Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6880656 razy)

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 939
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16530 dnia: Października 19, 2023, 22:31:46 »
Ale po co kamieniami. Zabijają nas produktami za bezcen z którymi nie jesteśmy w stanie konkurować.
Dzięki temu mamy tańsze produkty.

Post Merge: Października 19, 2023, 22:33:40
Chłopaku, jak będziesz dostawał wypowiedzenie to będziesz wtedy śpiewał o kosztach, zresztą już widać u Ciebie narrację platformy "to są koszta nas na to nie stać" przygotuj się bo w najbliższym czasie często będziesz słyszał to zdanie. Uważaj bo teraz twój idol będzie dbał o Polskę 🤣. Orlen przynosił zyski dla Polski i wchodził na coraz więcej rynków porównaj sobie dochody takiej spółki do poprzednich lat (tak tak nie musisz odpowiadać te zyski to z dymania Polaków według was 😅), Zachód bolało że Polska staje się niezależna i silna, ll i boli was to że Polska była dla Polaków. Kończę dyskusję bo i tak zrozumiesz to dopiero w najbliższym czasie na własnej skórze. Miłego dnia.
Po pierwsze - skad ty wziales w ogole ze ja glosowalem na PO, skad ta "narracja platformy"? Jaki moj idol xD Odkleiles sie kompletnie od rzeczywistosci. To, ze uwazam PiS za bande nieudacznikow nie znaczy ze uwazam Tuska (czy kogokolwiek innego) za swojego idola. Ale tylko taki zakompleksiony maly pisowiec moze tak na to patrzec. Pojdzmy dalej - jakie wypowiedzenie, wypowiedzenie z ZCH Police w ktorym to ja juz dawno zlozylem wypowiedzenie? xD Byku, o mnie sie nie martw, ja sobie poradze. To wlasnie takie nieudaczniki pisowskie jak ty nie potrafia sobie poradzic bez "opieki panstwa" albo jakiegos lizania dupy. ZACHOD BOLALA POLSKA HAHAHAHHAA kiedy wy, pisowcy, zrozumiecie ze jestesmy smiesznym malym krajem bez zadnego znaczenia dla gospodarki swiatowej/europejskiej? Ty wiesz, ze w Chinach sa metropolie ktore maja tyle ludzi co Polska? xD Skad to wasze przeswiadczenie o wielkosci Polski xD
Liczba ludności nie świadczy o poziomie rozwoju i potędze. Taki protip.
Oczywiście, że nie. Ale my nie mamy ani ludności ani rozwoju XD a chińczyki by nas zatlukly kamieniami
Jak będziesz porównywał  z Chinami to raczej mało kto ma podjazd. xD
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2023, 22:33:40 wysłana przez Jan z nerką »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16531 dnia: Października 20, 2023, 06:20:11 »
Chińska taktyka już od dawna polega na wojnie ekonomicznej. Oni już wykupili i uzależnili od siebie połowę Afryki, to samo robią w Europie (w Azji już dawno zrobili). Po co z kimś walczyć jak można go kupić xD.


Ale Chiny to był tylko przykład. Jestem wielkim fanem Polski i myślę, że patriotą, ale nie możemy wierzyć, że jesteśmy najlepsi na świecie, bo nie jesteśmy nawet najlepsi w Europie środkowej xD

Offline Samsonowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16532 dnia: Października 20, 2023, 11:38:15 »
Mam pytanie konkretne do pani Ani. Od przyszlego roku najniższa krajowa bedzie wynosic tyle ile ja mam po siedmiu latach pracy. W takim razie nowi pracownicy dostana tyle na starcie a po roku beda zarabiac okolo 500 pln wiecej ode mnie i wielu innych pracowników. Ci zarzad zamierza z tym zrobic . Oczywiście wiem ze podniesie stawki od nowego roku. Ale podniosa az o 800 ppln tak jak wzrosnie najniższa krajowa? I czy wogole sa prowadzone jakiekolwiek rozmowy z zarzadem w tej kwestii tym bardziej ze jest po wyborach i nie wiadomo za bardzo czy zarzad sie nie zmieni. Dziekuje i pozdrawiam

