Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Przebudowa ul. Grzybowej  (Przeczytany 52313 razy)

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 26, 2012, 20:28:11 »
ze względu na brak miejsca kolo domku, stanęłam na Grzybowe, mam nadzieje, ze o 7 spokojnie i bez problemowo wyjadę do pracy?
Panowie robotnicy chyba pracują od 8 co?

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 28, 2012, 10:11:30 »
Jeżeli chcesz wyremontować sobie auto na koszt wykonawcy remontu zapraszam na skrzyżowanie Grzybowa - Bankowa. Po zmianie organizacji ruchu samochody jadące od strony Kościoła ulica Bankową są na głównej skręcając w Grzybową w kierunku ronda. Ale niestety samochody jadące Bankową od strony przeciwnej (w kierunku kościoła) mają tylko znak stop, bez określenia która droga jest główną. Brak tej informacji powoduje, że kierowca taki ma prawo domyślać się, że samochody jadące od Kościoła w stronę ronda powinny mu ustąpić pierwszeństwa bo ulicą główną ciągle jest Grzybowa. Oj może być ciekawie. Jest to już chyba trzecia zmiana organizacji ruchu w ciągu ostatnich dwóch trzech lat (remont Wyszyńskiego, remont Piaskowej, teraz remont Grzybowej) i za każdym razem dochodzi tu do poważnych kolizji. Czy za każdym razem trzeba zmieniać tutaj ruch? Czy gmina nie prowadzi jakiejś długofalowej polityki remontowej uwzględniającej konieczność remontu pobliskich ulic i wobec tego pozostawienia innej organizacji ruchu przez dłuższy czas?
Dodatkowo niektóre nowe znaki są tak nisko umieszczone, że przechodząc obok nich w ciemności można naprawdę rozbić sobie głowę.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:07:00 »
dokładnie, nie widzę sensu tej zmiany ruchu, tym bardziej, że ruch komunikacji miejskiej będzie się odbywał cały czas na remontowanym odcinku drogi (wg. zapewnień wykonawcy) po co w takim razie zmieniać było pierwszeństwo i to jeszcze tak nieczytelnie. Po za tym wysokość tych znaków też chyba jest dla kierowców Tracków i dostawczaków
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:22:18 »
Dlaczego nikt nie pomyślał o zabezpieczeniu miejsc parkingowych w innych miejscach dla samochodów, które parkowały przy Grzybowej???
Wczoraj wieczorem to co się działo na Piaskowej przy Mieszka I to koszmar! Wszystkie trawniki zajęte. Tam już wcześniej był problem z parkowaniem a teraz to masakra! Jeszcze tylko brakuje Straży Miejskiej, która będzie wlepiać mandaty za "niszczenie zieleni".

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:34:25 »
Cytat: "Febe"
Dlaczego nikt nie pomyślał o zabezpieczeniu miejsc parkingowych w innych miejscach dla samochodów, które parkowały przy Grzybowej???
Wczoraj wieczorem to co się działo na Piaskowej przy Mieszka I to koszmar! Wszystkie trawniki zajęte. Tam już wcześniej był problem z parkowaniem a teraz to masakra! Jeszcze tylko brakuje Straży Miejskiej, która będzie wlepiać mandaty za "niszczenie zieleni".


Dokładnie !! To samo miałam pisać, znaleźć miejsce przy ul. Mieszka graniczyło z cudem - po prostu była łapanka na miejsce, bo tragedia, przybyło tyle nowych bloków na Piaskowej ale jakoś o miejscach zapomnieli... ;/
Zawsze była szansa zaparkować na Grzybowej, kiedy już nie było miejsc - a teraz przez ten remont ? Zostaje tylko parking przy Banku na Przybora, albo trawniki, jak czynili to wczoraj kierowcy czy Mieszka, masakra...

