Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783012 razy)

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9960 dnia: Stycznia 15, 2020, 19:02:03 »
Właśnie chyba zrozumiałem dlaczego "negocjacje " się przeciągają albo podwyżki będą przed samymi wyborami żeby ludzie nie zapomnieli kto tak wspaniale nam piastuje najwyższe urzędy lub mniej optymistyczna opcja nie ma jeszcze bo ich wcale ma nie być tylko przed wyborami nie chcą sondaży popsuć. Odrazu z góry dla tych co zaraz podniosą zarzuty o agitacje albo coś w tym kierunku,  odrazu mówię że nie obchodzi mnie to kto trzyma władzę,  tylko ile moich pieniędzy ciężko zarobionych rozdaje.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9961 dnia: Stycznia 15, 2020, 19:02:35 »
Celiusz_prawda. Wzrosły. Nieee. Wybory nie mają tutaj wpływu.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9962 dnia: Stycznia 15, 2020, 19:16:08 »
Wybory tu nie mają żadnego wpływu. Mamy związki jakie mamy i tyle, a że są o kant d.... rozbić, to już inna inszość.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2020, 19:19:48 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9963 dnia: Stycznia 15, 2020, 19:25:34 »
Nie zgadzam się z Panem.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9964 dnia: Stycznia 15, 2020, 20:13:46 »
Że mną się pani nie zgadza. To wcale mnie nie dziwi bo pani jest związkowcem. Ja tylko pisze to co widzę, autopsja. Proszę podać mi przykład co związki wywalczyły / wynegocjowały więcej niż dawał zarząd. Ja mogę przytoczyć przykłady gdzie związki podpisały przepisy które nie są na korzyść pracownika.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2020, 20:17:04 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9965 dnia: Stycznia 15, 2020, 20:27:31 »
Ja mogę przytoczyć przykłady gdzie związki podpisały przepisy które nie są na korzyść pracownika.
WOW!!!

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9966 dnia: Stycznia 15, 2020, 20:43:54 »
Prosty przykład, premia kwartalna i nieobecność pracownika w ciągu kwartału 31 dni. Pracownicy nie podlega ocenie przez przełożonego i ten nie przydzieli mu premii, mimo że ten przepracuje pozostałe dni kwartału. Po drugie było obiecane że wynegocjują powrót do.misiecznej premii, rok negocjowali i jaki efekt.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2020, 20:46:21 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline johnnie.winterfeld

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9967 dnia: Stycznia 15, 2020, 22:21:05 »
Ja też uważam. A dlaczego nie tu, a gdzie ?
   Racja .Przecież ZZ nie informują swoich członków na wydziałach. Wszystko "tajne przez poufne"

Podczas wyborów wszyscy sobie przypominają o wydziałach...
Chociaż Pani Ania się udziela, za co pozostaje tylko dziękować.
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline Darek80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9968 dnia: Stycznia 15, 2020, 22:35:22 »
Pani Aniu, ten sprowadzony milion tysięcy ton, to trochę przesada :D . Sprowadzono po prostu milion ton. Fakt jako kraj bilans export-import od dobrych kilku lat mamy ujemny.
Ale uszy do góry, ostatnio Prezes Wardacki podzielił się z rynkiem informacją, że spodziewa się wzrostu zużycia nawozów na krajowym rynku o 19%. Dodatkowo dynamicznie rozwija się rynek nawozów płynnych. Dopóki chronią nas cła antydumpingowe, to nie warto straszyć.


Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9969 dnia: Stycznia 15, 2020, 22:37:06 »
Panie RPzpl_ Regulamin należy czytać całościowo,  namawiam Pana do zapoznania się z Całym Regulaminem SYstemu Ocen Okresowych Pracowników (nie mylić proszę z Regulaminem Premiowania).
Jeśli Pan go nie zna proszę o podanie mi w wiadomości prywatnej emaila to Panu wyślę i każdemu z pracowników oczywiście. Jutro podam konkretny opis z Pana przykładu czyli w którym momencie przełożony nie ocenia z uwagi na nieobecność dłuższą a pracownik ma z automatu zgodnie z oczekiwaniami.

