Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m  (Przeczytany 58155 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:17:53 »
Cytat: "gumastic"
Nie działa - więc słaby to również argument byłby
Dzisiaj działa, a ludzie i tak przechodzą 20m za przejściem...
Cytat: "gumastic"
Nie oszukujmy się, o bezpieczeństwie na przejściu decyduje przede wszystkim kierowca, to on zajmuje bezwzględnie i siłą większego przestrzeń na jezdni i pieszy jest na jego "łasce lub niełasce" pod każdym względem. Dopóki to się nie zmieni, to... nie ma po co iść na przejście dla pieszych!
Dokładnie tak, tylko większość kierowców, w tym ja, baczniej obserwuje pieszych w okolicach przejść niż po za nimi. I właśnie z tego powodu należy przechodzić po przejściu.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Nil

  • Gość
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 16, 2012, 21:16:45 »
Wybudujmy most z przychodni na przystanek i parking a za przejściem za pieszych bankomat co będzie wydawał bony do netto za to że przejdzie się po pasach.
Tylko rozsądek jest potrzebny bo za chwilę będziemy wszędzie stawiać barierki, budować ronda, fotoradary i jeszcze wiele innych rzeczy zwiększających nasze bezpieczeństwo.
Wypadki zawsze były, są i będą. Trochę ostrożności z obu stron i po zawodach a z policjantów nie róbmy strażników prędkości bo oni i tak mają "dużo ;) roboty.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 16, 2012, 21:55:53 »
Cytat: "kubapolice"
...większość kierowców, w tym ja, baczniej obserwuje pieszych w okolicach przejść niż po za nimi. I właśnie z tego powodu należy przechodzić po przejściu.

Jak obserwuje po ciemku, skoro wiadomo, że są one słabo oświetlone? Poza tym - czy większość? Jeśli przed przejściem średnio czekasz aż przejadą 2-3 samochody (z każdej strony, średnio razem 5), to znaczy że jedynie 20% zwraca na pieszego uwagę na tyle, żeby go przepuścić. Daleko to do większości. Poza tym nawet jeśli to byłaby większość... hmm to  i tak za mało. Ty uważasz, ja uważam i co z tego, skoro zawsze musisz się liczyć z tym, że może znaleść się ktoś, kto w czasie gdy Ty zwolnisz przed przejściem, to on nie będzie mieć żadnych oporów, aby Cię w tym miejscu wyprzedzić/ominąć! Wiem, to skrajny przykład, no ale skąd on się wziął? Z naszego podwórka przecież! Tak na marginesie to zawsze przemierzając Police zastanawiam się, gdzie większość ludzi się tak spieszy? Przecież samochodem w każde miejsce Polic (może oprócz Zakładów i Jasinicy) da się dojechać spokojnym tempem w ciągu 5 minut.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 16, 2012, 22:39:44 »
Cytat: "gumastic"
Jak obserwuje po ciemku, skoro wiadomo, że są one słabo oświetlone?
Obserwuję, to także próbuję/staram się zauważyć.
Cytat: "gumastic"
Jeśli przed przejściem średnio czekasz aż przejadą 2-3 samochody (z każdej strony, średnio razem 5), to znaczy że jedynie 20% zwraca na pieszego uwagę na tyle, żeby go przepuścić.
Obserwacja nie jest jednoznaczna z przepuszczaniem. Nie zawsze jest taka możliwość (zbyt mała odległość, zbyt duża prędkość itd.) i nie zawsze jest taka potrzeba (nikt za mną nie jedzie).
Cytat: "gumastic"
Ty uważasz, ja uważam i co z tego, skoro zawsze musisz się liczyć z tym, że może znaleść się ktoś, kto w czasie gdy Ty zwolnisz przed przejściem, to on nie będzie mieć żadnych oporów, aby Cię w tym miejscu wyprzedzić/ominąć!
Dlatego jako kierowca nie ufam innym kierowcom i przechodniom, a jako pieszy zupełnie nie ufam kierowcom.
Cytat: "gumastic"
Tak na marginesie to zawsze przemierzając Police zastanawiam się, gdzie większość ludzi się tak spieszy? Przecież samochodem w każde miejsce Polic (może oprócz Zakładów i Jasinicy) da się dojechać spokojnym tempem w ciągu 5 minut.
Tu trzeba by się zagłębiać w ludzką psychikę... "dodam gazu i będę minutę szybciej..." ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:05:43 »
Cytat: "gumastic"
Jeśli przed przejściem średnio czekasz aż przejadą 2-3 samochody (z każdej strony, średnio razem 5), to znaczy że jedynie 20% zwraca na pieszego uwagę na tyle, żeby go przepuścić.