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16533 dnia: Października 20, 2023, 12:14:04 »
Mam pytanie konkretne do pani Ani. Od przyszlego roku najniższa krajowa bedzie wynosic tyle ile ja mam po siedmiu latach pracy. W takim razie nowi pracownicy dostana tyle na starcie a po roku beda zarabiac okolo 500 pln wiecej ode mnie i wielu innych pracowników. Ci zarzad zamierza z tym zrobic . Oczywiście wiem ze podniesie stawki od nowego roku. Ale podniosa az o 800 ppln tak jak wzrosnie najniższa krajowa? I czy wogole sa prowadzone jakiekolwiek rozmowy z zarzadem w tej kwestii tym bardziej ze jest po wyborach i nie wiadomo za bardzo czy zarzad sie nie zmieni. Dziekuje i pozdrawiam
Dołączę się - akurat wiadomo, że zarząd się zmieni, nie wiadomo tylko kiedy. Co do pozostałej części pytania - zgadzam się jak najbardziej, wspomniana kwestia była jednym z powodów dla których odszedłem z ZCH po kilku latach. "świeżak" z 3 miesięcznym doświadczeniem miał wyższa stawkę niż pracownik pracujący 2-3 lata i niewiele niższa (lub wcale nie niższa) niż pracownik pracujący 5-7 lat. W mojej opinii jest to skandal, na dodatek niezgodny z kodeksem pracy (podkreślam, że to tylko moja opinia). Przy zgłaszaniu takich sytuacji przełożeni twierdzą że nic nie mogą zrobić, bo taka jest polityka firmy.

Offline Benek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16534 dnia: Października 20, 2023, 12:29:22 »
Od czego są te wasze wspaniałe związki zawodowe. Co niektóre mają w swoich programach o uczciwości płacy, w innych firmach walczy się o wyrównywanie stawek dla wieloletnich pracowników względem tych nowych, bo to że świeżak dostaje więcej podstawy niż pracownik z kilkuletnim stażem jest wszędzie.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 394
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16535 dnia: Października 20, 2023, 17:48:50 »
Chińska taktyka już od dawna polega na wojnie ekonomicznej. Oni już wykupili i uzależnili od siebie połowę Afryki, to samo robią w Europie (w Azji już dawno zrobili). Po co z kimś walczyć jak można go kupić xD.


Ale Chiny to był tylko przykład. Jestem wielkim fanem Polski i myślę, że patriotą, ale nie możemy wierzyć, że jesteśmy najlepsi na świecie, bo nie jesteśmy nawet najlepsi w Europie środkowej xD
Sherlocku a zdradzisz nam wszystkim co trzeba robić, żeby dorównać tym najlepszym w Europie? Co te kraje mają takiego czego nie mamy my? Zdradź nam proszę jak twoim zdaniem powinno funkcjonować państwo i co powinno posiadać takie państwo by mogło aspirować do największych? Bo na moje oko to aby być wielkim to trzeba się po prostu rozwijać,inwestować w kraj w firmy,a nie się ich pozbywać i je wyprzedawać,aleTy chyba masz inne zdanie i inną receptę na bycie wielkim w Europie. To weź zdradź nam proszę jak można osiągnąć ten cel?

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16536 dnia: Października 20, 2023, 19:18:50 »
Chińska taktyka już od dawna polega na wojnie ekonomicznej. Oni już wykupili i uzależnili od siebie połowę Afryki, to samo robią w Europie (w Azji już dawno zrobili). Po co z kimś walczyć jak można go kupić xD.


Ale Chiny to był tylko przykład. Jestem wielkim fanem Polski i myślę, że patriotą, ale nie możemy wierzyć, że jesteśmy najlepsi na świecie, bo nie jesteśmy nawet najlepsi w Europie środkowej xD
Sherlocku a zdradzisz nam wszystkim co trzeba robić, żeby dorównać tym najlepszym w Europie? Co te kraje mają takiego czego nie mamy my? Zdradź nam proszę jak twoim zdaniem powinno funkcjonować państwo i co powinno posiadać takie państwo by mogło aspirować do największych? Bo na moje oko to aby być wielkim to trzeba się po prostu rozwijać,inwestować w kraj w firmy,a nie się ich pozbywać i je wyprzedawać,aleTy chyba masz inne zdanie i inną receptę na bycie wielkim w Europie. To weź zdradź nam proszę jak można osiągnąć ten cel?

Alez ja się z twoją recepta jak najbardziej zgadzam. Ty chyba nie doczytałeś tego co napisałem. Ja tylko mówię, że jesteśmy małym stosunkowo biednym krajem, a PiS tworzył propagandę sukcesu jak byśmy byli największą potęga na świecie. Trzeba robić to co napisałeś żeby być "większym", a nie tylko gadać ze się jest wielkim, czaisz?

