Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Power

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 32
31
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 23, 2016, 14:06:32  »
Wiem , że mieszkanie może wyglądać trochę po " rumunsku " dzieki tym recznikom , ale poki nie ma nowych glowic to trzeba sobie radzic. Coś za coś.
Dzięki za podpowiedź, ale to nie o mnie chodzi. Ja właśnie dlatego, wspomnianego wyżej, nie stosuję. A tak po prawdzie - wolę bardziej "cywilizacyjne" rozwiązania... ;) ;) ;)  Dzięki! A mialo być tak pięknie :'(  Ale nadal nie rozymiem, dlaczego nie można skoro;
Pan Wojciech Dudek tez sie myli w swoim stwierdzeniu.
Nie sądzę. Proszę zwrócić uwagę, że ja mówiąc o bezsensownie zużytym cieple odnoszę się do roli i działania głowic termoregulacyjnych, które powodują zużywanie się ciepła bez jakiejkolwiek potrzeby. To, czyli przeciwdziałanie tym stratom, było powodem zamiany głowic na pokrętła mechaniczne zwane „czerwonym kapturkiem”. To dlatego zamianę tych głowic na czerwone kapturki należy uznać za właściwą i konieczną, ponieważ był to jeden ze sposobów, aby przeciwdziałać niechcianym i kosztownym stratom ciepła. Korzystanie z kapturków strat nie powodowało ale zużycie zgodne z potrzebami już tak. Pozdrawiam

No... to dlaczego z ryczałtu?? I za to powyższe "z potrzebami" można zapłacić z podzielników.

32
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 23, 2016, 08:41:17  »
O tak walczcie dalej.Mozliwosc zdjecia kaloryferow.zdjecie plomb.zdjecie glowic mozliwosci rozwalania scian grzania nia full.Hura wolosc Tomku w swoim domku.Tylko pozniej nie stekajcie ze grzejecie sasiadow, ze w scianach macie szpary i wasze zdziwienie jak przyjda wam kosmiczne kwoty do zaplaty za ogrzewanie.A wtddy pytania wiadomo do kogo.A odpowiedz pewnie bedzie jedna chcieliscie to macie.

Neska, w tym przypadku to kierunki ci się pomyliły. Kontekst mojego pytania, o "czerwone kapturki" był taki, aby można było zakręcić całkowicie kaloryfer podczas np. wietrzenia. Faktem jest, że głowice są nieodpowiednie i należy je wymienić! Szkoda tylko, że Wojtek nie odpisał na moje pytanie; czy można je - kapturki "bezkarnie" założyć,  gdyż trzeba zerwać plomby na głowicy?

33
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 22, 2016, 13:50:35  »
Niestety - nie przeszło.

Ale tematu nie porzuciliśmy. Walczymy z tym dalej! Zdajemy sobie sprawę z tego, że te głowice nie sprzyjają racjonalnemu korzystaniu z ciepła.

Rozumiem. Czyli nie można,  bo co? Poprzedni zarząd i RN rozliczało wtedy cenami zaporowymi z ryczałtu zaporowego. (sprawy sądowe) Teraz jest on na "przyzwoitym" poziomie. Ale czy coś grozi za zdjęcie,a co za tym idzie - zerwanie plomb papierowych - np. rozliczenie z ryczałtu, ciężkie więzienie ;)  lub zesłanie na banicje do USA ;D  lub Rosji :'(  Po prostu czy ma to gdzieś umocowanie prawne? Innymi słowy; jak ktoś zdejmie głowice, jakie będzie rozliczany? (pod warunkiem, że ktoś to zauważy)

34
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 22, 2016, 10:42:21  »
A ja pytam, bo mnie pytano, o możliwość używania "czerwonych kapturków". Ponieważ głowice są plombowane i żeby nie było, iż się zapłaci jakąś karę za powyższe. Pytam Wojtka, ponieważ on wie na pewno lepiej. Przyczyn chęci korzystania nie znam - czysta sąsiedzka pomoc.

35
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 21, 2016, 17:00:48  »
Panie Kryspin,  jak Pan postanowił  zamaskować dane , to trzeba było to zrobić dokładnie. Właśnie ujawnił Pan adres tej osoby widoczny w treści pisma ... no chyba że ta osoba nie ma nic przeciwko.
Myślę, że nie będzie miał, ale pismo jest wymowne...

