• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - DominikDolnoślązak

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Polityka krajowa / Mój prywatny ranking prezydentów Polski
« dnia: Listopad 08, 2018, 21:54:54  »
Przedstawiam mój subiektywny (dla mnie obiektywny)  ranking prezydentów Polski - od najlepszego do najgorszego:


1) Lech Wałęsa
2) Aleksander Kwaśniewski
3) Ignacy Mościcki
4) Bronisław Komorowski
5) Wojciech Jaruzelski
6) Stanisław Wojciechowski
7)  Lech Kaczyński
8 )  Andrzej Duda
9) Gabriel Narutowicz
10) Bolesław Bierut


Uzasadnienie:
Wałęsa - wielki polski noblista, bez którego nie było by wolnych wyborów, za umiejętną polityke grubej kreski i bezpieczne rządzenie po upadku komuny.

Kwaśniewski - za dobrą polityke zagraniczną z Rosją i Niemcami, naszymi sąsiadami, którzy powinni być naszymi partnerami gospodarczymi.


Mościcki - za długoletnie umiejętne rządzenie sanacyjną  wielonarodową Polską i usamodzielnienie się po śmierci Piłsudskiego. In minus: "silni, zwarci , gotowi" - co nie przełożyło się na zwycięstwo we wrześniu 39.


Komorowski - za postawienie na rozwój gospodarczy Polski i bezpieczeństwo obywateli.


Jaruzelski - za doprowadzenie do okrągłego stołu, pokojowe oddanie władzy i umiejętne rządzenie w okresie przejściowym oraz wojenny źyciorys - od Lenino do Berlina. Szacunek.
In minus: Interwencja wojsk Polski w Czechosłowacji, ale nie był wtedy prezydentem. Grudzien 70. Nie oceniam stanu wojennego.


Wojciechowski - de facto I prezydent Polski nie licząc Narutowicza: ciężka prezydentura Wojciechowskiego rządzącego młodym biednym wielonarodowym krajem , całkowita uległość Piłsudskiemu, in plus: podanie się do dymisji po przewrocie majowym Piłsudskiego łamiącego konstytucje.


Kaczyński: niczym nie wyróźniająca się prezydentura: in minus: meldowanie bratu wykonania zadania, wspieranie prezydenta Gruzji, podpisanie ustawy pozwalającej wykup mieszkań spółdzielczych za złotówke, in plus: podpisanie ustaw antykryzysowych w czasie wieliego światowego kryzysu wywołanego przez amerykańskie banki.


Duda - in minus - łamanie ustawy zasadniczej przez ułaskawienie Kaminskiego, podpisanie ustaw sądowych, np skracającej dlugość kadencji I prezesa sądu Najwyzszego. Konsultowanie wszystkiego z mającym realną niekonstytucyjną władze prezesem Kaczyńskim.


Narutowicz - nie powinien być oceniany, rządził kilka dni zamordowany przez Eligiusza Niewiadomskiego, chyba jedyną decyzją polityczną było ułaskawienie skazanego na śmierć Ukrainca za morderstwo polityczne.


Bierut - za terror, uległość Stalinowi, morderstwa i zbrodnie sądowe, sfałszowanie wyborów: "3x tak". Prawdopodobnie był radzieckim agentem.


Czekam rankingów szanownych forumowiczów polickich wraz z uzasadnieniem.

2
Boję się - źe na marszu niepodległości moźe dojść do aktów przemocy. Oby nikomu nic się nie stało, oby nie polała się krew. Właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji tego marszu. Boję się że wywoła to zamieszki.
W Sejmie Poseł PiSu  na mównicy wyzywał innego posła od idiotów, a Policja masowo poszła na zwolnienia lekarskie 11 listopada.
Co się dzieje w tym kraju?
Dlaczego nie ma spokoju?
W co Hanna Gronkiewicz-Waltz?
Oby nie doszło do wypadków śmiertelnych w Warszawie i innych miastach 11 listopada.
Nie o taką Polskę walczył Lech Wałęsa.
Chcemy spokoju w naszej spokojnej ojczyznie

3
Właśnie prezydent Białorusi Łukaszenko zapowiedział - źe jeśli USA będzie miało swoje bazy w Polsce - to on poprosi Putina o zainstalowanie baz wojsk rosyjskich na Białorusi przy granicy z Polską.


Na co nam to wszystko??
Rosja jest silna - jedna dwie bazy amerykańskie u nas - są na rękę Putinowi.
Prezydent Białorusi ma racje - zrobił bym tak samo.


