• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - DominikDolnoślązak

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Polityka krajowa / Nie popisał się rzecznik praw obywatelskich
« dnia: Czerwiec 25, 2019, 12:21:22  »
Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich niestety zawiódł ogromną większość Obywateli naszego kraju "wstawiając" się za bestią z Dolnego Śląska (niestety), która niewinnej 10 letniej dziewczynce zadała 50 ciosów nozem, i która zaplanowała w szczegółach zbrodnie.
I o co takiego złego pan Bodnar zauwaźył:
- ze policja ośmieliła się zatrzymać podejrzanego w majtkach ze zalozyła mu kajdanki zespolone.


Rzecznik wybrany przez PO zmartwił sie legalnymi działaniami policji i niby naruszonymi prawami obywatelskimi bestialskiego mordercy, a gdzie prawa rodziny zamordowanej dziewczynki.?
22 latek ma w areszcie dietetyka, lekarza, psychologa, wychowawce,komputer z grami, darmowy wikt i opierumek do końca marnego swego zycia. A co z rodziną ofiary?
Suponuję ze całe wystąpienie Adama Bodnara ma polityczny aspekt.
W USA gdy np pedofil wyjdzie z wiezienia, to sąsiedzi jego dostają od szeryfa informacje o tym, wraz z jego zdjęciem, aby zwracali uwage na niego.
Cackajmy sie z mordercami ( 22 latkowi w czasie zatrzymania nic sie nie stalo,nie zostal nawet popchniety przez funkcjonariusz), a Bodnar larum robi.
Wczoraj aresztowano rodziców 9 miesiecznej dziewczynki za martletowanie wykorzystywanie seksualne , gwałty i morderstwo jej. Uwaźam ze sprawców takich zbrodni powinno się tak jak w Rosji kierować do karnych kolonii, gdzie do końca zycia pracowali by w kamieniołomach na chleb.

2
Polityka lokalna / Prezes PiS pokazał realną siłe.
« dnia: Maj 15, 2019, 15:15:25  »
No i mamy w kraju to co mamy:
Jak obywatel ma do trybunału konstytucyjnego iść , skoro prezes prywatnie spotyka się z szefową Trybunału Konstytucyjnego, panią magister Przyłebską.?
I dlaczego szefowa tak waźnej instytucji ma tylko tytuł magistra?
Co może zrobić zwykły szary obywatel nie zgadzający się z ustawami uchwalonymi przez rządzący  PiS?
Nic nie może zrobić, a prezes specjalnie o tym powiedział - z kim się spotyka.
To jasny sygnał dla wszystkich.
Takich czasów dożyliśmy.
Czy o taką Polskę walczył Lech Wałęsa czy wielki mąż stanu śp Tadeusz Mazowiecki?
Pod rozwagę to miejmy głosując w wyborach do europarlamentu i na jesień w wyborach sejmowych.
A dlaczego to w wątku polityka lokalna? : bo to wszystkich nas dotyczy - tu w Szczecinie , Policach a nawet w małym Trzeszczynie.

3
Polityka krajowa / Eurowybory
« dnia: Maj 14, 2019, 15:15:41  »
Ja z przyjemnością oddam w Dzień Matki głos na lidera Koalicji Obywatelskiej, europosła - obecnego viceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego - pana profesora Bogusława Liberadzkiego, który od 15 lat broni interesów Polski: twardo stojąc na stanowisku źe Polacy w UE mają być traktowani na takich samych zasadach  jak inne nacje *._______
* - szczególnie jeśli chodzi o zarobki w UE.

4
Jeśli USA nagle wycofuje się z Syrii, to tak samo może zrobić w Polsce.
Dla Polski bezpieczeństwo zapewnione przez USA jest ILUZORYCZNE. Wogóle nie możemy liczyć na Amerykanów.
Nie dla obecności wojsk USA w Polsce!!!!
Amerykanie będą tu mieli swoje bazy tylko dla swoich korzyści.