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 394
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16537 dnia: Października 20, 2023, 19:56:09 »
Chińska taktyka już od dawna polega na wojnie ekonomicznej. Oni już wykupili i uzależnili od siebie połowę Afryki, to samo robią w Europie (w Azji już dawno zrobili). Po co z kimś walczyć jak można go kupić xD.


Ale Chiny to był tylko przykład. Jestem wielkim fanem Polski i myślę, że patriotą, ale nie możemy wierzyć, że jesteśmy najlepsi na świecie, bo nie jesteśmy nawet najlepsi w Europie środkowej xD
Sherlocku a zdradzisz nam wszystkim co trzeba robić, żeby dorównać tym najlepszym w Europie? Co te kraje mają takiego czego nie mamy my? Zdradź nam proszę jak twoim zdaniem powinno funkcjonować państwo i co powinno posiadać takie państwo by mogło aspirować do największych? Bo na moje oko to aby być wielkim to trzeba się po prostu rozwijać,inwestować w kraj w firmy,a nie się ich pozbywać i je wyprzedawać,aleTy chyba masz inne zdanie i inną receptę na bycie wielkim w Europie. To weź zdradź nam proszę jak można osiągnąć ten cel?

Alez ja się z twoją recepta jak najbardziej zgadzam. Ty chyba nie doczytałeś tego co napisałem. Ja tylko mówię, że jesteśmy małym stosunkowo biednym krajem, a PiS tworzył propagandę sukcesu jak byśmy byli największą potęga na świecie. Trzeba robić to co napisałeś żeby być "większym", a nie tylko gadać ze się jest wielkim, czaisz?
Ja wszystko rozumiem tylko powiedz mi jak chcesz to robić pozbywając się spółek skarbu państwa,likwidując Zakłady pracy, wstrzymując bądź rezygnując całkowicie z inwestycji takich jak np.rozbudowa portu kontenerowego w Świnoujściu,Cpk ( bo w końcu po co nam CPK skoro mamy w Berlinie ) i wiele by wymieniać...Jak się chcę silnego kraju i kraju w którym w końcu będziemy godnie żyć to trzeba w ten kraj inwestować w jego rozwój w jego bezpieczeństwo itd.a nie go wyprzedawać,likwidować zakłady itp. Ja uważam że kraj szedł w dobrym kierunku z dobrymi pomysłami,a to że rosło zadłużenie to fakt rosło i rosnąć będzie tak jak całej Europie bo nie ma na świecie kraju który nie jest zadłużony bo może poza Arabią Saudyjska Katarem itp. A z tego co się orientuję to my jesteśmy mniej zadłużeni od Niemców Francuzów i pewnie kilku by się tam jeszcze znalazło. To tyle z mojej strony... dobranoc

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16538 dnia: Października 20, 2023, 20:02:00 »
Chińska taktyka już od dawna polega na wojnie ekonomicznej. Oni już wykupili i uzależnili od siebie połowę Afryki, to samo robią w Europie (w Azji już dawno zrobili). Po co z kimś walczyć jak można go kupić xD.


Ale Chiny to był tylko przykład. Jestem wielkim fanem Polski i myślę, że patriotą, ale nie możemy wierzyć, że jesteśmy najlepsi na świecie, bo nie jesteśmy nawet najlepsi w Europie środkowej xD
Sherlocku a zdradzisz nam wszystkim co trzeba robić, żeby dorównać tym najlepszym w Europie? Co te kraje mają takiego czego nie mamy my? Zdradź nam proszę jak twoim zdaniem powinno funkcjonować państwo i co powinno posiadać takie państwo by mogło aspirować do największych? Bo na moje oko to aby być wielkim to trzeba się po prostu rozwijać,inwestować w kraj w firmy,a nie się ich pozbywać i je wyprzedawać,aleTy chyba masz inne zdanie i inną receptę na bycie wielkim w Europie. To weź zdradź nam proszę jak można osiągnąć ten cel?

