Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SPOKOJNIE

Strony: [1] 2 3 ... 7
1
Tematy różne / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 24, 2017, 14:14:24  »
Dzień dobry
Widzę, że cenzura działa. Widzę, że niewygodne wpisy są usuwane. Zastanawiam się, czy zostały usunięty z własnej nieprzymuszonej woli czy też zadziałały czynniki zewnętrzne, tzw. wyższe?
Usuwanie wpisów członków Forum na czyjeś polecenie byłoby sytuacją skandaliczną, niedopuszczalną i dyskwalifikującą to Forum, jako źródło swobodnego wyrażania poglądów i opinii.
Jestem zasmucony z powodu waszego postępowania. Zasmucony tym bardziej, że wszystkie swoje wpisy opieram na sprawdzonych i potwierdzonych w dokumentach informacjach (np.dorabianie w Radzie Nadzorczej spółki gminnej przez Pierwszego czy też bogata w wydarzenia ZSMP-owska przeszłość kandydata Solidarności).
Szkoda, że stanęliście po drugiej stronie barykady. Boleję nad tym, że w tak kontrowersyjny sposób próbujcie wpłynąć na opinię publiczną. Macie prawo. Wolność Tomku w swoim domku. Jednak proszę wziąć pod uwagę fakt, że ludzie są pamiętliwi. Zakładając kaganiec cenzury stawiacie się w niezbyt korzystnym świetle. Pamiętajcie o tym, że kneblując usta wolności powodujecie, że członkowie Forum, (a właściwie Forum w stanie agonii) nie będą chcieli brać udziału w dyskusji. Takim postępowaniem tworzycie atmosferę strachu. Jeśli taki był Wasz zamiar to gratuluję skutecznej decyzji.

Oczywiście, nikt Wam nie uwierzy, że działacie bez nacisków zewnętrznych. Oczywiście, nikt nie uwierzy w Waszą bezstronność. Za dużo spraw ujrzało światło dzienne.
Za długo ludzie żyją i funkcjonują w tym tyglu wzajemnych relacji, aby uwierzyć z czystość intencji administracji. Niezależnie od jej proweniencji.
Za zakończenie proszę Was, abyście sięgnęli po dzieła Cycerona. Dla uzyskania większego spektrum poruszanego dzisiaj zagadnienia. Otóż ten bezkompromisowy obrońca Republiki i geniusz retoryki, zamordowany ponad dwa tysiące lat temu przez siepaczy Oktawiana Augusta i Antoniusza, podjął się w młodości obrony człowieka, którego nikt z powodów politycznych (czasy dyktatury Sulli)  nie chciał bronić.
Zacytujmy fagment tej mowy. Słuchajcie i uczcie się.
"Ci wszyscy, którzy są tutaj – jak widzicie – obecni, uważają, że w tej sprawie należy bronić człowieka skrzywdzonego zbrodnią nowego rodzaju; sami nie mają jednak odwagi go bronić ze względu na trudne okoliczności. Są obecni dlatego, że spełniają swój obowiązek; a milczą, ponieważ chcą uniknąć niebezpieczeństwa (...) Jakżeż to, czyż ja bym miał być ze wszystkich najśmielszy? Bynajmniej (...) Gdyby jeden z tych tak wybitnych i dostojnych mężów, których tu widzicie, zabrał głos i wspomniał o położeniu Rzeczypospolitej – czego w tej sprawie nie można pominąć – mniemano by, że daleko więcej powiedział, niż powiedział istotnie".

Pięć minut wolności właśnie minęło. Proszę zgasić światło.

Kondolencje.

