Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Aktywność polickiej drogówki  (Przeczytany 26940 razy)

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« dnia: Stycznia 13, 2012, 10:07:39 »
Jako, że nasze forum zaroiło się od tematów spowodowanych ostatnimi wydarzeniami na polickich ulica dorzucić chciałbym mały kamyczek do ogródka. Temat policka policja a dokładniej: Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego”. Parę lat temu byliśmy świadkami gdy przy pełnej pompie za nasze pieniądze ufundowano polickiej policji Opla Vectrę do którego centrala policji zamontowała wideo rejestrator. Od razu na forum gruchnęła wieść o tym i piraci drogowi poszli założyć pampersy. Nie potrzebnie. Od tego czasu pojazd ten w większości wykorzystywany jest do interwencji przy wypadkach lub kolizjach drogowych. Tak aby lokalne społeczeństwo mogło spokojnie zapoznać się z bliska najnowszym nabytkiem panów z Siedleckiej. Auto zamiast siać postrach na trasach do Szczecina czy Trzebieży uruchamiane jest kilka razy dziennie do wezwań drogowych.
Ale przechodząc do meritum:
Od wielu lat dojeżdżam codziennie samochodem do pracy do Szczecina i z powrotem co najmniej raz a często dwa razy dziennie. Dużo jeżdżę po Policach. W tym czasie (z wyjątkiem akcji Trzeźwy poranek lub interwencji po kolizyjnych) nie zostałem ani razu skontrolowany przez patrol drogówki. W ciągu powiedzmy ostatnich pięciu lat widziałem dwa, maksymalnie trzy razy Vectrę lub inny pojazd oznakowany stojący na wlocie do Przęsocina od strony Szczecina.
Zacznijmy prowadzić statystykę . Kto, gdzie i kiedy widział jakąś akcję prewencyjną: kontroli prędkości, stanu technicznego lub dokumentów na naszych drogach (nie piszcie o „trzeźwych porankach”)

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 13, 2012, 10:11:33 »
Witam

Ja też tę Vectrę widziałem tylko przy kolizjach itp... I też nie miałem żadnej kontroli od kiedy jeżdżę po Polickich drogach ;]

Pozdro!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2012, 11:09:54 »
Odnoszę wrażenie że ktoś chce stworzyć "państwo policyjne".

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2012, 12:03:54 »
Cytat: "jojo"
Kto, gdzie i kiedy widział jakąś akcję prewencyjną: kontroli prędkości, stanu technicznego lub dokumentów na naszych drogach (nie piszcie o „trzeźwych porankach”)
Grudzień 2009 - dostałem mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości o 22km/h na szosie w Przęsocinie (tam gdzie nie ma domów, a jest obszar zabudowany). Vectra stała na przystanku (na przystanku nie wolno parkować?). Ostatnio widziałem pędzącą Vectrę na Grunwaldzkie, gdzie bez sygnałów (świetlnych, dźwiękowych) wyprzedzała jakiś samochód na skrzyżowaniu z ulicą Sikorskiego i na przejściu dla pieszych.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline policzanin

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2012, 12:47:25 »
Witam, niestety nie moge się do konca zgodzic, owszem często widuje Vectre przy kolizjach drogowych, aczkolwiek często tez jest widoczna w Przęsocinie (stacja paliw lub pobocze) ostatnio jadąc do niekłonczycy Vectre napotkałem tez w Dębostrowie:) (dobrze ze jechałem przepiosowo).

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2012, 13:19:41 »
k3vin, nie chodzi mi o żadne państwo policyjne. Chiałbym aby inni użytownicy dróg napisali jak często widują patrole polickiej drogówki w działaniu prewencyjnym. Bo ostatnie przypadki pokazują że zarówno wielu pieszych (za przejścia w niedozwolonych miejscach) lub kierowców (prędkość, złe parkowanie) zasługuje na upomnienie zgodnie z taryfikatorem.
Codziennie jestem świadkiem jak "miszczowie" kierownicy rozpoczynają manewr wyprzedzania poprzedzających samochodów na wysokości wjazdu do Miasteczka Rzemieślniczego. Skrzyżowanie, podwójna ciągła, przejście dla pieszych, prędkość, kierunkowskazy - to wszystko mają w ..... poważaniu. Dziś rano taki miszcz śmignął koło nas w tym miejscu, że aż miło. :crazy:

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2012, 13:32:17 »
jojo, wybacz ale w moim odczuciu ten temat ma spwrowokować policję do zwiększenia ilości patroli. Ja osobiście mam już dość ukrywającej się po krzakach drogówki. Są ludzie którzy jeżdzą niebezpiecznie to fakt, ale patrole te w większości łapią ludzi jeżdzących trochę za szybko (co nie znaczy że jadących niebezpiecznie).