Ponad 40 lat nie mogliśmy sie pozbyć wojsk radzieckich w Polsce - tych amerykańskich nie pozbędziemy się NIGDY. Od II wojny wojska amerykańskie mają swoje bazy np w Niemczech.
A przecieź Amerykanie w swoich bazach torturują ludzi - np w Guantanamo na Kubie czy w tajnej bazie w Polsce - gdzie w lasach torturowano saudyjskiego taliba. Gdy powiedział o tym Lepper - to został wyśmiany. (Ciekawe za co zginął Lepper).
Przypominam że w Polsce tortury są zakazane konstytucją.


Reasumując - wojska amerykańskie wcale nie zwiększą naszego bezpieczeństa, tylko zmiejszą.
Trzeba za to rozliczyć Kaczyńskiego!!!

4
Nie wiedziałem o co chodzi: moja znajoma prowadzi skup złomu - okazuje się że do nas przyjeżdzają Niemcy - i płacą solidne pieniądze za stare żeliwne peerelowskie grzejniki ŻEBERKA. Wykupują każdy taki grzejnik, który był standartowym elementem mieszkań w blokach w Policach.
Zdzierają farbę, cyklinują,odnawiają , odrestaurowują i instalują po pomalowaniu w mieszkaniach. Okazuje się że te żeberka żeliwne mają doskonałe właściwości grzewcze i są bezawaryjne.Długo trzymają ciepło i faktycznie ogrzewają (bez strat cieplych ) pomieszczenia mieszkalne.
Oprócz powrotu do żeliwnych żeberek Niemiaszki wymieniają plastykowe okna na DREWNIANE. Miedzy innymi dlatego że w przypadku pożaru plastykowe okna są śmiertelną pułapką. A drewno okienne klepkowe klejone jest idealne w pomieszczeniach bo pracuje, w zależności od pory roku.
5
Sprawy bieżące / Tęczowy piątek
« dnia: Październik 29, 2018, 21:30:57  »
Jeśli w szkołach [size=78%]w których uczą się moje dzieci dojdzie do "tęczowego piątku"- natychmiast powiadamiam prokuraturę i pozywam do sądu dyrekcje i organizatorów tych spotkań.[/size]
Mam nadzieje źe w Policach i Szczecinie nie dojdzie do takich "lekcji". Mamy prawo bronić swoje dzieci.

6
Polityka krajowa / Prawda o 12 listopada - dzień wolny na siłe.
« dnia: Październik 28, 2018, 17:57:17  »
Koszty dodatkowego dnia wolnego 12 listopada poniosą zwykli pracownicy, bo przecieź pracodawcy im za świętowanie nie zapłacą ani złotówki.
Oto prawdziwy przykład:
Znajomy pracuje w Szczecinie w firmie produkcyjnej.
Powiedział mi dziś źe pracownicy nie są zadowoleni z tego "święta" 12 listopada:
- bo tracą dniówkę,
- muszą w tym tygodniu zostać dłuźej za darmo by nadrobić 12 tego listopada dzień wolny, bo na 13 jest wysyłka towaru do Niemiec. Mówiąc delikatnie są wku...rzeni.
To właśnie robotnicy i ich dzieci ponoszą koszty świętowania przez PiS 12 listopada. Dniówka to bardzo duźo gdy się opłaty porobi i raty zapłaci. I kolega nie kupi w listopadzie zimowej kurtki.
Pamietajmy o tym głosując za rok w wyborach do Sejmu. Pamietajmy kogo nie interesuje gospodarka.

Ja jak chcę świętować np 1 maja i jechać na pochód , to na poniedziałek wypisuje sobie urlop i nikt mnie nie przymusza do świętowania na siłe.
Szkoda źe rządzący nie myślą o gospodarce i pieniądzach w portfelu zwykłych pracowników.
7
Mój głos za obowiązkowymi szczepieniami przeciw śmietelnym chorobom zakaźnym:


Silne państwo - to państwo przymusu - oto dlaczego moim zdaniem przymus szczepień jest potrzebny.


Moim zdaniem rośnięcie w siłe ruchów antyszczepionkowych (którym przeciwny jest rząd polski) wynika z następujących faktów:


- nie weryfikowaniu informacji i dyskusji w internecie, w którym znajdujemy subiektywne artykuły, pisane przez nie lekarzy na temat rzekomej szkodliwości szczepień
- nieograniczonemu dostępowi do internetu
- miłości rodziców , którzy boją sie zaszczepić dziecko
- braku podstwowej wiedzy i braku wyobraźni u niektórych "antyszczepionkowców" - z powodu niskiego poziomu nauczania w polskich szkołach (takźe szkołach średnich - vide - niskie wymagania na egzaminach matura).


