Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jorka

Strony: [1] 2 3 ... 13
1
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Grudzień 18, 2017, 13:18:26  »
U mnie , podwyżka w punkcie I z 2,26zł  na 2 ,93 . Ciekawe skąd te różnice ?

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwiecień 08, 2017, 13:00:51  »

firma daje, firma płaci, firma organizuje, firma zawiezie, firma przywiezie, firma odwiezie.
malkontenci
  "liga rządzi , liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi .."  , przepraszam ale powyższe jakoś mi tak znajomo zabrzmiało ;)  .

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 19, 2017, 17:57:17  »
Co mi sie obiło o uszy ze nie w maju tylko w czerwcu, ma być w trzebieży organizowane dni chemika, bez międzynarodowych dni Polic, które mają być organizowane za ósemką bez udziału grupy azoty.
A co ma Grupa Azoty i dni chemia do Trzebieży ? To brzmi jak żart , choć w sumie rzeczywistość coraz bardziej dziwna jest ..

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 17, 2017, 10:25:00  »
a propo wyniku ZCH. Jaki był w 2015r?

Chyba najbliższe prawdy będzie "trudno powiedzieć "

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 20, 2017, 10:35:34  »
Witam serdecznie mam pytanie odnosnie pracy w zakladach police a odnosnie jednego dzialu prosze mnie poprawic jak zle napisze Produkcja aparatur cieplowniczych czy jakos tak. z obsluga wozkow widlowych
"Produkcja aparatur ciepłowniczych " ?  Jest u nas taki dział ? 

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 29, 2017, 19:59:21  »
Pewna życzliwa pszczółka przesłała mi dzisiaj takie coś :) Zaczyna się robić ciekawie :) Postaram się ustalić czy była na to jakaś odpowiedź.


Faktycznie ciekawie, jednak nie zdziwie się jak , zgodnie z ostatno panujacym trendem , Prezes powoła zespół do oceny zjawiska i da odpowiedź...po wyborach .

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 24, 2017, 14:37:31  »
A wydatek o którym piszesz został po analizie dokumentów i faktów uznany jako prywatny wydatek "tamtego pana".
Pani Aniu musi pani przyznać ze niniejszy fakt miał miejsce, a jak został zakwalifikowany to już nie istotne i raczej nikogo z nas nie interesuje, nam chodzi o fakt ze było płacone "złotą kartą" przez "tego pana" i ze uczestniczyli w tym sip-y.
Panie Polak , "prywatny wydatek " , znaczy tyle co.... "prywatny wydatek" w zależności od zasobności portfela rzecz jasna.
Karta płatnicza tzw."zlota" , którą dysponują ludzie ze świecznika, jest normalną kartą płatniczą , którą można płacić za wszystko z tą różnicą , że wydatki nie związane z wykonywaniem obowiązków  służbowych (" wydatki prywatne ") muszą zostać rozliczne i zwrócone .
Nie bylo zbyt mądre płacenie tą kartą za tego rodzaju rozrywki ale skoro w przypadku "tamtego pana"suma za gogo została uznana za  "wydatek prywatny" to znaczy ni mniej ni więcej tylko tyle, że kwota została fimię zwrocona .
Więcej światła na to sformułowanie rzuca sam Prezes , który w wywiadzie udzielonym telewizji powiedział , że za klub gogo zainteresowany "zapłacił bez wezwania". 
Można się oburzać w jaki sposob bawią się ludzie ze świecznika ale  eksploatacja tego tematu ma już teraz wymiar czysto propagandowy. 

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 24, 2017, 13:23:46  »
Konkret_dlatego napisałam, że nie ma formalnej informacji. Ponieważ nieformalnie rozmawiałam nt temat, że należy dokonać zmian tak aby wszystko było jasne i precyzyjne.
To jak rozumiem na przyszłość , póki co jednak zapisy statutu są jakie są i według nich druga tura jest łamaniem statutu .
Wydaje mi się , że była bardzo dobra okazja by przetestować w fimie zarząd bez przedstawiciela zalogi .  Osobiście nie mam wątpliwości, że ani firma ani pracownicy z tego powodu szczególnie by nie ucierpieli. Jednak komisja wyborcza (ciekawe w czyim interesie ) kolanem przepycha  decyzję o drugiej turze . Trudno się dziwić zatem, że budzi to niezdrowe emocje bo pracownicy/potencjalni wyborcy i jednocześnie , jak nam usiłują przedstawić tu niektórzy uczestnicy dyskusji , których wpisy admin musiał "posprzatać", potencjalni beneficjenci wyniku wyborów , sprowadzeni zostali do roli przedmiotu . Wydaje się , że  dotąd nie byliśmy traktowani inaczej , jednak nigdy wcześniej nie było to tak jawnie i mówiąc kolokwialnie, "na papierze" .
Tak na marginesie to kto dokona tych zmian i czego miałyby dotyczyć ? Zmieniony zostanie regulamin czy statut ?

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 23, 2017, 11:59:30  »
witam jak wyglądaja teraz przeniesienia miedzy wydziałowe są problemy jak kiedyś? bo doszły słuchy od znajomych z pakowni że jeden chłopak ma problem z przejściem jak to wygląda

Wydaje się, że nie ma problemów z przejściem na inny wydział jeśli kompetencje są odpowiednie do pracy na danym wydziale. Jednak niekoniecznie dotyczy to pracownikow pakowni , tych którym zmieniono system z 5bop na 3 bop.
 Na 3bop dodatek zmianowy jest mniejszy niż na 5bop i aby wyrównać tą rożnicę, pracownicy dostali spore, jak na przyznawane w naszej firmie pracownikom liniowym , podwyźki w związku z tym teraz jest dosc silny opór aby zmienili oni wydziały i pracowali znowu na 5bop .

