Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 367658 razy)

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 19, 2012, 20:36:49 »
Czy wiadomo kiedy nasi  RADNI ustalą wysokość opłat za wywóz śmieci. Zrobili to dzisiaj radni Szczecina i włos stanął mi na głowie po sprawdzeniu jaka opłata wychodzi po przyjęciu szczecińskiego kryterium. Zużycie roczne wody mojej 3 osobowej rodziny wynosi 211m3, co daje 5,86m3 miesięcznie na osobę. Na takie zużycie składa się codzienna kąpiel 3 osób, gotowanie posiłków, zmywarka, sprzątanie, pranie normalne plus dodatkowo ubrań roboczych (1 osoba pracuje fizycznie) i podlewanie od połowy kwietnia do połowy października 10 skrzynek z kwiatami na balkonie. Na pewno nie chcemy zrezygnować z codziennej kąpieli. A przyjęte w Szczecinie kryterium naliczania preferuje brudasów. Obecnie płacę kwotę 37,44 zł miesięcznie za 4 osoby,nie zgłosiliśmy w Spółdzielni ubytku jednej osoby. Przyjmując stawki ze Szczecina opłata dla trzech osób wychodzi w kwocie 113,04 zł miesięcznie ( 5,86m3 mies. zużycie wody x 3 osoby x 6,43zł opłata bez segregacji bo pewnie taka zostanie przyjęta dla mieszkańców bloków).  Z niepokojem czekam na decyzję radnych, bo po prostu opłaty zaczynają przerastać nasze możliwości.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 19, 2012, 20:48:12 »
zefir, może przeczytanie tego trochę Ci wyjasni:

http://grzegorzufniarz.pl/smieciowa-rewolucja-co-przyniesie-czy-sie-sprawdzi/

pozdrawiam

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 19, 2012, 21:31:47 »
Przeczytałam juz kilka dni wcześniej, ale jakoś umknęła mi na Pana stronce informacja: "Ile zapłacimy???
Przykłady napływające z Polski pokazują, że opłaty oscylują w przedziale od 11 do 15 złotych miesięcznie za osobę w przypadku segregowania odpadów oraz 15-20 złotych w przypadku braku segregowania. Nie SA znane jeszcze konkretne propozycje stawek w Policach ale należy oczekiwać, że będą one mieścić się w podanych powyżej przedziałach.
Decyzje w tym zakresie MUSZĄ zostać podjęte do końca 2012 roku. W Policach, prawdopodobnie na początku grudnia, zwołana zostanie nadzwyczajna sesja rady miejskiej poświęcona gospodarce odpadami."
Moja rodzinka skrupulatnie segreguje odpady. Słoiki, szklane butelki, butelki PET i papier wrzucamy do specjalnych pojemników, bo o tyle mniej jest w pojemnikach na śmieci. Ale niestety mieszkamy w blokach SM Chemik i widzę, że wiele osób wyrzuca śmieci jak leci. Zawsze podziwiam Niemców, że potrafią wozić butelki do pojemników ustawionych na wyznaczonych placach zbiórki. Niemcy wrzucają do odrębnych pojemników szkło brązowe, zielone i białe. Oddzielnie butelki PET i papier do pojemnika na prasę kolorową i papier pozostały (w tym gazety codzienne). Podobnie segreguje się w Wielkiej Brytanii. Zastanawiam się, czy  w Polsce nasze społeczeństwo dorośnie kiedykolwiek do segregacji śmieci. Niestety  często natrafiam w podpolickich lasach na worki ze śmieciami, a nawet  tuż za Ogrodami działkowymi za SP nr8 wywieziono na skraj lasu duży narożnikowy zestaw wypoczynkowy (pokryty skórą lub materiałem skóropodobnym w jasnym kremowym kolorze). I myślę, że nie wywieźli go do lasu mieszkańcy bloków, bo Spółdzielnie organizują zbiórkę i wywóz mebli dużych gabarytów dwa razy w miesiącu.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 19, 2012, 22:13:35 »
Nie wiadomo jeszcze ile konkretnie wyniesie stawka w obu kategoriach(segregacja - brak segregacji) w Policach.
Prosze zwrócić uwagę na szczecińskie propozycje. Metody od głowy i od metra mieszkania dawały niższą opłatę, niz opłata według wody. Jednak nie oznacza to, że metoda od wody jest najdroższa, bo wszystko rozbija się o stawkę podaną w metodzie. Porównywałem szczecińskie propozycje już dawno temu i zwróciłem na to uwagę. Nawet gdzieś w tym wątku, w dyskusji z Wykidajłą zwróciłem uwagę, że stawka w metodzie od wody jest dziwnie zawyżona. Zastanawiam się czy nie był to jakiś przebiegły plan ze strony Szczecina...?

