Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365733 razy)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #135 dnia: Grudnia 07, 2012, 00:44:47 »
to nie tylko KOszalin, wiele gmin decyduje się na toby to wojewoda (czyli rząd) wziął na siebie winę drastycznych podwyżek. Dlatego Tusek się przestraszył i zapowiedział nowelizację.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #136 dnia: Grudnia 07, 2012, 06:33:44 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Godzik, też się nad tym zastanawiam...

http://grzegorzufniarz.pl/smieciowa-granda/

Grzegorz, bałwana z Koszalina należałoby zdjąć z urzędu. Ustawa śmieciowa może być do d, ale prawa przestrzegać trzeba.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #137 dnia: Grudnia 07, 2012, 07:21:01 »
Nowelizacja na 90% będzie, bo ta ustawa to bubel.
Widzę jak lokalny Związek Gmin główkuje. Jeżdżą po całej Polsce i konsultują się z innymi. Nikt nie wie jak to ugryźć, żeby było dobrze.

Słyszałem nawet głosy, że metody naliczania opłat można ze sobą łączyć, czyli np. opłata "od głowy" połączona z metrażem (kryterium mogłoby być w takim przypadku to, ile metrów kwadratowych przypada na jednego mieszkańca - nie opłacałoby się ukrywać, i nie meldować członków rodziny).
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #138 dnia: Grudnia 08, 2012, 21:08:36 »
Od wielu lat jestem klientem Trans-Netu.Wywóz nieczystości płynnych i śmieci. Obecnie za
wywóz pojemnika o pojemności 110l raz na 2 tygodnie płace  66,00 zł kwartał. Częstotliwość wywozu jest dla mnie zupełnie wystarczająca, Osobno segreguje szkło, papier i butelki pet w ramach umowy na selektywną zbiórkę śmieci. Moja rodzina jest 4 osobowa. Łatwo, więc wyliczyć ,ze moje obecne roczne koszty to 264,00 zł. W przypadku przyjęcia projektu uchwały przez naszych radnych i stawki 12,00 zł od osoby / miesiąc łatwo policzyć:12,00 zł x4 osoby x12 m-cy = 576,00 zł. Nie trzeba być WIELKIM matematykiem by wyliczyć ,że jest to podwyżka o 118% !!!
NAJBARDZIEJ lichwiarskie instytucje państwowe i prywatne nie planują takich podwyżek swoim klientom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 



 



zł. nie trzeba być WIELKIM matematykiem by wyliczyc ,że jest to podwyżka o 118% !!! NAJBARDZIEJ lichwiarskie instytucje pańswowe i prywatne nie planuja takich podwyżek swoim klientom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
więcej za mniej ;)
« Odpowiedź #139 dnia: Grudnia 08, 2012, 21:23:46 »
Nasz kochany pan Burmistrz i jego świta wymyślili, że o połowę zmniejszy się częstotliwość odbierania śmieci np. tam gdzie śmieci odbierane były dwa razy w tygodniu, teraz odebrane będą raz na tydzień. W domach jednorodzinnych zamiast raz w tygodniu  odbierane będą co dwa tygodnie.( żeby tylko upałów nie było). To tak żeby Trans-net się nie narobił ;)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #140 dnia: Grudnia 08, 2012, 22:40:44 »
Ciekawe ile razy radnym śmieci transnet wywiezie w ciągu tygodnia.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #141 dnia: Grudnia 08, 2012, 23:24:55 »
Czyżby jakiś znajomy królika miał firmę deratyzacyjną?

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #142 dnia: Grudnia 09, 2012, 04:27:17 »
Cytuj (zaznaczone)

Ciekawe ile razy radnym śmieci transnet wywiezie w ciągu tygodnia.


Skąd pewność, że to Transnet będzie woził? Przetarg się jeszcze nie odbył.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #143 dnia: Grudnia 09, 2012, 09:08:46 »
Cytat: "babadraba"
Skąd pewność, że to Transnet będzie woził? Przetarg się jeszcze nie odbył.

W Policach już tak bywało że zanim o obył się przetarg wszyscy i tak już wiedzieli kto go wygra ;)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #144 dnia: Grudnia 09, 2012, 12:32:37 »
Cytat: "rbk"
Ciekawe ile razy radnym śmieci transnet wywiezie w ciągu tygodnia.


Nie wiem jak to bedzie wygladało u innych ale w moim przypadku zadecyduje wspólnota, której jestem mieszkańcem.

Cytat: "samo zło"
W Policach już tak bywało że zanim o obył się przetarg wszyscy i tak już wiedzieli kto go wygra



A kiedy, gdzie i konkretnie w jakim przypadku było cos takiego???


Cytat: "Wykidajło"
Grzegorz, bałwana z Koszalina należałoby zdjąć z urzędu. Ustawa śmieciowa może być do d, ale prawa przestrzegać trzeba.


