Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6852274 razy)

Offline oli

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14100 dnia: Września 20, 2022, 13:22:25 »
polo to sie ciagnie od aws pan n ktory jest dyrektorem pan o ktory juz nie pracuje roszkowski  ktory zrobił sobie w biurowcu mieszkanie nic nie rozliczone

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14101 dnia: Września 20, 2022, 13:38:31 »
A ile w Gaps jest fizycznych a ile umysłowych? Czy są w biurze osoby które które są na etacie fizycznego?

W obecnej sytuacji umysłowi też pracują, np inżynierowie projektów. Nie ma kadry więc siedzą na wytwórniach. Jedynym sensownym podziałem kadry w tym momencie jest podział na produkcyjnych i nie produkcyjnych. Nie produkcyjne to właśnie dyrektorzy, prezesi, biura wszelkiej maści od iso i innych wymysłów, dział kadr, sekretariaty, księgowości itp. Wszyscy pozostali w zdecydowanej większości robią na wytwórniach, z pewnymi wyjątkami. Pamiętaj też, że bez tych umysłowych nic by nie poszło do przodu bo to oni odpowiadają za koncepcje, zamówienie materiałów, załatwienie pozwoleń, etc, w tym ogarnięcie całej bzdurnej papierologii którą narzuciła wyrodna matka.

Zgodzę się, że biurokracja jest rozdmuchana i większość stanowisk jest nie wiadomo po co, ale wrzucanie wszystkich do jednego kotła też nie jest fair, biorąc pod uwagę jakie kwalifikacje i umiejętności musi mieć ten "umysłowy produkcyjny" i oni są również potrzebni.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 934
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14102 dnia: Września 20, 2022, 15:31:15 »
polo to sie ciagnie od aws pan n ktory jest dyrektorem pan o ktory juz nie pracuje roszkowski  ktory zrobił sobie w biurowcu mieszkanie nic nie rozliczone
Gościu pisz poprawnie w języku polskim, bo nie wiadomo o co ci chodzi.
A Panią Anię i Gapsownika widziałbym w Fame MMA. Ale by to żarło.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14103 dnia: Września 20, 2022, 15:33:27 »
Gapsownik ma dużo subiektywnej racji.

Offline oli

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14104 dnia: Września 20, 2022, 16:06:10 »
janie a czego nie rozumiesz

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14105 dnia: Września 20, 2022, 16:10:15 »
gdzie zatrudnia sie kolesiostwo, rodziny, ciotki i wujków
Pełna zgoda. Tylko na początku dałbym partyjniaków i później reszta. Niestety tak było jest i będzie 😤

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14106 dnia: Września 20, 2022, 16:13:23 »
@ Gapsownik .... cyt. w obecnej sytacji.......

w obecnej sytacji nie ma komu pracować,   dlatego "umysłowi" wzieli sie za pracę :) a nie dla tego ze mają dobre serduszko i chcą pracować na wytwórni

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 836
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14107 dnia: Września 20, 2022, 16:16:43 »
Gapsownik ma dużo subiektywnej racji.
A i sporo obiektywnej

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 934
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14108 dnia: Września 20, 2022, 16:18:23 »
janie a czego nie rozumiesz
No mnie uczyli w szkole czegoś takiego jak interpunkcja.

Offline oli

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14109 dnia: Września 20, 2022, 16:22:48 »
no mnie nie

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14110 dnia: Września 20, 2022, 16:33:16 »
@ Gapsownik .... cyt. w obecnej sytacji.......

w obecnej sytacji nie ma komu pracować,   dlatego "umysłowi" wzieli sie za pracę :) a nie dla tego ze mają dobre serduszko i chcą pracować na wytwórni

Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem, tylko, że ze zrozumieniem. Ewidentnie nie znasz charakteru pracy tych ludzi, kompletnie nie wiesz czym się zajmują, jakie są ich zadania, a przede wszystkim jakie mają kwalifikacje i ile lat zajęło im ich zdobycie.

Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że masz ogromny żal i jesteś wielce uciemiężoną klasą robotniczą, przez "wykształciuchów". Zasmucę Cię, bo gdyby nie ta część kadry to Ty nie miałbyś roboty, materiałów do pracy oraz narzędzi. Tak jak mówiłem, ktoś musi to zaofertować, stworzyć koncepcje, ogarnąć projekt, zamówić materiały, uczestniczyć w komisjach odbiorowych, przetargowych, awaryjnych i innych. Następnie te zadanie rozliczyć, do tego współpracować z urzędami, inspektorami nadzoru, stosując przy tym wszystkie obligatoryjne normy, przepisy etc.

Każdy ma swoje zadania i na nich się skupia, więc nie róbmy sobie zbędnych przytyków, ponieważ to też działa na skłócenie kadry.

Na koniec zasmucę Cię jeszcze, bo Ci ludzie jakby się uparli to wcale nie muszą robić na instalacjach, to jest ich dobra wola. Mają zdecydowanie inny zakres obowiązków, a często nawet mają problem z uzyskaniem odzieży roboczej czy pasty BHP, bo kierownik powie, że mu się nie należą, bo jego stanowisko nie jest wyszczególnione w tabelkach norm odzieży.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14111 dnia: Września 20, 2022, 16:47:13 »
@ Gapsownik


[size=78%]zasmuce cie pracuje na zch 27 lat i przynajmniej 5 razy dziennie musze wypisywa%u0107 w SAP.ie zlecenia dla was ... znam wasz%u0105 prac%u0119 od podszewki a kiedys by%u0142em jedny z was [/size]
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2022, 16:52:31 wysłana przez polo »

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14112 dnia: Września 20, 2022, 17:10:50 »
Możesz podać mi wydział gdzie ludzie z biura poszli pracować na wytwórnię? A czy jakieś zlecenia zewnętrzne zakończyły się zyskiem finansowym?

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14113 dnia: Września 20, 2022, 17:13:50 »
@ Gapsownik


[size=78%]zasmuce cie pracuje na zch 27 lat i przynajmniej 5 razy dziennie musze wypisywa%u0107 w SAP.ie zlecenia dla was ... znam wasz%u0105 prac%u0119 od podszewki a kiedys by%u0142em jedny z was [/size]

Czyli nie znasz. Nie wiesz jak wyglądają procedury, jakie są zapisy w umowie ramowej i kto za co odpowiada i w jakim zakresie, o części tych aspektów pisałem kilka postów wyżej. Zachęcam do zapoznania.

Natomiast jak tak lubisz wrzucać kamyczek do ogródka, to i ja coś dodam:

1. Dlaczego reakcja gapsu zajmuje tyle czasu?

A no dlatego, że GAPS ma określony czas na reakcję, zapisany w umowie ramowej. GAPS ma braki kadrowe na każdym polu.

2. Dlaczego GAPS przyjeżdża bez materiałów i narzędzi na robotę?

A no dlatego, że nie potraficie wystawić kompletnego zgłoszenia w SAP. Napisanie nie działa, przywrócić wskazania etc. nie jest informacja. Informacja jest co nie działa, gdzie, jakie są objawy, gdzie nie widać wskazania. Nie macie magazynu części zamiennych który jesteście zobligowani prowadzić (poza wyjątkami które wyszczególnione są też w umowie ramowej), a jak już jest jakiś zapas to leży w gabinecie specjalisty który o 15 ma fajrant i UR, czy po 15 PT, nie ma do nich dostępu.

3. Dlaczego GAPS wścieka się na Police?

Dlatego, że większość awarii spowodowana jest przez obsługę albo jej niechęć do pracy. Nie działa urządzenie, przychodzi UR i widzi wciśnięty grzybek, zaciągnięta krańcówkę itp. Każdy normalny pracownik myśli, że jest tego przyczyna i szuka, szuka nie wie czego bo obsługa nie powie, że im się robić nie chce więc wyłączyli maszynę.

To są dygresje, które są przerysowane. Tak jak pisałem, niech każdy zajmie się swoją robota, a nie wypomina innym. Z doświadczenia wiem, że Ci którzy najbardziej wypominają, sami najmniej robią, a takie posty niestety, ale są upływem żółci i jakiegoś rozgoryczenia spowodowanych, no właśnie, czym? To już autorzy takich wypowiedzi wiedzą najlepiej.

Post Merge: Września 20, 2022, 17:21:49
Możesz podać mi wydział gdzie ludzie z biura poszli pracować na wytwórnię? A czy jakieś zlecenia zewnętrzne zakończyły się zyskiem finansowym?

Przejdź się np na wydział remontowy silników ich mistrz wiecznie biega po hali i biega z chłopakami na roboty.

Zapytaj się automatyków, tych z ur czy z inwestycji, podobnie z elektrykami. Tak naprawdę wy nie chcecie tego widzieć, bo kłóci się to z waszą wizja uciemiężonych proletariuszy. Sory ale tak nie jest.

Zlecenia zewnętrzne muszą zakończyć się zyskiem dla GAPS inaczej żaden dyrektor nie podpisze Ci zamówienia do podwykonawcy, nie podłoży się pod niegospodarność. Aby dostać takie zamówienie, koordynator musi wypisać zapotrzebowanie, akceptuje je dyrektor, dla zamówień powyżej określonej kwoty koordynator musi przeprowadzić postępowanie na platformie zakupowej, zrobić konkurs ofert, powołać komisję minimum 3 osoby. We wniosku musi wykazać rentowność zadania. Dopiero po tym, dyrekcja podpisuje, brak rentowności to brak zgody na podwykonawcę. Jest też pewien pułap kwotowy powyżej którego przeprowadza się przetarg, a tam podpisuje się prezes, a procedura jest jeszcze dłuższa. Nikt nie wystawia tych zleceń jak mu się podoba, bo kontrola jest z każdej strony, a wewnętrzne regulaminy wywołują pewne ścieżki postępowań.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2022, 17:21:49 wysłana przez Gapsownik_ »

Offline Tom ek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14114 dnia: Września 21, 2022, 10:50:14 »
Możesz podać mi wydział gdzie ludzie z biura poszli pracować na wytwórnię? A czy jakieś zlecenia zewnętrzne zakończyły się zyskiem finansowym?
Jest dokładnie tak jak pisze Gapsownik. Specjaliści pracują razem z produkcyjnymi, a nawet się zdarza, że Inżynierowie i Kierownicy Jestem specjalistą czyli umysłowym i od samego początku powstania komórki obsługującej rusztowania pracuję razem z pracownikami, którymi kieruję. Prace, które prywatna firma wykonuje  przy pomocy dwudziestu Ukraińców my musimy robić w pięciu. Kadrą przez prawie 5 lat nie udało się znaleźć ani jednego montera. Wszystkich, który mam sam znalazłem i zrobiłem z kucharza i piekarza montera rusztowań. Gdybym miał porównać naszą pracę do pracy pracowników GA musiał bym was obrazić i nazwać nierobami, ale nie zrobię tego, bo każda funkcja, która jest wykonywana jest ważna. Proszę tylko o odrobinę szacunku i zaprzestanie traktowania nas jak ludzi drugiej kategorii. Każdy z nas zgodził się na te śmieszne stawki, bo nie każdy chce wyjeżdżać do Skandynawii z dala od rodziny, ale też każdemu z nas na rozmowach o pracę obiecywano podwyżki i to, że związki będą o nas walczyły. W końcu to my podtrzymujemy te zakłady na ruchu. Morale w GAPS spadły praktycznie do 0 i jeśli się nic nie zmieni i nie przestaniemy być traktowani po macoszemu to tylko kwestia max kilku miesięcy jak zaczniemy masowo odchodzić. Po nowym roku hurtowo ludzie zaczną się wypisywać ze związków, bo płacenie składek będzie bezsensowne. Część z nas przezimuje i zmieni pracę. Może właśnie o to chodzi.