Myślę, że nalezy sie spodziewać opłaty w tym przedziale, który podałem na swojej stronie. Oznacza to niestety wzrost kosztów dla większości mieszkańców o kilka złotych miesięcznie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 20, 2012, 06:32:08 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Nawet gdzieś w tym wątku, w dyskusji z Wykidajłą zwróciłem uwagę, że stawka w metodzie od wody jest dziwnie zawyżona.

Nie musi być. Kwestia naszego zużycia do ich średniej.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zastanawiam się czy nie był to jakiś przebiegły plan ze strony Szczecina...?

A ja się zastanawiam, kiedy ktoś wpadnie na to, że ZWiK nie ma prawa przekazywać gminie informacji o swoich klientach ;)
Bo że ktoś wpadnie, to pewne.
Co do szczecińskiego planu - może wiedzieli, że przy wodzie będzie najłatwiej kombinować? Ale przegrali z cwaniakami z rady, którzy zawalczyli o interesy swoje i sąsiadów (zwróć uwagę, że olali wynik konsultacji).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 20, 2012, 12:24:30 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Oznacza to niestety wzrost kosztów dla większości mieszkańców o kilka złotych miesięcznie.

Wzrost opłat w Policach o kilka złotych miesięcznie jest do przyjecia. Przy metodzie przyjętej przez szczecińskich radnych, dla mojej rodziny byłby to wzrost o prawie 300%

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 20, 2012, 13:12:24 »
Mówiąc kilka złotych, miałem na myśli przeliczenie na mieszkańca. Ja płace w tej chwili 9 zł od osoby = 27 zł miesięcznie. Jeżeli opłata wyniesie 13 zł(tak przewiduję ale tego jeszcze nie wiadomo) zapłacę miesięcznie 39 zł, czyli o 12 zlotych więcej za całą rodzinę( czyli 44% więcej).

Mówię oczywiście o stawce za segregowanie smieci, za niesegregowane pewnie będzie sporo drożej.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 20, 2012, 14:32:48 »
Wzrost o kilkaset procent to paranoja. Wzrost o kilkadziesiąt procent też za dużo jeśli się weźmie pod uwagę głębokość kieszeni większości policzan. Słyszałam w radiu, jakiś czas temu, że gdzieś w kraju, podwyżki kilka i kilkanaście procent. Czy aż taka dowolność?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 20, 2012, 23:58:05 »
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12894435,O_co_chodzi_w_sprawie_smieci_i_oplat__Odpowiadamy.html

Ciekawe zestawienie informacji o zmianach smieciowych w Szczecinie.
Polecam do przeczytania w wolnej chwili.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 21, 2012, 08:33:26 »
Czytam ten projekt uchwały i nigdzie nie widzę zasad pobierania opłat... To nie ta uchwała czy mam coś z oczami?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 21, 2012, 12:40:37 »
Uchwał będzie kilka. teraz mamy tylko "projekt" uchwały o regulaminie. Jeszcze będzie o opłatach, inna o deklaracji.
Czekamy... :D

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 21, 2012, 14:24:12 »
w szczecinie przy 3 osobach w gospodarstwie opłata za śmieci będzie droższa tak podało Radio Szczecin, a ten sam pomysł u nas forsuje pan Grzegorz. Czyli tak jak się spodziewałam, nie logika a kasa. Aby tylko złupić mieszkańców...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 21, 2012, 18:46:43 »
Bardzo uprzejmie proszę wziąc pod uwagę, że o wysokości miesięcznej opłaty zdecyduje stawka jednostkowa.

Szczecin ma 4,94 zł razy ilość metrów wody za segregowanie smieci i 6,43 przy braku segregacji.

Ja preferowałem mechanizm liczenia opłaty, a konkretnej kwoty stawki nie podawałem, bo nie znam kosztów całego systemu i takiej stawki zaproponowac nie mogłem.

Proszę więc kaskado nie upraszczać w taki sposób, ze ja tu namawiam do droższej wersji.
Gdyby np. w Policach przyjęto 2,50 zł za segregowanie, to bedzie taniej niz w Szczecinie prawda?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 21, 2012, 20:35:07 »
Grzegorz, a ja zupełnie serio zwracałem uwagę na kwestię weryfikacji rozliczeń opartych o zużycie wody. Bo coś mi się widzi, że wcale nie jest to takie proste. Gmina nie ma podstaw, żeby zażądać ode mnie czegoś ponad deklarację o zużyciu. I tym bardziej nie ma prawa, żeby żądać moich rachunków od ZWiK. Mylę się?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 21, 2012, 21:11:48 »
Grzegorzu nic nie upraszczam  stwierdzam fakty, które się dzieją. Wszędzie gdzie wybrano system wiązany z wodą, jest to równoznaczne z podwyżką  opłat.
A wszystko przez to, że jakiś kretyn postanowił spieprzyć dobry pomysł i dorzucić kilka opcji kombinacji złodziejsko-haraczowych. Miało być od gospodarstwa i tyle. Tu chodziło tylko i  wyłącznie o pozbycie się problemu podrzucania śmieci. Miało być dobrze, a wyszło jak zawsze...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza