Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Studarc

Strony: [1] 2
1
Sprawy bieżące / Drogi w Policach (miasto a powiat)
« dnia: Stycznia 01, 2021, 18:35:08  »
Ciekawi mnie kwestia dlaczego w mieście Police wykonuje się tak niewiele remontów dróg i infrastruktury z tym związanej, kiedy to w gminie Dobra ciągle słyszy się o remontach i budowie nowych dróg? To ten sam powiat, a sposób zarządzania pieniędzmi ewidentne zaniedbuje drogi w naszym mieście. Czy jest to może kwestia niesprawiedliwego przydziału pieniędzy w tej kwestii? W zasadzie łatwiej jest powiedzieć, które drogi/ulice w Policach nie wymagają remontu lub przebudowy niż powiedzieć, które ich nie wymagają.

Tu kolejny tego typu przykład: https://wszczecinie.pl/aktualnosci,przez_poligon_do_szczecina_zaprojektuja_nowa_droge_z_wolczkowa,id-36691.html?fbclid=IwAR0oq3gMVgJpdN9rHpxR7QHPHojwqln5KOLzp7Nga6FJzzGz0VQ5oA73AoY

2
Witam, dlaczego nasza policja i straż miejska zamiast patrolować w tym okresie ulice i łapać gównażerki strzelającej petardami podkula ogon i nic nie robi?


Dzisiaj byłem świadkiem jak grupa chłopaczków rzucała petardy na parkingu, tuż za stojącymi samochodami. Jedna kobieta zwróciła im uwagę i zadzwoniła na policję, ta jednak nie raczyła nawet przyjechać na miejsca.


Proponuję, by rodzice tych dzieci byli wraz ze swoimi pociechami wysyłani na wakacje do Iraku lub Syrii, mogliby tam posłuchać wybuchów, wyżyć się. A po powrocie odebrać 500, prawa rodzicielskie i zrobić sterylizację. Bo jak ktoś nie jest w stanie bachora przypilnować to nie powinien dzieci posiadać wcale.

3
http://radioszczecin.pl/1,372927,tony-smieci-zalegaja-w-policach-kto-zaplaci-za-u

To co drodzy policzanie? Z jakich inwestycji rezygnujemy przez kolejne lata?

4
Trudne tematy / Co łaska? Ale nie mniej niż...
« dnia: Kwietnia 20, 2018, 11:20:50  »
No cóż, ludzie różni są, księża także, ale pechowo Stare Police znowu trafiły na tego "z tych gorszych". I co prawda sam nie jestem praktykujący, to denerwuje mnie obłuda w kościele katolickim, która mnie i zapewne wiele osób obrzydza i od niego odrzuca.
Oto zdjęcie artykułu z nowego Kuriera Szczecińskiego:

5
Tematy różne / Dzieci na dachu
« dnia: Kwietnia 11, 2018, 09:43:06  »
Stare miasto, Sikorskiego.


Od kilku dni widzę chłopaków, którzy lubią igrać z ogniem. Wchodzą na dachy garażu, biegają, skaczą, rzucają kamieniami w dzieci chodzące po chodniku, ostatnio urządzili sobie parkour po świeżowymalowanych garażach (oczywiście brudząc ściany błotem).
Kilka osób zwracało im uwagę, jednak bezskutecznie (kończyło się bluzgami).


Rozumiem, dzieciństwo, brak odpowiedzialności i wyobraźni, każdy z nas był dzieckiem :-)


Co jednak gdy biegając potkną się o kabel, wystającą papę, spadną i w najlepszym wypadku połamią, albo zrobią krzywdę jakiemuś dziecku, zwierzęciu kamieniem lub wybiją komuś szybę w domu/w aucie? Kto za to odpowie, jak młody chuligan ucieknie?

W razie co otrzymałem od sąsiada zdjęcia, wstawiłbym je, aczkolwiek nie wiem,czy jest to zgodne z prawem nawet jeśli zamażę twarze.

6
Skoro radny jedynego słusznego ugrupowania zrzeszającego prawdziwych polskich polaków wymyślił 103 przez Roweckiego, to ja a mam jeszcze lepszy pomysł.
Jako, że 101 jeździ rzadko, poza tym trasa jest wydłużona i przebiega przez "snobowo", a ludzie ze starych Polic potrzebują dojechać do Szczecina. Ze starego Rynku na Mazurską jest grubo ponad kilometr. Ze Starzyńskiego jeszcze dalej. Może więc puścić 107 zmienioną trasą?
Tj. Zamiast jadąc na Szczecin niech 107 skręca na Kołłątaja, następnie jedzie przez Stary Rynek i potem Woj. Polskiego na Szczecin. I na odwrót, wracając ze Szczecina, zamiast skręcać na mazurską niech jedzie prosto na rynek, potem na Kołłątaja, a następnie już normalną trasą. Całość wydłużyłaby się tylko o 4 przystanki, a bardzo pomogłaby mieszkańcom starego miasta.


(...)
Mścięcino Krzyżówka
Police Wojska. Polskiego
Police Rynek
Kołłątaja
Mazurska Kościół
Mazurska
(...)

7
Sport / Jaka siłownia?
« dnia: Listopada 02, 2017, 13:19:59  »
Hej, jaką siłownię w Policach polecacie? Wiem, że jest ich kilka, te bardziej "osiedlowe" i "pseudosieciówki".

Odrazu powiem, że multisolar odpada. Właściciel nie traktuje klientów poważnie, sprzęt jest zaniedbany, a wg. mnie ceny nie odpowiadają niskiemu standardowi siłowni.

Post Merge: Listopada 04, 2017, 08:12:56
Rozumiem, że forumowicze nie uprawiają żadnego sportu/aktywności fizycznej, jedynie ograniczają się do oglądania go w tv albo z trybun?

