Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 368746 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 17, 2012, 11:36:33 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ja wiem tylko tyle,...

Szanowny Grzegorzu! A ja wiem jak ja bym to przeprowadził:
1. Wysłałbym pisma do rad osiedlowych, sołeckich i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy, aby w drodze zebrań w swoich środowiskach omówiły sprawę i przedłożyły własne wnioski.
2. W dalszej kolejności zwołałbym spotkanie prezydium RM z burmistrzem oraz przedstawicielami w/w organizacji w celu omówienia zgłoszonych propozycji i uzgodnienia wniosku wspólnego.
3. Ostateczne uzgodnienie ogłosiłbym publicznie na okres dwóch tygodni, aby umożliwić zgłoszenie ewentualnych uwag.
4. Wniosek i uwagi przekazałbym burmistrzowi i do odpowiedniej komisji RM, aby na ich podstawie przygotowano treść właściwej uchwały.
5. Tak przygotowana uchwała trafiłaby  pod obrady RM.

Tymczasem ani Rada Miejska, ani burmistrz, nie zwrócili się do żadnej z rad osiedlowych, sołeckich i organizacji pozarządowych z prośbą o przygotowanie wniosków społecznych w tej sprawie. Zaś same konsultacje polegały…? No właśnie: na czym one polegały i w jaki sposób zostały przeprowadzone oraz w jakich środowiskach je przeprowadzono? – ponieważ z tego co wiem, to nie zwrócono się o te opinie ani do rad osiedlowych, ani do sołeckich, ani do organizacji pozarządowych działających na terenie gminy. A szkoda, bo przecież po coś one istnieją.

I chyba  dlatego wynik tych konsultacji jest tak samo tajemniczy jak sposób ich przeprowadzenia.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Szczegółowych wyników nie znam.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 17, 2012, 11:43:37 »
Czy to forum jest opiniotwórcze dla "władzy"  ;-). Przypuszczam,że wątpię- dlatego
Cytat: "Wojtek Dudek"
wynik tych konsultacji jest tak samo tajemniczy jak sposób ich przeprowadzenia.
Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 17, 2012, 13:04:37 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
A ja wiem jak ja bym to przeprowadził:


Panie Wojtku - zachęcam do startu w wyborach na burmistrza za dwa lata. Jak Pan burmistrzem zostanie, będzie Pan przeprowadzał konsultacje według swojego pomysłu.


Cytat: "Wojtek Dudek"
Tymczasem ani Rada Miejska, ani burmistrz, nie zwrócili się do żadnej z rad osiedlowych, sołeckich i organizacji pozarządowych z prośbą o przygotowanie wniosków społecznych w tej sprawie. Zaś same konsultacje polegały…? No właśnie: na czym one polegały i w jaki sposób zostały przeprowadzone oraz w jakich środowiskach je przeprowadzono? – ponieważ z tego co wiem, to nie zwrócono się o te opinie ani do rad osiedlowych, ani do sołeckich, ani do organizacji pozarządowych działających na terenie gminy. A szkoda, bo przecież po coś one istnieją.


Proszę nie mylić kilku pojęć i nie wplatać w swoje koncepcje róznych organów gminy. Konsultacje społeczne przeprowadzono nad czymś, czego jeszcze formalnie nie ma. Wedle ogłoszenia o konsultacjech, miały im być poddane zapisy w ustawie, a ukierunkowanie było na zaopiniowanie przez mieszkańców który sposób im odpowiada.
Konsultacje przeprowadza burmistrz, a nie rada miejska. Rada pracuje na dokumentach, które otrzymuje od burmistrza. Jako, ze brak jest projektów uchwał, czyli konkretnych propozycji, rada jako organ nie ma się do czego odnosić.

Przy okazji, nie ma czegoś takiego jak prezydium rady miejskiej Panie Wojtku.

Podobnie jest z sugerowanymi przez Pana konsultowaniem z radami sołeckimi i osiedlowymi, NGOsami. Aby poprosić je o opinie, należy przedstawić propozycję do opiniowania. Byc może, gdy już powstaną projekty uchwał bądź na jakimś etapie ich przygotowania, burmistrz zdecyduje się na takie konsultacje. Tego nie wiem, burmistrzem nie jestem i nie planuję byc.

Jeżeli ma Pan Panie Wojtku krytyczne uwagi na temat sposobu przeprowadzenia i ogłoszenia wyników konsultacji, sugeruję przekazanie tych spostrzeżeń tym, którzy je organizowali.

Zachęcam tez do cofnięcia się do początku tego wątku. Wyraziłam tam swoją opinie o tych konsultacjach.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 17, 2012, 13:57:14 »
Cytat: "Wykidajło"
Tak się zastanawiam, bo już dwa tygodnie mijają. Konsultacje ogłoszone, zakończone i co? Nikt w gminie nie zamierza mieszkańców poinformować o wyniku? Te konsultacje to taki pic na wodę, żeby ludzie sobie pogadali i wyładowali emocje, a władza i tak robiła swoje?