przepisy nie zobowiązują kierowcy do zatrzymania się przed przejściem. równie dobrze pieszy może sobie tam czekać np. na pierwszy śnieg.
chamstwem jest natomiast przyspieszanie przed przejściem i wyprzedzanie na pasach.
za to powinno się konfiskować samochody i je złomować.
pozdrowienia

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:12:00 »
gumastic kolego, dla mnie możesz przechodzić nawet bez pasów, przez środek autostrady. Najważniejsze żeby:
-nie zmuszać aut do gwałtownego zwalniania/hamowania z piskiem,
-nie przyozdabiać czyjejś maski,
-robić to bez dzieci - najlepiej samemu.
Ja też nie zawsze przechodzę po pasach i raz tylko (za dzieciaka) zmusiłem gościa do gwałtownego hamowania (z piskiem), od tamtej pory stwierdziłem, że moje życie i zdrowie jest ważniejsze niż te 30 sekund.

Pasy u Ciebie gumastic nie tworzą może wrażenia większego bezpieczeństwa, ale niektórzy widząc pasy czują się tak pewnie, że już nawet się nie rozglądają. Często mam takie sytuacje, ostatnia z weekendu. Jadę, dzień, dobra widoczność, jadę ulicą Zamenhofa w kierunku Bankowej, przed samą bankową są pasy. Widzę, przechodniów zbliżających się do pasów idących w stronę kościoła. Ja zwalniam do skrzyżowania. Szło ich trzech. Zgadnij ilu z nich rozejrzało się przed wejściem na pasy? Jedna, ostatnia osoba, która rozejrzała się już będąc na przeciwko mojej maski i stanęła w miejscu ze strachu, że w ogóle coś przed nią hamuje. Nie było to gwałtowne bo zwalniałem do skrzyżowania, gdyby zaraz nie było Bankowej i skrzyżowania to byłby pisk opon i być może nieszczęście. Być może nawet dwie pierwsze osoby nie wiedziałyby, że wjeżdża w nie 1,5 tony żelastwa... Co tam, przecież są pasy. Na pasach "krowa jest święta".

Żeby było "śmieszniej", skręciłem w stronę Grzybowej i tam już nie po pasach przebiegły dwie osoby, w sumie pierwsza przechodziła - miała w tyle - samochód się przecież zatrzyma, a druga biegła. Pamiętajcie, że nie zawsze samochód się zatrzyma - czyjąś uwagę może odwrócić dziecko w samochodzie i milion innych rzeczy. Dlatego zamiast barierek, fotoradarów, kładek (kto by wchodził na kładkę, skoro do pasów się nie chce przejść a co dopiero wspinać 3 metry nad jezdnię) i innych gadżetów, każdy z nas ma jeden "gadżet" osadzony w głowie i nie powinien służyć on jedynie jako docisk dla kręgów...

Mózg rozwiązuje wszystkie problemy. Gdyby ludzie myśleli to w większości przypadków wypadku dało by się uniknąć. Płotki i barierki to się dla bydła stawia żeby wiedziało, gdzie jego miejsce. Ludzi sami powinni to oceniać.

PS. Piszę o barierkach na przechodniów, żeby było jasne, te energochłonne dla aut mają inne zadanie.
I love the night.
1101110100101111

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:48:39 »
Przyczyną wypadku nie była nadmierna prędkość.... raczej jej brak! Gdyby chłopak jechał szybciej- nie spotkaliby się w tym miejscu. Proponuje 20 w mieście wtedy zdążymy potrącić wszystkich ;D
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 17, 2012, 05:09:08 »
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 17, 2012, 06:22:15 »
W Szwajcarii nie mają takich problemów, tam pieszy ma już pierwszeństwo na chodniku przed przejściem, za nieustąpienie pieszemu można nawet trafić na parę dni do aresztu.