5
Tego nikt się nie spodziewał: Tadeusz Rydzyk rękoma profesora Piotrowskiego zakłada partie polityczną RUCH PRAWDZIWA EUROPA.
Suponuję że członkami partii Rydzyka będą między innymi: Macierewicz, Szyszko, poseł Sobecka, może pani Szydło. Jedno jest pewne: PiS na tym straci, w następnych wyborach może nawet 50 % posłów.
Już dziś Beata Mazurek rzecznik PiSu skomentowała to niezadowolona: Każde osłabienie prawicy wzmacnia lewice w Polsce. :) :) :)
W sądzie jest wniosek o rejestracje tej partii. Ale jaką przekorną nazwę wymyślił Rydzyk, który chciałby jak Kaczyński rządzić schowany w cieniu.
Jedno jest pewne - jeśli partia powstanie i wystartuje w wyborach - PiS nigdy nie wygra wyborów. Macierewicz pamiętliwy, nie wybaczy nigdy zniewagi jaka go spotkała. Rydzyk ma duży elektorat.
Prawo polskie zabrania duchownym startować w wyborach - dlatego będzie kierował jak PREZES - bez odpowiedzialności politycznej. A przecież szef TV TRWAM i Radia Maryja ma swoje media.
Skończą się wyjazdy ministrów i premiera do Torunia.
Widział bym w Ruchu Prawdziwa Europa - panią minister Kempę. (Ale nie zapisze się ona do partii Rydzyka bo jest w rządzie)
Partia ta zniszczy hegemonie PiSu - oby wystartowała. Ojciec dr Rydzyk to bardzo mądry człowiek i polityk. Mam nadzieje, że Kaczyński spać nie może.
PiS wyhodował sobie, karmiąc państwowymi pieniędzmi "hydrę" , która odbierze mu za rok władze (i która jest pamiętliwa)
Oby się spełniły moje przypuszczenia.


Z historii znam przypadek księdza, który był prezydentem: to prezydent Słowacji w latach 1939-1945, ksiądz katolicki Jozef Tiso , skazany po wojnie na kare śmierci za zbrodnie wojenne (był m. in. odpowiedzialny za wysyłkę słowackich Żydów do obozów koncentracyjnych).  Proszę nie szukać tu analogii.


NIE CHCĘ - ALE MUSZĘ - (jak mawiał wielki noblista LECH WAŁĘSA) komentować na tym forum ważne krajowe wydarzania.

6
W jakim kraju ja źyje? Ma być gigantyczna podwyżka cen prądu, firmy niektóre padną, szpitale nie zapłacą za prąd, wzrośnie cena chleba, a kostka masła ma kosztować minimum 10 zł.
W Sejmie , i rządzie mówią , źe gospodarstwa domowe dostaną rekompensaty - od kogo? Skoro nie ma odpowiednich ustaw.
Co się dzieje z naszym krajem. Premier świeckiego państwa modli sie u Rydzyka, szczyt klimatyczny kończy sie dla Polski fiaskiem, bo Polska węglem stoi, a nie ekologią i ochroną naszego środowiska.
Może jeszcze rząd zlikwiduje elektrownie wiatrowe?
Czy jeszcze rok czasu mamy żyć w matriksie? Do następnych wyborów?
A kolejne dojenie pracowników przez zabieranie pieniedzy na wątpliwe emerytury?
Płace rachunki za prąd 300 zl za mieszkanie, czy będę płacił 400 zł?
Kto jest winny tego matriksu w Polsce.? To nie jest pytanie retoryczne, za rok wybory.


Dla mnie najgorsza jest POGARDA DLA PRAWA. W Sejmie są prawnicy, którzy wiedzieli dobrze, źe jeśli w Konstytucji zapisana jest dlugość kadencji 6 lat, i że stanowisko jakieś jest nieodwołalne - to nie moźna tego zmieniać. Rozumieją to ogarnięte jedenastoletnie dzieci czytające Konstytucje. I mimo to z premedytacją to przegłosowano.
Dipiero strach przed Unią Europejską i nakaz unijny zmusił PiS do zmiany ustawy. Zaskoczyło mnie zachowanie PO i Nowoczesnej wtedy, którzy głosowali przeciw. Masakra.
Martiks.

7
Polityka krajowa / Mój prywatny ranking prezydentów Polski
« dnia: Listopad 08, 2018, 21:54:54  »
Przedstawiam mój subiektywny (dla mnie obiektywny)  ranking prezydentów Polski - od najlepszego do najgorszego:


1) Lech Wałęsa
2) Aleksander Kwaśniewski
3) Ignacy Mościcki
4) Bronisław Komorowski
5) Wojciech Jaruzelski
6) Stanisław Wojciechowski
7)  Lech Kaczyński
8 )  Andrzej Duda
9) Gabriel Narutowicz
10) Bolesław Bierut


Uzasadnienie:
Wałęsa - wielki polski noblista, bez którego nie było by wolnych wyborów, za umiejętną polityke grubej kreski i bezpieczne rządzenie po upadku komuny.

