Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6787962 razy)

Offline Szmmic92

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10230 dnia: Lutego 23, 2020, 13:09:31 »
Pytanie na inny temat jak to jest z przenosinami jedni mówia, że skoro kierownik z innego wydziału przyjmie to nie może mój obecny kierownik odmówić mi przejścia jedynie może wpisac że potrzebuję jakiś tam czas na znalezienie człowieka na moje miejsce? Jak to z tym jest pytanie do P. Ani:)

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10231 dnia: Lutego 23, 2020, 15:47:07 »
Z jaką stawką w tym roku są przyjmowani do naszej firmy nowi pracownicy? W tamtym roku było to chyba 2700 podstawy. Ciekaw jestem czy znowu została podniesiona? Rozumiem, że trzeba jakoś przyciągać do firmy, ale krzywdzi się tym swoich długoletnich pracowników i nic w tej kwestii się nie robi.
Ja slyszalem w zeszlym roku ze bylo 2600, umowa na 3 miesiace, potem na rok i na nieokreslony, przy kazdej umowie +200 wiec jak przechodzil na nieokreslony to mial 3000. Rzadzacych ZCH nie za bardzo interesuje temat patologii do jakiej dochodzi ("swiezy" pracownik zarabia wiecej niz ci ktorzy pracuja 4-5 lat), bo juz tu o tym pisalem :)

EDIT : no i najwieksza patologia jest to, ze juz sa na zakladach ludzie ktorym teoretycznie bardziej finansowo oplaca sie zwolnic i spowrotem zatrudnic na nowych warunkach, to jest dopiero skandal :) a takich ludzi bedzie coraz wiecej
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2020, 15:49:40 wysłana przez Rasowy_Aparatowy »

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10232 dnia: Lutego 23, 2020, 16:05:16 »
Masz rację to jakaś patologia. To teraz strach pomyśleć co będzie dalej, bo rząd chce zwiększać place minimalna aż do 4tys zł przez kolejne lata. Więc może dojść do sytuacji, że nowy pracownik będzie zarabiał tyle co ten z 20letnim stażem pracy. Bo znam osobiście takich, którzy pracują tu kilkanaście lat i nie mają 4 z przodu...

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10233 dnia: Lutego 23, 2020, 18:59:01 »
Dokładnie, patologia! Zz już zrezygnowali ze stażowego (chociaż moim zdaniem to 10 zł za rok to i tak śmieszne pieniądze proponowali). Moim skromnym zdaniem tyle co rośnie minimalna powinniśmy dostawać z automatu do pensji podwyżki. Niestety tak nie jest. Nie che tu wróżyć, ale może być niedługo ciężki czas dla ZCh, właśnie przez różne "patologie" . Aczkolwiek jestem za walczeniem o godne życie a nie siedzenie z dup... i przyklaskiwanie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2020, 19:00:48 wysłana przez fafik »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10234 dnia: Lutego 23, 2020, 19:09:26 »
Szmmic92_kierownicy różnie piszą. Jak jest wartościowy pracownik to logiczne, że nie chcą aby odszedł. Jak wyrażają zgodę, to piszą warunek uzupełnienia tego etatu.
Co do stawek to zależy na jakim stanowisku. Apartowy zazwyczaj 2600 na okres próbny plus dodatki w zależności od miejsca pracy (praca w NDN, NDS)  i czasu pracy (5bop,3bop,2bop). Za 5bop przykładowo jest dodatek 1000 zł. Dodatek brygadzistowski 3.65 za godzinę- ale na tą funkcję trzeba doświadczenia. Można również na niektórych wydziałach zostać ratownikiem chemicznym, technicznym-dodatek 241.5zł/mc lub skoczkiem 300 zł/mc. Dodatki tak jak napisałam są uzależnione od miejsca pracy. Później zgodnie z Regulaminem FŚS 1900 (1930) zł, plus ok 90 (paczka lub doładowanie na kartę dziecko) oraz wczasy pod gruszą (pieniądze na konto). Corocznie ustalany jest Regulamin FŚS. Pracownik na określonych stanowiskach na przepracowany czas ma też doładowanie 9 zł na kartę śniadaniową na posiłek profilaktyczny. Jest również premia kwartalna oraz w zależności od wyniku nagroda roczna. To tak z grubsza.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2020, 19:36:33 wysłana przez An_na »