Cytat: "Wojtek Dudek"
. Wysłałbym pisma do rad osiedlowych, sołeckich i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy, aby w drodze zebrań w swoich środowiskach omówiły sprawę i przedłożyły własne wnioski


http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=1540

http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=1539

,,W konsultacjach mogą brać udział: 1) mieszkańcy Gminy Police.
2) organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, mające siedzibę i działające na terenie gminy Police. 3) Gminna Rada Działalności Pożytku
Publicznego"
millena

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 17, 2012, 15:28:45 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Konsultacje przeprowadza burmistrz, a nie rada miejska.

Zgadza się i ja tam nigdzie nie napisałem, że konsultacje ma to przeprowadzić RM. Nie oznacza to jednak, że RM nie może uczestniczyć w takich konsultacjach.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Przy okazji, nie ma czegoś takiego jak prezydium rady miejskiej Panie Wojtku.

Wiem! Formalnie nie, ale jest wybrany przewodniczący RM i jego zastępcy, którzy w wielu sprawach reprezentują RM.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Podobnie jest z sugerowanymi przez Pana konsultowaniem z radami sołeckimi i osiedlowymi, NGOsami. Aby poprosić je o opinie, należy przedstawić propozycję do opiniowania.

Skoro się coś konsultuje, to chyba jest zrozumiałe, że przedstawia się jakieś możliwe do przyjęcia warianty.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jak Pan burmistrzem zostanie, będzie Pan przeprowadzał konsultacje według swojego pomysłu.

Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jak zarzutu personalnego pod Twoim adresem, Grzegorzu.

Cytat: "millena"
,,W konsultacjach mogą brać udział: 1) mieszkańcy Gminy Police.
2) organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, mające siedzibę i działające na terenie gminy Police. 3) Gminna Rada Działalności Pożytku
Publicznego"

Czyli dokładnie tak jak w mojej propozycji, z tą różnicą, że ja zaproponowałem bardziej formalny i z pewnością skuteczniejszy sposób zaproszenia do konsultacji.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 17, 2012, 16:56:46 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "millena"
,,W konsultacjach mogą brać udział: 1) mieszkańcy Gminy Police.
2) organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, mające siedzibę i działające na terenie gminy Police. 3) Gminna Rada Działalności Pożytku
Publicznego"

Czyli dokładnie tak jak w mojej propozycji, z tą różnicą, że ja zaproponowałem bardziej formalny i z pewnością skuteczniejszy sposób zaproszenia do konsultacji.

No nie gadaj. Przecież jest urzędniczka millena, która na forum poda bezpośredniego linka z numerkiem znanym tylko wtajemniczonym - czy może być bardziej skuteczny sposób? :)
Zabawa na sobotni wieczór: znajdź wskazane treści bez korzystania z jej pomocy :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 17, 2012, 16:59:27 »
Gdybym miał się strasznie mocno czepiac, to bym przypomniał że:
"§ 26
3. Każdy projekt uchwały podlega zaopiniowaniu przez radcę prawnego urzędu."(Statut Gminy)

No, chyba, że mamy do czynienia z "projektem projektu" uchwały ;)
Ale to oczywiście żart, bo "...informuję o rozpoczęciu konsultacji dotyczących projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Police".

Panie Wojtku, nie obruszyłem się na Pana za personalny przytyk, nie potraktowałem tak Pańskiej wypowiedzi.

PS - ciekawe, odswiezylem kilka razy strone www.police.pl ale nadal w aktualnosciach ani śladu ogłoszenia o konsultacjach, jako ostatni tekst wzświetla mi się info o jubileusżu Skarbu.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 17, 2012, 17:04:06 »
Cytat: "Wykidajło"
Przecież jest urzędniczka millena, która na forum poda bezpośredniego linka z numerkiem znanym tylko wtajemniczonym


Bardzo trafna uwaga, wiele się dla mnie teraz wyjaśniło.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS - ciekawe, odswiezylem kilka razy strone www.police.pl ale nadal w aktualnosciach ani śladu ogłoszenia o konsultacjach, jako ostatni tekst wzświetla mi się info o jubileusżu Skarbu.


