Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Przebudowa ul. Grzybowej  (Przeczytany 52285 razy)

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 28, 2012, 21:58:42 »
Ktoś z firmy remontującej ulicę Grzybową czyta to forum bo kilka godzin po moim poście o błędach w oznakowaniu skrzyzowania brakujące oznaczenie zostało zamontowane.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 28, 2012, 22:23:10 »
Cytat: "jojo"
Ktoś z firmy remontującej ulicę Grzybową czyta to forum bo kilka godzin po moim poście o błędach w oznakowaniu skrzyzowania brakujące oznaczenie zostało zamontowane.


ciekawe, prawda? :)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 29, 2012, 00:40:50 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ale też trzeba pamiętać, że efektem tego remontu bedzie polepszenie warunków drogowych i zwiększenie ilości miejsc parkingowych więc może warto jednak się pomęczyć jakiś czas...?
_________________

no właśnie mam takie pytanko we wrześniu rozmawiałam z paniami z wydz. ochr. środowiska UG na temat tych krzewów bezmyślnie posadzonych przy parkingach by je przesadzić do parku z drugie strony bloku bo i tak nic tam nie sadzą a tych szkoda by było i pani obiecała że to zrobią. Mamy czerwie i dalej nic z nimi nie zrobili, może przy okazji remonto je wykopią i przeniosą?
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 29, 2012, 07:32:58 »
Może i przekopią...?
Ale najlepiej zapytać o to tę samą Panią z Ochrony Środowiska.

PS - Wczoraj wieczorem spore luzy na parkingach przy Farmerze i przy Bankowej 18-20.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 29, 2012, 09:50:27 »
grzesiu zaparkuj tam swoje auto na noc to będziesz wiedział skąd te luzy, ewentualnie możemy się spotkać to Ci pokażę moje auto...
Ostatni ciepło się zrobiło i bruklinowcy oraz małolaty zrobili sobie jedną wielką pijalnię trunków wyskokowych, a po spożyciu wracając od 1 do 3 w nocy przyśpiewują to i owo na temat policji idą kopiąc po autach lusterkach itp. A policji tam nie uświadczysz a jak już ktoś ich wezwie to wjeżdżają z takimi fanfarami i kolorofonami, że trzeba być już powalonym przez te trunki by nie uciec i po 15 minutach powrócić. Interwencja policji polega na ogół na hucznym przejeździe przez park i tyle ich widzieli. A przypomnę tylko, że w tym parku jest zakaz spożywania napojów alkoholowych zgodnie z regulaminem którego też już tylko strzępy pozostały. Tak gmina dba o swoje tereny i bezpieczeństwo.
Także Grzesiu przy całym szacunku dla twojej osoby i funkcji jaką piastujesz, nie wierzę w to by panie urzędniczki cokolwiek tu zrobiły czy to z przesadzenie tych krzewów czy jakimikolwiek nowymi nasadzeniami, których tu nie ma. Jedyne co robią to systematyczna wycinka.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 29, 2012, 10:13:54 »
Nawiązałem do poprzednich postów, w ktorych wymieniano się informacjami o wolnych miejscach prakingowych.

Co do nasadzeń.
Nie wiem czy projekt remontu Grzybowej uwzględnia przesadzanie drzew, raczej w to wątpię. Zwykle w takich projektach wykonawcy nie zajmują sie zielenią, no chyba, ze muszą trawę wysiać.
Dlatego wskazałem żeby przypomnieć Pani Urzędniczce o tym temacie, bo może zdoła spowodować żeby przy okazji te przesadzenia wykonano.

W kwestii formalnej, park zdaje się nalezy do spółdzielni, a nie do gminy. Ale nie o to chodzi kto zawiaduje parkiem tylko jak wyeliminować złe rzeczy, które sie tam odbywają( nie tylko tam zresztą, w kilku innych miejscach nazego osiedla również).
Za spokój i przestrzeganie przepisów porządkowych odpowiedzialne są służby - policja i straż miejska. Straż miejska odpada, bo pracuje tylko do 22.00. Więc trzeba na każdym kroku, wszędzie i przy każdej okazji naciskac, zgłaszać, domagać sie skuteczniejszych interwencji oraz pracy prewencyjnej. Miasto jest mimo wszystko spore i nie da się postawić policjanta na kazdym placyku czy chodniku. Ale zdecydowne artykułowanie oczekiwań i konsekwentne wnioskowanie o nie powinno przynieść efekt. Znam miejsca, które stały się bezpieczniejsze bo mieszkańcy okolicy w taki własnie sposób uczulali służby o konieczności skuteczniejszego działania.

Ja to robię przy każdej okazji nagabując policjantów, strazniików miejskich, zarządców nieruchomości, urzędników gminnych, spółdzielnianych - i nie dlatego, że jestem radnym, tylko dlatego, że chce mieszkać bezpiecznie i spokojnie.
Pozdrawiam

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 29, 2012, 10:31:06 »
Cytat: "kaskada"
bruklinowcy
no wyszli bo ciepło się zrobiło. jak muchy do ..... ja tam w nocy staram się nie przechodzić bo w grupie strasznie silni są a potem indywidualne jednostki to przechodzą i cicho sza....

