Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 368716 razy)

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #45 dnia: Października 25, 2012, 22:50:23 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
gmina sporzadza dokument egzekucyjny(nie pamietam jego fachowej nazwy)

Należności dochodzone są w trybie egzekucji administracyjnej.Reguluje to Ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
MOże tez, w przypadku większych kwot, złozyć wniosek o obciążenie hipoteki nieruchomosci, jesli dłuznik taka posiada

Czy aby na pewno-? Organ gminny owszem jest organem egzekucyjnym uprawnionym do stosowania środków egzekucyjnych.Pamiętać jednak należy,że ustawodawca wyłączył egzekucję  "z nieruchomości" Tak więc takie działanie byłoby pozbawione podstaw prawnych.No ale....w odwodzie mamy "Falandyzację prawa"  więc pewnie  wszystko się da ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #46 dnia: Października 26, 2012, 09:42:44 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz 25.10 o 9:13"
W przypadku wątpliwości mozna co prawda wszczynac postepowania podatkowe ale znajdź mi kogoś, kogo postepowania podatkowe jakoś szczególnie przerażają.

Cytat: "Godzik 25.10 o 10:24"
Grzegorzu, może Ty się nie boisz Urzędu Skarbowego, najskuteczniejszego windykatora w kraju. Większość ludzi jednak czuje respekt.

Cytat: "grzegorz.ufniarz 25.10 o 11:54"
Godzik, mamy do czynienia z podatkiem lokalnym i to gmina wszczyna postępowanie podatkowe, US nie ma tu nic do gadania. I własnie dlatego, ze robi to gmina jakoś mnie to szczególnie nie przeraża.

Cytat: "grzegorz.ufniarz 25.10 o 19:54"
i przekazuje do działu egzekucyjnego w Urzedzie Skarbowym


Skąd taka nagła zmiana stanowiska? Tak jak pisałem, Urząd Skarbowy jest najskuteczniejszym windykatorem, więc jest się czego bać w omawianej sytuacji.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #47 dnia: Października 26, 2012, 12:50:09 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Rada Miejska ma obowiazek podjąc uchwały regulujace funkcjonowanie systemu smieciowego, w tym wielkość opłat do konca 2012 roku. System ma ruszyć najpóxniej od 1 lipca 2013 roku.

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Będą podpisywane umowy z mieszkańcami. Umowy indywidualne, z każdym z osobna? A jak z mieszkańcami, członkami spółdzielni mieszkaniowych?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #48 dnia: Października 27, 2012, 14:00:52 »
Cytat: "Godzik"
Póki co, jest jeszcze obowiązek meldunkowy, i na tym powinna się opierać weryfikacja.

Nie będzie obowiązku meldowania się na pobyt czasowy, od stycznia 2013. Zniknie. Zniesione zostaną sankcje za nierealizowanie obowiązku. I ... kto, i jak zweryfikuje ilość osób? ,,Po wodzie" byłoby sprawiedliwiej. Tylko, że ja chcę taniej. Moi bliscy też. Zresztą jakie jest prawdopodobieństwo, że zostanie wybrana ta metoda, za którą opowie się większośc mieszkańców?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #49 dnia: Października 29, 2012, 12:26:32 »
Cytat: "Daria"
Cytat: "Godzik"
Póki co, jest jeszcze obowiązek meldunkowy, i na tym powinna się opierać weryfikacja.

Nie będzie obowiązku meldowania się na pobyt czasowy, od stycznia 2013. Zniknie. Zniesione zostaną sankcje za nierealizowanie obowiązku. I ... kto, i jak zweryfikuje ilość osób? ,,Po wodzie" byłoby sprawiedliwiej. Tylko, że ja chcę taniej. Moi bliscy też


