• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - DominikDolnoślązak

Strony: [1] 2 3 ... 14
1
Sprawy bieżące / Odp: Loch(y) w Jasienicy (Jasenitz)
« dnia: Listopad 09, 2018, 01:05:46  »
Czy coś w temacie tym ruszyło ?

2
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 09, 2018, 00:44:34  »
Faktem jest, źe gdyby PiS nie zmienił ordynacji wyborczej - likwidując JOW-y (Jednoosobowe Okręgi Wyborcze) to była by szansa źe GryfXXI obdadził by wszystkie mandaty radnych w gminie - czyli 21 , a np PiS i PO - nie wprowadzili by ani jednego radnego.
Niestety  (dla mnie) teraz w wyniku zgodnej z prawem zmiany w ordynacji wyborczej PiS moźe wprawadzić około 5 radnych (moim zdaniem).
Zobaczymy jaka będzie wola wyborców.

Dziękuję za gratulacje, źe przewidziałem źe PiS wprowadzi 5 radnych do gminy.
Niestety po zmianie ordynacji wyborczej i po spojrzeniu na granice okręgów wyborczych w gminie Police - było to bardzo łatwe do przewidzenia.

3
Polityka krajowa / Mój prywatny ranking prezydentów Polski
« dnia: Listopad 08, 2018, 21:54:54  »
Przedstawiam mój subiektywny (dla mnie obiektywny)  ranking prezydentów Polski - od najlepszego do najgorszego:


1) Lech Wałęsa
2) Aleksander Kwaśniewski
3) Ignacy Mościcki
4) Bronisław Komorowski
5) Wojciech Jaruzelski
6) Stanisław Wojciechowski
7)  Lech Kaczyński
8 )  Andrzej Duda
9) Gabriel Narutowicz
10) Bolesław Bierut


Uzasadnienie:
Wałęsa - wielki polski noblista, bez którego nie było by wolnych wyborów, za umiejętną polityke grubej kreski i bezpieczne rządzenie po upadku komuny.

Kwaśniewski - za dobrą polityke zagraniczną z Rosją i Niemcami, naszymi sąsiadami, którzy powinni być naszymi partnerami gospodarczymi.


Mościcki - za długoletnie umiejętne rządzenie sanacyjną  wielonarodową Polską i usamodzielnienie się po śmierci Piłsudskiego. In minus: "silni, zwarci , gotowi" - co nie przełożyło się na zwycięstwo we wrześniu 39.


Komorowski - za postawienie na rozwój gospodarczy Polski i bezpieczeństwo obywateli.


Jaruzelski - za doprowadzenie do okrągłego stołu, pokojowe oddanie władzy i umiejętne rządzenie w okresie przejściowym oraz wojenny źyciorys - od Lenino do Berlina. Szacunek.
In minus: Interwencja wojsk Polski w Czechosłowacji, ale nie był wtedy prezydentem. Grudzien 70. Nie oceniam stanu wojennego.


Wojciechowski - de facto I prezydent Polski nie licząc Narutowicza: ciężka prezydentura Wojciechowskiego rządzącego młodym biednym wielonarodowym krajem , całkowita uległość Piłsudskiemu, in plus: podanie się do dymisji po przewrocie majowym Piłsudskiego łamiącego konstytucje.


Kaczyński: niczym nie wyróźniająca się prezydentura: in minus: meldowanie bratu wykonania zadania, wspieranie prezydenta Gruzji, podpisanie ustawy pozwalającej wykup mieszkań spółdzielczych za złotówke, in plus: podpisanie ustaw antykryzysowych w czasie wieliego światowego kryzysu wywołanego przez amerykańskie banki.


Duda - in minus - łamanie ustawy zasadniczej przez ułaskawienie Kaminskiego, podpisanie ustaw sądowych, np skracającej dlugość kadencji I prezesa sądu Najwyzszego. Konsultowanie wszystkiego z mającym realną niekonstytucyjną władze prezesem Kaczyńskim.


Narutowicz - nie powinien być oceniany, rządził kilka dni zamordowany przez Eligiusza Niewiadomskiego, chyba jedyną decyzją polityczną było ułaskawienie skazanego na śmierć Ukrainca za morderstwo polityczne.


Bierut - za terror, uległość Stalinowi, morderstwa i zbrodnie sądowe, sfałszowanie wyborów: "3x tak". Prawdopodobnie był radzieckim agentem.


Czekam rankingów szanownych forumowiczów polickich wraz z uzasadnieniem.

