Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
 • Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Ważniak

Strony: [1] 2 3 ... 95
1
Polityka lokalna / Odp: Kto nowym burmistrzem Gminy Police
« dnia: Lutego 06, 2024, 09:58:22  »
Wystartują: Diakun (senior), Kowalewski i Ufniarz.

2
Sprawy bieżące / Odp: Nowe drzwi wejściowe klatkowe
« dnia: Lutego 08, 2021, 21:31:13  »
Nie wiem. Nie ma na nich żadnego logo. Wstawiali je na zlecenie dewelopera, wiec pewnie jakieś najtańsze, ale nawet wyregulować ich nie potrafili.

3
Sprawy bieżące / Odp: Nowe drzwi wejściowe klatkowe
« dnia: Lutego 08, 2021, 08:39:37  »
Ja bardzo odradzam doorseb. U mnie w bloku co druga osoba miała problemy z ich drzwiami (wstawiali wszystkie do mieszkań). U mnie w końcu opaska drzwiowa odpadła, a drzwi w między czasie wymieniali i nie potrafili ich przez cały okres gwarancji ustawić.

4
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Lipca 06, 2020, 08:44:50  »
Przeciętna normalna rodzina ma dzieci, A nie wali konia jak Ty i zaoszczędzi na mniejszym VAT na produkty dla dzieci mongole. Ten sam VAT, który złodzieje z PO podwyższyli do 23%
Ci złodzieje z PO w ustawie podwyższającej VAT wpisali datę, po której stawka miała wrócić do poprzedniej. PiS dwa razy podniósł więc VAT do poziomu takiego, jak zrobiło to PO.

Zgodnie z ustawą z 26 listopada 2010 r., podwyższono czasowo podstawową stawkę VAT z 22 do 23% oraz tzw. obniżoną stawkę z 7 do 8%. Pierwotnie, podwyższone stawki VAT miały powrócić do swojego domyślnego poziomu 22 i 7% od 1 stycznia 2014 roku, jednak zgodnie z ustawą z 8 listopada 2013 r., przedłużono ich obowiązywanie do 31 grudnia 2016 roku. Już za rządów Prawa i Sprawiedliwości, nie zdecydowano się powrócić do domyślnych stawek podatku VAT i na mocy ustawy z 1 grudnia 2016 r., ponownie przedłużono obowiązywanie podwyższonych stawek do dnia 31 grudnia 2018 roku. Kolejną ustawą związaną z utrzymaniem podwyższonego podatku VAT była ustawa z 22 listopada 2018 r. Przepisy tej ustawy z dniem 1 stycznia 2019 roku uzależniły okres stosowania podwyższonych stawek podatku VAT od określonych wskaźników (...).


5
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marca 15, 2020, 19:23:47  »
Jak jestem zdrowy (a przynajmniej nie mam objawów) to dlaczego mam siedzieć z dziećmi w domu? Będę z nimi wychodził na spacery, bo od siedzenia w domu szału dostają. I ja też. Jest jednak różnica między spacerowaniem w znacznej odległości od innych ludzi od łażenia po galeriach.

6
Sprawy bieżące / Odp: Koronowirus
« dnia: Marca 09, 2020, 08:45:31  »

Nie chcę siać paniki i sam w nią nie popadam, ale COVID-19 ma z grypą wspólne to, że jest wirusem i atakuje układ oddechowy, tu podobieństwa się kończą.
 • Współczynnik śmiertelności – dla infekcji wywołanej nowym koronawirusem wskaźnik śmiertelności (odsetek osób zmarłych z określonego powodu rocznie w stosunku do liczby populacji) jest nawet 10-50 razy wyższy: podczas gdy w przypadku grypy wynosi 0,1-0,2 procent, w przypadku COVID-19 umieralność waha się między 2 a 15 procent. Taka rozbieżność wiąże się z faktem, że nowy wirus zbiera żniwo głównie wśród osób starszych, natomiast u dzieci infekcja przeważnie przebiega bezobjawowo.
 • Przypadki ciężkie – wyniki statystyczne mówią o hospitalizacji ok. 1,5 proc. pacjentów z ciężką grypą, podczas gdy poważne i krytyczne przypadki COVID-19 są ponad 10 razy częstsze – tych pierwszych jest 15-20 procent, a wymagających przyjęcia na dział intensywnej opieki – ok. 5 procent.
 • Wskaźnik zaraźliwości – chory z koronawirusem zaraża nawet 4 razy więcej pacjentów niż z wirusem grypy.
 • Tempo rozprzestrzeniania się – czas podwojenia się liczby chorych z grypą wynosi ok. 7 dni, a dla tych zainfekowanych SARS-CoV-2 to średnio zaledwie 2,5 dnia.
 • Czas inkubacji – dla koronawirusa jest zdecydowanie dłuższy, przez co przenosi się na większą liczbę osób. Zanim w pełni rozwiną się objawy grypy, mijają zwykle 2 dni (z których jeden to już czas zarażania innych). W przypadku nowego koronawirusa czas pojawienia się symptomów zakażenia to 2-14 dni (średnio 5,5 dnia), a w niektórych przypadkach nawet 27 dni.
 • Okres zarażania innych – po wyleczeniu infekcji wirusowej chory może jeszcze przez jakiś czas zarażać innych. Dla grypy to okres tygodnia, a dla nowego koronawirusa – nawet 2-4 tygodnie, które powinien tak naprawdę spędzić w warunkach kwarantanny.
 • Przenoszenie się drogą powietrzną – oba wirusy mogą być „wyrzucane” przy kichaniu czy kasłaniu przez chorego na odległość sięgającą 3 metrów, jednak w przypadku koronawirusa istnieją podejrzenia, że przenosi się nie tylko „zwykłą” drogą kropelkową. Możliwe, że jest obecny w powietrzu jeszcze po tym, jak chory opuścił dane miejsce, zwłaszcza przy braku ruchu powietrza.
 • Przenoszenie się przez skażone powierzchnie – tu również koronawirus jest daleko groźniejszy od grypy, której wirusy mogą utrzymywać się na powierzchniach przedmiotów przez ok. dobę. Jak wynika z badań poświęconym koronawirusom SARS i MERS, które są podobne do SARS-CoV-19, ten typ patogenu może przeżyć poza organizmem nawet 9 dni w temperaturze pokojowej.
 • Zasięg – sezonowa grypa dotyka 5-20 procent populacji, podczas gdy prognozowany zasięg epidemii koronawirusa z Wuhan to 40-80 procent światowej populacji. Według epidemiologów z Uniwersytetu Harvarda zagrożone jest 40-70 proc. ludności świata, natomiast zdaniem ekspertów z Uniwersytetu z Hong Kongu przy zarażaniu przez pacjenta 2,5 innych osób zasięg choroby wyniesie 60-80 proc.
 • Nawrotowość po wyleczeniu – chociaż w przypadku grypy szybkie nawroty infekcji są rzadkie, u pacjentów z nowym wirusem już tak nie jest. Pozytywny wynik badania na koronawirusa SARS-CoV-2 miało aż 14 procent „wyleczonych” pacjentów w chińskiej prowincji Guangdong (dawnej Mandżurii). To również osoby, które powinny przejść na kwarantannę.
źródła: rentry.co/covid-19-is-not-like-the-fluwww.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/coronavirus-disease-2019-vs-the-flu
https://stronazdrowia.pl/covid19-to-nie-grypa-dlaczego-koronawirus-sarscov2-jest-bardziej-niebezpieczny-od-sezonowej-infekcji-grypowej/ar/c14-148294107
Tematy różne / Odp: regały chłodnicze
« dnia: Lutego 20, 2020, 15:52:47  »
To gdzie otwierasz ten sklep, bo strasznie spamem śmierdzi ten temat.