Offline Szmmic92

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10235 dnia: Lutego 23, 2020, 21:18:29 »
To czyli może czy nie może mi odmówić? bo to że jak wartościowy to w sumie nie odp dostaje się na inny wydział może robić podgorke jak kiedyś na nawozach robili ludziom?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10236 dnia: Lutego 23, 2020, 21:58:16 »
Kierownik opiniuje. Może zaopiniować pozytywnie lub negatywnie. Decyzje podejmują „kadry”.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10237 dnia: Lutego 23, 2020, 22:24:24 »
Szmmic92_kierownicy różnie piszą. Jak jest wartościowy pracownik to logiczne, że nie chcą aby odszedł. Jak wyrażają zgodę, to piszą warunek uzupełnienia tego etatu.
Co do stawek to zależy na jakim stanowisku. Apartowy zazwyczaj 2600 na okres próbny plus dodatki w zależności od miejsca pracy (praca w NDN, NDS)  i czasu pracy (5bop,3bop,2bop). Za 5bop przykładowo jest dodatek 1000 zł. Dodatek brygadzistowski 3.65 za godzinę- ale na tą funkcję trzeba doświadczenia. Można również na niektórych wydziałach zostać ratownikiem chemicznym, technicznym-dodatek 241.5zł/mc lub skoczkiem 300 zł/mc. Dodatki tak jak napisałam są uzależnione od miejsca pracy. Później zgodnie z Regulaminem FŚS 1900 (1930) zł, plus ok 90 (paczka lub doładowanie na kartę dziecko) oraz wczasy pod gruszą (pieniądze na konto). Corocznie ustalany jest Regulamin FŚS. Pracownik na określonych stanowiskach na przepracowany czas ma też doładowanie 9 zł na kartę śniadaniową na posiłek profilaktyczny. Jest również premia kwartalna oraz w zależności od wyniku nagroda roczna. To tak z grubsza.
Pani Aniu, z całym szacunkiem ale to co Pani opisała (dodatki, premie kwartalne, śniadaniówki itd.) nic nie zmienia w przypadku o którym pisałem ja i ktoś wyżej, bo wszystkie dodatki ma tak samo pracownik który pracuje 25 lat, 5 lat i rok, a różnice w pensji zasadniczej pomiędzy "świeżym" pracownikiem, a pracownikiem w tym momencie z około 4-5 letnim stażem albo są bardzo małe, albo w ogóle ich nie ma, a w skrajnych przypadkach już są na korzyść pracownika z krótszym stażem. Na prawdę znam osobiście przypadek pracownika który pracuje 3 lata o ile dobrze pamiętam i gdyby się hipotetycznie zwolnił i przyjął z powrotem to zyskałby na tym 50 lub 100zl miesięcznie...

Offline Szmmic92

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10238 dnia: Lutego 23, 2020, 22:24:50 »
No i elegancko bo boję się że mogą być problemy jakieś a tak kadry mają słowo ostateczne
Dziękuję pani bardzo 😊

Offline Chivas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10239 dnia: Lutego 23, 2020, 23:43:44 »
Rasowyaparatowy. Walka za wiatrakami, temat wałkowany rok temu i nic się nie zmienia. Mialy być rozpatrywane indywidualnie i były ale tylko w obietnicach. Różnica w przeciągu 4 lat stawki wyjściowej na zmiany około 600lub 800 zł. I mówię tu o pracy zmianowej pieciobrygadowej.

Offline MKS

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10240 dnia: Lutego 24, 2020, 09:53:24 »
Dalej robią problemy z przenosinami nawet nie ma o tym mowy..

Offline maks

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10241 dnia: Lutego 24, 2020, 11:33:18 »
A ja mam pytanie do naszego zarządu: Czy powinniśmy być poinformowani z jakich kierunków lub państw azjatyckich przyjadą pracownicy do budowy nowego zakładu (POLIMERY). Widzimy co się dzieję choćby we Włoszech z KORONAWIRUSEM. Zamykane są Miasta powiaty ze względu na tak szybko rozprzestrzenianie się wirusa. A docelowo na budowie ma pracować do 5000 tys ludzi. Nie chcę wprowadzać paniki ale ostrożność powinniśmy zachować. Pamiętajmy, że osoby te będą poruszać się po Policach robiąc choćby zakupy w naszych Dyskontach. Bo okaże się że będziemy kupować maseczki na twarz celem nie zarażenia się.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10242 dnia: Lutego 24, 2020, 11:40:46 »
Maska na twarz nie zapobiegnie zarażeniu się wirusem. Maseczki powinny nosić osoby już zarażone aby nie rozprzestrzeniały tego wirusa. Profilaktyka to 500 % normy dbania o higienę ( bardzo częste mycie rąk ). Ale pytanie jak najbardziej słuszne... Korea Południowa jest krajem gdzie poza Chinami jest najwięcej zarażeń. Szczerze wolałbym aby teraz nikt z tego kraju do nas nie przyjeżdżał. Wirus wylęga się nawet cztery tygodnie. Znane są takie przypadki. I co najmniej tyle powinna trwać kwarantanna ludzi którzy przyjeżdzają z zagrożonych terenów do Polski...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10243 dnia: Lutego 24, 2020, 17:56:40 »
Rasowy aparatowy-zgadza się, ci pracownicy którzy byli zatrudniani z 10 lat temu na najniższej to ich podwyżki skonsumowały to co dzisiaj pracownik otrzymuje na wejściu. Co roku po równo spłaszcza wynagrodzenia.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10244 dnia: Lutego 24, 2020, 18:14:53 »
Rasowy aparatowy-zgadza się, ci pracownicy którzy byli zatrudniani z 10 lat temu na najniższej to ich podwyżki skonsumowały to co dzisiaj pracownik otrzymuje na wejściu. Co roku po równo spłaszcza wynagrodzenia.
I firma widzi problem? Ma zamiar jakoś temu przeciwdziałać czy według firmy to jest normalna kolej rzeczy i nic się nie dzieje?