Kwaśniewski - za dobrą polityke zagraniczną z Rosją i Niemcami, naszymi sąsiadami, którzy powinni być naszymi partnerami gospodarczymi.


Mościcki - za długoletnie umiejętne rządzenie sanacyjną  wielonarodową Polską i usamodzielnienie się po śmierci Piłsudskiego. In minus: "silni, zwarci , gotowi" - co nie przełożyło się na zwycięstwo we wrześniu 39.


Komorowski - za postawienie na rozwój gospodarczy Polski i bezpieczeństwo obywateli.


Jaruzelski - za doprowadzenie do okrągłego stołu, pokojowe oddanie władzy i umiejętne rządzenie w okresie przejściowym oraz wojenny źyciorys - od Lenino do Berlina. Szacunek.
In minus: Interwencja wojsk Polski w Czechosłowacji, ale nie był wtedy prezydentem. Grudzien 70. Nie oceniam stanu wojennego.


Wojciechowski - de facto I prezydent Polski nie licząc Narutowicza: ciężka prezydentura Wojciechowskiego rządzącego młodym biednym wielonarodowym krajem , całkowita uległość Piłsudskiemu, in plus: podanie się do dymisji po przewrocie majowym Piłsudskiego łamiącego konstytucje.


Kaczyński: niczym nie wyróźniająca się prezydentura: in minus: meldowanie bratu wykonania zadania, wspieranie prezydenta Gruzji, podpisanie ustawy pozwalającej wykup mieszkań spółdzielczych za złotówke, in plus: podpisanie ustaw antykryzysowych w czasie wieliego światowego kryzysu wywołanego przez amerykańskie banki.


Duda - in minus - łamanie ustawy zasadniczej przez ułaskawienie Kaminskiego, podpisanie ustaw sądowych, np skracającej dlugość kadencji I prezesa sądu Najwyzszego. Konsultowanie wszystkiego z mającym realną niekonstytucyjną władze prezesem Kaczyńskim.


Narutowicz - nie powinien być oceniany, rządził kilka dni zamordowany przez Eligiusza Niewiadomskiego, chyba jedyną decyzją polityczną było ułaskawienie skazanego na śmierć Ukrainca za morderstwo polityczne.


Bierut - za terror, uległość Stalinowi, morderstwa i zbrodnie sądowe, sfałszowanie wyborów: "3x tak". Prawdopodobnie był radzieckim agentem.


Czekam rankingów szanownych forumowiczów polickich wraz z uzasadnieniem.

8
Boję się - źe na marszu niepodległości moźe dojść do aktów przemocy. Oby nikomu nic się nie stało, oby nie polała się krew. Właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji tego marszu. Boję się że wywoła to zamieszki.
W Sejmie Poseł PiSu  na mównicy wyzywał innego posła od idiotów, a Policja masowo poszła na zwolnienia lekarskie 11 listopada.
Co się dzieje w tym kraju?
Dlaczego nie ma spokoju?
W co Hanna Gronkiewicz-Waltz?
Oby nie doszło do wypadków śmiertelnych w Warszawie i innych miastach 11 listopada.
Nie o taką Polskę walczył Lech Wałęsa.
Chcemy spokoju w naszej spokojnej ojczyznie

9
Właśnie prezydent Białorusi Łukaszenko zapowiedział - źe jeśli USA będzie miało swoje bazy w Polsce - to on poprosi Putina o zainstalowanie baz wojsk rosyjskich na Białorusi przy granicy z Polską.


Na co nam to wszystko??
Rosja jest silna - jedna dwie bazy amerykańskie u nas - są na rękę Putinowi.
Prezydent Białorusi ma racje - zrobił bym tak samo.


Ponad 40 lat nie mogliśmy sie pozbyć wojsk radzieckich w Polsce - tych amerykańskich nie pozbędziemy się NIGDY. Od II wojny wojska amerykańskie mają swoje bazy np w Niemczech.
A przecieź Amerykanie w swoich bazach torturują ludzi - np w Guantanamo na Kubie czy w tajnej bazie w Polsce - gdzie w lasach torturowano saudyjskiego taliba. Gdy powiedział o tym Lepper - to został wyśmiany. (Ciekawe za co zginął Lepper).
Przypominam że w Polsce tortury są zakazane konstytucją.


Reasumując - wojska amerykańskie wcale nie zwiększą naszego bezpieczeństa, tylko zmiejszą.
Trzeba za to rozliczyć Kaczyńskiego!!!

