Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
 • Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sehn

Strony: [1] 2 3 4
1
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Grudnia 21, 2017, 11:58:34  »
Czekamy na aresztowanie Koguta, mam nadzieję, że spektakularne i jego cienkie pianie  ;)  a jeszcze niedawno GS grzmial "... i zlikwidujemy CBA...", nie zdążyli  ;D

2
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Grudnia 21, 2017, 09:43:06  »

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 22, 2017, 11:04:21  »
Wśród zatrzymanych m.in. były prezes Krzysztof J., były wojewoda Marcin Z., były radny sejmiku Robert Z. radioszczecin.pl

4
Tematy różne / Odp: Karta Nauczyciela
« dnia: Marca 31, 2017, 19:07:39  »
Wymień więc te przywileje górników? Bo na pewno nie mają prawa do rocznego, pełnopłatnego urlopu w celu podreperowania zdrowia tak jak nauczyciele.

5
Tematy różne / Odp: Karta Nauczyciela
« dnia: Marca 31, 2017, 13:54:02  »
Możesz taką ankietę sam założyć jeżeli jesteś zainteresowany. To nie jest trudne, śmiało. Just do it :) Karta Nauczyciela to podarunek Jaruzelskiego dla nauczycieli uchwalony w stanie wojennym 26.01.1982r.

6
Tematy różne / Karta Nauczyciela
« dnia: Marca 30, 2017, 21:18:01  »
Sprawdzamy co społeczeństwo myśli o przywilejach.

7
Normalność nastąpi jak zlikwidowana zostanie Karta Nauczyciela.

8
Sport / "W pogoni za stadionem" - dołącz do projektu
« dnia: Stycznia 11, 2017, 17:32:49  »
Pogoń Szczecin zainicjowała akcję wsparcia zmian w projekcie przebudowy stadionu, zatem kibice/Janusze/kibole/pikniki  ;) do dzieła! Szczegóły na: pogonszczecin.pl lub
https://fans4club.com/pl-stadion

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 21, 2016, 08:50:12  »
Prezes W. Wardacki w porannym wywiadzie w Radiu Szczecin: za służbową kartę kupiono m.in. zegarek o wartości 48 tys. zł. cały wywiad do odsłuchania na radioszczecin.pl

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Października 13, 2016, 12:04:21  »
 "Police spisują w koszty afrykańskie aktywa. 18 mln zł obciąży wynik spółki AFRIG spółka zależna zakładów chemicznych w Policach, wchodzących w skład Grupy Azoty, podjęła decyzję w sprawie spisania w koszty części aktywów. Wpłynie to na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego, jak i wartości sumy bilansowej w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym spółki za okres 9 miesięcy 2016 roku.
 
  Spisane zostaną: zapas fosforytów znajdujących się na obszarze Lam Lam w kwocie 817 339 tys. franków CFA (około 5,4 mln zł) ze względu na brak wartości handlowej produktu.
Spółka spisze także wartości niematerialne z tytułu poniesionych nakładów na poszukiwanie i ocenę złóż Lam Lam w kwocie 1 603 664 tys. franków CFA (ok. 10,6 mln zł) oraz niezamortyzowanej wartości złoża Lam Lam w kwocie 302 232 tys. franków CFA (ok. 2 mln zł) w konsekwencji wygaśnięcia w sierpniu 2016 roku górniczej koncesji eksploatacyjnej w obszarze Lam Lam oraz definitywnego zakończenia prac wydobywczych na tym obszarze w 2014 roku. Ze względu na brak przesłanek do prowadzenia dalszych poszukiwań nie skorzystano z możliwości wnioskowania o przedłużenie koncesji.

Spisanie w koszty przez AFRIG aktywów wpłynie na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego, jak i wartości sumy bilansowej w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym spółki za okres 9 miesięcy 2016 roku, w łącznej kwocie 2 723 235 tys. franków CFA (co odpowiada kwocie ok. 18 mln zł według wyceny na 30.09.2016 r.).

O problemie ze złożem Police poinformowały już późną wiosną. Złoże „Lam Lam” to jedno z dwóch aktywów zakupionych w ramach nabycia pakietu kontrolnego akcji AFRIG w 2013 roku.