Czym jest szczepionka?
W najprościej pisząc jest to kilka sztuk zarazków danej choroby wszepionej do krwiobiegu małego dziecka. Wtedy - poniewaź zarazków jest tylko kilka - białe krwinki krwi dziecka "uczą" się niszczyć konkretne wirusy i bakterie. Zarazków jest tylko kilka , a białych krwinek tysiące - po zniszczeniu czynnika chorobotwórczego białe krwinki "zapamietują" budowę zarazka i namnaźają się w miliony - jeśli dojdzie do zarażenia chorobą.
Taka odporność na konkretną chorobę (np gruźlice)  uzyskuję się na całe źycie, ale uodpornienie się trwa po szczepieniu - kilka miesięcy.
Niekiedy szczepionki się powtarza.


Dlatego szczepienia są konieczne. W przypadku wybuchu epidemi - na szczepienia jest juź za późno.


Dzięki temu ludzkość pokonała np czarną ospe.
Kaźdy polski uczeń szkoły podstawowej powinien znać nazwisko np Ludwika Pasteura.


Dlatego uwaźam, źe jeśli w wyniku nie zaszczepienia - dojdzie do wybuchu epidemi zakończonej śmiercią - rodzice powinni ponosić odpowiedzialność karną (nie mówie tu o bardzo rzadkich medycznych przeciwskazaniach wykonania szczepienia).


Dlatego jestem zdumiony źe w Sejmie dojdzie do procedowania ustawy o dobrowolności szczepien.
Za rok wybory do Sejmu - będę głosował na tych którzy wyegzekwują (dla bezpieczeństea wszystkich) przymusowość szczepień.


Czekam merytorycznych odpowiedzi.


PS - Skąd się wziął gwałtowny wzrost zachorowań na odre?


8
Na terenie Polic planuje się 3 przystanki na trasie kolei metropolitalnej:
1) Police Piłsudskiego - czy nie moźna by zmienić nazwy np na "Police Wiadukt"
2) Police - w miejscu stacji PKP , trochę przesunięty w lewo (o 50 m)
3) Police Zakład - w miejscu starego przystanku przy Azotach Police.
A ja pytam co z przystankiem i budynkiem dworca PKP Szczecin Mścięcino? Wg planu ostatnia stacja przed Policami to ma być Szczecin Skolwin.
Czy nie moźna by przywrócić zatrzymywania się pociągów na stacji Szczecin Mścięcino?  Teren tego dworca naleźy administracyjne do Polic czy do Szczecina?
Przypominam źe przed II wojną światową i zaraz po niej między Szczecinem Skolwinem a Szczecinem Mścięcinem był czynny jeszcze jeden przystanek kolejowy, jego budynek stoi do dziś przy torach . Widać charakterystyczną poniemieką budowlę kolejową. Nazwy tego przystanku PKP niestety juź nie pamiętam.
Uwaźam źe na trasie kolei metropolitarnej powinno być jak najwięcej czynnych przystanków i stacji kolejowych. Przystanek PKP Szczecin Mścięcino (a moźna by Police Mścięcino) - przywrócił by rangę tej dzielnicy Polic. Na początku ubiegłego wieku zapomnana obecnie stacja PKP Szczecin Mścięcino - przeżywała oblęźenie pasażerów.

9
Polityka krajowa / Retoryka Pana Premiera
« dnia: Październik 08, 2018, 15:49:19  »
Obserwując w mediach zaangaźowanie premiera M. Morawieckiego w samorządową kampanie wyborczą wyciągam wniosek źe prawie cała Polska jest krajem biednych ludzi, poniewaź prawie wszyscy mają otrzymywać wsparcie od państwa.
Premier obiecuje pieniądze wspierające róźne grupy społeczne i organizacje, a takźe środki na konkretne cele w gminach.


Jest to bardzo dobra rzecz, opiekuńcze państwo wspiera najsłabszych czy seniorów, - ale zamiast przyzwyczajać wygodnych rozczeniowych obywateli do wyciągania niepracującej ręki po państwowe pieniądze - dajmy wędkę: uczmy najmłodszych w szkole podstawowej - jak załoźyć własną firmę, jak napisać pismo do komornika by odzyskał nasze pieniądze, jak rozliczyć PiTa, jak napisać podanie do starosty powiatowego, jak uzyskać fundusze z UE, jak dostać dopłate unijną, jak napisać pismo do sądu i prokuratury itp.


Moźna to zrobić likwidując jedną z dwóch godzin religi w szkole a zamiast tego uczyć uczniów jak zarabiać własne pieniądze - za kilkanaście lat Polska była by bogatym państwem.
Taki mam pomysł, myślę źe nie jest taki zły: Polska to kraj kapitalistyczny,  a nie socjalistyczny.
Szczególnie osoby długotrwale bezrobotne, odmawiające podjecia pracy powinny być emilinowane z państwowej pomocy i dzieci nie powinny utrzymywać niepracujacych rodziców (500 +).


