Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783312 razy)

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14745 dnia: Listopada 26, 2022, 10:16:08 »
Ten zakład to organizm, jeden ma wykształcenie zawodowe, inny wyższe, jeden pracuje na produkcji inny przed komputerem.
Właśnie przez takie zacofane stygmatyzowanie ludzi rodzą się konflikty. Nie ma Pani chyba pojęcia ilu obecnie pracowników fizycznych ma wyższe wykształcenie (często kierunkowe), a nie pracuje w ciepłym biurze przy kawce. Nasze kochane rządy przez lata systematycznie niszczyły szkolnictwo zawodowe. Efekt jest taki, że na takiego automatyka czy nawet elektryka przychodzą ludzie z dyplomem szkoły wyższej. Widełki płacowe mają niestety ustawione pod "fizycznego" więc dużo nie zarobią. Łatwiej znaleźć kogoś do biura niż wykwalifikowanego pracownika fizycznego z uprawnieniami. Wypadałoby to przemyśleć tam "u góry".

Taki kolega mądry i wszechwiedzący to może jakieś mądre rozwiązania?
Na początek - płaćcie więcej spółkom córkom, tak żeby one też mogły podnieść pensje swoim pracownikom. Lepsze umowy, takie na czasy obecne, a nie na to co było 10 lat temu.

Offline Sproket

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14746 dnia: Listopada 26, 2022, 10:18:48 »
Wszystko już jasne więc można w końcu zluzować.
Jak dzisiaj typujecie, będzie wp...ol od Arabów,czy ,,orły" dadzą radę?

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14747 dnia: Listopada 26, 2022, 10:27:55 »
Właśnie przez takie zacofane stygmatyzowanie ludzi rodzą się konflikty. Nie ma Pani chyba pojęcia ilu obecnie pracowników fizycznych ma wyższe wykształcenie (często kierunkowe), a nie pracuje w ciepłym biurze przy kawce.
Wręcz często bywa przeciwnie. Laska po liceum albo po kulturoznawstwie przewraca papierki w biurze i pije kawkę, a wykształcony elektryk, po wielu kursach i z doświadczeniem zapier... z łopatą i kable kładzie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14748 dnia: Listopada 26, 2022, 10:48:49 »
„laska”…
Brak mi słów na takie prymitywne seksistowskie komentarze. Odsyłam do zuzp.  Mój mąż jest elektrykiem, automatykiem. Kładzie kable, przewody. Jakby chciał być pracownikiem księgowości to wybrałby rachunkowość i pracowałby w biurze.  Czy się mylę?

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14749 dnia: Listopada 26, 2022, 10:54:10 »
„laska”…
Brak mi słów na takie prymitywne seksistowskie komentarze. Odsyłam do zuzp.  Mój mąż jest elektrykiem, automatykiem. Kładzie kable, przewody. Jakby chciał być pracownikiem księgowości to wybrałby rachunkowość i pracowałby w biurze.  Czy się mylę?
A zahaczając lekko o temat przy okazji - czy jak pracownik na stanowisku typowo robotniczym (mówię o ZCH) zdobędzie wykształcenie wyższe, zgodne z "potrzebami firmy" (nie pamiętam jak to dokładnie jest określone, ale kierunek jest na liście kierunków potrzebnych w zch) , to jest szansa na jakąś podwyżkę czy skoro i tak się jest pracownikiem fizycznym to nikogo to nie obchodzi?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14750 dnia: Listopada 26, 2022, 10:55:21 »
Tak, ma. Ma Pan to wpisane w ZUZP.

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14751 dnia: Listopada 26, 2022, 10:58:08 »
Powie mi Pani kto nadzoruję Spółkę córkę Gaps,  czy jest nadzór ze strony zch?



Post Merge: Listopada 26, 2022, 11:01:14
Zastanawiam się kto wpadł i zaakceptował pomysł na podpisanie umowy na świadczenie usług, serwisu i utrzymanie ruchu w pdh.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2022, 11:01:14 wysłana przez rawiki »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14752 dnia: Listopada 26, 2022, 11:06:08 »
Określa to Kodeks Społek Handlowych (nadzór).

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14753 dnia: Listopada 26, 2022, 11:14:25 »
Jest Pani mądrą kobietą,  proszę w prosty sposób odpowiedzieć na pytanie, Ja nie czytam kodeksów handlowych,  jeste zwykłym ślusarzem.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14754 dnia: Listopada 26, 2022, 11:19:30 »
Zapraszam do siebie na rozmowę. Mogę podjechać na wydział i porozmawiamy. Wezmę z sobą zasady nadzoru właścicielskiego, które są dostępne jako dokument wewnętrzny.
Ale skoro chce Pan prosto to wygląda to tak: jest spółka z o.o. Police Serwis, ma zarząd który kieruje sprawami spółki, nad sobą ma organ nadzorczy jakim jest Rada Nadzorcza ( po noweli KSH od października Rada ma więcej uprawnień), nad spółką jest Walne zgromadzenie, Walnym z uwagi na 100 procent jest GAP poprzez Zarząd GAP. Sprawozdanie finansowe PS ma swoje odzwierciedlenie w sprawozdaniu finansowym GAP skonsolidowanym. Każdy z organów na swoje uprawnienia określone w Statucie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2022, 11:43:52 wysłana przez An_na »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14755 dnia: Listopada 26, 2022, 11:20:18 »
Tak, ma. Ma Pan to wpisane w ZUZP.
A do kogo się ewentualnie zgłosić w tej sprawie? Do bezpośredniego przełożonego, do swojego dyrektora czy bezpośrednio do dyrektora zasobów ludzkich?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14756 dnia: Listopada 26, 2022, 11:28:11 »
Każda z tych osób jest uprawniona. Pracodawcą (czyli tym który podejmuje decyzje) jest w GAP prezes(jako dyrektor generalny) i dyrektor GZ (kadr). Do swojego dyrektora może Pan umówić się na rozmowę, bo to on będzie kierował wniosek o podwyżkę do GZ.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14757 dnia: Listopada 26, 2022, 11:29:26 »
Każda z tych osób jest uprawniona. Pracodawcą (czyli tym który podejmuje decyzje) jest w GAP prezes(jako dyrektor generalny) i dyrektor GZ (kadr). Do swojego dyrektora może Pan umówić się na rozmowę, bo to on będzie kierował wniosek o podwyżkę do GZ.
Ok, dziękuję bardzo za info

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14758 dnia: Listopada 26, 2022, 11:43:04 »
Dalej nie odpowiedziała mi Pani na zadane pytania.
Postaramy się przygotować do spotkania,to Panią zaprosimy.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14759 dnia: Listopada 26, 2022, 11:48:39 »
Rawiki- Edytowałam, niech Pan zerknie wyżej.