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:38:09 »
Mój mąż, jak wrócił do domu to powiedział, że cudem znalazł ostatnie miejsce na trawniku. Jutro rano ma zamiar udać się ze skargą do Starostwa. Czy Ci kierowcy z Grzybowej nie mogą parkować przy Bankowej 18 i 20 zaraz przy Farmerze? Tam po południu są pustki, gdy pracownicy Urzędu i innych instytucji skończą pracę.

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:40:54 »
Cytat: "Febe"
Mój mąż, jak wrócił do domu to powiedział, że cudem znalazł ostatnie miejsce na trawniku. Jutro rano ma zamiar udać się ze skargą do Starostwa. Czy Ci kierowcy z Grzybowej nie mogą parkować przy Bankowej 18 i 20 zaraz przy Farmerze? Tam po południu są pustki, gdy pracownicy Urzędu i innych instytucji skończą pracę.


Nie jestem mieszkańcem Grzybowej, ale wydaję mi się, że jakoś niektórym nie uśmiecha się zostawiać auto przy "ocelotach" na noc. Ja sobie jadę na Przybora i spacerkiem pod domek. Ale naprawdę, od kiedy powstały nowe bloki, to znalezienie miejsca - jest wyczynem :)

ps. A ja się zastanawiam, czy nie można by było wykorzystać terenu zielonego na Piaskowej, przylegającego do parkingu, tak jak zrobiono z tym drugim, 'trawnikiem' koło śmietnika? Już było by troszkę więcej miejsc..

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:53:26 »
Też wczoraj wieczorem obejrzałem sobie okolicę.
Trawniki przy przedszkolu były zastawione, przy Piaskowej aż do Kosynierów i przy Bankowej gdzie się dało stały auta. Ale też widziałem, ze zajęte były parkingi przy Grzybowej od drogi do Krystiana do Bankowej. Na placu przy Farmerze było luźno, na parkingu przy Bankowej 18/20 tez nie było za wiele aut.

Na spotkaniu przed rozpoczęciem budowy proponowałem aby otworzyc dla parkujących samochodów pieszojezdnę od Banku do ul. Piaskowej ale nie było na to zgody. W sumie argumenty o bezpieczeńwstwie mnie przekonały i wycofałem się z propozycji. Sądzę, że służby mundurowe nie beda ścigac parkujących na trawnikach wiedząc, że trwa remont.
Ale też trzeba pamiętać, że efektem tego remontu bedzie polepszenie warunków drogowych i zwiększenie ilości miejsc parkingowych więc może warto jednak się pomęczyć jakiś czas...?

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 28, 2012, 12:35:03 »
Cytat: "iwonawa"
ie jestem mieszkańcem Grzybowej, ale wydaję mi się, że jakoś niektórym nie uśmiecha się zostawiać auto przy "ocelotach" na noc. Ja sobie jadę na Przybora i spacerkiem pod domek. Ale naprawdę, od kiedy powstały nowe bloki, to znalezienie miejsca - jest wyczynem  
a czy coś w okolicy tych budynków jest planowane? straszne tam dziury, byłem ostatnio na spacerze i koło tego nowego bloku wysypali trochę ziemi i zrobili objazd do farmera…czy to coś co jest chodnikiem czy może  być ulicą?

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 28, 2012, 12:55:02 »
Cytat: "Marshall"
Cytat: "iwonawa"
ie jestem mieszkańcem Grzybowej, ale wydaję mi się, że jakoś niektórym nie uśmiecha się zostawiać auto przy "ocelotach" na noc. Ja sobie jadę na Przybora i spacerkiem pod domek. Ale naprawdę, od kiedy powstały nowe bloki, to znalezienie miejsca - jest wyczynem  
a czy coś w okolicy tych budynków jest planowane? straszne tam dziury, byłem ostatnio na spacerze i koło tego nowego bloku wysypali trochę ziemi i zrobili objazd do farmera…czy to coś co jest chodnikiem czy może  być ulicą?