Pozdrawiam

2
Tematy różne / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 24, 2017, 07:32:26  »
Dzień dobry
Do Konkret:
Czy chcesz, aby kandydat Solidarności i jego guru dostali zawału serca? Zainwestowali w plakaty masę pieniędzy i teraz to wszystko miało by pójść na marne? Przecież dla nich porażka w wyborach to koniec pewnej epoki... Staną na rzęsach, aby do tego nie doszło.
Oczywiście, co do wyników wyborów, masz rację. Nie powinno być drugiej tury, ale istnieje niebezpieczeństwo, że Rada Nadzorcza nie powoła przedstawiciela Załogi w Zarządzie (brak wymaganej frekwencji). I co wówczas?
Pozdrawiam

3
Tematy różne / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 23, 2017, 23:16:38  »
Dobry wieczór.
To nie wyciąganie kwitów. To pokazanie, że Solidarność popiera osobę, która zawsze była w polityce. I za komuny. I za Diakuna. I na dokładkę jest kandydatem Solidarności w wyborach do Zarządu. Nie ma znaczenia kolor władzy. Kariera ponad paradygmat etyki.
Cieszę się, że są już pierwsze reakcje na mój wpis. To oznacza, że nie trzymacie ciśnienia. Gratuluję sraczki.
Pozdrawiam

4
Tematy różne / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 23, 2017, 19:53:33  »
Dobry wieczór
Do Miszand:
Dowodów ci u nas dostatek. Zanim jednak je zamieszczę to chciałbym dać szansę na wyjście z szafy kandydatowi Solidarności. Na miły początek, może opowie nam, co robił 1988 roku...?
Poza tym, cieszę się, że wywołałeś do odpowiedzi przewodniczącego Solidarności. Pozwolisz, że zadam jemu, również w Twoim imieniu, kilka pytań.

Panie Przewodniczący Solidarności:
1.Czy kandydaci waszej organizacji związkowej przechodzą jakikolwiek proces weryfikacji czy raczej szukacie kandydata na zasadzie łapanki?
2.Jakimi kryteriami kierujecie się przy wyborze osoby, reprezentującej wasz związek zawodowy?
3.Czy to normalna praktyka, aby Solidarność w wyborach do Zarządu wystawiała zasłużonego działacza ZSMP?
4. Jak interpretować Pańską systematyczną obecność przy różnych pomnikach chwały Solidarności w kontekście poparcia byłego członka ZSMP przez pański związek zawodowy?
5.Czy władze centralne i regionalne Solidarności wiedzą, kto reprezentuje Solidarność w wyborach do Zarządu GAZCh Police SA?

Proszę o pochylenie się nad treścią powyższych pytań i o udzielenie rzeczowych odpowiedzi.

Pozdrawiam.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 22, 2017, 11:41:49  »
Dzień dobry.
Do Polak:
Doskonale znane jest stanowisko MZZPRC. Przypomnij sobie akcję z ankietami. Ponad 920 osób (przy 4 głosach przeciwnych) opowiedziało się za likwidacją posiłków i wprowadzeniem innej formy żywienia.
Warto wreszcie zrozumieć, że nasze związki zawodowe nie są pracodawcą. Działają w imieniu Pracowników, ale to pracodawca podejmuje ostateczne decyzje, które leżą w zakresie jego wyłącznych kompetencji.

Pozdrawiam.

6
Tematy różne / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 22, 2017, 10:12:05  »
Dzień dobry.
Niestety, muszę zgodzić się z Waszymi opiniami. Dzisiaj, jak dawniej, jedyna droga na szczyt wiedzie po schodach akcesu do partii politycznej lub stowarzyszenia (ewentualnie romansu z jedynie słusznymi związkami zawodowymi).
Ludzie wykształceni i apolityczni muszą grać w głębokich rezerwach albo wiecznie siedzieć na ławce straconych złudzeń.

Nadal żyjemy w dzikim kraju, gdzie znajomości gwałcą kompetencje.
Wciąż żyjmy w kraju, gdzie np.przewodniczący Solidarności z Zakładów dorabia w Radzie Nadzorczej polickiego PEC-u (spółka gminna), gdzie zasłużony działacz ZSMP staje się twarzą Solidarności (slychać smutny chichot historii) i może być, o zgrozo!, przedstawicielem Załogi w Zarządzie.

