• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Power

Strony: [1]
1
Sprawy bieżące / ZNALEZIONO TELEFON
« dnia: Maj 03, 2017, 13:34:01  »
Dzisiaj 03.05.2017r. w okolicy Zch. Police znaleziono telefon. Info, o ww. proszę pisać na priv.

2
W Szczecinie mamy: Najlepszy Budynek Europy FILHARMONIA i najnowsze - Najlepszy Budynek Świata CENTRUM DIALOGU - PRZEŁOMY.

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/centrum-dialogu-przelomy-w-szczecinie-najlepszym-budynkiem-kultury,693367.html

3
Pomysł ronda (wiadomość ze strony Wirtualne Police 24) oczywiście jest dobry, ale co z wyjazdem z Biedronki usytuowanej po drugiej stronie wiaduktu? Przecież rondo spowoduje całkowitą blokadę wyjazdu z Biedronki - wszyscy jadący/zjeżdżający z ronda w stronę W. Polskiego, będą "na pierwszeństwie". Wówczas jedynym rozwiązaniem będą światła, aby można było się włączyć bezpiecznie (lewoskręt w stronę Lidla). Jest jeszcze wolny pas ziemi pod wiaduktem i tam można by połączyć bezpieczny wyjazd do ronda lub coś podobnego. Inaczej takie - moim zdaniem - rozwiązanie będzie połowiczne, gdyż rozbawże tylko Wyjazd spod Lidla, blokując komunikację z Biedronki. Ale inżynierowie/projektanci od budowy ciągów komunikacyjnych na pewno znajdą dobre rozwiązania, by w niedalekiej przyszłości nie dobudowywać/przebudowywać dopiero co powstałego ronda. Jestem za, ale i tak uważam, że sygnalizacja świetlna ustawiona (kamery) na natężenie ruchu jest praktyczniejsza. 

4
Tematy różne / Znaleziono kluczyk do samochodu
« dnia: Styczeń 12, 2016, 08:20:31  »
Wczoraj w okolicy Leningradów znalazłem kluczyk do samochodu. Wiadomość na priv.

5
Sprawy bieżące / Apteka z PZU
« dnia: Lipiec 09, 2015, 19:44:30  »
Czy ktoś się orientuje, która apteka w Policach honoruje tzw. - Kartę Apteczną PZU?

6
Polityka lokalna / Gryf XXI - wygrywa wybory do Rady Miejskiej
« dnia: Listopad 17, 2014, 07:23:59  »
Brawo, gratulacje Panie Burmistrzu (W. Diakun), brawo "GRYF XXI". Mieszkańcy wybrali. Okazuje się, że nie pomogły podjazdy, szkalowania oraz osobiste "wycieczki" zwolenników konkurencyjnych ugrupowań  - społeczeństwo po raz kolejny wybrało samorządowców ze W.S. Gryf XXI. Okazuje się również, że ten sposób zarządzania jest większości obywateli najbliższy.   

7
Sprawy bieżące / Nielegalne wysypisko w Policach
« dnia: Listopad 06, 2014, 07:51:17  »
Wyczytane dzisiaj http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141106/POLICE/141109851 , ale sprawa - jak pamiętam - nie jest nowa. Czyżby "nowa" władza miała rozwiązywać stare, nierozwiązane tematy Powiatu? Tym bardziej, że ten śmierdzący i toksyczny temat jest (tak można powiedzieć) usytyuowany "pod naszymi oknami". Nie wiem czy jest to temat wyborczy GS24 czy troska redaktora, o mieszkańców Polic? Ale fakt jest faktem.

8
Remont wiaduktu na ul. Piotra i Pawła skończył się dawno – dość powiedzieć, że wygląda dobrze (sam wiadukt) -, lecz zapomniano przy tym odtworzyć ścieżkę komunikacyjną dla pieszych (dojście i zejście), którzy także przez ów wiadukt przechodzą. Sam jestem jednym z nich i za każdym razem zastanawiam się; jaki cel przeświecał „budowniczym” takiego rozwiązania komunikacyjnego? Na pewno nie bezpieczeństwo pieszego. Pieszy jest zmuszony do korzystanie z jezdni, która jest ograniczona barierkami energochłonnymi. Chodnik owszem jest na samym wiadukcie, lecz zamknięty barierkami skutecznie „broniącymi” wejścia na tenże skrawek bezpiecznego ciągu komunikacyjnego dla pieszych. To chyba najlepiej chroniony chodnik przed tymi dla których jest stworzony. Czyżby inwestor, projektant czy ktokolwiek odpowiedzialny za bezpieczeństwo na samym wiadukcie zapomniał, że tamtędy chodzą (chodź sporadycznie) piesi? Wspomnę także, że widywam tam w słoneczne dni matki spacerujące i pchające wózki z dziećmi… Może ktoś z odpowiedzialnych za taki stan rzeczy przyjrzy się bliżej sprawie?

