• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - DominikDolnoślązak

Strony: [1] 2 3 ... 15
1
Z inteligencją mi tu nie wyjeźdzaj.
Pomyśl inteligentnie K3win dlaczego dziś podał się do dymisji amerykański sekretarz obrony???
Wycofanie się USA z Syrii zachwiało by  spokojem na świecie.
Skorzysta na tym Władimir Putin. I BARDZO DOBRZE.
USA ziemie polskie potraktuje jak Guantamano na Kubie.
Nie martw się o koszty utrzymania armii amerykanskkej w Syrii. USA to najbogatszy kraj świata.
Gdyby doszło do konfliktu z Rosją (jeśli USA wejdzie do Polski to Łukaszenko natychmiast zaprasza Armie Rosyjską pod granice Polski) to Trump każe się Amerykanom wycofać, bo to jest biznesmen i Polska zostanie sama. (jak zawsze).


Przypominam wszystkim co takiego wyprawiali Amerykanie w Guantanamo i w tajnej bazie CIA w lasach wschodniej Polski (tortury i inne).


Decyzje Trumpa są chaotyczne.2
Jeśli USA nagle wycofuje się z Syrii, to tak samo może zrobić w Polsce.
Dla Polski bezpieczeństwo zapewnione przez USA jest ILUZORYCZNE. Wogóle nie możemy liczyć na Amerykanów.
Nie dla obecności wojsk USA w Polsce!!!!
Amerykanie będą tu mieli swoje bazy tylko dla swoich korzyści.

3
Tego nikt się nie spodziewał: Tadeusz Rydzyk rękoma profesora Piotrowskiego zakłada partie polityczną RUCH PRAWDZIWA EUROPA.
Suponuję że członkami partii Rydzyka będą między innymi: Macierewicz, Szyszko, poseł Sobecka, może pani Szydło. Jedno jest pewne: PiS na tym straci, w następnych wyborach może nawet 50 % posłów.
Już dziś Beata Mazurek rzecznik PiSu skomentowała to niezadowolona: Każde osłabienie prawicy wzmacnia lewice w Polsce. :) :) :)
W sądzie jest wniosek o rejestracje tej partii. Ale jaką przekorną nazwę wymyślił Rydzyk, który chciałby jak Kaczyński rządzić schowany w cieniu.
Jedno jest pewne - jeśli partia powstanie i wystartuje w wyborach - PiS nigdy nie wygra wyborów. Macierewicz pamiętliwy, nie wybaczy nigdy zniewagi jaka go spotkała. Rydzyk ma duży elektorat.
Prawo polskie zabrania duchownym startować w wyborach - dlatego będzie kierował jak PREZES - bez odpowiedzialności politycznej. A przecież szef TV TRWAM i Radia Maryja ma swoje media.
Skończą się wyjazdy ministrów i premiera do Torunia.
Widział bym w Ruchu Prawdziwa Europa - panią minister Kempę. (Ale nie zapisze się ona do partii Rydzyka bo jest w rządzie)
Partia ta zniszczy hegemonie PiSu - oby wystartowała. Ojciec dr Rydzyk to bardzo mądry człowiek i polityk. Mam nadzieje, że Kaczyński spać nie może.
PiS wyhodował sobie, karmiąc państwowymi pieniędzmi "hydrę" , która odbierze mu za rok władze (i która jest pamiętliwa)
Oby się spełniły moje przypuszczenia.


Z historii znam przypadek księdza, który był prezydentem: to prezydent Słowacji w latach 1939-1945, ksiądz katolicki Jozef Tiso , skazany po wojnie na kare śmierci za zbrodnie wojenne (był m. in. odpowiedzialny za wysyłkę słowackich Żydów do obozów koncentracyjnych).  Proszę nie szukać tu analogii.


NIE CHCĘ - ALE MUSZĘ - (jak mawiał wielki noblista LECH WAŁĘSA) komentować na tym forum ważne krajowe wydarzania.