36
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 21, 2016, 11:32:41  »
No tak, jak widać "dla siebie"

Rafaelka, dobrze się czujesz?? Po co mnie mieszasz we władze RN?

37
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 21, 2016, 11:28:01  »
On sobie kupuje zegarek za 48k a normalny czlowiek tylko nie zarobi w caly rok
On czyli kto?
Platnośc kartą w klubie go-go ? Noooo to nie mam wiecej pytań.
Ale , o kogo chodzi?

38
Tematy różne / Jest się czym chwalic - Najlepsze Budynki są w Szczecinie
« dnia: Listopada 21, 2016, 10:08:37  »
W Szczecinie mamy: Najlepszy Budynek Europy FILHARMONIA i najnowsze - Najlepszy Budynek Świata CENTRUM DIALOGU - PRZEŁOMY.

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/centrum-dialogu-przelomy-w-szczecinie-najlepszym-budynkiem-kultury,693367.html

39
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 21, 2016, 08:25:40  »
Dziś jest - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Pozdrowionka dla wszystkich ;D ;D ;D ;D  i warto tak na co dzień ;D ;D ;D


40
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 21, 2016, 08:12:53  »
Dodatkowo rowerzysta poruszał się najprawdopodobniej po ulicy przy której biegnie ścieżka rowerowa.
No właśnie. Drodzy rowerzyści - nawet, jak nie ma ścieżki rowerowej tylko chodnik, w takich miejscach warto jechać chodnikiem. Zwłaszcza, o tej porze roku. Poza tym, tak jest, o niebo bezpieczniej dla Was w bezpośrednim spotkaniu z pojazdem/samochodem. Zdrowie i życie jest jedno, dlatego warto być przesadnie ostrożnym, niż (w najlepszym przypadku) potrąconym i poobijanym. Oczywiście kierowcy mają dużo na "sumieniu", jeżeli chodzi, o kulturę jazdy oraz baczenie na rowerzystów i pieszych - chociaż za chwilę sami będą pieszymi...

41
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 20, 2016, 20:19:41  »
Ciekaw jestem co się zmieniło, że po pół roku członek rady popadł w "niełaskę".
Słowa, słowa słowa! I nie członek, a członkowie. Inni wyszli, bo (i słusznie) nie widzą konfliktu. Przecież nie ma konfliktu, co do rozliczania w SM. Jest konflikt ludzki. ale to nie prywatny folwark!

Post Merge: Listopada 20, 2016, 20:20:37
Czy mam do czynienia z przedszkolakiem?
Czy dorosłą osobą?

Nawet nie znałeś/aś tego słowa?
EOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

42
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 20, 2016, 16:09:52  »
Power. Tak. Mój błąd - miało być w temacie ZCh Police.
Nie ma sprawy, wszystko jest ok! Po prostu nie trfiło tam gdzie powinno, a na pewno jest tam potrzebny ten głos.
pozdro.

Post Merge: Listopada 20, 2016, 16:22:27
Pan Ryl pracuje w PEC w dziale zbytu. Czyli krótko mówiąc sprzedaje ciepło, które spółdzielnia kupuje. Ciężko to pojąć ?

Oj ciężko pojąć twoja filozofię. A gdyby A. Ryl pracował w dziale zbytu, jako goniec to także by sprzedawał ciepło?? Poza tym sam tak, sam sprzedaje ciepło - proszę cię... ::)


43
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 20, 2016, 03:39:50  »
Ktoś raz coś chlapnie i zaraz jest to powtarzane jak dogmat. Otóż przypadek pana Rafała nie jest pierwszy w Polsce. Nawet nie pierwszy w  województwie. W jednej z największych szczecińskich spółek skarbu państwa miało także miejsce odwołania Członka Zarządu z wyboru załogi. A było to bodajże w czerwcu lub lipcu. Widocznie dobra zmiana tak ma, że ma takie prawo ;-)

To chyba nie ten wątek - jojo :)