- Wstępne rozliczenie nabycia AFRIG zaprezentowano w rocznym sprawozdaniu finansowym za 2013 rok. Wartość złoża szacowana była na 126 mln zł, a jego wielkość na 1,5 mln ton. Drugie aktywo to złoże "Kebemer", którego wartość na dzień nabycia wstępnie szacowano na 168 mln zł, a wielkość na 56 mln ton. Na koniec kolejnego okresu sprawozdawczego (koniec 2014 r. – ostateczne rozliczenie nabycia) wartości jednostkowe tych dwóch aktywów zmieniły się diametralnie, a kierunek zmian polegał na alokowaniu większej wartości na złoże "Kebemer", przy jednoczesnym zmniejszeniu wartości złoża "Lam Lam". Jednocześnie utrzymano wartość ogółem obu złóż na poziomie zbliżonym do poprzedniego okresu sprawozdawczego" – podały w maju Police."
źródło: chemia.wnp.pl

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 20, 2016, 12:01:51  »
Jeżeli w SSP w tym w Z.Ch. Police efekty prawidłowego nadzoru i skończenia z dziwnymi wydatkami oraz rozdawnictwem będą takie jak w budżecie państwa to sukces gwarantowany, bo jak podaje MF:
"
Szacunkowe wykonanie budżetu państwa w okresie styczeń-sierpień 2016 r.   
Publikacja:
2016.09.19 15:00                   
Wykonanie budżetu państwa po sierpniu 2016 r. w stosunku do ustawy budżetowej na 2016 r. z dnia 25 lutego 2016 r. (wg. szacunkowych danych) wyniosło:
 
 • dochody 214,5 mld zł, tj. 68,4 %
 • wydatki 229,5 mld zł, tj. 62,3 %
 • deficyt 14,9 mld zł, tj. 27,3 %
  Deficyt budżetu państwa po sierpniu 2016 r. wyniósł 14,9 mld zł tj. 27,3% wartości planowanej w ustawie budżetowej. Był on niższy o 11,0 mld zł w stosunku do wykonania po sierpniu 2015 r. (25,9 mld zł). Jednocześnie, biorąc pod uwagę okres ostatnich 7 lat, stanowił najniższą wartość w analogicznym okresie.
 Dochody budżetu państwa w okresie styczeń-sierpień 2016 r.
 Wg szacunkowych danych w okresie I-VIII br. dochody budżetu państwa były wyższe o 14,6% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Dochody podatkowe wzrosły w tym okresie o 7,4 % r/r.
 Wzrost dochodów w stosunku do okresu I-VIII 2015 r. odnotowano we wszystkich głównych podatkach:
 
 • dochody z podatku VAT były wyższe o 7,4% r/r. (tj. ok. 5,9 mld zł),
 • dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były wyższe o 5,1% r/r. (tj. ok. 2,1 mld zł),
 • dochody budżetu państwa z podatku PIT były wyższe o 7,7% r/r (tj. ok. 2,2 mld zł),
 • dochody budżetu państwa z podatku CIT były wyższe o 2,5% r/r (tj. ok. 0,4 mld zł),
  Dochody z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych za okres III-VIII wyniosły 2,1 mld zł.
 Wydatki budżetu państwa w okresie styczeń-sierpień 2016 r.
 Wykonanie wydatków budżetu państwa w okresie I-VIII 2016 r. wg szacunkowych danych wyniosło 229,5 mld zł tj. 62,3% planu.
 Największe różnice w wykonaniu wydatków w stosunku do roku ubiegłego odnotowano w ramach budżetów wojewodów, co jest głównie związane z wypłatą w okresie kwiecień – sierpień br. świadczeń wychowawczych w ramach priorytetowego rządowego programu rodzina 500 plus."
źródło: mf.gov.pl

wystarczy nie kraść??