"Po wodzie" to sprawiedliwość typu "masz basenik dla dziecka, płać więcej za śmieci". Weryfikować trzeba w każdej metodzie. Przy wodzie wbrew pozorom roboty będzie najwięcej - bo każdy przyleci, jak dostanie rachunek niższy od średniej, a wyższy gmina będzie musiała sama wykopywać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #50 dnia: Października 29, 2012, 14:53:53 »
No i dalej nie wiem, tak do końca, co lepsze. Ale są tacy co już podjęli decyzję.
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121029/SZCZECIN/121029596
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 16, 2012, 11:28:36 »
Wdarżanie nowych zasad śmieciowych powoli zaczyna się dokonywać.
W załączeniu małe wyjaśnienie zasad:

http://grzegorzufniarz.pl/smieciowa-rewolucja-co-przyniesie-czy-sie-sprawdzi/

bartek

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 16, 2012, 13:23:23 »
zasada naliczania opłaty śmieciowej od ilości mieszkańców ,mieszkam w domku jednorodzinnym z teściami prowadzimy odrębne gospodarstwo domowe każdy w rodzinie może prowadzić odrębne gospodarstwo domowe to gmina każdą osobę musi wyposażyć w pojemnik na śmieci nie jak do tej pory był jeden kosz.Ile osób tyle koszy.Czy ta ustawa jest normalna sami sobie dajcie odp.W Trans Necie pracę straci wiele osób sąsiad już się  boi o stanowisko po co komu ta ustawa.Każda osoba żądać będzie odrębnego rachunku i własnego kosza co wtedy bankructwo gminy?

Offline maluszkowa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 16, 2012, 13:41:06 »
co za głupota! czy każda z tych osób jest w stanie zapełnić "swój" śmietnik? To jakaś paranoja!

bartek

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 16, 2012, 14:01:51 »
Cytat: "maluszkowa"
co za głupota! czy każda z tych osób jest w stanie zapełnić "swój" śmietnik? To jakaś paranoja!


głupota to ustawa ludzie z Trans Netu stracą pracę jeżeli chcą od nas pieniądze to dlaczego nie żądać od nich

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 16, 2012, 14:12:08 »
bartek, poczytaj proszę o stosowaniu interpunkcji w języku polskim.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 16, 2012, 14:22:42 »
Pragnę delikatnie przypomnieć, że ustawa mówi o właścicielu nieruchomości, a nie o ludziach zamieszkujących nieruchomośc. Więc pojemnik będzie na właściciela nieruchomości i będa z niego korzystali ludzie zamieszkujący na tej nieruchomości.

Pretensje do ustawy nalezy adresować via Warszawa, ul. Wiejska


Gminy muszą ustawę zastosować i proszę mi wierzyć... całe tabuny ludzi siedzą i łamią sobie głowy jak to zrobić, żeby najmniej bolało mieszkańców.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 17, 2012, 08:12:21 »
Tak się zastanawiam, bo już dwa tygodnie mijają. Konsultacje ogłoszone, zakończone i co? Nikt w gminie nie zamierza mieszkańców poinformować o wyniku? Te konsultacje to taki pic na wodę, żeby ludzie sobie pogadali i wyładowali emocje, a władza i tak robiła swoje?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 17, 2012, 09:26:07 »
Cytat: "Wykidajło"
Nikt w gminie nie zamierza mieszkańców poinformować o wyniku?

Zgodnie z tradycją! Dowiesz się o nich po podjęciu ostatecznej decyzji, kiedy już nic nie będzie można zmienić.

Cytat: "Wykidajło"
Te konsultacje to taki pic na wodę, żeby ludzie sobie pogadali i wyładowali emocje, a władza i tak robiła swoje?

Wykidajło! Nie wierzę, że Ty liczyłeś na inny obrót spraw. Przecież doskonale znasz tryb postępowania naszych władz, niezależnie od ich szczebla.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 17, 2012, 09:57:54 »
Ja wiem tylko tyle, ze wpłyneło 70 kilka opinii i przytłaczająca większość opowiedziała się za wersją od głowy. Szczegółowych wyników nie znam.

Pamiętam jednak, ze gdy konsultowano uchwałę o konsultacjach, wpłynęła tylko jedna opinia(moja), która traktowała m. in. o ogłaszaniu wyników konsultacji :d i została uwzględniona w uchwale