8
Trudne tematy / Łosie za kierownicą
« dnia: Września 08, 2017, 08:14:50  »
Witam wszystkich, przede wszystkim jednak kierowców poruszających się po polickich drogach.
Chciałbym poruszyć temat, który zapewne znany jest większości policzanie - czyli właśnie zachowania kierowców.
Od pewnego czasu zauważyłem niebezpieczny trend jaki panuje, czyli kierowca z jednej strony przepuszcza pieszego, z drugiej zaś inny przejeżdża mu przed nosem. Kilkukrotnie byłem tego świadkiem na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Równie drażniące co niebezpieczne jest przejeżdżanie przechodzącym przez pasy pieszym za plecami, lub przepuszczanie ich i ruszanie zanim jeszcze zdążą przejść. Podobnie jak sytuacje, gdy jeden kierowca przepuszcza pieszego, a ten za nim go popędza światłami, albo klaksonem. Jest jeszcze stado baranów, którzy pieszych zwyczajnie wymijają, choć ci są już na pasach.

Dodam, że sam jestem kierowcą, więc tym bardziej drażnią mnie takie zachowania. Mowa oczywiście o sytuacjach, sy pieszy grzecznie czeka przy pasach lub już na nich jest (nie wtedy, gdy na nie wbiega, lub przechodzi gdzieś dalej poza nimi, bo to inna bajka)

Kierowcy! Więcej kultury na drodze! Tu też apel do policji: może więcej kontroli pod tym względem? Zaczął się rok szkolny, niedługo akademicki, robi się zimno i szaro.

9
Tematy różne / Może by tak remont Kołłątaja?
« dnia: Marca 14, 2017, 08:57:21  »
Staropoliczanie przywykli już chyba, że drogi u nas remontuje się w ostateczności i po macoszemu, ale kiedy będzie remont Kołłątaja-Mazurska, jakby nie patrzeć jednej z częściej uczęszczanych polickich ulic?
Jeździ się jak podkładach kolejowych. Dziury, przełomy, brakujące przejścia dla pieszych (przy nowopolu, przy bunkrze, przy lubuskiej), mylne oznakowanie (po "remoncie" Grunwaldzkiej), brak zatoczek dla autobusów (103), zapadnięte studzienki kanalizacyjne do tego stopnia, że trzeba jeździć slalomem. Trochę wstyd.

10
Trudne tematy / Liście na chodnikach
« dnia: Listopada 07, 2016, 09:43:33  »
Pytanie dość trywialne, ale czemu w tym roku w Policach liście nie są grabione z chodników?
Wszędzie zalegają tego duże ilości, gdy popada deszcz wówczas robi się ślisko i niebezpiecznie. Oszczednosci? Czy może ludzie mają najpierw połamać sobie nogi i ręce, by ktoś się zabral za porządki w mieście?

11
Trudne tematy / Rowerzyści na chodnikach
« dnia: Czerwca 07, 2016, 17:51:43  »
Mam pytanie do polickiego środowiska rowerowego: kiedy można jeździć po chodniku na rowerze?
Odpowiedź jest prosta: gdy chodnik ma powyżej 2m szerokości, gdy przy chodniku przebiega jezdnia o prędkości dopuszczalnej powyżej 50km/h, oraz, gdy w pobliżu nie ma ścieżki rowerowej, przy czym muszą być spełnione wszystkie czynniki naraz.
Dlaczego więc zdecydowana większość polickich rowerzystów nadal jeździ po chodnikach spychając pieszych na ulicę, albo trawniki? Brak edukacji, skrajna głupota? Bezmóżdże?
Jestem pewien, że prędzej czy później dojdzie do potrącenia pieszego przez rowerzystę zabłąkanego gdzieś na chodniku. Albo do ciekawszej opcji: jakiś rowerzysta zostanie wypchnięty przez pieszego na jezdnię.

12
Sprawy bieżące / Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« dnia: Sierpnia 27, 2015, 13:01:41  »
Witam, niedawno Pan Ufniarz pisał w komentarzach na blogu o remoncie ulicy Grunwaldzkiej, który ma ruszyć niebawem. Czy wiadomo już kiedy remont rusza?

13
Witam,
Od kilku dni zastanawiam się nad zakupem konsoli. Komputera używam tylko do pracy i wolę by tak zostało, zresztą ten zwykle i tak jest zajęty, a granie na ekranie komputera nie jest dla mnie wygodne (podpinanie  komputera do telewizora też). Dlatego pomyślałem o konsoli. Od dawna marzy mi się playstation, jednak po przeczytaniu o najnowszych generacjach konsol zgłupiałem co jest lepsze i czy w ogóle opłaca się jakąkolwiek kupić? Czy ktoś z was ma ps4, lub Xo i może podzielić się spostrzeżeniami?
Trochę przerażają mnie ceny gier - nowości to około 250zł. Czy istnieje w Policach lub Szczecinie "komis" z grami i czy da się grać w używki?

14
Tematy różne / Odkomarzanie
« dnia: Czerwca 13, 2015, 00:42:06  »
Witam, czy w tym roku było u nas w mieście prowadzone odkomarzanie? komarów co nie miara, a to dopiero czerwiec...

15
Tematy różne / Ciągłe przerwy w dostawach prądu
« dnia: Maja 14, 2015, 23:34:17  »
Wiem, że stare miasto jest pod względem dostaw prądu jest gorsze niż niejedna wiocha. Przerwy zdarzają się wiele razy w roku (czyli wiele razy za często). Dzisiaj jednak prądu nie było już kilka razy. Czy ktoś orientuje się co jest grane? Problemy z infrastrukturą? Jakieś modernizacje?


Trochę to uciążliwe.

Strony: [1] 2