4
W jakim kraju ja źyje? Ma być gigantyczna podwyżka cen prądu, firmy niektóre padną, szpitale nie zapłacą za prąd, wzrośnie cena chleba, a kostka masła ma kosztować minimum 10 zł.
W Sejmie , i rządzie mówią , źe gospodarstwa domowe dostaną rekompensaty - od kogo? Skoro nie ma odpowiednich ustaw.
Co się dzieje z naszym krajem. Premier świeckiego państwa modli sie u Rydzyka, szczyt klimatyczny kończy sie dla Polski fiaskiem, bo Polska węglem stoi, a nie ekologią i ochroną naszego środowiska.
Może jeszcze rząd zlikwiduje elektrownie wiatrowe?
Czy jeszcze rok czasu mamy żyć w matriksie? Do następnych wyborów?
A kolejne dojenie pracowników przez zabieranie pieniedzy na wątpliwe emerytury?
Płace rachunki za prąd 300 zl za mieszkanie, czy będę płacił 400 zł?
Kto jest winny tego matriksu w Polsce.? To nie jest pytanie retoryczne, za rok wybory.


Dla mnie najgorsza jest POGARDA DLA PRAWA. W Sejmie są prawnicy, którzy wiedzieli dobrze, źe jeśli w Konstytucji zapisana jest dlugość kadencji 6 lat, i że stanowisko jakieś jest nieodwołalne - to nie moźna tego zmieniać. Rozumieją to ogarnięte jedenastoletnie dzieci czytające Konstytucje. I mimo to z premedytacją to przegłosowano.
Dipiero strach przed Unią Europejską i nakaz unijny zmusił PiS do zmiany ustawy. Zaskoczyło mnie zachowanie PO i Nowoczesnej wtedy, którzy głosowali przeciw. Masakra.
Martiks.

5
Przystanek PKP Szczecin-Mścięcino był intensywnie eksploatowany przez podróżnych na początku XX wieku, gdy niemieccy mieszkańcy Szczecina pociągiem przybywali do Mścięcina na weekend'owy wypoczynek do Puszczy Wkrzańskiej.
Widziałem zdjęcie w niemieckiej książce - przedstawiające podróźnych na peronie w Mścięcinie - przystanek był pełen ludzi - foto z około 1910 roku.

6
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 22, 2018, 23:55:22  »
Kandydatką Bezpartyjnych Samorządowców na przewodniczącą Sejmiku jest Maria Ilnicka-Mądry, której miejsce w Sejmiku oddał Olo Doba.
Czyli kajakarz zrezygnował z czysto politycznego powodu. Szkoda.
Ilnicka-Mądry dostała bardzo mało głosów i weszła na plecach p. DOBY. Sama nigdy nie dostała by sie do Sejmiku.
Szkoda Panie Olo. Pora zmienić ordynacje wyborczą, by takich sytuacji stricte politycznych rezygnacji - nie było.
Była szansa na świeży powiew w Sejmiku.
A tak przewodniczącym Sejmiku bedzie albo Geblewicz, albo Ilnicka-Mądry czyli starzy politycy.
Cieszy źe w Radzie Miasta Szczecina wycięto PiS - pan Sochański nie został viceprzewodniczącym a PiS nie wszedł do koalicji rządzącej.
Szczera moja radość.
7
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 20, 2018, 19:53:18  »
On raczej powinien wystąpić w programie Rinke na krawędzi, gdyż swoim wyglądem przypomina tych bezdomnych ,których Rinke z kanałów wyciągał a nawet gorzej od niektórych bohaterów.
Może to i lepiej że zrezygnował, bo to wstyd żeby facet który wygląda jakby wyszedł z jaskini 1000 lat temu reprezentował nasze miasto w sejmiku.