  "Kontrola wydatków na PR, reklamę i doradztwo w spółkach LOTOS, Orlen, Polska Grupa Zbrojeniowa, KGHM i Azoty. 20.09.2016
Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło  procedurę kontrolną w spółkach  Skarbu Państwa:   Grupie LOTOS S.A.,  PKN ORLEN  S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Grupa Azoty S.A. oraz Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. Kontrola obejmuje okres od 1 grudnia 2015 r.  CBA sprawdza sygnały o nieprawidłowościach, jakie wpływały do Biura, dotyczące tych konkretnych pięciu spółek.
Funkcjonariusze CBA będą badali umowy i wydatki spółek na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne o podobnym charakterze.
Na początku postępowania CBA chce dokładnie wiedzieć kto – jaki wykonawca,  co – przedmiot umowy,  w jakim terminie, na czyje zlecenie i za jaką kwotę wynagrodzenia wykonał na rzecz spółek usługi z zakresu szeroko pojętego marketingu, PR i reklamy.
Analizie, oprócz zakresu samych umów, zostanie poddana dokumentacja wykonawcza i rozliczeniowa. 
Taki sam zakres kontroli CBA obejmie wszystkie podmioty zależne tych pięciu spółek. To nawet kilkadziesiąt innych firm.
Odpowiednie dokumenty, zawiadomienia CBA o zamiarze wszczęcia kontroli, trafiły do zarządów Spółek."
źródło: cba.gov.pl

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 19, 2016, 09:17:13  »
Interesujący wywiad z prof. Witoldem Modzelewskim:
"
– Firmy doradcze i consultingowe zarabiają na umowach ze spółkami Skarbu Państwa kwoty, których prywatne firmy nigdy by za podobne usługi nie zapłaciły – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info prof. Witold Modzelewski, specjalista ds. prawa podatkowego. Ocenił, że firmy, które świadczą te usługi, nie są transparentne i nie ma żadnej gwarancji, że nie sprzedają informacji konkurencji.      W czwartek premier Beata Szydło odwołała ze stanowiska ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza. Dzień później rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował, że Mariusz Kamiński wystąpił do resortów, którym podlegają spółki Skarbu Państwa, o informacje w sprawie umów zawieranych przez te spółki. Lista spółek, które mają udzielić informacji, zawiera 66 pozycji. Są wśród nich m.in. Enea, Energa, PGE, spółki węglowe, Lotos, Orlen, PGNiG, PKP, Poczta Polska, Polska Grupa Zbrojeniowa, PKO, BGK.

 Według profesora Witolda Modzelewskiego patologiczny związek ośrodków władzy i biznesu jest dostrzegany w całej Europe, nie tylko w Polsce, ale w Polsce zaczął szczególnie narastać w ciągu ostatnich 8 lat. Zdaniem Modzelewskiego „od nowej ekipy rządzącej wszyscy oczekiwali naprawy  sytuacji”.

„To jest absolutnie nie do naprawy”

– Nawet były jakieś sygnały na wiosnę tego roku, ale później się okazało, że sprawę wyciszono. W tym kształcie, w jakim teraz Ministerstwo Skarbu Państwa jest obecnie, to jest absolutnie nie do naprawy i trzeba to zamknąć, posprzątać i stworzyć nowy, nieuwikłany w stare  interesy organ nadzorczy – zaznaczył Modzelewski.                                         Mechanizm główny polega na tym, że powstaje związek polityków i wysokich urzędników z tzw. biznesem doradczym, za którym kryją się często niejawni lobbyści        Profesor w rozmowie z portalem tvp.info opisał schemat „drenażu” spółek Skarbu Państwa, a  także wyjaśnił, dlaczego współpraca z firmami doradczymi może być niebezpieczna.
– Mechanizm główny mniej więcej polega na tym, że związki polityków i wysokich urzędników z tzw. biznesem doradczym, za którym kryją się często niejawni lobbyści, doprowadziły do tego, że na szczeblu spółek Skarbu Państwa wyznaczani byli tzw. doradcy, audytorzy etc. To były tzw. ciche wskazania – mówił Modzelewski.

Wianuszek klientów

 Profesor wyjaśnił, że wokół spółek SP został stworzony „wianuszek klientów”, którzy za swoje usługi kazali sobie słono płacić. – Dla spółek Skarbu Państwa są opracowywane gigantyczne ekspertyzy, ale gigantyczne tylko jeśli chodzi o kwoty. Jeżeli ktokolwiek chciał się dowiedzieć, co znajduje się w środku, to okazywało się, że to jest tajemnica zawodowa – mówił Modzelewski. Dodał, że „nie wiadomo, czy ta praca jest komuś do czegokolwiek potrzebna, bo żadna prywatna firma takich pieniędzy w ogóle nie wydaje”.