Ustawa nakazuje gminom podjąć stosowne uchwały do konca 2012 roku. Jesli ich nie podejmą, zrobi to za nich wojewoda.

Dla mnie to rodzaj nieposłuszeństwa publicznego, wynikającego z faktu, ze ustawodawca miesza w prawie, w ostatniej chwili pojawiają się zapowiedzi zmiany przepisów. Taka gra jest nieuczciwa wobec samorzadów i nie dziwię się, że rodzi się opór i klimat buntu. Ostatecznie konsekwencje tego wszystkiego(zmiany cen, zmiany systemu smieciowego i wynikające z tego złość i niezadowodlenie mieszkańców) i tak spadną na gminy.

Wszyscy się zastanawiamy dlaczego będzie drożej...? Ja też.
Do głowy przychodzi mi tylko jeden powód: W obecnie obowiązującym systemie śmieciowym nie ma źródeł finansowania selektywnej zbiórki odpadów. Gmina nie może dopłacac do selektywnej, nie ma równiez tych usług w opłatach za smieci jakie ponosimy.

Ustawa podkresla rolę  i zakres selektywnej zbiórki i reguluje jej finansowanie. Byc może dlatego wzrost opłat - w moim przypadku: dziś 9 zł/1 osoby, w nowych cenach 12 zł/1 osoby.

I uprzedzając ewentualne argumenty, że opłata za brak segregowania ma wzrosnąć do 20 zł/1 osoby. Ustawa "nakazuje" wprowadzenie mechanizmów segregowania odpadów "u źródła" i jednym z nich jest zachęta finansowa, czyli relacja 12 zł do 20 zł.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #145 dnia: Grudnia 09, 2012, 14:46:40 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ustawa "nakazuje" wprowadzenie mechanizmów segregowania odpadów "u źródła" i jednym z nich jest zachęta finansowa, czyli relacja 12 zł do 20 zł.

No tak! Ale dalej pozostają jednak pytania (zresztą już tu wcześniej zadawane): jaki mechanizm kontroli zastosować w blokach, aby jednoznacznie stwierdzić, kto dokonuje segregacji odpadów a kto nie…? Kto miałby odpowiadać za taką kontrolę..? Gmina czy właściciele bloków?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #146 dnia: Grudnia 10, 2012, 06:47:58 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Wszyscy się zastanawiamy dlaczego będzie drożej...? Ja też.
Do głowy przychodzi mi tylko jeden powód: W obecnie obowiązującym systemie śmieciowym nie ma źródeł finansowania selektywnej zbiórki odpadów. Gmina nie może dopłacac do selektywnej, nie ma równiez tych usług w opłatach za smieci jakie ponosimy.

Trzeba też zapłacić za śmieci, które dziś trafiają na dzikie wysypiska. I wziąć pod uwagę, że jak mi się do śmietnika nie będą mieściły (dziś się mieszczą), to wywalę gdziekolwiek, np. przed UM ;)

A tu jest początek  odpowiedzi na pytanie, na które Tobie w urzędzie odpowiedzieć nie chcieli albo nie umieli :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #147 dnia: Grudnia 10, 2012, 08:37:40 »
Jeżeli będzie prowadzona segregacja odpadow, to powinno ich być w śmietniku mniej niż do tej pory. Do głównego kubła beda trafiać pozostałosci po segregacji, stąd pewnie przewidywane zmniejszenie częstotliwości oprózniania kubłów.

Ja sobie zaplanowałem, że na balkonie bede miał worki do segregowania, a domowy śmietnik będzie podzielony na dwie części - na bio i resztę. Zobaczę jak to wyjdzie.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #148 dnia: Grudnia 10, 2012, 09:53:05 »
Grzesiu co z tego że posegregujesz, jak kubłów nie ma. Skoro mam płacić za śmieci więcej niż w tej chwili na życie mi zostaje, to w każdym śmietniku musi  stać komplet kubłów do segregacji. Po za tym jeżeli tak nie będzie to i tak segregacja mija się z celem bo wszystko trafi do jednego kubła. Ludzie nie będą urządzać wycieczek w poszukiwaniu kubłów. No chyba że pod balkony będą podjeżdżać śmieciarki ;)
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #149 dnia: Grudnia 10, 2012, 10:52:52 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jeżeli będzie prowadzona segregacja odpadow, to powinno ich być w śmietniku mniej niż do tej pory. Do głównego kubła beda trafiać pozostałosci po segregacji, stąd pewnie przewidywane zmniejszenie częstotliwości oprózniania kubłów.

Ja od dawna segreguję. Ale jeśli zamiast raz w tygodniu ogólny kosz będzie opróżniany raz na dwa tygodnie, to się przepełni.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.