9
Sprawy bieżące / Za SP 8 NIEpowstanie grillowisko!
« dnia: Kwiecień 04, 2014, 16:48:26  »
„Budowa miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych na polanie za SP 8 w Policach” – taką nazwę nosi(ł) projekt bodowy obiektów rekreacyjnych za „Ósemką”. Na ostatniej sesji RM emitowanej w TV Police, usłyszałem/zobaczyłem, że takowe „zeszło” z planów zagospodarowania w tym roku(?). Szkoda, bo ja i zapewne inni mieszkańcy Polic chętnie byśmy tam wypoczywał przy ognisku (legalnie rozpalonym) czy grillu. Tym bardziej, że w okolicy naszego miasta nic podobnego nie ma i tylko nieliczni posiadacze działek mogą sobie pozwolić na taki „luksus”. Szkoda, bo jestem pomysłodawcą tego przedsięwzięcia przekazanego Radnemu M.R., który to zgłosił ów projekt/pomysł na sesji RM, zaakceptowany i z opracowaną wizualizacją owego miejsca. No cóż przyjdzie mi i mnie podobnym jeszcze poczekać – jak długo?
A może ktoś ma inne pomysły na takie miejsce?

10
Sprawy bieżące / Szlachetna Paczka 2013 rozwieziona!
« dnia: Grudzień 09, 2013, 16:02:25  »
Zakładam nowy temat, bo może ktoś chciałby się wypowiedzieć w temacie. Sam uczestniczyłem w takim przedsięwzięciu po raz pierwszy. Dlatego przytoczę mój opis, który załączyłem w podobnym temacie w sobotę po powrocie. I tak moim zdaniem:
"Szlachetna Paczka" jest czymś więcej niż zakupem podarków w formie najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranych (potrzebujących) rodzin. To również niesamowite doznania emocjonalne zarówno obdarowanych, jak i obdarowujących. Wiem, bo dopiero - sobota -  wróciłem do domu (ok. godz. 20-ej) po dostarczeniu Paczek do ostatnich potrzebujących. Nam, a było nas w zespole czworo - nie licząc innych darczyńców i Wolontariuszy, którzy nas "prowadzili po rodzinach" zajęło to mnóstwo czasu, od 8.30 do 18.00, który minął jak chwilka. Radość, jaką widziałem w oczach obdarowanych dzieci oraz dorosłych ściskała za gardło - bezcenne... Dlatego tym bardziej w przyszłym roku bez wahania wezmę udział w tym przedsięwzięciu i będę zachęcał innych do czynnego uczestnictwa. Oczywiście nie odbyłoby się to bez ludzi, którzy - można tak powiedzieć - zajmują się pomaganiem innym, na co dzień. Nie będę wymieniał nikogo z nazwiska czy imienia, bo nie, o to chodzi i pewnie by sobie tego nie życzyli. Im, organizatorom należą się jednak wielkie słowa pochwały i podzięki. Należy się to również tym wszystkim anonimowym ludziom, o "Szlachetnym Sercu", którzy przyczynili się walnie do radości innych. Dodam, że atmosfera (moim zdaniem), jaka panowała podczas całego dnia "Szlachetnej Paczki" była iście rodzinna.

11
Tematy różne / Niesprzątanie ścieżki rowerowej
« dnia: Maj 15, 2013, 11:45:26  »
Przemieszczam się ścieżką rowerową codziennie i zastanawiam się, czy ktoś jest odpowiedzialny za sprzątanie owych ścieżek. Są odcinki (cała ul. Rurowa od Roweckiego do Kuźnickiej oraz inne ścieżki w gminie), które nie widziały miotły od zeszłego roku. Zalegający piasek po zimowych mrozach i śniegach, połamane gałęzie drzew, różnego rodzaju opakowania po napojach, zgubione kołpaki samochodowe i pozostałości po dziurach w jezdni rozjeżdżone przez pojazdy, czyli asfalt w „proszku” – to tylko niektóre przykłady na czyhające, na rowerzystów i pieszych „niespodzianki” zagrażające ich zdrowiu. Rozumiem, że oszczędności, że wiatr naniósł i rozniesie po okolicy, ale jest to tzw. zamiatanie pod dywan. W dobie bezrobocia i wypłacanie zasiłków dla nich można by zorganizować tzw. prace interwencyjne przy doprowadzaniu do czystości ww. ścieżek rowerowych. Dodam, że na wspomnianym odcinku ul. Rurowej (koło działek) mój kolega jadąc rano do pracy na rowerze miał wypadek spowodowany uślizgiem na zalegającym piachu. Okropnie się poobijał i pozdzierał kolana, łokcie :'(  itp. oraz uszkodził rower. W konsekwencji wylądował w przychodni „Medika” dzięki uprzejmości przejeżdżającemu akurat kierowcy samochodu, który pomógł mu sie pozbierać i zawiózł do lekarza. Na szczęście nie miał żadnych załamań czy zwichnięć. Piszę o tym, bo uważam, że drogowcy (może ktoś inny – nie wiem) zasypiają także w innych porach roku, nie tylko zimą. A może się czepiam...

12
Sprawy bieżące / [Police] Police
« dnia: Czerwiec 02, 2011, 10:19:25  »
Na ulicy Rurowej po prawej stronie - idąc od osiedla do ul. Tanowskiej – ostatnio wybudowano nowy (stary jest parę metrów dalej) odpływ wody burzowej z jezdni. Nic w tym nie byłoby ciekawego gdyby nie to, że tego samego dnia już w nocy była solidna ulewa. Skutek tejże był taki, iż woda płynęła…obok NOWEGO odpływu, podmywając budowlę. Jeszcze ze dwie takie burze i betonowy odpływ odpłynie wraz z deszczówką pozostawiając dziurę w asfalcie (ścieżka rowerowa). A wykonawca za pieniądza podatnika w takim „trudzie i znoju” się napracował... :ban:  Ciekawe czy ktoś z nadzoru budowlanego TO odbierał oraz czy i kiedy bubel zostanie (za darmochę) poprawiony :?:

Strony: [1]