Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784116 razy)

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8400 dnia: Sierpnia 27, 2018, 06:42:15 »
najgorsze że to się chyba nie zmieni i możemy sobie tylko pogadać i popisać na forum, związki nic w tej sprawie nie załatwią bo siedzą u prezesa w kieszeni i najnormalniej w świecie boją się odezwać, ważne że związkowcy mają święty spokój i godną pensję.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8401 dnia: Sierpnia 27, 2018, 15:36:10 »
Heineken_zanim Pan coś napisze proszę policzyć. R-ki nie są po to aby zmianowi pracowai tyle co jednozmianowi. R ki są po to aby zmianowi pracowali taką samo liczbę godzin w okresie rozliczeniowym szesnastogodzinnym na poszczególnych zmianach.Ranna zmiana pracuje więcej dni co wynika z 40 godzinnego tygodnia pracy wobec 35 średniotygodniowego zmianowych. To wszystko napisane jest w zakładowym układzie zbiorowym pracy. Czas pracy wynika z innych grafików i BOP. W grafiki wchodzi doba pracownicza oraz tydzień pracownicxy wynikające z Kodeksu Pracy. Dodatek za zmiany tak, wynika ze zryczałtowanej kiedyś kwoty za nocki, niedziele i święta. Należy liczyć okresami rozliczeniowymi. Wszystko ma Pan wyliczone z grafiku.
Wnioski o podwyżki/ nikt nie wyrzuca wniosków bo ma ich za dużo. Nie wpływa ich dużo proszę mi wierzyć. Błagam...
Kiedyś było negocjowane przykładowo 200 dla każdego plus pula na indywidualne 30 na pracownika. Było źle, było to krytykowane, tutaj na forum również. Że dostają te pieniądze osoby które nie zasłużyły, że „przydupasy”( tak było tutaj napisane. Ustalono, Na 2018 że zamiast dzielić 200 plus pula 50 na indywidualne każdy dostanie 250 i nie będzie puli dodatkowej a podwyżki będą pzy awansach, zmianie umów, dołożeniu obowiązków. Też źle. Zbliżają zię negocjacje płacowe- jak byłoby dobrze?
I proszę nie ubliżać zz. Czuje się Pan lepszym negocjatorrm proszę startować do zz i negocjować. Pisanie, że siedzą w kieszeni jest wręcz niegrzeczne. Są pracownikami tak samo jak Pan i proszę nie obrażać ludzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2018, 15:46:27 wysłana przez An_na »

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8402 dnia: Sierpnia 27, 2018, 16:29:44 »
Witam Pani Aniu  , czy wczasy pod gruszą , dni chemika  ,  pieniądze na święta  ( wielkanocne i bożonarodzeniowe ) brane  są z socjalu ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8403 dnia: Sierpnia 27, 2018, 16:31:23 »
Tak, dofinanoswanie Zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wynosi z tego co pamiętam 149%. Obowiązkowy odpis na jednego zatrudnionego to 37,5% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w roku poprzednim lub w drugim półroczu roku poprzedniego.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2018, 16:34:32 wysłana przez An_na »

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8404 dnia: Sierpnia 27, 2018, 16:40:25 »
hm to dlatego Transtech dostaje " gruchy " 780 zl ...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8405 dnia: Sierpnia 27, 2018, 16:51:07 »
Myślałam, że pyta Pan o Grupa Azoty Police. To dwie różne spółki, dwa różne regulaminy. Transtech ma odpis 230%. Z tego co pamiętam z ZFŚS jest finansowana również impreza integracyjna w Transtechu (ale tutaj mogę się mylić). Ma Pan tak jak ustaliła to komisja socjalna.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2018, 16:54:01 wysłana przez An_na »

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8406 dnia: Sierpnia 27, 2018, 17:33:08 »

Pani Anno nie było moim zamierzeniem nikomu ubliżać i przepraszam jeżeli poczuła się Pani urażona.
Tak wiem z czego wynikają R (erki), ale czemu nikt nie widzi np tego że po nockach jak wracamy po 6 rano to praktycznie od razu idziemy spać i do mniej więcej 13 śpimy, każdy kto nie pracuje na zmiany myśli że mamy cały dzień po pracy do swojej dyspozycji a to niestety tak nie wygląda.
Dodatek za zmiany tak, wynika ze zryczałtowanej kiedyś kwoty za nocki, niedziele i święta. Należy liczyć okresami rozliczeniowymi. Wszystko ma Pan wyliczone z grafiku.


no tak ale nie wyjaśnia to czemu ten nasz dodatek zmianowy, jednozmianowi mają w stawce zasadniczej( na dzień dobry dostają wyższe stawki niż człowiek pracujący na zmiany)