10
Edukacja / Aź dwie godziny religii tygodniowo w szkole!!
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 22:48:33  »
Czekam merytorycznej odpowiedzi:
Po co? Aź dwie godziny nauki religii w szkole podstawowej?
Chemia - 2 godziny, fizyka  (bez astronomii) - dwie godziny, geografia - dwie godziny, biologia - dwie godziny.
A dlaczego religia aź dwie?
Zamiast zrobić np lekcje raz w tygodniu - jak załoźyć firmę, jak napisać pismo do komornika by odzyskał dług, jak wystąpić po fundusz unijny, jak otrzymać dofinansowanie, jak rozliczyć PiT, jak napisać podanie do starostwa powiatowego, jak inwestować w obligacje, jak złoźyć pozew do sądu, jak otrzymać dopłate do hektara gruntów ornych. Dlaczego polskie podstawówki nie uczą przedsiębiorczości? Praktycznych umiejętności?
Pamiętam źe kiedyś religia jeśli była w szkole - to była jedna godzina w tygodniu.
Czy moźna ten przedmiot zrównać z fizyką lub biologią? Całe szczęście , źe matematyki jest 4 godz tygodniowo.

11
Polityka krajowa / Słowa Premiera o budowie dróg.
« dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:25:30  »
Ja nie wiem, czy nie źyję w jakimś matriksie: Pan Premier RP mówi o tym źe w latach 2007 - 15 budowano  i remontowano mało dróg w Polsce:
- przecieź w 2012 roku w naszym kraju odbyły się niektóre mecze EURO 2012 (MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE NOZNEJ) i choćby na tą impreze w Polsce budowano wiele km dróg, cementownie i betoniarnie pracowały na 120 %.
Cała Polska była placem budowy, Szczecin zawsze jest w remoncie.
Oglądam tv,  słucham przekazu i wyłączam telewizor - bo pamięć mam dobrą i wiem jak było. (remont i przebudowa Basenu Górniczego, remont dróg w naszym powiecie polickim)

12
Sprawy bieżące / Przystanki ZDiTM "WIDMA" w Policach
« dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:23:14  »
1) Będąc na spacerze na "Starej Fabryce" wyszedłem wędrując ścieźką utworzoną przez Stowarzyszenie "Skarb" - na przystanek ZDiTM - widmo "Police - Liceum Prywatne".
Zardzewiała wiata bez szyb i ławek straszy - wyglądając jak pozostałość po II wojnie światowej.
Z tego co wiem - Szkoła średnia pana Sałapy - wiele lat temu zakończyła działalność edukacyjną w Policach. Czy SPPK nie mogło by zlikwidować tej wiaty przystankowej?


2) Wędrując dalej pieszo napotkałem na jeszcze większy problem:
Dwie wiaty na przystanku "Police Tanowska-Szkoła"  na pętli przy SP8/Gimnazjum ul. Tanowska mają połamane niekompletne deski w ławkach, co powoduje źe uczniowie 7 i 8 klas SP a takźe trzeciej klasy Gimnazjum nie mają gdzie usiąść, oczekującna autobus oo szkole.
A przecieź zaczął sie rok szkolny. Ławki brudne,  niepomalowane , niekompletne.

13
Polityka krajowa / Niech Rydzyk sfinansuje referendum konstytucyjne.
« dnia: Lipiec 01, 2018, 21:29:15  »
Jak w temacie: ojciec dr Rydzyk jest prawdziwym beneficjentem "dobrej zmiany". Mógłby sfinansować referendum Pana Prezydenta nt zmian w Konstytucji.


Ja np na to referendum nie pójdę. (jeśli będzie).

14
Polityka krajowa / Filmowanie przebiegu wyborów i transmisja "live".
« dnia: Kwiecień 28, 2018, 23:58:30  »
Moim zdaniem :
- oprócz transmisji na źywo w internecie z PRZEBIEGU WYBORÓW powinna być TRANSMISJA z LICZENIA GŁOSÓW wykonana przez drugą komisje wyborczą (tą która liczy głosy).
- nie muszę być wróżbitą Maciejem - by przypuszczać ze w czasie transmisji na źywo ze wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych w całej Polsce:  mogą zawiesić sie serwery i chętni niczego nie obejrzą.
To tylko moje przypuszczenia.


Czy zliczanie glosów przez II - gą Komisje Wyborczą tez ma być transnitowane "live"?

15
W środę 13 marca od godz 17 do godz 20 - spotkanie Posłów PiS z mieszkańcami Polic w Klubie Nauczyciela (to ten klub w którym odbywa się co rok międzynarodowy turniej szachowy im T. Gniota).
Temat spotkania: "Porozmawiajmy o Polsce'. Ciekawe jacy Posłowie zawitają do nas. Moźe być ciekawie.

Strony: [1] 2 3 ... 5