10
Nie wiedziałem o co chodzi: moja znajoma prowadzi skup złomu - okazuje się że do nas przyjeżdzają Niemcy - i płacą solidne pieniądze za stare żeliwne peerelowskie grzejniki ŻEBERKA. Wykupują każdy taki grzejnik, który był standartowym elementem mieszkań w blokach w Policach.
Zdzierają farbę, cyklinują,odnawiają , odrestaurowują i instalują po pomalowaniu w mieszkaniach. Okazuje się że te żeberka żeliwne mają doskonałe właściwości grzewcze i są bezawaryjne.Długo trzymają ciepło i faktycznie ogrzewają (bez strat cieplych ) pomieszczenia mieszkalne.
Oprócz powrotu do żeliwnych żeberek Niemiaszki wymieniają plastykowe okna na DREWNIANE. Miedzy innymi dlatego że w przypadku pożaru plastykowe okna są śmiertelną pułapką. A drewno okienne klepkowe klejone jest idealne w pomieszczeniach bo pracuje, w zależności od pory roku.
11
Sprawy bieżące / Tęczowy piątek
« dnia: Październik 29, 2018, 21:30:57  »
Jeśli w szkołach [size=78%]w których uczą się moje dzieci dojdzie do "tęczowego piątku"- natychmiast powiadamiam prokuraturę i pozywam do sądu dyrekcje i organizatorów tych spotkań.[/size]
Mam nadzieje źe w Policach i Szczecinie nie dojdzie do takich "lekcji". Mamy prawo bronić swoje dzieci.

12
Polityka krajowa / Prawda o 12 listopada - dzień wolny na siłe.
« dnia: Październik 28, 2018, 17:57:17  »
Koszty dodatkowego dnia wolnego 12 listopada poniosą zwykli pracownicy, bo przecieź pracodawcy im za świętowanie nie zapłacą ani złotówki.
Oto prawdziwy przykład:
Znajomy pracuje w Szczecinie w firmie produkcyjnej.
Powiedział mi dziś źe pracownicy nie są zadowoleni z tego "święta" 12 listopada:
- bo tracą dniówkę,
- muszą w tym tygodniu zostać dłuźej za darmo by nadrobić 12 tego listopada dzień wolny, bo na 13 jest wysyłka towaru do Niemiec. Mówiąc delikatnie są wku...rzeni.
To właśnie robotnicy i ich dzieci ponoszą koszty świętowania przez PiS 12 listopada. Dniówka to bardzo duźo gdy się opłaty porobi i raty zapłaci. I kolega nie kupi w listopadzie zimowej kurtki.
Pamietajmy o tym głosując za rok w wyborach do Sejmu. Pamietajmy kogo nie interesuje gospodarka.

Ja jak chcę świętować np 1 maja i jechać na pochód , to na poniedziałek wypisuje sobie urlop i nikt mnie nie przymusza do świętowania na siłe.
Szkoda źe rządzący nie myślą o gospodarce i pieniądzach w portfelu zwykłych pracowników.
13
Mój głos za obowiązkowymi szczepieniami przeciw śmietelnym chorobom zakaźnym:


Silne państwo - to państwo przymusu - oto dlaczego moim zdaniem przymus szczepień jest potrzebny.


Moim zdaniem rośnięcie w siłe ruchów antyszczepionkowych (którym przeciwny jest rząd polski) wynika z następujących faktów:


- nie weryfikowaniu informacji i dyskusji w internecie, w którym znajdujemy subiektywne artykuły, pisane przez nie lekarzy na temat rzekomej szkodliwości szczepień
- nieograniczonemu dostępowi do internetu
- miłości rodziców , którzy boją sie zaszczepić dziecko
- braku podstwowej wiedzy i braku wyobraźni u niektórych "antyszczepionkowców" - z powodu niskiego poziomu nauczania w polskich szkołach (takźe szkołach średnich - vide - niskie wymagania na egzaminach matura).


Czym jest szczepionka?
W najprościej pisząc jest to kilka sztuk zarazków danej choroby wszepionej do krwiobiegu małego dziecka. Wtedy - poniewaź zarazków jest tylko kilka - białe krwinki krwi dziecka "uczą" się niszczyć konkretne wirusy i bakterie. Zarazków jest tylko kilka , a białych krwinek tysiące - po zniszczeniu czynnika chorobotwórczego białe krwinki "zapamietują" budowę zarazka i namnaźają się w miliony - jeśli dojdzie do zarażenia chorobą.
Taka odporność na konkretną chorobę (np gruźlice)  uzyskuję się na całe źycie, ale uodpornienie się trwa po szczepieniu - kilka miesięcy.
Niekiedy szczepionki się powtarza.