Post Merge: Listopada 20, 2016, 09:51:29
No jednak chybiony a poniżej udowodnię ci dlaczego ;
Prąd =  zgadza się spółdzielnia kupuje od Enei prąd ale tylko dla swoich potrzeb czyli właśnie na oświetlenie  klatek i pomieszczeń wspólnych. Musisz sam przyznać ze lokatorom  nie każdy kupuje sam również i ty, i tu spółdzielnia płaci według liczników.
ZWiK  = tu również jesteś w błędzie spółdzielnia nie zamawia dla nas wody za zużyta  wodę i   odprowadzona ścieki płacimy sami według skazania liczników wodnych tak samo spółdzielnia płaci według swoich liczników które za zamontowane w byłych pralniach obecnie przerobionych na pomieszczenia gospodarcze.
CO = z tymi mediami jest trochę inaczej tu spółdzielnia zamawia pewna ilość i za tyle płaci nie istotne czy zużyjemy tyle co zamówiliśmy czy mniej,  PEC   nie interesują nasze podzielniki. Dla ciekawości ci powiem ze spółdzielnia chemik zażywa niecałe 70 % tego co zamawia,  dlatego dla nich najlepiej jest abyśmy mieli rozliczenie od m2 o co walczy tak zawzięcie pan Ryl.
Oj Polak, Polak - czytam i oczom nie wierzę. Ja piszę, o zjawisku, ty zabawiasz się w aptekarza. Oczywiście jakaś cześć z tego jest prawdą, co piszesz, ale za zużyte media przez SM płacimy MY! Bez względu czy są opomiarowane, czy nie. Idąc dalej twoim tokiem myślenia. powinieneś dojść do wniosku, że wszyscy, którzy wyrażą chęć przejścia na rozliczenie z m2, są tajnymi współpracownikami PEC i powinni być usunięci ze SM. A może także pracownicy Zch. Police, którzy są za m2, bo Police dostarczają ciepło do miejskiego PEC? To jakiś obłęd. Ja także wielokrotnie wyrażałem pogląd i chęć przejścia na rozliczenie z m2 i właśnie mnie Wojtek pozbawił takiej możliwości (chociaż mówił, tu na forum - kto będzie chciał ten przejdzie lub będzie miał taką możliwość) usuwając/zawieszając Radnych. Ja nie dopatrzyłem się tam lobbingu. Jak by był takowy zastosowany, to reszta RN by to poparła. Z resztą samo mówienie, o tym, iż chce się rozliczać w innej (m2) formie niż ustali "władza" nie jest niczym złym. Złe jest to, że - jak widziałem w reportażu - w RN zapanowały rządy i postawy autorytarne! Ale to jest moje subiektywne (na razie) odczucie.

44
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 19, 2016, 16:53:05  »
Sam chyba wiesz ze ten przykład delikatnie mówiąc był chybiony, dlaczego bo każdy z nas ma podpisana indywidualna umowę na dostawę Energi tak samo z Gazem
Nie nie był chybiony. Klatki schodowe same się oświetlają? Wewnątrzosiedlowe alejki, siedziba SM oraz inne części wspólne jak piwnice itp. także? Proszę cię... ::)  Z gazem OK!, ale tego medium nie wymieniłem. Natomiast ZWIK czyli wodociągi i kanalizacja z cała odpowiedzialnością. Nie zaprzeczysz, że to także wspólne (niekiedy) media?!

45
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 19, 2016, 07:55:32  »
Dzisiaj rano znalezione
http://mzzprc.com/news/64/18/OsWIADCZENIE.html
A może było tak, że było zorganizowane wspólne spotkanie sześciu Central związkowych, a MZZPRC po prostu nie przyszedł na to spotkanie, a decyzje i właśnie tam zapadły i podpisało się pięć organizacji!? Jak poszukać w postach, to już takie sprawy miały miejsce, że się ktoś "obraził" i nie dotarł..., a potem pisze oświadczenia(?) Nic mi do tego, ale warto by było uzyskać taką informację od innych naszych Central ZZ, by rozwiać wątpliwości wśród załogi. Jak na razie to widać, że ktoś zawsze strzela "focha", a my pracownicy jesteśmy na szarym końcu informacji, by naszymi rękami/postami załatwić czyjeś antagonizmy (może nawet osobiste).

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 32