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 29, 2012, 10:42:24 »
"Więc trzeba na każdym kroku, wszędzie i przy każdej okazji naciskać, zgłaszać, domagać sie skuteczniejszych interwencji oraz pracy prewencyjnej. "


Nie oszukujmy się, ale jak siedzą grupy z bruklinu w parku, to Policja jakoś nie chętnie przyjeżdża, bo ma siebie narażać? heh... Nie raz było tak, że wrzaski, przecinki, piski małolatów którzy siedzą sobie i piją. Ktoś zadzwoni na Policję a oni co? Przyjeżdżają po godzinie, dwóch, kiedy towarzystwo zdąży się rozejść, tak jest i nie ma co się oszukiwać ;)

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 29, 2012, 11:29:57 »
Cytat: "iwonawa"
Przyjeżdżają po godzinie, dwóch, kiedy towarzystwo zdąży się rozejść, tak jest i nie ma co się oszukiwać ;)

no i tak jest nikt nie oszukuje,szara smutna rzeczywistość ;-) Aby chcieć trzeba mieć-"władza" nie ma i nie chce;nie ma kim a nie chce bo nadzór w takich jednostkach delikatnie ujmując jest niedostateczny.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline jula

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 29, 2012, 16:30:45 »
popieram ciebie kaskada w 100%, mieszkam na Mieszka niedaleko bruklinu i ostatnio sama wzywałam policję do grupki nadpobudliwych małolatów(2chłopaczków i 2 dziewuch) i może nawet bym im to piwkowanie odpuściła, gdyby było w miare kulturalnie ale jak zaczeli przeklinać na cełe gardło i rzucać śmietnikami to przegieli, policja to najpierw musi wypytać oczywiście kto dzwoni i o najmniej istotne rzeczy ale mniejsza o to po przyjeździe pogadali trochę z nimi i odjechali nawet wysypanych śmieci nie kazali im pozbierać (patrzyłam z balkonu), a małolactwo odchodząc wszystkie śmietniki po drodze kopali rozsypując śmieci po całym trawniku i tak wyglądają interwencję (oczywiście nie omieszkałam im o tym powiedzieć, ale szkoda gadać)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 29, 2012, 16:34:34 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
W kwestii formalnej, park zdaje się nalezy do spółdzielni, a nie do gminy.

No panie radny trza wziąć sobie mapkę i sprawdzić co jest gminne a co nie. Na 100% park jest miejski, wiem bo są niebezpieczne huśtawki (np. chwieje się cały słup z 2 huśtawkami) i gdy zgłaszałam do spółdzielni ten fakt to się okazało że to teren miasta i spółdzielnia też już tą huśtawkę zgłaszała w Urzędzie i do dzisiaj zero reakcji. Tak niestety działa urząd gminy w Policach. Nie tylko w tej kwestii. Po za tym na regulaminach też jest podpisany burmistrz czyli teren w 100% miasta.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 29, 2012, 17:58:05 »
Kaskada - ja tam alfa i omega nie jestem. Dlatego napisałem, że park jest "zdaje sie spółdzielczy".
A w kwestii huśtawki-poproszę o dokładniejszy opis to zainterweniuję u odpowiedzialnych za huśtawki w gminie.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 29, 2012, 21:23:10 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Kaskada - ja tam alfa i omega nie jestem. Dlatego napisałem, że park jest "zdaje sie spółdzielczy".
A w kwestii huśtawki-poproszę o dokładniejszy opis to zainterweniuję u odpowiedzialnych za huśtawki w gminie.


Huśtawka jak huśtawka ale prawdę mówiąc ten plac zabaw na Grzybowej (ten przy sklepie "Mazurek") to jedna wielka pomyłka. Z ogrodzenia piaskownicy wystają gwoździe, wszystko się trzyma na słowo honoru. To coś przypominające bujającego konika ma urwane rączki. Brak porządnej huśtawki dla mniejszych dzieci.
Mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości ktoś pomyśli i zrobią tam coś z prawdziwego zdarzenia, bo teren ładny no i dzieci bawiących dużo.

Pozdrawiam

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 29, 2012, 22:14:48 »
Sto razy lepiej było, gdy był stary plac zabaw z oponami, drabinkami, huśtawkami, karuzela. Teraz piaskownica ogrodzona - super ! naprawdę fajny pomysł, ale po co stawiać jakieś beznadziejne zabawki "pociąg", które nie wiem w jakim celu mają służyć, chyba jedynie dla młodzieży która korzysta z ławeczek tam umieszczonych i popija piwko, a później na rauszu drze..... buzie :crazy:  na całe osiedle, bo wszyscy muszą wiedzieć, że 16 latekowi mama dała czas do 23 :D no i wypił piwko, no jak to przed koleżankami nie pokazać, że wszystko mu można.
Wracając do placu, naprawdę dla małych kaczorków NIC nie ma, żadnych normalnych zabawek, jedyna ich rozrywka to piaskownica no i malowanie kredą po placu. Naprawdę nie rozumiem tych zmian, na placach zabaw, gdzie wszystkie już mają drewniane zabawki.
teraz więcej szkody niż pożytku.... Tyle dzieciaków wychowało się na metalowych drabinkach i jakoś nikomu się krzywda nie stała, a teraz się wymyśla...

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 14, 2012, 12:26:52 »
zastanawia mnie dlaczego przy okazji remontu nie poszerzają trochę tej ulicy tym bardziej, że jest gdzie. W tej chwili kiedy auta zaparkują na parkingach np. autobusy mają problem z poruszaniem się po tej ulicy, gdyż nie wyminą się. Panie Grzegorzu myślałam, że jako kierownik w SPPK dopilnuje pan poszerzenia tej ulicy. A z tego co widać ulicy nie poszerzają i parkingów też. Czyli będzie jak było - ciasno. Parking dla pojazdów w gabarycie Golfa czy Pandy, Audi czy Mercedes jak zaparkuje to niestety część pojazdu wystaje na ulicę.
A co do wykonawców na razie straszne marnotrawstwo tam panuje jednego dnia ubijają cementową podsypkę a drugiego w niej kopią studzienki  :crazy: takich kwiatków jest więcej na tej przebudowie
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza