Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Król podziemia

Strony: [1]
1
Polityka lokalna / Barometr aktywności radnych
« dnia: Lutego 10, 2015, 09:23:12  »
Przy pewnej okazji miałem przyjemność zapoznać się z jednym z kolegów samorządowców z Elbląga.Od słowa do słowa zeszliśmy na grunt powszechnie nielubiany przez samorządowców-"kontroli społecznej " :) Wskazał mi"narzędzie" przy pomocy którego, miejscowa społeczność "wspomaga" i "aktywizuje" samorządowców z Elbląga.Jest nim portal społecznościowy "Elbląski Komitet Obywatelski" a w nim  zakładka "Barometr aktywności radnych" Link do strony wujek google pomoże wam wygenerować. Jak myślicie-? taki BAR przydałby się polickim samorządowcom-? ;)

2
Motoryzacja / Historia pojazdu CEPiK
« dnia: Czerwca 24, 2014, 10:05:09  »
Wystartowała,wprawdzie system doskonały nie jest,ale jak na polskie warunki to i tak sukces :) W okrojonym zakresie wiedza o aucie jest.
https://www.historiapojazdu.gov.pl/historia-pojazdu-web/index.xhtml

3
Książka skarg i zażaleń / [ Police ] Hote Dobosz cenzura
« dnia: Października 04, 2013, 14:51:17  »
Po krótkiej "awarii" forum znikł temat hotelu Dobosz z forum.Celowe działanie sił nadprzyrodzonych czy tak postanowiła administracja-? Jeżeli jednak temat istnieje,przepraszam za temat i proszę go usunąć.

4
Sport / [Police] Legitymowanie przez ochronę
« dnia: Marca 29, 2011, 16:05:21  »
O to jest pytanie i temat do dyskusji; prawne czy bezprawne działanie

Inspiracją do powstania tego tematu była wizyta mojego przyjaciela z rodziną na ostatnim meczu piłkarskim Chemika z drużyną Dąb Dębno. Po wykupieniu biletu na drodze do wejścia na stadion stanął mu ochroniarz i pewna dama żądawszy od niego dowodu osobistego celem jak to określono „spisania danych osobowych i PESEL” do karty zbiorczej przygotowanej przez organizatorów. Zdziwienie i zaskoczenie przyjaciela było przeogromne albowiem nie był przygotowany podobnie jak pozostali członkowie rodziny na taką „niespodziankę” Nie posiadał przy sobie dokumentu więc ustnie przekazał dane do tego protokołu. Okazało się to dla ochroniarza problemem bowiem ten nie miał możliwości zweryfikowania danych a w szczególności danych PESEL. Zdrowy rozsądek i perswazja zwyciężyła i „warunkowo” jak to ochroniarz podkreślił rodzina przyjaciela mogła cieszyć się uczestnictwem w imprezie.
Nazajutrz -na spokojnie przeanalizował zachowanie ochroniarza uznając iż organizatorzy widowiska posunęli się zdecydowanie za daleko. Po zapoznaniu się opowiedzianą przez niego historią  pozwoliłem sobie  przeanalizować normy prawne w zakresie „uprawnień” jakie daje firmom ochroniarskim Ustawa o Ochronie Osób i Mienia z dnia z dnia 22 sierpnia 1997 r szczególnie  Art 36 ust. 1 pkt. Ustawy bo jak domniemam ten przepis będzie przywoływany jako podstawa takiego działania. Jeżeli tak to powstaje wątpliwość w należytym interpretowaniu bo w ustawie brak jest zapisu wskazującego na okoliczności w jakich wolno legitymować; czy w każdym przypadku czy tylko tak jak przepis stanowi. Jeżeli tak jak przepis stanowi to ochroniarz nie ma prawa legitymować bowiem obiekty sportowe  są miejscem gdzie nie trzeba mieć specjalnych uprawnień ( przepustki, identyfikatory itp.) do przebywania w nich.
Konkludując w mojej ocenie firma ochroniarska w tej materii błędnie interpretuje zapis ustawy a co za tym idzie-łamie przepisy prawa. Inną kwestią i na odrębną dyskusję jest sprawa ustawowych kwalifikacji  ( licencja odpowiedniego stopnia) dających możliwość wykonywania określonych w ustawie czynności przez tych ochroniarzy-co jest jak domniemam kwestią wątpliwą.
Czy zatem działania ochrony na stadionie Chemika są rzeczywiście zgodne z prawem-?