Offline Kapral_Kuba

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 17, 2012, 09:14:51 »
Cytuj (zaznaczone)
W Szwajcarii nie mają takich problemów, tam pieszy ma już pierwszeństwo na chodniku przed przejściem, za nieustąpienie pieszemu można nawet trafić na parę dni do aresztu.


Nie porównujmy Polski do innych krajów. Każdy kraj i jego obywatele mają inną mentalność.
Co do tego feralnego "przejścia". Zróbmy "ściepę" i sami postawmy tam barierki energochłonne, bo znając naszych rządzących to sami się do tego nie zabiorą. Co do pomysłu z kładką, którą ktoś tam zaproponował. Tylko pod warunkiem że będą tam ruchome schody, bo emeryci przecież nie będą nadrabiać metrów po schodach.  :ass: Dodatkowo takie schody powinny mieć opcję "wolne miejsce" taki emeryt od razu by sobie miejsce w autobusie rezerwował. Coś na styl numerków z ZUS, albo WORD  :crazy: No i co pewne, takie schody powinny podwozić pod samo wejście do autobusu, a najlepiej pod samo miejsce siedzące  :faja:  Ułatwić, pomóc to i tak byłoby źle albo jeszcze gorzej. Nie pozostaje nam: pieszym i kierowcom nic więcej niż zachować szczególną ostrożność na drodze i zasadę ograniczonego zaufania.

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 17, 2012, 09:33:09 »
Dobre zdjecie. A pozniej pretensje do kierowcow ze potraci pieszego. Stare baby u lekarza ledwo chodza ale przez jezdnie przebiegaja, ich sprawa jak zycie im nie wazne ale po co kierowca pozniej ma miec problemy jakies.

Offline robaczeq

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:28:43 »
[/quote]Co do pomysłu z kładką, którą ktoś tam zaproponował. Tylko pod warunkiem że będą tam ruchome schody, bo emeryci przecież nie będą nadrabiać metrów po schodach.  :ass: Dodatkowo takie schody powinny mieć opcję "wolne miejsce" taki emeryt od razu by sobie miejsce w autobusie rezerwował. Coś na styl numerków z ZUS, albo WORD  :crazy:
 No i co pewne, takie schody powinny podwozić pod samo wejście do autobusu, a najlepiej pod samo miejsce siedzące  :faja:[/quote]
he he jestem za,napiszmy petycje do władz Polic o taką kładkę   ;D
robaczeq

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:51:14 »
Cytat: "Kapral_Kuba"
Nie porównujmy Polski do innych krajów. Każdy kraj i jego obywatele mają inną mentalność.


Dlaczego nie porownywac? Gdyby nie takie przepisy, to pewnie tam tez jezdziloby wiecej wariatow. Jak widac takie "baty" skutecznie powstrzymuja zapal niektorych kierowcow. Mozna stosowac wiele technicznych rozwiazan, jednak na ogolna swiadomosc najlepiej dzialaja surowe kary. Niestety.

Nil

  • Gość
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 17, 2012, 11:56:55 »
Cytat: "speedbax"
W Szwajcarii nie mają takich problemów, tam pieszy ma już pierwszeństwo na chodniku przed przejściem, za nieustąpienie pieszemu można nawet trafić na parę dni do aresztu.


W Tunezji też nie mają problemu, bo przechodzą na światłach czerwonych mimo że obok stoi uzbrojona policja.
Co kraj to obyczaj.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelny wypadek w Policach. Kobieta zginęła na m
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 17, 2012, 12:00:12 »
Cytat: "speedbax"
W Szwajcarii nie mają takich problemów, tam pieszy ma już pierwszeństwo na chodniku przed przejściem, za nieustąpienie pieszemu można nawet trafić na parę dni do aresztu.

Tak samo jest w GB, tylko nie wiem jakie są konsekwencje...