Wystarczy otworzyć albumu wstydu, wydany z okazji 50 lecia istnienia Zakładów i zobaczyć, czy niektórzy "zasłużeni"  przeszli do historii. Nie przeszli. Nadal chcą dzierżyć władzę. Za komuny, za Jałosińskiego i dzisiaj. Nie ma znaczenia kolor władzy. Nie ma znaczenia istnienie moralności i pojęcia wstydu. BYĆ NA SZCZYCIE. To jedyne, co się liczy i o co warto walczyć.

P.S. Dobra rada dla młodzieży: zacznijcie chodzić w pracy w kapciach. Może wówczas wasze zdjęcie ozdobi jakiś kolejny album...

Pozdrawiam.

7
Tematy różne / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 20, 2017, 12:42:26  »
Dzień dobry
Do Polak:
Dziękuję za zaangażowanie. Dzięki takim ludziom, jak Pan nadal żyje we mnie wiara w możliwość zbudowania społeczeństwa obywatelskiego.
Szacunek.
Oczywiście, zapraszam Pana do wzięcia udziału w tworzeniu pytań ankietowych. Dajmy jednak najpierw szansę na pokazanie swojej bezstronności szefowi SIP-owców. Niech wyjdzie z inicjatywą (adresowaną do pracodawcy) przeprowadzenia badania ankietowego. Jeśli tego nie zrobi to wówczas weźmiemy sprawy w swoje ręce. Myślę, że na przeprowadzenie całej akcji będzie jemu potrzebne nie więcej niz tydzień czasu.
W następny piątek wrócimy na poważnie do tematu.
Z gotowymi pytaniami ankietowymi.

Na marginesie: ostatnio prawie wszędzie na terenie Zakładu widzę ogromne zdjęcia pewnego pana i coraz częściej dopada mnie żartobliwa refleksja:
"Im człowiek mniejszego formatu tym większy format plakatu."  ;)

Pozdrawiam

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 20, 2017, 11:22:43  »
Dzień dobry.
Do Performance:
Proszę zacytować tekst, w którym napisałem, że to łatwa i przyjemna funkcją. Natychmiast!
Proszę nie kreować nowej rzeczywistości.


Jeżeli ktoś z Państwa uważa, że aktualnie wszystko jest takie piękne i różowe to proszę poprzeć mój wniosek do pracodawcy o wyrażenie zgody na przeprowadzenie ogolnozakładowej ankiety, dotyczącej postrzegania funkcji SIP-owca przez Pracowników.
Zapraszam.
Zróbmy to razem.

Najlepszym rozwiązaniem była by taka sytuacja, gdy z takim wnioskiem do Prezesa GAZCh POLICE SA zwraca się dzisiejszy szef SIP-owców. Niech staropolska myśl: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" nabierze realnego kształtu. W ramach podsumowania mijającej kadencji.  :)


Wówczas nasza dyskusja zajdzie na każdy poziom zarządzania, dotrze do każdego miejsca, do każdego Pracownika w naszym Zakładzie. Czas nagli.

"Panie Prezesie GAZCh POLICE SA, proszę o wyrażenie zgody na przeprowadzenie ogólnozakładowego badania ankietowego, dotyczącego wielu aspektów funkcjonowania Społecznych Inspektorów Pracy w naszej Firmie. Szczegółowy zestaw pytań ankietowych zostanie przedstawiony w najbliższym czasie."

Na zakończenie, stwierdzam po raz kolejny, stwierdzam z całą stanowczością, że wiedza Pracowników na temat  działań SIP-owców jest znikoma. I obawiam się, że ankieta, którą Państwo poprą ten stan potwierdzi.
Zapraszam do składania deklaracji.

Pozdrawiam.


