będę wyrzucał przy magistracie ;)
A podwyżek należało oczekiwać. Pamiętaj, że za te pieniądze będą też wywożone te śmieci, które do tej pory lądowały w polu albo w lesie. A przynajmniej część z nich (gmina nie objęła systemem nieruchomości tzw. niezamieszkanych).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #219 dnia: Grudnia 21, 2012, 15:30:03 »
Cytat: "Wykidajło"
które do tej pory lądowały w polu albo w lesie.


Ta ustawa to po prostu skandal i spowoduje wiele innych patologii. Zamiast objąć ustawą tylko tych, co nie mieli umowy na wywóz śmieci potraktowano wszystkich. Efektem będzie to, że wielu nie będzie płacić, a narzucone normy spowodują, że gmina po prostu nie będzie mogła odebrać wszystkich odpadów, czyli i tak wylądują w lesie.

Po drodze jeszcze będziemy mieli pewnie handel śmieciami i limitami między gminami :)

Zmieniliśmy jedną patologię na drugą, ale przynajmniej droższą. Niech się martwią biedni i wielodzietni - ja dam sobie radę.

Mam nadzieję wręcz, że będzie można za wywóz śmieci zapłacić z góry za 5 lat... Nie będę musiał przynajmniej martwić się którą firmę wybrać.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #220 dnia: Grudnia 21, 2012, 16:04:46 »
Ustawa"bubel" pisana na "kolanie". Upływający czas dopełnił reszty.Czas zajrzał też w oczy samorządowcom,którzy w popłochu przegłosowują wszystko jak leci nie bacząc na to że logika zdrowy rozsądek mówi zupełnie co innego.Efekty tej "twórczej" pracy poznamy już niebawem.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #221 dnia: Stycznia 07, 2013, 20:50:03 »
Dziś w prasie czytalem o kolejnych zapowiedziach nowelizacji ustawy smieciowej. Ponoć projekt nowelizacji ma trafić do sejmu do końca stycznia. Autorem nowelizacji jest senat RP. Pytałem znajomego, który jest dobrze zorientowany w senacie i czekam na info od niego co ma być w tej nowelizacji.

Cytat: "jezat"
W BIPie w polu szukaj znajdziesz pod hasłem regulamin organizacyjny.
Przy okazji może wiesz kiedy został ogłoszony nabór na naczelnika Wydziału Gospodarki Odpadami,i kiedy został namaszczony w wyniku "naboru" lub konkursu ofert bo te informację też są  "tajne",bo to wydział polityczny przecież.


Jezat wybacz opóźnienei, już nadrabiam zaległości:

1 - Zarządzenie Burmistrza nr 26/09 w sprawie regulaminu organizacyjnego w istocie uchyla szereg uchwał rady miejskiej. Wynika to ze zmian w ustawie o samorządzie gminnym. Tekst jednolity tej znowelizowanej ustawy został opublikowany w Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, a odnosi się do zmienionego art 33 ust. 2 mówiący o tym, że kompetencją burmistrza jest: "2. Organizację i zasady funkcjonowania urzędu gminy określa regulamin organizacyjny,nadany przez wójta w drodze zarządzenia." W związku z tym burmistrz wydając zarządzenie o ustanowieniu nowego regulaminu organizacyjnego ma z mocy prawa możliwość uchylenia wszystkich wcześniejszych uchwał rady miejskiej dotyczących tego regulaminu(wczesniej była to bowiem kompetencja rady gminy).

2 - Nie wiem kiedy został ogłoszony nabór na naczelnika wydziału Gospodarowania Odpadami, nie wiem też kiedy ten Wydział został powołany, nie wiem również jak wyglądała procedura powołania pracowników tego wydziału. Sprawy kadrowe należą do wyłącznej kompetencji burmistrza(z wyjątkiem Skarbnika i sekretarza) i to jego trzeba pytać o te sprawy.

Czy jest to wydział polityczny? Teza zbyt daleko posunięta. Wydział jak każdy inny w urzędzie...

Pozdrawiam

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #222 dnia: Stycznia 07, 2013, 22:09:16 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"


Jezat wybacz opóźnienei, już nadrabiam zaległości:

1 - Zarządzenie Burmistrza nr 26/09 w sprawie regulaminu organizacyjnego w istocie uchyla szereg uchwał rady miejskiej. Wynika to ze zmian w ustawie o samorządzie gminnym. Tekst jednolity tej znowelizowanej ustawy został opublikowany w Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, a odnosi się do zmienionego art 33 ust. 2 mówiący o tym, że kompetencją burmistrza jest: "2. Organizację i zasady funkcjonowania urzędu gminy określa regulamin organizacyjny,nadany przez wójta w drodze zarządzenia." W związku z tym burmistrz wydając zarządzenie o ustanowieniu nowego regulaminu organizacyjnego ma z mocy prawa możliwość uchylenia wszystkich wcześniejszych uchwał rady miejskiej dotyczących tego regulaminu(wczesniej była to bowiem kompetencja rady gminy).

Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się,że uchwały rady ,które stały się bezużyteczne powinnien uchylić organ je wydający.Zupełnie nie wyobrażam sobie sytuacji uchylenia ustawy przez ministra jakimś zarządzenie,no ale Gryf ma swoje zasady.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
2 - Nie wiem kiedy został ogłoszony nabór na naczelnika Wydziału Gospodarowania Odpadami, nie wiem też kiedy ten Wydział został powołany, nie wiem również jak wyglądała procedura powołania pracowników tego wydziału. Sprawy kadrowe należą do wyłącznej kompetencji burmistrza(z wyjątkiem Skarbnika i sekretarza) i to jego trzeba pytać o te sprawy.

Ja już to sprawdziłem.Najpierw ogłoszono nabór na inspektora w Wydziale Ochrony Środowiska na 1/2 etatu.Było to dokładnie /zgodnie z BIPem/7 lipca 2010.
4 sierpnia 2010 ukazała się /to z BIPu/informacja o wynikach naboru na 1/2 etatu w WOŚ.
W wyniku konkursu ofert/tak napisano w BIPie/zatrudniono .................(nie mogę wymienić nazwiska bo w Policach jest to naruszanie dóbr osobistych).
Kiedy powstał Wydział Gospodarki Odpadami - czeski film,nic nie wiadomo.Kiedy ogłoszono nabór kandydatów na Naczelnika w/w wydziału - czeski film,nic nie wiadomo.Wiadomo tylko tyle,że np na stanowisko Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska ogłoszono nabór 22 stycznia 2010,zgodnie zresztą z zarządzeniem Burmistrza nr36/06 z 3 luty 2006.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Czy jest to wydział polityczny? Teza zbyt daleko posunięta. Wydział jak każdy inny w urzędzie...

Jeśli teza jak twierdzisz jest zbyt daleko posunięta to poinformuj nas - masz przecież jako radny większe uprawnienia niż taki szaraczek jak ja,kiedy ogłoszono nabór na stanowisko Naczelnika Wydziału Gospodarki Odpadami,jakie były kryteria,kiedy i gdzie ten nabór ogłoszono.Chętnie byśmy również poznali termin powołania nowego wydziału bo mimo usilnych starań nie mogę informacji znależć.
Ponieważ jesteś pracowitym radnym liczę na to,że bez ściemy poznamy kulisy powstania wydziału"jak każdy inny".Do "usłyszenia"na forum!

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #224 dnia: Stycznia 08, 2013, 08:20:49 »
W 2012 roku też był nabór na podinspektora do ww. wydziału. Wygrał jakiś chłopak...