 – A już najbardziej haniebnym paradoksem jest to, że te spółki SP dają najwięcej zarobić firmom, które zajmują się doradzaniem w sprawie unikania płacenia podatków. To wszystko jest na głowie postawione – mówił.                                       

 „Doradztwo” i polska konkurencja za granicą
Największy problem polega na tym, że firmy doradcze nie są transparentne, w związku z tym nie ma, jak uważa Modzelewski, żadnej gwarancji, że nie przekażą zebranych informacji konkurencji. – Kontrahent pełni podwójną rolę, ponieważ jest kryptolobbystą, czyli świadczy usługi doradcze, ale jednocześnie zbiera informacje o firmie, dla której pracuje – mówił.

 – Nie wiadomo, gdzie zbierane w spółkach Skarbu Państwa informacje wyciekają. A może do konkurentów? – zastanawia się profesor. – To jest jeden z paradoksów, że do interesów Skarbu Państwa, które reprezentuje ten rząd, dopuszcza się firmy, które z oczywistych względów są światowo powiązane z konkurencją. Ale jakoś to nikomu nie przeszkadza – podkreślił ekspert w rozmowie z tvp.info."
źródło: tvp.info
 

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 08, 2016, 10:55:12  »
słowo wstęjpne do nagrody napisał K. Jałosiński ;) album/książka z 2015 r., dlaczego wcześniej jej nie dali? nie mogło oczywiście zabraknąć burmistrza...

14
ogólnie to w Policach można zarobić:
  Mamy lidera! W Policach mamy lidera!                   Dług publiczny Gminy Police, zawarty w wieloletniej prognozie finansowej, przekracza obecnie 30 milionów złotych. Ten gigantyczny „debet” w miejskiej kasie nie przeszkadza oczywiście działaczom Wspólnoty Samorządowej GRYF płacić „swoim” równie gigantyczne pensje – rzecz jasna w żaden sposób nieadekwatne do obecnego stanu finansów publicznych naszej gminy. Jak to wygląda na tle innych samorządów naszego regionu?
Dokonując analizy porównawczej wzięliśmy „pod lupę” Świnoujście, Stargard, Wałcz, Goleniów i Police. Po jej pełnej "lekturze" stawiamy publicznie tylko jedno pytanie: czy kwoty wynagrodzeń (za rok 2015) kilku wybranych „szefów” gminnych jednostek są adekwatne do obecnego stanu miejskiej kasy?
PRZEDSIĘBIORSTWA ENERGETYKI CIEPLNEJ:
232.273,78 PLN – Cezary Arciszewski (prezes PEC Police)
207.764,00 PLN – Ryszard Wasiłek (prezes PEC Stargard)
171.848,50 PLN – Grażyna Kołowiecka (prezes PEC Świnoujście)
145.809,53 PLN – Maciej Gliźniewicz (prezes PEC Goleniów)
120.342,41 PLN – Andrzej Maślanka (prezes ZEC Wałcz)
OŚRODKI POMOCY SPOŁECZNEJ:
136.649,02 PLN – Gabriela Doba (kierownik OPS Police)
121.932,38 PLN – Zbigniew Łukaszewski (dyrektor OPS Goleniów)
103.811,96 PLN – Danuta Bojarska (dyrektor MOPS Stargard)
  99.374,77 PLN – Gabriela Poniedziałek (dyrektor MOPR Świnoujście)
  85.152,15 PLN – Maria Stankiewicz (kierownik MOPS Wałcz)
DOMY KULTURY:
100.020,56 PLN – Anna Ryl (dyrektor MOK Police)
  96.825,00 PLN – Leon Kowalski (dyrektor MDK Świnoujście)
  80.915,06 PLN – Małgorzata Laskowska (dyrektor WCK Wałcz)
  65.086,21 PLN – Aleksandra Holz (dyrektor GDK Goleniów)
  48.791.59 PLN – Andrzej Kaszubski (dyrektor SCK Stargard)
źródło: policebezcenzury.pl

15
Jak podaje jeden z polickich portali w Zespole Szkół im. Ignacego Łukaszewicza można całkiem dobrze zarobić http://policebezcenzury.pl/2-uncategorised/84-finansowe-cuda-na-kiju-polickiego-powiatu.html

Strony: [1] 2 3 4