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 17, 2017, 09:54:44  »
Cele premiowe to jedno a 12 pkt.SOOP to drugie . O ile przy ustalaniu celów premiowych udział przedstawicieli związków faktycznie mógłby być mało efektywny, to już w opracowaniu punktów oceny pracowniczej  wydaje się jak najbardziej wskazany.
Ciekawe co za zespół pracował nad tym tematem , że dotąd (chyba pół roku) brak efektów ich pracy a raport, który miał być na koniec listopada prezes schował do szuflady .

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 14, 2017, 16:09:57  »
Wychodzi na to, że Komisja Wyborcza ma niezły orzech do zgryzienia,  Z jednej strony ciśnie statut , z drugiej protokół komisji, który stwierdza , że z uwagi na niską frekwencję "załoga nie dokonała wyboru przedstawiciela ". Zdaje się, że autorzy statutu nie przewidzieli, że ktoś go będzie czytał i ,o zgrozo , że zrozumieniem.

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 14, 2017, 13:52:10  »
P.Kuźmiczonek jakby ktoś nie zauważył , przechodzi w tej firmie do historii więc może już pora przygotować jakieś inne solidne argumenty wyborcze bo kilkuletnia jazda po w/wym już przyniosla zainteresowanym wymierne efekty i teraz już nie robi dobrego wrażenia.
Co do wyborów zgadzam się z Konkretem. Komisja wyborcza nie może podejmować decyzji wbrew statutowi.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 14, 2017, 12:37:10  »
Jorka a ja mam pytanie do Pani. Dlaczego zadaje Pani tu pytania a na spotkaniach jakoś nie bardzo chce Pani poruszać temat rady nadzorczej? Dlaczego nie przyjdzie Pani do biura ze swoimi wywodami tylko tu stara się jak najwięcej wyciągnąć informacji? Aż tak straszna jest dla Pani konfrontacja? Swoją drogą pytanko jeszcze mam. Glosowała Pani tak debilnie jak deklarowała że zakreśli wszystkich? Ciekawe czy tak by bylo jak by Pan Marcin dalej brał udział.

Jeszcze jedno. Czy Rafał Kuźmiczonek to osoba z Pani rodziny ? Tak z ciekawości pytam.
Panie Miszand , myślę że pańskie zabawne zgadywanki bardzo działają na korzyść kandydatki, którą Pan z takim ogniem wspiera, proszę więc się nie ograniczać . Skoro pan tski ciekawy ,proszę  pisać jak najwięcej,  ;) może jaki jest mój rozmiar buta , stan konta itp.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 14, 2017, 08:57:51  »
Dobry wieczór.
Do Konkret:
Zgadzam się z Pańską opinią.
Nigdzie nie jest napisane, że musi być spełniony próg 50% frekwencji, aby nie doszło do drugiej tury i aby wybory były ważne. Nie ma ani słowa o drugiej turze wyborów.

Zresztą zacytujmy § 23, pkt 2. Statutu POLIC:
"Za kandydata na członka Zarządu wybranego przez pracowników uznaje się osobę, która w wyborach uzyskała największą ilość ważnie oddanych głosów. Wynik głosowania jest wiążący dla Rady Nadzorczej pod warunkiem udziału w nim co najmniej 50% wszystkich uprawnionych pracowników."

Dla porównania proszę przeczytać § 26, pkt 2 Statutu PUŁAW:
"Za kandydata na członka Zarządu wybranego przez pracowników uznaje się  osobę, która w wyborach uzyskała nie mniej niż  50% puls 1 ważnie oddanych głosów. Wynik głosowania jest wiążący dla Rady Nadzorczej pod warunkiem  udziału w nim co najmniej 50% wszystkich  pracowników."

W tym cytowanym tekście jest już mowa  o frekwencji (nie mniej niż 50% puls 1 ważnie oddany głos).


Moim skromnym zdaniem wybory zakończyły się. Definitywnie. Mamy zwycięzcę.


Teraz decyzja o powołaniu nowego członka Zarządu jest w rękach RN.

Dlatego, Pani Aniu, jeszcze raz gratuluję zwycięstwa. A gdyby ktoś chciał podważyć powyższy paragraf, pkt 2 POLIC to proszę złożyć oficjalny protest.

Jeśli mylę się to proszę o jakiś przepis prawny  lub inną prawną intepretację  § 23, pkt 2 Statutu POLIC,  potwierdzający moje błędne rozumowanie.

Pozdrawiam.
Ja też zgadzam się z panami . Według statutu nie ma przesłanek do drugiej tury dlatego dziwi mnie stwierdzenie , że "wybory się jeszcze nie rozstrzygnęły" .
Statut przewiduje druga turę tylko w przypadku uzyskania równej ilości głosów (par. 23 pkt. 9  podpkt.8 , 9 )
Komunikat Głównej Komisji Wyborczej w protokole z wynikami wyborów zawiera stwierdzenie ,że załoga nie dokonała wyboru przedstawiciela zalogi w Zarządzie ale rzecz jasna decyzję podejmuje Rada Nadzorcza.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 13, 2017, 20:14:04  »
Odsyłam do przeczytania Statutu Spółki.
Według statutu  wynik dla RN jest wiążący jeśli w wyborach weźmie udział co najmniej 50 % załogi.
Druga turę statut przewiduje w wypadku gdy dwóch kandydatów uzyska największą , równą ilość głosów.
Moźline,  że  czegoś nie rozumiem , chętnie poczytam gdyby ktoś madrzejszy zechciał to wyjaśnić .

Strony: [1] 2 3 ... 13