9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 20, 2017, 07:12:18  »
Dzień dobry.
Świadomość istnienia SIP-owców na terenie naszej Firmy jest b.mała, a wręcz znikoma.
Chciałbym, aby pracodawca przeprowadził wśród Załogi badania ankietowe, dotyczące oceny pracy SIP-owoców oraz ich rozpoznawalności przez Pracowników. Myślę, że taka ankieta pokazała by prawdę o kondycji instytucji SIP-owca.
Na podstawie rozmów z kolegami z innych wydziałów wyłania się obraz SIP-owca, który:
1. jest osobą kompletnie nieznaną,
2. jest osobą znaną, ale odizolowaną od bieżących problemów Załogi; Pracownicy nie mają wiary w siłę sprawczą swoich SIP-owców,
3. jest osobą trzymającą stronę pracodawcy.

Powyższe spostrzeżenia są po części wynikiem braku materiałów szkoleniowych, które mogłyby uświadomić Pracownikom czym powinna być funkcja SIP-owca i jak powinna być sprawowana.
Dlatego, związki zawodowe powinny wydać biuletyn informacyjny poświęcony tym zagadnieniom. Biuletyn pełniący funkcję edukacyjną.
MZZPRC, proszę o pochylenie się nad tym tematem.

Odpowiadam na pytanie:
Kiedyś zwróciłem swojemu SIP-owcowi uwagę, dotyczącą posiłku profilaktycznego. Sprawa została przekazana wyżej. Na sam szczyt. I jaki efekt?
ŻADEN. Mamy jeść i nie narzekać.
Dzisiaj nikt już nie zgłasza SIP-owcowi tego typu problemów, bo nikt nie wierzy w ich możliwości pomocy Pracownikom.
Dzisiaj problemem posiłków profilaktycznych zajmują się związki zawodowe, bo pracownicy mają większe zaufanie do nich niż do SIP-owców.


Pozdrawiam10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 20, 2017, 01:01:05  »
Dobry wieczór.
Proszę nie zniechęcać ewentualnych kandydatów od wzięcia udziału w lutowych wyborach na wydziałowych SIP-owców.
Obserwując pracę swojego aktualnego SIP-owca muszę stwierdzić, że nie poświęca się na tyle, aby ucierpiała rodzina. Włóżmy takie teorie między bajki. I nie bójmy się nowych wyzwań.
Kandydować i brać sprawy w swoje ręce. Bez obaw.

Pozdrawiam.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 18, 2017, 16:29:16  »
Dzień dobry.
Do Polak:
Dlatego, tak ważne jest powołanie na SIP-owców osób bezkompromisowych, odważnych, silnych psychicznie, ale i rozsądnych. Nie potrzebujemy rewolucji. Potrzebujemy Pracowników, gotowych do walki. Potrzebujemy Pracowników noszących imię Asertywność.
W żadnym razie nie mogą to być osoby, chodzące ma pasku kierownictwa. Taki SIP-owiec to atrapa i imitacja w najgorszym wydaniu. To zaprzeczenie idei istnienia funkcji SIP-owca.
Dlatego, wszystko zależy od nas, od ludzi pracy, od wyborców. To my decydyjemy o tym, kto nas reprezenuje. Tylko my. W lutowych wyborach poprzez aktywny w nich udział.
Poza tym, z tego, co pamiętam, każdego SIP-owca można odwołać. W każdej chwili.
Pozdrawiam.