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 13, 2012, 13:36:45 »
Cytat: "jojo"
Chiałbym aby inni użytownicy dróg napisali jak często widują patrole polickiej drogówki w działaniu prewencyjnym. Bo ostatnie przypadki pokazują że zarówno wielu pieszych (za przejścia w niedozwolonych miejscach) lub kierowców (prędkość, złe parkowanie) zasługuje na upomnienie zgodnie z taryfikatorem.


działania prewencyjne a represyjne to dwie różne "bajki"  ;-)
Działania prewencyjne są zazwyczaj organizowane dla podbudowania zaufania społecznego i zaspokojenia progów statystycznych.Represyjne także dla chorej statystyki i utrzymania "władzy" stanowisk od kierownika ogniwa po naczelnika a na komendancie kończąc-czyli podbudowania,utrzymania zaufania w "oczach" przełożonych szczebla wojewódzkiego i centralnego.  ;-)  Ot cała filozofia
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2012, 13:39:15 »
ani razu nie widziałem Panów np. na ul. Piaskowej przy Sp8, lub innych niebezpiecznych miejscach, rzeczywiście można odnieść wrażenie że w ogóle ich niema

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2012, 21:26:13 »
no dziś właśnie stał już radiowóz pod przychodnią, ale to już trochę za późno.

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2012, 21:31:47 »
Nieraz w telewizji mówią, że jest akcja weekend,a ja robiąc w owy weekend ok 500 km nie widzę żadnego patrolu...

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 14, 2012, 08:03:39 »
Dodam swój kamyczek a mianowicie zadam tez te pytanie ; a mianowicie gdzie ci panowie/panie ?? za nie długi zacznie się robić cieplej (fajna zima) i zacznie się ruch na całego plus motocykliści (sam jeździłem i miałem cross-a) a generalnie ich nie ma ,nie widać nawet patrolu żeby gdzies jeździł w newralgicznych miejscach lub po jakies trasie mniej wiecej gdzie naprawdę śmigają nie źli pomyleńcy.
W sumie do kontroli ostatni raz zostałem zatrzymany o 5 rano jak jechałem do pracy  roku pańskiego 2007 przy regulusie na starych Policach ale teraz to ja na prawdę nie widze żadnego radiowozu czy cokolwiek podobnego już nie mówiąc o regularnych patrolach nie wspominając o naszej pożal się boże straży miejskiej/wiejskiej która boi się zwinąc żula z ławki albo wejść do parku solidarności (de facto policja też szerokim łukiem omija to miejsca dość newralgiczne które powinny być patrolowane cały czas za równo pod względem jazdy kierowców jak i pod względem pieszych.

bartek

  • Gość
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 14, 2012, 09:10:25 »
może za niskie mandaty płacicie,od policji polickiej wara i zamknąć się!!!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2012, 09:32:54 »
Cytat: "bartek"
od policji polickiej wara i zamknąć się!!!
Nie ty decydujesz o czym będziemy rozmawiać na forum. Jeśli ci coś nie pasuje, to nie wchodź na forum.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Police] Aktywność polickiej drogówki
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 14, 2012, 09:34:19 »
Cytat: "bartek"
może za niskie mandaty płacicie,od policji polickiej wara i zamknąć się!!!

A to co??? Nawet komendant KPP w Policach się odezwał?  ;D  ;D  ;D  ;D
Ja miałem przyjemność spotkać się z załogą pościgową tej vectry, a konkretnie z rudowłosą operatorką radarowego miernika prędkości zwanego potocznie suszarką, która pocelowała mnie właśnie na Przęsocinie stojąc na żużlówce. W moim przypadku nie wykorzystali potencjału swojego pościgowego resoraka, ale i tak skarb państwa wzbogacił się o 700 zł, a moje konto zostało zasilone 19 pkt karnymi.