8
Tematy różne / Odp: regały chłodnicze
« dnia: Lutego 13, 2020, 09:37:14  »
To może poszukaj na jakimś forum branżowym?

9
Także ten...

10
I wszystkie te osoby zamiast zgłaszać to bezpośrednio do prokuratury wszyscy, jak jeden mąż dzwonią do radia Szczecin. I wszystkie sprawy są przedawnione, wiec to tylko próba oblepienia przeciwnika politycznego gównem, bo żadnej z tych spraw właściwie nie da się zweryfikować.

11
I wg ciebie to jest powód, dla którego ustawą chce się sędziom zakazać stosowania niektórych z praw, a prokuratorom każe się na takich sędziów donosić?

12
Polityka krajowa / Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« dnia: Grudnia 18, 2019, 10:55:30  »
Dla mnie poprzednie opcje to jeszcze wieksze przekrety, ktorym taki stan rzeczy jak najbardziej odpowiadal. Sedziowie na telefon, to bylo to! I o czym my w ogole rozmawiamy.
Ciekawostką jest fakt, że tak znienawidzeni przez PiS ludzie z PO nie dostali ŻADNYCH prokuratorskich zarzutów w ŻADNEJ sprawie o której było głośno, gdy PiS był w opozycji. Przypadek? Nie, zwyczajnie te "afery" były rozdmuchane. Jednocześnie partyjne (nie w kwestii poglądów, a w kwestii ferowania wyroków) sądy, które chce wprowadzić PiS obronią ich (razem z ich prokuraturą) przed konsekwencjami malwersacji w Getbacku, spółce Srebrna itd.

13
Polityka krajowa / Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« dnia: Grudnia 18, 2019, 10:30:36  »
Wiele tych "autorytetow" nie jest neutralna politycznie.
A dlaczego mieliby być neutralni politycznie? Każdy ma jakieś poglądy. W tak często podawanej przez PiS za przykład Francji, sędzia może należeć do partii politycznej!


14
Polityka krajowa / Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« dnia: Grudnia 18, 2019, 09:47:44  »
PiS nie bedzie rzadzil wiecznie, a zmiany w polskim sadownictwie sa niezbedne. Polska jest wolnym krajem, wiec tutaj sie nie obawiam.
Dasz sobie głowę uciąć, że PiS nie będzie rządził tak długo, jak będzie chciał, bo nikt nie będzie mógł podważyć ich prawa do rządzenia? Ta ustawa, którą będą próbowali przepchnąć jest właśnie zamachem na wolność. I myślę, że nikt nie kwestionuje potrzeby reformy sadownictwa. Ale PiS pod przykrywka reformy oczekiwanej przez ludzi (np. przyspieszenie spraw) wprowadza rewolucję uzależniającą sądownictwo od rzadu (prokurator generalny). Rozumiem, że wg ciebie największe prawnicze autorytety w kraju mylą się w przeciwieństwie do posła Kalety, radcy prawnego z dwuletnim doświadczeniem.

15
PiS niczego w sadownictwie nie poprawił. Sprawy się przedłużają coraz bardziej, prokuratorzy robią pod siebie byle tylko Ziobro nie przeniósł ich na drugi koniec Polski. Teraz podporządkowują sobie sądu. TK już maja i ten właściwie przestał działać. Super reforma.

Strony: [1] 2 3 ... 95