Marshall - ja pisząc o nowym bloku miałam na myśli, bloki na Piaskowej, a z tego co piszesz, wynika, że chodzi o nowy blok koło bruklinu? Nie mam pojęcia, ale nawet jak nie było tego objazdu do farmera, to autka tamtędy jeździły

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 28, 2012, 15:54:13 »
Cytat: "iwonawa"

Nie jestem mieszkańcem Grzybowej, ale wydaję mi się, że jakoś niektórym nie uśmiecha się zostawiać auto przy "ocelotach" na noc.

Nie wiem, jak w nocy, ale przez kilka ostatnich lat pracowałam właśnie w budynku przy Bankowej 18 i zostawiałam tam samochód, nawet bliżej "Brooklyn-u" niż Farmera i nigdy nic się nie wydarzyło. Natomiast po parkowaniu koło Farmera mam "pamiątki" na drzwiach w postaci wgniotów i rys na lakierze. :<

A na Piaskowej koło Mieszka już dawno można by zlikwidować część tych trawników przy ulicy, które służą jedynie właścicielom psów i zrobić dodatkowe parkingi.

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 28, 2012, 17:13:52 »
w każdym razie i tak jest łapanka na miejsca ;). Już 3 raz widzę straż miejską jak jeździ Piaskową - koło Mieszka, ciekawe czy nie skończy się mandatami?.
A jeszcze a propo parkingu koło Mieszka, to stoi tam nie używany samochód, zółty. I za czort, nie można z nim nic zrobić, chyba tylko wypchnąć   :compress: żeby się służby zainteresowały. Ale wydawało mi się, że auto, którego wygląd wskazuje, że nie jest używane, powinno już zainteresować służby, po ich poinformowaniu. Może ktoś z was się orientuje jak to jest? czy to walka z wiatrakami;>

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 28, 2012, 17:22:52 »
Cytat: "iwonawa"
Może ktoś z was się orientuje jak to jest? czy to walka z wiatrakami;>
Jeśli ma tablice rejestracyjne i nie zagraża środowisku (np. poprzez wylewające się płyny) to nic nie zrobisz.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 28, 2012, 18:54:46 »
Cytat: "iwonawa"
Ale wydawało mi się, że auto, którego wygląd wskazuje, że nie jest używane, powinno już zainteresować służby, po ich poinformowaniu. Może ktoś z was się orientuje jak to jest? czy to walka z wiatrakami;>


Można też spróbować samemu zainteresować te służby - podpowiem 317 62 72 Straż MIejska - i poprosić o sprawdzenie tego auta ze względu na fakt, że jest deficyt miejsc parkingowych. To żaden donos, tylko próba rozwiązania problemu mieszkańców.

Pozdrawiam

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:55:57 »
Cytat: "kubapolice"

iwonawa napisał/a:   
Może ktoś z was się orientuje jak to jest? czy to walka z wiatrakami;>   
Jeśli ma tablice rejestracyjne i nie zagraża środowisku (np. poprzez wylewające się płyny) to nic nie zrobisz.

Wbrew pozorom nie jest to skomplikowana procedura.Teoretycznie  bo praktycznie to wiadomo jak to przebiega ;-)  , jeśli auto stoi w pasie drogi publicznej lub w strefie zamieszkania a właściciel nie reaguje na wezwania, można je usunąć na lawecie.Decyzję może podjąć Straż Pożarna,Policja,Straż Miejska.Po kilku miesiącach taki pojazd przejmuje Skarb państwa.Jest przecież w tej sprawie nowelizacja Ustawy o Ruchu Drogowym nakładająca na włodarzy miast obowiązek usuwania "bezpańskich porzuconych" pojazdów.Gorzej, jeśli "zawalidroga"zaparkowana jest poza strefą zamieszkania, na przykład na parkingu należącym do spółdzielni. Wtedy to spółdzielnia powinna tym problemem się zająć i odholować auto ale.........wymagany jednak jest do tego nakaz sądu.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-