4
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 08, 2018, 21:40:54  »
Szanowni policzanie: aż tak boicie się podwyżek cen wody? Tylko to Was interesuje i boli?
Innego merytorycznego powodu narzekania na GryfXXI nie ma. Czy policzanie są tak biedni, a może nie oszczędzają tej wody - że tak dużo płacą. Wysoka cena wody pozwala chronić środowisko przyrodnicze.
Mądrze napisał przedmówca: Burmistrz Diakun nie potrzebował nawet jednej ulotki by wygrać. W cuglach rozniósł trójkę rywali w I rundzie.
Jest tylko jeden sposób by Gryf przegrał wybory samorządowe i fotel włodarza Polic: Szczecin musi przyłączyć Police do siebie - wtedy Police będą dzielnicą Szczecina jak Skolwin.
Szacunek dla butmistrza za zdeklasowanie kontrkandydatów w I rundzie. Brawo.

5
Boję się - źe na marszu niepodległości moźe dojść do aktów przemocy. Oby nikomu nic się nie stało, oby nie polała się krew. Właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji tego marszu. Boję się że wywoła to zamieszki.
W Sejmie Poseł PiSu  na mównicy wyzywał innego posła od idiotów, a Policja masowo poszła na zwolnienia lekarskie 11 listopada.
Co się dzieje w tym kraju?
Dlaczego nie ma spokoju?
W co Hanna Gronkiewicz-Waltz?
Oby nie doszło do wypadków śmiertelnych w Warszawie i innych miastach 11 listopada.
Nie o taką Polskę walczył Lech Wałęsa.
Chcemy spokoju w naszej spokojnej ojczyznie

6
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 05, 2018, 20:35:50  »
Mnie szczerze cieszą wysokie porażki kandydatów PiSu: Dmochowskiego w Policach, Sochańskiego w Szczecinie (brawo Krzystek), Płażyńskiego w Gdańsku, Jakiego w stolicy, pięknej Wassermanowej w Krakowie. Cieszy bardzo wysoka wygrana kandydatki PO w Łodzi, tak trzymać rodacy.
Na PiS od lat głosuje ten sam głównie roszczeniowy, wyciągający rękę po zasiłki elektorat. Nie takiej Polski chcemy.

7
Chodzi mi o to że policzanie grupowo wręcz pozbywają się tych komunistycznych grzejników - które z uwagi na sprawność cieplną i nie awaryjność są o niebo lepsze od obecnie produkowanych grzejników. 

8
Właśnie prezydent Białorusi Łukaszenko zapowiedział - źe jeśli USA będzie miało swoje bazy w Polsce - to on poprosi Putina o zainstalowanie baz wojsk rosyjskich na Białorusi przy granicy z Polską.


Na co nam to wszystko??
Rosja jest silna - jedna dwie bazy amerykańskie u nas - są na rękę Putinowi.
Prezydent Białorusi ma racje - zrobił bym tak samo.


Ponad 40 lat nie mogliśmy sie pozbyć wojsk radzieckich w Polsce - tych amerykańskich nie pozbędziemy się NIGDY. Od II wojny wojska amerykańskie mają swoje bazy np w Niemczech.
A przecieź Amerykanie w swoich bazach torturują ludzi - np w Guantanamo na Kubie czy w tajnej bazie w Polsce - gdzie w lasach torturowano saudyjskiego taliba. Gdy powiedział o tym Lepper - to został wyśmiany. (Ciekawe za co zginął Lepper).
Przypominam że w Polsce tortury są zakazane konstytucją.


Reasumując - wojska amerykańskie wcale nie zwiększą naszego bezpieczeństa, tylko zmiejszą.
Trzeba za to rozliczyć Kaczyńskiego!!!

9
Nie wiedziałem o co chodzi: moja znajoma prowadzi skup złomu - okazuje się że do nas przyjeżdzają Niemcy - i płacą solidne pieniądze za stare żeliwne peerelowskie grzejniki ŻEBERKA. Wykupują każdy taki grzejnik, który był standartowym elementem mieszkań w blokach w Policach.
Zdzierają farbę, cyklinują,odnawiają , odrestaurowują i instalują po pomalowaniu w mieszkaniach. Okazuje się że te żeberka żeliwne mają doskonałe właściwości grzewcze i są bezawaryjne.Długo trzymają ciepło i faktycznie ogrzewają (bez strat cieplych ) pomieszczenia mieszkalne.
Oprócz powrotu do żeliwnych żeberek Niemiaszki wymieniają plastykowe okna na DREWNIANE. Miedzy innymi dlatego że w przypadku pożaru plastykowe okna są śmiertelną pułapką. A drewno okienne klepkowe klejone jest idealne w pomieszczeniach bo pracuje, w zależności od pory roku.
10
Sprawy bieżące / Odp: Tęczowy piątek
« dnia: Listopad 04, 2018, 00:13:11  »
To nie pierdoły. Źaden tęczowy pan nie będzie rozmawiał w klasie mojego dziecka.
Dzieki temu Police będą lepsze.
Taka lekcja moźe zaburzyć psychike.
I jeszcze jedno: jaka kolwiek mniejszość - nie moźe narzucać większości swoich poglądów.
Nie mają prawa rozmawiać z moimi dziećmi bo nie wyraźam na to zgody.
To nie źaden ból d... , od nauki tolerancji mogą być inni.
Jeśli aptekarze i lekarze mają klauzure sumienia - to ja teź mam i ta klauzura nie pozwala mi akceptować tęczowych piątków z udziałem mojego dziecka.


Studarc jest demokracja i Twoje dzieci mogą się spotykać z kim chcą za Twoją zgodą , ale moje dzieci mają w państwoqej szkole czuć się bezpiecznie - takźe psychicznie.


11
Sprawy bieżące / Odp: Tęczowy piątek
« dnia: Październik 31, 2018, 08:10:20  »
Przecieź jest w polskich szkołach przedmiot "przystosowanie do źycia w rodzinie". Zgodny z programem nauczania.
Czy "tęczowy pan" ma 12 latkom mówić w państwowej szkole o edukacji seksualnej? Czy rodzice nic juź nie mają do powiedzenia? ???
Od czego są nauczyciele tego przedmiotu?
Dzieci są bardzo podatne na sugestie, a co będzie jeśli "tęczowy pan " powie źe inność seksualna jest na czasie, jest cool, ok. Niech uczą takiej tolerancji na swoich dzieciach, a nie na moich. Tylko pedagog wykwalifikowany moźe prowadzić takie lekcje w ramach przedmiotu szkolnego.
Są jeszcze niezaleźne sądy w Polsce.


12
Polityka krajowa / Odp: Prawda o 12 listopada - dzień wolny na siłe.
« dnia: Październik 31, 2018, 08:06:07  »
Koowalski - GryfXXI NIGDY nie złamał Komstytucji RP. !!!!
12 listopada mam wizytę u lekarza specjalisty w Szczecinie. Ciekawe czy zostane przyjęty!!!

13
Sprawy bieżące / Tęczowy piątek
« dnia: Październik 29, 2018, 21:30:57  »
Jeśli w szkołach [size=78%]w których uczą się moje dzieci dojdzie do "tęczowego piątku"- natychmiast powiadamiam prokuraturę i pozywam do sądu dyrekcje i organizatorów tych spotkań.[/size]
Mam nadzieje źe w Policach i Szczecinie nie dojdzie do takich "lekcji". Mamy prawo bronić swoje dzieci.

14
Polityka krajowa / Odp: Prawda o 12 listopada - dzień wolny na siłe.
« dnia: Październik 29, 2018, 15:05:50  »
Tak to właśnie jest gdy rządzący PiS karze Polaków za to, źe budują gospodarkę naszego kraju.
Jako przykład podam znajomego ze Szczecina,: pracował jako straźnik miejski w Szczecinie kilka lub kilkanaście lat i pojechał teraz do pracy w Norwegi i w DWA DNI ZAROBIŁ TYLE ILE PRZEZ MIESIĄC W SZCZECINIE.
I za to źe pracownicy nie wyjezdzają, źe budują polską gospodarkę, to są karani zabraniem dniówki przez PiS.
A przecieź 10 listopada jest sobota i moźna świetować do woli.
Ustawa przeszła na 3 tygodnie przed świętem - to brak s,acunku dla pracodawców i pracowników.
Wstyd.
22 lipca  za komuny teź smuszano do świętowania.
Kto chce niech świetuje, ale nie kosztem najbiedniejszych, budujących gospodarkę Polski.
Świętowaniem nikt się nie wyźywi.
Mam madzieje ze 11 listopada to nie bedzie wiec poparcia dla PiS.
Dlatego jeśli PiS wejdzie w koalicje w gminie z Gryfem - nigdy nie oddam głosu na Gryfa , mimo ze nie ma na kogo innego głosować.15
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Październik 28, 2018, 22:09:57  »
To jest właśnie d e m o k r a c j a. Czyli rządy większości.
Kier - znajdź lepszy sposób wybierania włodarzy Polic.
Chcesz moźe autokracji czy tyrani? Policzanie muszą być zadowoleni z rządzących, zadowoleni z burmistrza, który zdobył więcej głosów niź pozostała trójka kandydatów.
Kluczowe jest - z kim dogada się w gminie GryfXXI - mam nadzieje ze z PO lub z Projektem Police.


Strony: [1] 2 3 ... 14