Post Merge: Stycznia 15, 2020, 22:39:14
Darek 80-  Tak! Ma Pan rację! Mój błąd. Dziękuję za czujność! Konkretnie 947 tysięcy ton:) tak, po tym co napisałam kraj nasz byłby zasypany :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2020, 22:39:14 wysłana przez An_na »

Offline kod79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9970 dnia: Stycznia 16, 2020, 01:56:24 »
Ciekawe kto jest w stanie ułożyć plan żywieniowy dla 2tys ludzi z osobna bo przecież każdy ma inną budowę ciała i zarazem inne zapotrzebowanie kaloryczne więc proszę mi nie zaglądać do sniadaniowki bo ja lepiej wiem co jest dla mnie lepsze i bardziej pożywne, a nie tak jak było za czasów paczek puste nic nie warte kalorie z samych węglowodanów pochodzących z chemii i cukrów.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline AAK

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9971 dnia: Stycznia 16, 2020, 05:54:14 »
A czy coś zostało ustalone bądź było omawiane o doładowaniach kart Sodexo w 2020 na Wielkanoc, Dzień Chemika, Boże Narodzenie?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9972 dnia: Stycznia 16, 2020, 07:08:01 »
Nikt nie będzie układał planu żywieniowego ☺️ Zostaną podane przykładowe kompozycje posiłków. Energetyk i drożdżówka nie spełnia kryterium posiłku profilaktycznego, stąd propozycja z komisji bhp, aby takie przykłady były podane. Po to zostały wprowadzone karty aby pracownicy komponowali wg swoich preferencji, jednak ma być to kompozycja zgodna z Rozporządzeniem które określa ilość węglowodanów, tłuszczów, białka, kalorii. Izba skarbowa zdecydowała, że pracodawca ma mieć nad tym pieczę (tak w skrócie- jak trzeba to przytoczę całą interpretację).
W sprawie kart jest to jeden z elementów negocjacji płacowych. Propozycja zz wzrost o 20 %. W grudniu zostało podpisane utrzymanie FŚS na poziomie 125 % czyli na poziomie 2019.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2020, 07:11:44 wysłana przez An_na »

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9973 dnia: Stycznia 16, 2020, 08:01:52 »
Nikt nie będzie układał planu żywieniowego ☺️ Zostaną podane przykładowe kompozycje posiłków. Energetyk i drożdżówka nie spełnia kryterium posiłku profilaktycznego, stąd propozycja z komisji bhp, aby takie przykłady były podane. Po to zostały wprowadzone karty aby pracownicy komponowali wg swoich preferencji, jednak ma być to kompozycja zgodna z Rozporządzeniem które określa ilość węglowodanów, tłuszczów, białka, kalorii. Izba skarbowa zdecydowała, że pracodawca ma mieć nad tym pieczę (tak w skrócie- jak trzeba to przytoczę całą interpretację).
W sprawie kart jest to jeden z elementów negocjacji płacowych. Propozycja zz wzrost o 20 %. W grudniu zostało podpisane utrzymanie FŚS na poziomie 125 % czyli na poziomie 2019.


to jakaś kpina ..robicie z pracowników idiotów ... co kogo obchodzi co kto je   ... jeden pracownik przyniesie schabowego a drugi kanapki ... proszę przy kompozycji posiłków uwzględnić wegan, wegetarian i preferencje religijne :)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9974 dnia: Stycznia 16, 2020, 09:18:32 »
Proszę wyhamować ze słownictwem  a swoje emocje zaangażować we wczytanie się w uregulowania prawne dotyczące tej kwestii. To co Pan je prywatnie to Pana prywatna sprawa.  Rozumiem, że Pan woli zbierać paragony, je archiwizować i mieć w gotowości do kontroli? Nie. No pracodawca też robi wszystko, aby Pan nie musiał a zgodnie z prawem zobowiązany jest sprawdzać co Pan spożywa komponując posiłek profilaktyczny. Niestety, to nie wymysł pracodawcy a izby skarbowej.  Ma Pan przestrzegać Regulaminu a pracodawca robi wszystko aby pracownikom to ułatwić, po drugiej  stronie jest kwestia opodatkowania tych kart podatkiem dochodowym w przypadku gdy pracodawca nie będzie kontrolował tego co pracownik spożywa jako posiłek profilaktyczny. Rozporządzenie mówi o kaloryczności, białkach, tłuszczach, węglowodanach a nie o wyznaniach czy preferencjach proroślinnych.

Post Merge: Stycznia 16, 2020, 09:30:55
RPzp_wracam do Regulaminu SOOP: par.4.2 Ocenie okresowej podlega Pracownik spełniający jednocześnie dwa warunki:
a. Okres zatrudnienia w relacji do liczby dni kalendarzowych w okresie oceny jest większy bądź równy 33%,
b. Obecność jest większa lub równa 66%.
3. Pracownik nie podlegający ocenie w myśl ust 2, na potrzeby naliczenia premii uznaniowej otrzymuje liczbę punktów jak dla oceny „Zgodna z oczekiwaniami”, chyba że w okresie oceny otrzymał naganę lub został zwolniony w trybie art.52 KP. W tym przypadku otrzymuje liczbę punktów oceny okresowej równą 0 (zero).”
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2020, 09:30:55 wysłana przez An_na »