Cierpliwości, zgłoszenie problemu już poszło. ;)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 17, 2012, 17:27:55 »
Konsultacje zakończono 4 listopada, informacja milleny z 16 listopada ... powiało klasyką.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 17, 2012, 19:03:25 »
Cytat: "Wykidajło"
Zabawa na sobotni wieczór:

Trochę się natrudziłem, ale znalazłem: str. główna > Organizacje pozarządowe > konsultacje.   :rotfl:
Nie wiem co Millena chciała wyrazić za pomocą swojego postu z linkami, ale mnie ten wpis niczym nie zachwycił. Wręcz przeciwnie. Jeszcze bardziej jestem zdegustowany sposobem załatwienia tej sprawy. Wg wylinkowanych informacji, ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji nosi datę 16 listopada 2012 r. Natomiast protokół z tych konsultacji zawiera wpis, że przeprowadzono je w dniach 15 października do 4 listopada. Albo ja czegoś nie rozumiem albo coś się komuś pomieszało, nie wyłączając doboru miejca, w którym zamieszczono owe ogłoszenia.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Gdybym miał się strasznie mocno czepiac, to bym przypomniał że:
"§ 26
3. Każdy projekt uchwały podlega zaopiniowaniu przez radcę prawnego urzędu."(Statut Gminy)

Zaopiniowaniu - tak! Ale już konsultowany może być z wieloma popdmiotami/osobami, w zależności od potrzeb.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 17, 2012, 19:25:44 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Wg wylinkowanych informacji, ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji nosi datę 16 listopada 2012 r. Natomiast protokół z tych konsultacji zawiera wpis, że przeprowadzono je w dniach 15 października do 4 listopada. Albo ja czegoś nie rozumiem albo coś się komuś pomieszało, ...

No i ... w czym rzecz? Też chciałabym wiedzieć.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 18, 2012, 00:29:51 »
To ja trochę wyjasnię.

Protokół pochodzi z konsultacji dotyczących wyboru metody okreslania stawki.

Ogłoszenie o nowych konsultacjach dotyczy projektu uchwały w sprawie nowego regulaminu utrzymania porządku i czystości w gminie, a więc zupełnie innej sprawy.

Panie Wojtku - jeżeli pokazuje się projekt uchwały do konsultowania, to powinien on mieć pieczątkę radcy prawnego. W przeciwnym wypadku, formalnie, nie jest projektem uchwały, a tylko zadrukowaną kartką papieru.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 18, 2012, 12:35:32 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ogłoszenie o nowych konsultacjach dotyczy projektu uchwały w sprawie nowego regulaminu utrzymania porządku i czystości w gminie, a więc zupełnie innej sprawy.

Czyli wynika z tego, że ogłoszenia o rozpoczęciu konsultacji społecznych - w sprawie sposobu naliczania odpłatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy - w ogóle nie było!

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Panie Wojtku - jeżeli pokazuje się projekt uchwały do konsultowania, to powinien on mieć pieczątkę radcy prawnego. W przeciwnym wypadku, formalnie, nie jest projektem uchwały,...

Drogi Grzegorzu! Nie spychaj rozmowy na kanały formalno prawne, ponieważ my tu rozmawiamy o doborze odpowiedniego sposobu naliczania odpłatności, nie zaś o formalno-prawnej poprawności projektu uchwały i trybu procedowania nad nią. A to drobna różnica. Zatem przedmiotem konsultacji nie jest treści uchwały jako całość, lecz sposób odpłatności, jaki będzie ona sankcjonować.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 18, 2012, 18:26:17 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Czyli wynika z tego, że ogłoszenia o rozpoczęciu konsultacji społecznych - w sprawie sposobu naliczania odpłatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy - w ogóle nie było!


Było, na stronie polic w dziale aktualnosci.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Drogi Grzegorzu! Nie spychaj rozmowy na kanały formalno prawne, ponieważ my tu rozmawiamy o doborze odpowiedniego sposobu naliczania odpłatności, nie zaś o formalno-prawnej poprawności projektu uchwały i trybu procedowania nad nią. A to drobna różnica. Zatem przedmiotem konsultacji nie jest treści uchwały jako całość, lecz sposób odpłatności, jaki będzie ona sankcjonować.


Konsultacje spoleczne opiniujące wybór sposobu naliczania opłaty już się zakończyły. Obecnie konsultowany jest projekt uchwały o regulaminie utrzymania czystości i porzadku w gminie. I ja się do tego odnoszę.
W tej uchwale nie będzie słowa o wyborze metody naliczania opłaty za odpady. No i uchwała podlega kosultacjom w całości ;)
Pozdrawiam

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 18, 2012, 21:37:06 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Było, na stronie polic w dziale aktualnosci.

OK. Znalazłem. Rzeczywiście tam było. Co nie zmienia mojej opinii, że ogłoszenie tego w takiej formie, to stanowczo za mało.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Obecnie konsultowany jest projekt uchwały o regulaminie utrzymania czystości i porzadku w gminie. I ja się do tego odnoszę.

To zmienia postać rzeczy. Ja byłem przekonany, że dyskutujemy o konsultacjach w sprawie sposobu naliczania opłat za gospodarkę odpadami - tak jak w tytule wątku.