5
Tematy różne / [ Police ] Mobilne pomiary prędkości w mieście
« dnia: Marca 02, 2011, 13:33:03  »
W Policach dzisiaj można zaobserwować zmasowane działania SM,która w godzinach dopołudniowych wystawiła na terenie Polic dwa mobilne pkt pomiaru prędkości ( trawnik przy myjce pod reklamami skrzyżowanie Woj.Polskiego/Piłsudskiego oraz trawnik za blokiem Siedlecka przy Komendzie) Jak widać kłusownictwo fotoradarowe dotarło także do Polic.Godny uwagi i podkreślenia jest także fakt że dysponenci tych pojazdów bądź osoby odpowiedzialne za wskazanie miejsc do postoju winni są wypisania sobie stosownych MK za parkowanie w miejscach niedozwolonych.
Czy aby na pewno miejsca te są wyjątkowo niebezpieczne-? czy wybrano je z innego powodu licząc na "dochodowość" i zasilenie gminnego budżetu.

6
Zlikwidowano punkt przyjmowania rozliczeń PIT usytuowany od lat na parterze Urzędu Gminy przy ul Batorego.Wieś gminna niesie że taką decyzję podjął Urząd Skarbowy w Szczecinie.Czy rzeczywiście władz Gminy nie było stać na to by "wynegocjować" zmianę decyzji i utrzymać taki punkt dla mieszkańców.Komu lub co przeszkadzało aby dalej wzorem lat ubiegłych umożliwić mieszkańcom składanie rozliczeń.

7
Sport / [Ogólne] Korupcja w piłce nożnej
« dnia: Stycznia 20, 2011, 13:11:29  »
Sprawa powszechnie wszystkim znana z przekazu medialnego "wkracza" także na Nasz lokalny "grunt" Jak podaje GS http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110120/SPORT/583592967 jest nią objęty także były piłkarz Pogoni.Czy aby na pewno jedyny-? osobiście w to wątpię

8
Polityka lokalna / [Police] Finansowanie procesu Diakuna
« dnia: Stycznia 18, 2011, 12:53:04  »
Czy można na "rządzących" a w tym także Radnych wymusić publiczną informację z jakich środków jest finansowany prywatny proces Burmistrza Diakuna-? Myślę,że warto uciąć wszelkie krążące już po mieście spekulacje jakoby honoraria dla mec Sochańskiego a także opłaty Sądowe były realizowane ze środków publicznych.Taka informacja należy się wszystkim mieszkańcom miasta zainteresowanych procesem burmistrza.Na "Radzie" jak dotąd unika się niewygodnych pytań związanych z "procesem" więc może tą drogą dowiemy się jakie to są źródła finansowania.

9
Trudne tematy / [Police] Straż Miejska/Gminna
« dnia: Listopada 13, 2010, 22:29:49  »
Czy prawdą jest,że powołano"do życia" Straż Gminną-? Jest na ten temat jakaś urzędowa informacja-? Czy to po prostu plotka- w posiadanie której wszedłem dzisiaj  a w zasadzie jej funkcjonariuszy

10
Wybory za pasem,zanim jednak damy się omamić kolejnym wizjonerom-chciałbym publicznie zapytać się i dowiedzieć co Burmistrz i jego świta przez okres ostatniej kadencji ( o pozostałe już nawet nie śmiem pytać) zrobił dla miasta i Gminy.Nie chcę aby głos zabierał "polityk" politycy-bo ich odpowiedzi i retoryka jest powszechnie znana i "ameryki tu nie odkryją",ważny jest głos mieszkańców-jak Oni to postrzegają.Czy ten Burmistrz i ta świta rzeczywiście tak "nieudolnie" rządzili że "rozrywamy" na nich szaty-? czy po prostu My nie dostrzegamy albo nie potrafimy dostrzec plusów i wymiernych efektów mijającej kadencji.Czy nasze miasto i Gmina się zmienia-? na lepsze czy gorsze-?

11
Polityka krajowa / [Ogólne] policzanin generałem ( nadinspekotr) Policji
« dnia: Sierpnia 15, 2010, 12:48:09  »
http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/2372/Prezydent_awansuje_insp_Andrzeja_Trele_aktualizacja.html
Wszystkiego dobrego.....................i dalszych sukcesów ;-)

Strony: [1]