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 18, 2017, 15:14:08  »
Dzień dobry.
Do Polak:
Moim skromnym zdaniem, pięcioletni okres ochronny dla SIP-owca ma na celu przede wszystkim jego ochronę przed zakusami kierownictwa różnego szczebla w trakcie ujawniania ewentualnych nieprawidłowości. Chodzi o szeroko rozumiane bezpieczeństwo SIP-owca, aby np. wbrew sugestiom okreslonych czynników działał bez oporów na korzyść Pracowników. SIP-owiec musi być strażnikiem naszego bezpieczeństwa i dlatego, prawdopodobnie często będzie wchodził z otwarte interakcje i dlatego, musi być pod szczególną ochroną.
Pod szczególną ochroną.
Inna sprawa to kwestia istnienia takich SIP-owców...
Pozdrawiam

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 17, 2017, 20:35:43  »
Dobry wieczór.
Szanowni Państwo,
proszę weźcie sprawy w swoje ręce. Kandydujcie. Wyjdźcie do ludzi, do koleżanek i kolegów z pracy, do Pracowników ze swojego Wydziału. Przedstawcie swoją wizję pracy Społecznego Inspektora Pracy. Mówcie, co zamierzacie zmienić, co wymaga natychmiastowej sanacji. Ale bądźcie także otwarci na głos współpracowników. Nie zamykajcie się na ich sugestie i propozycje zmian.

Nie bójcie się wziąć sprawy w swoje ręce. Pokażcie, że macie w sobie moc. Pokażcie, że Wydziałowy Społeczny Inspektor Pracy jest dla Pracowników, a nie Pracownicy dla niego. W myśl zasady: Nemo scit, ubi calceus urat, nisi qui eum portat (Tylko ten wie, gdzie trzewik ciśnie, kto go nosi).  :)

Pozdrawiam.

14
Tematy różne / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 17, 2017, 18:53:28  »
Dzień dobry.
Czasami zastanawiam się nad sensem istnienia tego forum.
Dlaczego?
Głód informacji powoduje dążenie do jego zaspokojenia. Jeżeli oficjalne źródła informacji zawodzą (z różnych przyczyn) to pozostaje szukanie pokarmu wiedzy wśród internautów, którzy taką wiedzę posiadają. Oczywiście, można uciec w niebyt wypowiedzi i skupić się wyłącznie na życiu w zaciszu anonimowości.
Pani Aniu, wybrała Pani drogę przez koleiny pytań. Pytań trudnych i czasami natrętnych. Piszę to z pełną świadomością, ponieważ też takie pytania Pani czasami zadaję. Pytania niewygodne i dociekliwe.
Robię to jednak nie z przekory czy niskich pobudek, lecz z mandatu zaufania, który Pani, wg mojej opinii, posiada.
Ze świecką szukać drugiej takiej osoby. I nie chodzi o podlizywanie się Pani, ale o szeroko rozumiany szacunek.
Zawsze warto stosować porównania (dobra metoda) i wezwać innych ważniaków z naszej Firmy do zabrania głosu w rozwiązywaniu dotykających nas problemów.
Pytam się: gdzie jesteście? I zawsze słyszę, zamiast odpowiedzi, krzyk ciszy.
Pani Aniu, może warto iść na skróty? Może warto iść na łatwiznę? Może warto podczepić się pod jakiegoś związkowego barona, wstąpić za młodu do ZSMP, później zawsze być tam, gdzie zmienia się władza, mieć wszystkich ludzi pracy w d..., czyli nawet nie poświęć kilku minut na spotkanie z Pracownikami?

Po co Pani rozmawia z nami? Niech Pani lepiej rozważy, czy warto aż tyle robić dla roboli? Potrzebne to Pani?

Czasami zastanawiam się nad sensem istnienia tego forum. Niech i Pani o tym pomyśli...

Pozdrawiam
 15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 15, 2017, 21:06:42  »
Dobry wieczór.
Życzę spokojnych snów i mniejszej ilości pobożnych życzeń, a więcej faktów prawnych.
Jak widzę, koniec pewnej epoki nie wszystkim jest łatwo zaakceptować.

Teraz musimy poczekać na ostateczny werdykt. Oddajmy palmę pierwszeństwa specjalistom w dziedzinie prawa. Niech autorytatywnie i ostatecznie określą aktualny stan prawny.


Pozdrawiam.


Strony: [1] 2 3 ... 7