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8407 dnia: Sierpnia 27, 2018, 17:43:33 »
Może tak, dlaczego ta sama grupa (zasadnicza) u pracownika jedno zmianowego, jest wyższa od pracownika zmianowego ? Z czego wynika ta różnica.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8408 dnia: Sierpnia 27, 2018, 18:25:48 »
Heineken no to postaw się na moim miejscu ja żeby pójść coś załatwić do urzędu muszę wziąć wolne bo urzędy są do 15 :] wiec już jeden plus masz  hahah ( nie no żartuje ) moim zdaniem ludzie na zmiany powinni więcej zarabiać  ( na pewno mieć większą stawkę niż ludzie co pracuja 7-14.30 (15 ;) )

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8409 dnia: Sierpnia 27, 2018, 18:31:14 »
nie no ok, ale jak często chodzisz do urzędów coś załatwić? W urzędach też powinno się pracować na 2 zmiany, bo pracy tam też jest sporo a i wielu petentów poszłoby chętnie po obiedzie albo od razu po pracy załatwić swoje sprawy, ale to nie temat o urzędach...

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8410 dnia: Sierpnia 27, 2018, 18:35:46 »
nie o urzędach a o zch  hm to sory bo ja w zch nie pracuje tylko  w spółce wiec się nie wypowiadam ...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8411 dnia: Sierpnia 27, 2018, 18:40:30 »
Nie ma aparatowych na rano..🤔laboratoria na rano i zmiany zarabiają pobobnie. Zgadzam się z Wami, (zresztą ruch ciągły to moje oczko od lat) że to jest dodatek za utracone zdrowie, święta itd i nie można więcej dawać na jednej zmianoe bo nie to jest istotą.

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8412 dnia: Sierpnia 27, 2018, 18:47:19 »
Pani Aniu jak to jest z warunkami szczególnymi , szkodliwymi w spółce Transtech ? z tego co się orientuje operatorzy sprzętu nie maja tego płacone  (spycharki,ładowarki,) a np ludzie na białej górze mają ?

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8413 dnia: Sierpnia 27, 2018, 18:59:57 »
Nie ma aparatowych na rano..🤔laboratoria na rano i zmiany zarabiają pobobnie.
no to wszyscy wiedzą chodzi o technologów, "specjalistów" itp oraz ludzi z biurowca jednego i drugiego, którzy zapewne robią swoją robotę ale czemu za wyższą podstawę niż ludzie na zmianach ? niby też chemia ale jednak nie taka sama jak w przypadku pracowników fizycznych.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8414 dnia: Sierpnia 27, 2018, 20:02:00 »
Może tak, dlaczego ta sama grupa (zasadnicza) u pracownika jedno zmianowego, jest wyższa od pracownika zmianowego ? Z czego wynika ta różnica.

Już prościej nie można zadać tego pytania.
Moje poprzednie które skierowałem do Pani Ani również pozostało bez odpowiedzi.
Chyba muszę je powtórzyć:
Pani Aniu, jak długo jeszcze będzie w zakładach funkcjonował ten niesprawiedliwy układ?


Post Merge: Sierpnia 27, 2018, 20:26:09
Zanim otrzymam odpowiedź delikatnie zmienię temat i opiszę swoje perypetie z podwyżką a raczej jej brakiem w tle.
Historia zaczęła się prawie rok temu.
Zostałem wysłany przez pracodawcę na kurs.
Jaki cel przyświecał temu szkoleniu?
Miał on przede wszystkim stanowić " dupochron " dla pracodawcy w razie powstania szkody w miejscu w którym pracuję.
W skrócie, jeśli coś się wydarzy to w pierwszej kolejności szarpiemy gościa który ma uprawnienia.
I zakład jest kryty.
Kierując mnie na szkolenie bezpośredni przełożony zapewnił że pójdą za tym dodatkowe pieniądze za podniesienie kwalifikacji zawodowych.
Szkolenie zostało zrobione, egzamin zdany, odpowiedzialność wzięta.
A pieniądze???
?????????????
?????????????
Po znakach zapytania chyba domyślacie się odpowiedzi.
Na pytania o podwyżkę ten sam przełożony który mnie zapewniał że pieniądze będą, teraz mówi " co ja mogę"
Dodam tylko, że moja podwyżka wraz z innymi została z automatu i bez podania przyczyny skasowana przez Pana Naklickiego.
Pani Aniu- to jest zakładowa proza życia!!!
Jak Pani widzi samo podniesienie kwalifikacji i wzięcie na siebie odpowiedzialności w tej firmie nie stanowi wystarczającej przesłanki do chociażby dotrzymania słowa przez pracodawcę.
Szkoda, że strona Demotywatory.pl jest już zajęta, bo zch Police mogłyby się starać o to miano.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2018, 20:26:09 wysłana przez MJ »