Jaka nazwa forumowicza - taki wpis.
Pan Olo Doba właśnie na taki wygląd zapracował płynąc samotnie po oceanie. Jak ogolisz się na środku Atlantyku? Tak wyglądał Kolumb, Vasco da Gama i Vitus Bering. Tak wygląda ostatni eksplorator oceanów. Zawsze nosił taką brodę. Na taki wygląd pracował całe źycie.
Natomiast jeśli Pan Olo Doba wystartuje za rok do Sejmu - to ma pewny mandat poselski - mimo obecnej rezygnacji.
I Police będą miały drugiego posła po Misiło Piotrze - w Sejmie.
8
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 16, 2018, 18:35:10  »
Tak masz racje. Szkoda kilku radnych którzy nie weszli np pana Partyki, Dolaka czy Michalaka.
Zasmuciła mnie dzisiejsza decyzja pana Aleksandra Doby - który zrezygnował z mandatu radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Jego miejsce zajmuje "rasowy polityk' pani Ilnicka-Mądry.


9
Sprawy bieżące / Odp: Loch(y) w Jasienicy (Jasenitz)
« dnia: Listopad 09, 2018, 01:05:46  »
Czy coś w temacie tym ruszyło ?

10
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 09, 2018, 00:44:34  »
Faktem jest, źe gdyby PiS nie zmienił ordynacji wyborczej - likwidując JOW-y (Jednoosobowe Okręgi Wyborcze) to była by szansa źe GryfXXI obdadził by wszystkie mandaty radnych w gminie - czyli 21 , a np PiS i PO - nie wprowadzili by ani jednego radnego.
Niestety  (dla mnie) teraz w wyniku zgodnej z prawem zmiany w ordynacji wyborczej PiS moźe wprawadzić około 5 radnych (moim zdaniem).
Zobaczymy jaka będzie wola wyborców.

Dziękuję za gratulacje, źe przewidziałem źe PiS wprowadzi 5 radnych do gminy.
Niestety po zmianie ordynacji wyborczej i po spojrzeniu na granice okręgów wyborczych w gminie Police - było to bardzo łatwe do przewidzenia.

11
Polityka krajowa / Mój prywatny ranking prezydentów Polski
« dnia: Listopad 08, 2018, 21:54:54  »
Przedstawiam mój subiektywny (dla mnie obiektywny)  ranking prezydentów Polski - od najlepszego do najgorszego:


1) Lech Wałęsa
2) Aleksander Kwaśniewski
3) Ignacy Mościcki
4) Bronisław Komorowski
5) Wojciech Jaruzelski
6) Stanisław Wojciechowski
7)  Lech Kaczyński
8 )  Andrzej Duda
9) Gabriel Narutowicz
10) Bolesław Bierut


Uzasadnienie:
Wałęsa - wielki polski noblista, bez którego nie było by wolnych wyborów, za umiejętną polityke grubej kreski i bezpieczne rządzenie po upadku komuny.

Kwaśniewski - za dobrą polityke zagraniczną z Rosją i Niemcami, naszymi sąsiadami, którzy powinni być naszymi partnerami gospodarczymi.


Mościcki - za długoletnie umiejętne rządzenie sanacyjną  wielonarodową Polską i usamodzielnienie się po śmierci Piłsudskiego. In minus: "silni, zwarci , gotowi" - co nie przełożyło się na zwycięstwo we wrześniu 39.


Komorowski - za postawienie na rozwój gospodarczy Polski i bezpieczeństwo obywateli.


Jaruzelski - za doprowadzenie do okrągłego stołu, pokojowe oddanie władzy i umiejętne rządzenie w okresie przejściowym oraz wojenny źyciorys - od Lenino do Berlina. Szacunek.
In minus: Interwencja wojsk Polski w Czechosłowacji, ale nie był wtedy prezydentem. Grudzien 70. Nie oceniam stanu wojennego.