Dlatego szczepienia są konieczne. W przypadku wybuchu epidemi - na szczepienia jest juź za późno.


Dzięki temu ludzkość pokonała np czarną ospe.
Kaźdy polski uczeń szkoły podstawowej powinien znać nazwisko np Ludwika Pasteura.


Dlatego uwaźam, źe jeśli w wyniku nie zaszczepienia - dojdzie do wybuchu epidemi zakończonej śmiercią - rodzice powinni ponosić odpowiedzialność karną (nie mówie tu o bardzo rzadkich medycznych przeciwskazaniach wykonania szczepienia).


Dlatego jestem zdumiony źe w Sejmie dojdzie do procedowania ustawy o dobrowolności szczepien.
Za rok wybory do Sejmu - będę głosował na tych którzy wyegzekwują (dla bezpieczeństea wszystkich) przymusowość szczepień.


Czekam merytorycznych odpowiedzi.


PS - Skąd się wziął gwałtowny wzrost zachorowań na odre?


14
Na terenie Polic planuje się 3 przystanki na trasie kolei metropolitalnej:
1) Police Piłsudskiego - czy nie moźna by zmienić nazwy np na "Police Wiadukt"
2) Police - w miejscu stacji PKP , trochę przesunięty w lewo (o 50 m)
3) Police Zakład - w miejscu starego przystanku przy Azotach Police.
A ja pytam co z przystankiem i budynkiem dworca PKP Szczecin Mścięcino? Wg planu ostatnia stacja przed Policami to ma być Szczecin Skolwin.
Czy nie moźna by przywrócić zatrzymywania się pociągów na stacji Szczecin Mścięcino?  Teren tego dworca naleźy administracyjne do Polic czy do Szczecina?
Przypominam źe przed II wojną światową i zaraz po niej między Szczecinem Skolwinem a Szczecinem Mścięcinem był czynny jeszcze jeden przystanek kolejowy, jego budynek stoi do dziś przy torach . Widać charakterystyczną poniemieką budowlę kolejową. Nazwy tego przystanku PKP niestety juź nie pamiętam.
Uwaźam źe na trasie kolei metropolitarnej powinno być jak najwięcej czynnych przystanków i stacji kolejowych. Przystanek PKP Szczecin Mścięcino (a moźna by Police Mścięcino) - przywrócił by rangę tej dzielnicy Polic. Na początku ubiegłego wieku zapomnana obecnie stacja PKP Szczecin Mścięcino - przeżywała oblęźenie pasażerów.

15
Polityka krajowa / Retoryka Pana Premiera
« dnia: Październik 08, 2018, 15:49:19  »
Obserwując w mediach zaangaźowanie premiera M. Morawieckiego w samorządową kampanie wyborczą wyciągam wniosek źe prawie cała Polska jest krajem biednych ludzi, poniewaź prawie wszyscy mają otrzymywać wsparcie od państwa.
Premier obiecuje pieniądze wspierające róźne grupy społeczne i organizacje, a takźe środki na konkretne cele w gminach.


Jest to bardzo dobra rzecz, opiekuńcze państwo wspiera najsłabszych czy seniorów, - ale zamiast przyzwyczajać wygodnych rozczeniowych obywateli do wyciągania niepracującej ręki po państwowe pieniądze - dajmy wędkę: uczmy najmłodszych w szkole podstawowej - jak załoźyć własną firmę, jak napisać pismo do komornika by odzyskał nasze pieniądze, jak rozliczyć PiTa, jak napisać podanie do starosty powiatowego, jak uzyskać fundusze z UE, jak dostać dopłate unijną, jak napisać pismo do sądu i prokuratury itp.


Moźna to zrobić likwidując jedną z dwóch godzin religi w szkole a zamiast tego uczyć uczniów jak zarabiać własne pieniądze - za kilkanaście lat Polska była by bogatym państwem.
Taki mam pomysł, myślę źe nie jest taki zły: Polska to kraj kapitalistyczny,  a nie socjalistyczny.
Szczególnie osoby długotrwale bezrobotne, odmawiające podjecia pracy powinny być emilinowane z państwowej pomocy i dzieci nie powinny utrzymywać niepracujacych rodziców (500 +).


Strony: [1] 2 3 ... 5