Alez ja się z twoją recepta jak najbardziej zgadzam. Ty chyba nie doczytałeś tego co napisałem. Ja tylko mówię, że jesteśmy małym stosunkowo biednym krajem, a PiS tworzył propagandę sukcesu jak byśmy byli największą potęga na świecie. Trzeba robić to co napisałeś żeby być "większym", a nie tylko gadać ze się jest wielkim, czaisz?
Ja wszystko rozumiem tylko powiedz mi jak chcesz to robić pozbywając się spółek skarbu państwa,likwidując Zakłady pracy, wstrzymując bądź rezygnując całkowicie z inwestycji takich jak np.rozbudowa portu kontenerowego w Świnoujściu,Cpk ( bo w końcu po co nam CPK skoro mamy w Berlinie ) i wiele by wymieniać...Jak się chcę silnego kraju i kraju w którym w końcu będziemy godnie żyć to trzeba w ten kraj inwestować w jego rozwój w jego bezpieczeństwo itd.a nie go wyprzedawać,likwidować zakłady itp. Ja uważam że kraj szedł w dobrym kierunku z dobrymi pomysłami,a to że rosło zadłużenie to fakt rosło i rosnąć będzie tak jak całej Europie bo nie ma na świecie kraju który nie jest zadłużony bo może poza Arabią Saudyjska Katarem itp. A z tego co się orientuję to my jesteśmy mniej zadłużeni od Niemców Francuzów i pewnie kilku by się tam jeszcze znalazło. To tyle z mojej strony... dobranoc
Ja uważam że nie szedł w dobrym kierunku bo np "rozdalismy" miliardy nierobom, 2 miliardy na TVP zamiast dołożyć do elektrowni atomowej itd itp można wymieniać godzinami

Post Merge: Października 20, 2023, 20:03:37
I trochę nie rozumiesz zadłużenia państwa. Dla przykładu - jak ty zarabiasz 10000zl to możesz wziąć milion kredytu i go spłacisz. Jak ja zarabiam załóżmy 5000 to w pewnym momencie przestanę ten milion spłacać. Nie jesteśmy tak bogaci jak Francja/Niemcy i jeszcze długo nie będziemy. Oczywiście, należy do tego dążyć, ale jeszcze sporo nam brakuje. I na pewno nie osiągniemy tego rozdawnictwem
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2023, 20:03:37 wysłana przez Rasowy_Aparatowy »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16539 dnia: Października 20, 2023, 22:14:31 »
Samsonowicz- tak, są prowadzone w tej sprawie rozmowy. Tydzień temu było spotkanie ze związkami. Uregulowano kwestię nagrody rocznej, jej warunków wypłaty. Były też rozmowy dot. stażowego, wzrostu funduszu wynagrodzeń w kontekście inflacji oraz wzrostu najniższej krajowej.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 939
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16540 dnia: Października 20, 2023, 22:18:44 »
Samsonowicz- tak, są prowadzone w tej sprawie rozmowy. Tydzień temu było spotkanie ze związkami. Uregulowano kwestię nagrody rocznej, jej warunków wypłaty. Były też rozmowy dot. stażowego, wzrostu funduszu wynagrodzeń w kontekście inflacji oraz wzrostu najniższej krajowej.
A spółka córka, która utrzymuje ten skansen przy życiu oczywiście ponownie jest pomijana? Nowe, nie znałem.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16541 dnia: Października 20, 2023, 22:43:24 »
Każda spółka ma swój zarząd. Odsyłam z pytaniem do przewodniczących w spółkach. W remontowej słyszałam było bardzo dużo indywidualnych, systemowe były ustalane po negocjacjach w zakładach i uzależnione od sytuacji finansowej danej spółki.   
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2023, 22:59:37 wysłana przez An_na »

Offline Pein1990

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16542 dnia: Października 21, 2023, 00:37:14 »
Ku....wa lud,ie czy nie widzicie, że tym gnidom z wiejskiej o to chodI abyśmy byli skłóceni!? Skłóconym narodem łatwiej rządzić.
Teraz najważniejsze jest[size=78%] aby ratować nasz zakład przed rozjebaniem co pis zaczął przejmujac Puławy a nie jest tajemnicą,  że w kolejce są pozostałe zakłady w tym Police.[/size]
[size=78%]Wiem jestem tylko [/size]cieciem[size=78%] ale ja też pracuję w G.A ZCH. POLICE[/size]

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16543 dnia: Października 21, 2023, 11:00:13 »
Samsonowicz- tak, są prowadzone w tej sprawie rozmowy. Tydzień temu było spotkanie ze związkami. Uregulowano kwestię nagrody rocznej, jej warunków wypłaty. Były też rozmowy dot. stażowego, wzrostu funduszu wynagrodzeń w kontekście inflacji oraz wzrostu najniższej krajowej.
Od x czasu podwyżki są ok 400zl brutto w następnym roku najniższa krajowa rośnie sporo dużo wskazuje na zmianę władzy czy teraźniejszy Prezes podpisze jakimkolwiek podwyżkę śmiem wątpić..  rozmowy trwają ale co z nich wynika ? Czy strony są blisko kompromisu ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16544 dnia: Października 21, 2023, 11:08:05 »
Myślę, że może mieć Pan rację.