Wojciechowski - de facto I prezydent Polski nie licząc Narutowicza: ciężka prezydentura Wojciechowskiego rządzącego młodym biednym wielonarodowym krajem , całkowita uległość Piłsudskiemu, in plus: podanie się do dymisji po przewrocie majowym Piłsudskiego łamiącego konstytucje.


Kaczyński: niczym nie wyróźniająca się prezydentura: in minus: meldowanie bratu wykonania zadania, wspieranie prezydenta Gruzji, podpisanie ustawy pozwalającej wykup mieszkań spółdzielczych za złotówke, in plus: podpisanie ustaw antykryzysowych w czasie wieliego światowego kryzysu wywołanego przez amerykańskie banki.


Duda - in minus - łamanie ustawy zasadniczej przez ułaskawienie Kaminskiego, podpisanie ustaw sądowych, np skracającej dlugość kadencji I prezesa sądu Najwyzszego. Konsultowanie wszystkiego z mającym realną niekonstytucyjną władze prezesem Kaczyńskim.


Narutowicz - nie powinien być oceniany, rządził kilka dni zamordowany przez Eligiusza Niewiadomskiego, chyba jedyną decyzją polityczną było ułaskawienie skazanego na śmierć Ukrainca za morderstwo polityczne.


Bierut - za terror, uległość Stalinowi, morderstwa i zbrodnie sądowe, sfałszowanie wyborów: "3x tak". Prawdopodobnie był radzieckim agentem.


Czekam rankingów szanownych forumowiczów polickich wraz z uzasadnieniem.

12
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 08, 2018, 21:40:54  »
Szanowni policzanie: aż tak boicie się podwyżek cen wody? Tylko to Was interesuje i boli?
Innego merytorycznego powodu narzekania na GryfXXI nie ma. Czy policzanie są tak biedni, a może nie oszczędzają tej wody - że tak dużo płacą. Wysoka cena wody pozwala chronić środowisko przyrodnicze.
Mądrze napisał przedmówca: Burmistrz Diakun nie potrzebował nawet jednej ulotki by wygrać. W cuglach rozniósł trójkę rywali w I rundzie.
Jest tylko jeden sposób by Gryf przegrał wybory samorządowe i fotel włodarza Polic: Szczecin musi przyłączyć Police do siebie - wtedy Police będą dzielnicą Szczecina jak Skolwin.
Szacunek dla butmistrza za zdeklasowanie kontrkandydatów w I rundzie. Brawo.

13
Boję się - źe na marszu niepodległości moźe dojść do aktów przemocy. Oby nikomu nic się nie stało, oby nie polała się krew. Właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji tego marszu. Boję się że wywoła to zamieszki.
W Sejmie Poseł PiSu  na mównicy wyzywał innego posła od idiotów, a Policja masowo poszła na zwolnienia lekarskie 11 listopada.
Co się dzieje w tym kraju?
Dlaczego nie ma spokoju?
W co Hanna Gronkiewicz-Waltz?
Oby nie doszło do wypadków śmiertelnych w Warszawie i innych miastach 11 listopada.
Nie o taką Polskę walczył Lech Wałęsa.
Chcemy spokoju w naszej spokojnej ojczyznie

14
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 05, 2018, 20:35:50  »
Mnie szczerze cieszą wysokie porażki kandydatów PiSu: Dmochowskiego w Policach, Sochańskiego w Szczecinie (brawo Krzystek), Płażyńskiego w Gdańsku, Jakiego w stolicy, pięknej Wassermanowej w Krakowie. Cieszy bardzo wysoka wygrana kandydatki PO w Łodzi, tak trzymać rodacy.
Na PiS od lat głosuje ten sam głównie roszczeniowy, wyciągający rękę po zasiłki elektorat. Nie takiej Polski chcemy.

15
Chodzi mi o to że policzanie grupowo wręcz pozbywają się tych komunistycznych grzejników - które z uwagi na sprawność cieplną i nie awaryjność są o niebo lepsze od obecnie produkowanych grzejników. 

Strony: [1] 2 3 ... 15